Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Rennais - 15. srpna 2021   15:00

Stade Brest
90+1' Le Douaron (Honorat)
1:1
(0:0)
Rennais
84' Guirassy  (Meling)
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel (83. Duverne), Chardonnet (C), Brassier, Uronen (72. Faussurier) – Magnetti, Mbock – Honorat, Faivre, Cardona (83. Le Douaron) – Mounié.
B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu
Stade Francis-Le Blé (Brest).
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C), Badé, Aguerd, Meling – Doku (76. Guirassy), Ugochukwu, Tait (76. Camavinga) – Bourigeaud (85. Tel), Terrier (90+2. Omari), Sulemana (86. Abline).
Salin – Assignon, Omari, Camavinga, Del Castillo, Diouf, Guirassy, Abline, Tel.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:16.
Dlouho to vypadalo, že ani v tomto dějství žádný gól neuvidíme, dokud nepřišla 84. minuta a hosté šli do vedení. To drželi do nastaveného času, ve kterém se domácímu celku povedlo vyrovnat. Nerozhodný stav pak zůstal až do závěrečného hvizdu a s ohledem na průběh zápasu je remíza zřejmě spravedlivá.
90+5'
90+4'
Rennes zkouší poslední útok, ale vypadá to, že se oba celky o body dnes podělí.
90+3'
Hosté faulovali a domácí tak mohou rozehrávat ze své půle. Zápas spěje ke svému konci.
90+2'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Warmed Omari.
90+1'
Brest právě vstřelil branku!
Podobná situace jako ta, po které vstřelili gól hosté. Honorat odcentroval z pravého křídla, nepohlídaný JÉRÉMY LE DOUARON si vyskočil na míč a zblízka jej hlavou usměrnil k bližší tyči za bezmocného Gomise. Je vyrovnáno.
90+1'
Mají na to ještě čtyři minuty.
90'
Domácí dobývají pokutové území Rennes a touží za každou cenu vyrovnat.
88'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC), který až příliš odkládal rozehrávku autu.
87'
Domácí mohou zkusit vyrovnat z rohového kopu.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Matthis Abline.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Mathys Tel.
84'
Rennes právě vstřelilo branku!
Střelecké trápení prolomeno, hosté jdou v závěru zápasu do vedení. Meling poslal na střed pokutového území nadýchaný centr a SEHROU GUIRASSY poslal hlavou míč do levého dolního rohu brány. Marco Bizot sice hbitě po míči skočil a zřejmě se jej i dotkl, ovšem tentokrát už nevytěsnil.
83'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
83'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Jean-Kévin Duverne.
82'
Marco Bizot se štěstím vytáhl míč z brankové čáry ven na hrací plochu, následně je hra zřejmě pro faul přerušena.
81'
Rohový kop pro hostující tým.
80'
Domácí budou po faulu soupeře rozehrávat ze středového kruhu, chystá se dvojí střídání na jejich straně.
79'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Lesley Ugochukwu (Stade Rennes FC).
78'
Na druhé straně musel zasahovat Gomis, Romain Faivre poslal svoji přízemní střelu na bližší tyč, avšak brankář hostů se stihl natáhnout a míč rukavicemi zastavit.
77'
Sehrou Guirassy se málem hned zapsal mezi střelce, avšak dlouhý míč nezasáhl tak, jak by si přál a tečoval jej pouze do náruče vyběhnutého gólmana.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Sehrou Guirassy.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Eduardo Camavinga.
75'
Hosté se dostávali do šance, avšak hlavní arbitr jim píská nedovolený zákrok. Hráči Rennes jasně ukazují svůj nesouhlas.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Julien Faussurier.
70'
Hra je přerušena, jeden z hráčů Brestu je ošetřován na trávníku. Dosud nebylo k vidění jediné střídání, takže na něj pomalu přijde řada řekl bych.
69'
Vypadá to, že dnes není gól přán ani jednomu ze soupeřů. Steve Mounié zůstal osamocený před brankářem, našel si přihrávku z pravé strany, jeho první pokus dokázal Gomis vyrazit, domácí fotbalista se dostal ještě k dorážce, avšak balón adresoval nad bránu. Obrovská možnost.
67'
Hugo Magnetti si počínal faulem a hosté budou rozehrávat na soupeřově straně.
65'
Benjamin Bourigeaud rozehrál roh svého mužstva, ale přetažený centr jen proletěl pokutovým územím Brestu. Na míč neměl nikdo z hráčů šanci dosáhnout.
63'
Alfred Gomis dokázal v těžké pozici chytit letící balón do rukou, čímž uklidnil situací před svou svatyní.
61'
Příležitost na druhé straně. Steve Mounié zůstal úplně volný na hranici malého vápna, avšak letící balón poslal hlavou jen do zámezí.
59'
Akce na jeden dotek v podání Rennes byla domácí obranou zastavena v poslední chvíli. Nechybělo moc a byla z toho další šance.
57'
Marco Bizot vyběhl a letící míč vyboxoval do bezpečí.
57'
Zblokovaný míč končí vedle brány a roh Rennes se bude opakovat.
56'
Po deseti minutách první šance. Po pěkné kombinaci se před brankářem ocitl Jeremy Doku, ovšem jeho přízemní ránu stačil vyběhnutý Marco Bizot vyrazit.
54'
Alfred Gomis u levé tyče lehce sebral míč ze vzduchu do náruče, žádná těžká práce.
53'
Úvod druhé půle zatím nepřinesl nic závratného, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale žádné zakončení k vidění nebylo.
51'
Iniciativy se chopili hosté a přihrávky mezi sebou volí oni.
49'
Domácí volí přihrávky u středové čáry, dál se dostat nemohou.
47'
Benjamin Bourigeaud byl při svém zakončení atakován a zůstává ležet s bolestí na trávníku. Jeho střela skončila na jednom z protihráčů.
46'
První půle končí a gólu jsme se v ní nedočkali. Aktivněji začali hosté, kteří měli zpočátku šance skórovat, žádnou však neproměnili. Situace se otočila a blízko brance měl domácí tým, ovšem ani on nebyl úspěšný. V závěru pak opět hrozili hosté, ovšem do kabin se odchází za bezbrankového stavu. Bude tomu tak i po závěrečném hvizdu?
45+2'
45+1'
Následoval centr před bránu, kde z bezprostřední blízkosti tečoval míč Nayef Aguerd, balón si ale cestu do brány nenašel, letěl příliš vysoko.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, hosté rozehrají přímý kop.
44'
Žlutou kartu dostává Benjamin Bourigeaud (Stade Rennes FC).
Žlutou kartu dostává Lilian Brassier (Stade Brestois 29). Prvně jmenovaný zřejmě za nemístné poznámky, ten druhý za faul.
44'
Domácí se vydali dopředu, Alfred Gomis trochu zaváhal při snaze odkopnout míč do bezpečí, ale naštěstí pro něj dopadla celá situace dobře.
44'
Přetahovaná o balón vyzněla lépe pro hosty, kteří budou vhazovat.
43'
Rohový kop týmu Rennes.
42'
Domácí rozehrávali od své brány a míč poslali až k hostujícímu gólmanovi.
40'
Lesley Ugochukwu se v pokutovém území pokusil střihnout nůžky, ty se mu sice povedly, avšak balón letí vysoko nad bránu.
39'
Ovšem nyní hráči Rennes dokázali dostat k blízkosti soupeřovy svatyně a unikající Jeremy Doku byl faulován. Za faul vidí žlutou kartu Franck Honorat (Brest).
38'
U balónu hosté, kterým se však nedaří projít dál, než ke středovému kruhu.
36'
Hugo Magnetti se možná trochu unáhlil, jeho prudká rána z voleje letí příliš vysoko nad bránu. Přitom měl hráč dost času si míč zpracovat a lépe si své zakončení promyslet.
34'
Další nebezpečí pro bránu Rennes. Na míč si nabíhal Steve Mounié a zakončoval by z bezprostřední blízkosti, těsně před ním ale odhlavičkoval balón do bezpečí jeden z protihráčů.
33'
Teď už ale musí rychle zpátky ke své bráně, soupeř bude zahrávat roh.
32'
Hosté uklidnili hru a dlouho si přihrávají mezi sebou na své straně.
31'
Znovu Franck Honorat přihrával z pravého křídla, v tomto případě ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
29'
Teď byli domácí hodně blízko. Franck Honorat centroval na střed a do míče se hlavou opřel Steve Mounié, Alfred Gomis se štěstím vyškrábl míč na svoji pravou tyč, balón se od ní odrazil a poté jej hosté odkopli do bezpečí. Rozhodně dosud největší šance Brestu v zápase.
27'
Franck Honorat znovu v akci, tentokrát si nedokázal míč zpracovat a soupeř mu jej sebral od kopačky.
25'
Po dlouhé době konečně nějaké vzrušení a hned z toho byl málem gól. Franck Honorat si naběhl u pravé tyče na letící balón a z voleje jej adresoval na bližší tyč. Jeho zakončení však postrádalo patřičnou razanci a Alfred Gomis dokázal zasáhnout.
24'
Flavien Tait si nerozuměl se spoluhráčem a přihrávku adresoval do míst, kde nikdo nestál.
22'
Hosté si dlouho hráli s balónem, ten jim ve finále utekl až k Bizotovi. V posledních minutách je to spíš nudná podívaná.
20'
Domácí jsou usazeni před velkým vápnem Rennes, ale do šance se ještě nedostali.
19'
Marco Bizot pomáhá svým spoluhráčům a balón odkopává po malé domů do bezpečí.
17'
Benjamin Bourigeaud dostal přihrávku do běhu, jeho následný centr před bránu byl ale zblokován.
16'
Po útočné akci Rennes se faulu dožadovaly obě strany, míč je ale přisouzen domácímu mužstvu, což hosté nesou poměrně nelibě.
14'
Útočným faulem si pomohli domácí hráči, hosté tak mohou v klidu rozehrávat.
13'
Franck Honorat hledal centrem z pravého křídla před bránou své spoluhráče, míč byl odvrácen do zámezí a první roh si zkusí i Brest.
12'
Hosté pokračují přihrávkami mezi sebou na své straně. Zatím jsou aktivnější.
10'
Příliš přetaženým pasem se prezentovali i hostující hráči, Jeremy Doku se jen vyčítavě ohlédl za sebe a pak se musel stáhnout.
9'
Povedeným únikem se prezentoval Kamaldeen Sulemana, ovšem míč si v rozhodujícím momentu příliš ukopl, Marco Bizot včas vyběhl a odrazil jej do bezpečí. Poté jej soupeř fauloval, takže rozehrávat bude on.
8'
Přetažený centr domácích letí za postranní čáru, Brest se ještě do blízkosti hostující svatyně pořádně nedostal.
7'
Míč byl tečován do zámezí a hosté si dali repete, po rozehrávce na krátko obdržel přihrávku Benjamin Bourigeaud, který si našel střeleckou pozici a z ostrého úhlu před hranicí pokutového území střílel, leč vysoko nad.
6'
Birger Meling nedokázal odcentrovat z levé strany, vybojoval však pro své barvy druhý roh.
5'
Domácí ovšem centr odvrací, balón putuje až ke Gomisovi.
4'
Jeho tým bude krátce na to rozehrávat roh.
3'
Velký adept na pozici smolaře kola. Jeremy Doku si naběhl na přihrávku z pravé strany a zívala na něj velká část odkryté soupeřovy svatyně, jenže fotbalista s číslem 11 trestuhodně mířil vedle. Tohle měl být jasný gól.
2'
Dlouhý nákop skončil u hostujícího brankáře. Ten míč sebral ze vzduchu a rozehrál na krátko.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Uronen – Magnetti, Mbock – Honorat, Faivre, Cardona – Mounié.
Náhradníci: Larsonneur, Coudert – Duverne, Bain, Faussurier, Philippoteaux, Le Douaron, Saïd, Sow.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Badé, Aguerd, Meling – Doku, Ugochukwu, Tait – Bourigeaud, Terrier, Sulemana.
Náhradníci: Salin – Assignon, Omari, Camavinga, Del Castillo, Diouf, Guirassy, Abline, Tel.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu.
Posledních pět vzájemných zápasů

Brest – Rennes 1:2
Rennes – Brest 2:1
Brest – Rennes 1:2 (přátelský zápas)
Rennes – Brest 0:0
Brest – Rennes 0:0

O více než jeden gól skončil duel naposledy 6. října 2017, kdy v přátelském klání vyhrálo Rennes 2:0. V lize pak 27. dubna 2013, opět se z výhry radovalo Rennes a znovu stejným poměrem.
Rennes

Hosté skončili v loňské sezóně o poznání lépe, vybojovali šesté místo, které zajišťovalo postup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Mimo svůj stadion sehráli devatenáct zápasů s bilancí sedmi výher, šesti remíz a stejného počtu porážek, což znamenalo dohromady sedmadvacet bodů, šestadvacet branek vstřelili a devatenáct jich inkasovali.
Také Rennes na úvod remizovalo 1:1, doma s mužstvem Lens. V duelu sice po čtvrt hodině hry vedlo, ale o pět minut později bylo srovnáno a další gól už nepadl.
Brest

Domácí tým se v loňské sezóně tak tak udržel na příčce zajišťující automatickou účast v nejvyšší francouzské fotbalové lize i pro sezónu následující, před Nantes měl náskok jediného bodu. Na svém stadionu si loni z devatenácti klání odnesli jeho hráči osmadvacet bodů díky osmi výhrám a čtyřem remízám, vstřelili dvaatřicet gólů a o jeden více inkasovali.
V úvodním duelu nové sezóny narazili na Lyon a z jeho hřiště si odvezli cenný bod za remízu 1:1, třebaže o poločase vedli.
Krásný příjemný den všem fotbalovým příznivcům a nadšencům. Čeká nás dohrávka 2. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj Brestu s Rennes. Favoritem je druhý zmíněný tým, i když nijak výrazným.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.