Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Stade Brest - 29. srpna 2021   15:00

Štrasburk
25' Prcić (Ajorque) • 42' Duverne(vl.)  • 84' Thomasson (Ajorque)
3:1
(2:1)
Stade Brest
26' Cardona  (Mounié)
Štrasburk
Sels – Fila (71. Le Marchand), Perrin, Djiku, Caci, Liénard (C) (89. Siby) – Thomasson, Prcić, Bellegarde – Ajorque, Gameiro (71. Diallo).
Kawašima – Diallo, Diarra, Chahiri, Waris, Seneya, Siby, Le Marchand, Kandil.
Lissorgue (FRA)
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Stade Brest
Bizot – Duverne, Brassier, Pierre-Gabriel, Uronen (76. Faussurier) – Mbock, Magnetti – Honorat, Belkebla (66. Philippoteaux), Cardona (66. Le Douaron) – Mounié (C).
Larsonneur – Bain, Faussurier, Le Douaron, Philippoteaux, Sow.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou.
Po reprezentační přestávce se Štrasburk za dva týdny představí v Lyonu. Brest bude v domácím prostředí hostit Angers.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.
Fotbalisté Štrasburku zaznamenávají na čtvrtý letošní pokus premiérové vítězství v soutěži a posouvají se v tabulce Ligue 1 na dvanáctou pozici. Domácí šli ve 25. minutě do vedení po Prcićově střele z pravé strany vápna. Brest ale bleskově reagoval, když nákop ihned po rozehrávce prodloužil Mounié na rozběhnutého Cardonu a ten křižnou ranou na zadní tyč vyrovnal. Ve 42. minutě si Gameirovu přihrávku srazil do vlastní branky Duverne a Štrasburk znovu vedl. Ve druhé půli byla na hostech znát touha výsledek zvrátit, velký tlak ale vedl jen k rohovým kopům, z nichž takříkajíc "nezapršelo". To Štrasburk podnikl v 84. minutě útok do rozhozené obrany. Ajorque procedil nadvakrát balon za Bizota a Thomasson doklepával z brankové čáry.
90+4'
90+4'
Jérémy Le Douaron dostal balon na pravou stranu šestnáctky, odkud z voleje pohotově vypálil. Matz Sels uklidil míč do rukavic a sklízí zasloužené ovace.
90+3'
Po minutě čekání hra pokračuje. Už končí třetí nastavená minuta, dá se ovšem očekávat, že rozhodčí ještě jednu přidá k dobru.
90+2'
Centr na přední tyč byl obranou Štrasburku ihned odvrácen. Následně přišel další nákop před branku, který vyboxoval Matz Sels. Trefil při tom nešťastně vlastního spoluhráče Lucase Perrina, který musí podstoupit ošetření.
90+1'
Brest znovu využil silných pravých krajů a došel si pro další z celé řady rohových kopů.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Na hřišti se pořádně přiostřuje. Franck Honorat přistrčil Anthonyho Caciho a ten padl k zemi. Rozhodčí následně musel hasit vášně.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Mahamé Siby.
88'
Anthony Caci ustřežil u rohového praporku balon před dotírajícím Julienem Faussurierem. Jsou z toho další cenné desítky vteřin pro Štrasburk.
87'
Definitivní pojistka z toho není. Balon skončil jen ve zdi, kterou tvořila těla oděná v červených dresech. Dopředu jde Brest.
86'
Ronaël Pierre-Gabriel potrestán žlutou kartou za faul zhruba dva metry před hranicí pokutového území. Jeho obětí Jean-Ricner Bellegarde. Štrasburk má k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice.
84'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Teď už se ale domácí mohou radovat! Habib Diallo vysunul na levé straně Luidovica Ajorqueho, který nadvakrát procedil balon za záda Bizota. Balon ještě doklepával na brankové čáře do sítě ADRIEN THOMASSON.
82'
Mohlo být de facto rozhodnuto. Marco Bizot likvidoval na brankové čáře střílenou přihrávku z pravé strany. Teď to v ochozech jen zašumělo.
81'
Na trávníku se po kontaktu s protihráčem octl Ludovic Ajorque. Rozhodčí Štrasburku k nelibosti fanoušků míč nepřisoudil.
80'
Do konce utkání schází posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Aktuální skóre je nadále dáno třemi brankami z úvodní půle. Brest jednu ztrácí, aktuálně mají ale hosté velký tlak.
79'
Po centru z pravé strany hlavičkoval vedle levé tyče Steve Mounié. Matz Sels mohl zůstat v klidu.
78'
Franck Honorat hrál s balonem na pravé straně. Jeho pokus o přihrávku před branku skončil blokem a dalším rohem.
77'
Další snažení Brestu utnul zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd Romaina Philippoteauxe.
76'
Brest zahrával v krátkém sledu rovnou tři rohové kopy. Ani po jednom se ale hosté do přímého ohrožení Selsovy branky nedostali.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Julien Faussurier.
75'
Brest je teď jasně lepším týmem. Další akce po pravé straně skončila obětavým blokem a rohovým kopem po střele Ronaëla Pierra-Gabriela.
73'
Tentokrát likvidoval domácí brankář na malém vápně přízemní přihrávku z pravé strany. Vzápětí byl ale pískán ofsajd, takže akce Brestu tak či tak skončila.
72'
Po rohovém kopu z pravé strany musel vytáhnout úspěšný zákrok Matz Sels.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Habib Diallo.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Maxime Le Marchand.
70'
Kratší centr z pravé strany odvracel odkopem na rohový kop Karol Fila. Ještě před ním dojde na dvojité domácí střídání.
69'
Kévin Gameiro sprintoval za dlouhým nákopem za obranu. Z pravé strany neprošel přes pozorného Liliana Brassiera.
68'
Merunu si vzal Karol Fila, jenž adresoval dlouhý aut do pokutového území. Z tohoto prostoru byl ale míč ihned odkopnut daleko do bezpečí.
67'
Ludovic Ajorque vybojoval v souboji s protihráčem pro svůj tým autové vhazování kousek od útočného rohového praporku.
66'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Romain Philippoteaux.
66'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
65'
Je za námi více než hodina hry a stále neproběhlo jediné střídání. Dle ruchu před lavičkou Brestu se to zřejmě zanedlouho změní.
64'
Franck Honorat poslal z pravé strany před branku nadýchaný centr, který nikdo ze spoluhráčů v červeném nezasáhl, byť se za obranou Štrasburku zjevili ve velkém počtu. Teď měl domácí celek štěstí.
63'
Kévin Gameiro šel tělem do Ronaëla Pierra-Gabriela, který se ochotně skácel k zemi. Standardní situace pro Brest.
61'
Domácí tým vehementně protestoval, verdikt sudího Lissorgueho ale nezměnil. Ten poslal směrem k lavičce i nějaké žluté varování.
60'
Domácí se hnali dopředu v ponechané výhodě. Ludovic Ajorque se snažil prokličkovat s balonem z pravé strany před branku a po souboji s Mbockem upadl. Štrasburk si žádal penaltu, podle rozhodčího šlo ale o čistý zákrok.
59'
Franck Honorat si navedl balon na střelu z nějakých pětadvaceti metrů. Matz Sels měl výborný výhled, a tak si s přízemní dělovkou na střed branky bez problémů poradil.
58'
Haris Belkebla povalil zápasnickým chvatem na zem Jeana-Ricnera Bellegardeho. Štrasburk bude rozehrávat od levé postranní čáry.
57'
Uběhla minuta a nikam jsme se neposunuli. Zadáci Brestu nadále sbírají krátké přihrávky poblíž půlící čáry. Směrem dopředu je to v tuto chvíli bezzubé.
56'
Brest poměrně dlouho obléhal domácí pokutové území. Do střelecké pozice se ale hráči v červených dresech neprokombinovali. Nyní musejí zakládat novou akci z poloviny hřiště.
55'
Na světě je první žlutá karta. Karol Fila skolil skluzem Huga Magnettiho a bude si muset dávat na další zákroky zvýšený pozor.
54'
Ten byl rozehrán z pravé strany. Lilian Brassier skončil po vzdušném souboji s Ludovicem Ajorquem na zemi, penalta se ale nepíská. Následovat bude jen další vhazování Brestu.
53'
Franck Honorat posunul rychlým autovým vhazováním míč blíže domácí brance. Ronaël Pierre-Gabriel následně vybojoval pro své barvy rohový kop.
51'
Franck Honorat se opřel do balonu zhruba z hranice šestnáctky. Jeho projektil vyslaný z pravé strany letěl poměrně dost nad horní tyč.
50'
Alexander Djiku při pokusu odcentrovat z pravé strany nastřelil jen jednoho ze spoluhráčů na hranici šestnáctky. Míč se odrazil do zámezí.
49'
Náznaky akcí na obou stranách. Obrany zatím převyšují útoky, a tak se míč pohybuje především poblíž středového kruhu.
48'
Akce domácích. Karol Fila hledal přihrávkou z pravé strany vápna spoluhráče na té levé, míč ale skončil jen na kopačce jednoho z hostů.
47'
V úvodu druhého dějství hraje s míčem výhradně Brest, který musí dohánět jednogólové manko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Úvodní poločas zápasu mezi Štrasburkem a Brestem nabídl místy velmi zajímavou podívanou a především tři branky. Domácí šli ve 25. minutě do vedení po Prcićově střele z pravé strany vápna. Brest ale bleskově reagoval, když nákop ihned po rozehrávce prodloužil Mounié na rozběhnutého Cardonu a ten křižnou ranou na zadní tyč vyrovnal. Spokojenější jsou přesto domácí. Ve 42. minutě si Gameirovu přihrávku srazil do vlastní branky Duverne.
45+2'
45+2'
Na centr z pravé strany si před hranicí vápna nabíhal Ronaël Pierre-Gabriel. K balonu měl nicméně blíže pozorný brankář Matz Sels.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Irvin Cardona střílel z pravé strany pokutového území z otočky po zemi na zadní tyč. Matz Sels na míč dosáhl a připsal si úspěšný zákrok.
44'
Alexander Djiku si v souboji s protihráčem počínal za hranicí pravidel. Rozhodčí nicméně nesáhl do kapsičky pro kartu ani v tomto případě.
42'
A další přichází vzápětí! Kévin Gameiro dostal na pravé straně míč mezi dva bránící protihráče a potáhl ho do pokutového území, kde hledal křižnou přihrávkou nabíhajícího Ludovica Ajorqueho. Do dráhy míče se vložil JEAN-KÉVIN DUVERNE, který jej zasáhl tak nešťastně, že z toho je vlastní branka Brestu.
41'
Dlouho to netrvalo. Adrien Thomasson je zpět na hrací ploše. Dobrá zpráva pro Štrasburk.
40'
Sedmadvacetiletý záložník odchází se zalepeným nosem za postranní čáru. Štrasburk bude hrát nějakou dobu v deseti.
39'
Jedním z postižených je Adrien Thomasson, který má ve tváři krev – zřejmě po úderu do nosu. Dohromady jej dávají kluboví lékaři. Momentálně se tak nehraje.
38'
Na trávníku zůstala ležet hned dvojice hráčů, přesto se ještě asi dvacet vteřin hrálo. Až poté foukl sudí Lissorgue do píšťalky a hru přerušil.
36'
Dlouhý nákop na pravé křídlo skončil s pomocí hlavičkujícího obránce v rukavicích Marca Bizota. Rozběhnutý Kévin Gameiro se do zakončení nedostal.
35'
Duel je opravdu velmi vyrovnaný. Současná pasáž patří Štrasburku, který opět kombinuje s míčem a snaží se něco vymyslet.
34'
Hezká akce Štrasburku. Jean-Ricner Bellegarde se uvolnil na levé straně a odcentroval na zadní tyč. Tam sklepával jeden z domácích hráčů balon na střed Dimitrimu Liénardovi. Ten však z první vysoko přestřelil.
33'
Ronaël Pierre-Gabriel padl u postranní čáry pod nohy Dimitrimu Liénardovi, který přes něj přepadl. Oba skončili s bolestí na trávníku a je nutné ošetření.
32'
Červení jsou v těchto chvílích i nadále o něco aktivnějšími aktéry zápasu. Ronaël Pierre-Gabriel uvede na útočné polovině do hry autové vhazování.
30'
Brest zahrával rohový kop z pravé strany. Po dlouhém centru na zadní tyč k ohrožení branky nedošlo.
28'
Dva góly v rozmezí jedné minuty a začíná se prakticky od začátku. Nezaujatý divák se ale v těchto chvílích rozhodně musí bavit, což rozhodně vždy není u celků ze spodních pater tabulky samozřejmostí. Jen tak dále.
26'
Brest právě vstřelil branku!
Domácí radost měla takříkajíc jepičí život. Ihned po rozehrávce se zrodila akce Brestu, kterou zakončoval po Mouniého prodloužení hlavou zleva křižnou přízemní ranou na zadní tyč IRVIN CARDONA. Je srovnáno!
25'
Domácí celek jde do vedení! SANJIN PRCIĆ si zasekl balon na pravém okraji malého vápna, odkud jej přihrával pod sebe. Míč se ale odrazil zpět k němu, a tak pohotovou přízemní ranou k bližší tyči prostřelil Marca Bizota.
24'
Menší skrumáž před hostující klecí vyřešil razantním odkopem Marco Bizot.
23'
Aktuálně se nic zajímavého neděje. Zadáci Štrasburku operují s míčem na kopačkám, nikam s ním ale nespěchají. Moc si neví rady s dobrou poziční hrou Brestu.
21'
Po Prcićově centru z pravé strany se ve výskoku dopustil útočného faulu Ludovic Ajorque. Rozehrávat bude Brest.
20'
Centr Jereho Uronena se stočil do rukavic Matze Selse. Ten chtěl založit bleskový útok Štrasburku, jeho snahu ale přerušil hvizd rozhodčího.
19'
Další šance Brestu na ohrožení domácí branky. Rozehrávat bude rohový kop z levé strany.
17'
Lucas Perrin nezpracoval na polovině hřiště padající balon a Steve Mounié se řítil sám na brankáře. Tomu nasadil kličku, jelikož ale zpomalil, natlačil se před něj vracející se Anthony Caci. Ten byl následně stažen za dres k zemi, a tudíž Mouniého trefa do prázdné branky nemohla pro útočný faul platit.
16'
Hra se přesunula na protější konec hrací plochy, kde získal Štrasburk svůj první rohový kop. Z toho ale rezultovala jen nepřesná střela Sanjina Prciće, která ze střední vzdálenosti letěla výrazně mimo prostor tří tyčí.
15'
Ronaël Pierre-Gabriel obdržel kratší přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval na střed šestnáctky. Tam si na míč nabíhal Irvin Cardona, netrefil ho ale čistě. Jeho slabý pokus lapil u pravé tyče Matz Sels.
14'
Tentokrát šel míč do zámezí právě od Liénarda. Vhazovat bude na polovině hřiště Ronaël Pierre-Gabriel. Nic zajímavějšího se na hřišti neděje.
13'
Při snaze o přechod do útoku ztroskotal Brest na nepřesném nákopu do zámezí. Dimitri Liénard si bere míč a bude vhazovat.
12'
Zadáci Brestu ubránili útočný výpad Štrasburku vedený po pravé straně. Nyní už to jsou právě fotbalisté v červených dresech, kdo operuje s míčem na kopačkách.
10'
Z pravé strany se snažil prodrat s míčem do šestnáctky Franck Honorat. V souboji jeden na jednoho neuspěl. Vyslyšena nebyla ani jeho žádost o rohový kop.
9'
Po úvodním tlaku Štrasburku tempo trochu opadlo. Fotbalistům Brestu se čím dál častěji daří držet balon a pobývat s ním na polovině soupeře.
7'
Vůbec poprvé se seznámil s balonem Matz Sels. Popošel si na okraj šestnáctky, kde schoval do rukavic centrovaný míč z pravé strany.
6'
Tentokrát se po nedovoleném zákroku octl na trávníku Jean-Ricner Bellegarde. Štrasburk bleskově rozehrál.
5'
Ludovic Ajorque se uvolnil na levém křídle, aby následně pokazil přízemní přihrávku na střed vápna. Domácí útočník reklamoval, že inkasoval úder do hlavy z kopačky Jeana-Kévina Duverneho. Štrasburk zůstane u míče.
4'
Hraje se ve velkém tempu prakticky bez přerušování. Balon se v těchto chvílích stěhuje ze strany na stranu.
2'
Marco Bizot musel hned zkraje zápasu likvidovat dalekonosnou ránu mířící k pravé tyči. První úspěšný zákrok brankáře Brestu, který nedopřál gólovou radost Ludovicovi Ajorquemu.
1'
Štrasburk nastoupil do utkání v modrých dresech. Brest hraje v červených.
1'

RC Štrasburk: Sels – Fila, Perrin, Djiku, Caci, Liénard (C) – Thomasson, Prcić, Bellegarde – Ajorque, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – Diallo, Diarra, Chahiri, Waris, Seneya, Siby, Le Marchand, Kandil.

Stade Brestois 29: Bizot – Duverne, Brassier, Pierre-Gabriel, Uronen – Mbock, Magnetti – Honorat, Belkebla, Cardona – Mounié (C).
Náhradníci: Larsonneur – Bain, Faussurier, Le Douaron, Philippoteaux, Sow.

Rozhodčí: Lissorgue (FRA).
Poslední vzájemné utkání Štrasburku a Brestu skončilo v únoru smírně 2:2. V zápasech těchto celků padá dost branek. Méně než tři byly k vidění naposledy v roce 2010.
Brest na tom není po třech kolech příliš lépe. Se dvěma získanými body se nachází na patnácté pozici. Nutno říci, že měl těžký los a uhrál cenné remízy 1:1 s Lyonem a Rennes. V minulém kole pak narazil na dalšího giganta PSG a prohrál 2:4. Po soubojích se třemi protivníky, kteří v loňském ročníku skončili v elitní šestce, přichází na řadu Štrasburk. S tím má nový trenér Brestu Michel Der Zakarian výbornou bilanci 7-5-1, když prohrál jen jedno ze třináctí utkání. Bude tak zajímavé sledovat, jak svůj tým připraví tentokrát. Brestu se totiž venku absolutně nedaří. Z posledních 14 ligových duelů na stadionech soupeřů vyhrál jediné.
Štrasburk okupuje po třech odehraných zápasech poslední dvacátou příčku. Na ní má jediný bod za remízu 1:1 s Troyes z minulého kola. Do sezony vstoupil francouzský mistr z roku 1979 porážkami 0:2 s Angers a 2:4 s PSG, kde dohrával o deseti. Svěřencům nového trenéra Juliena Stéphana se dlouhodobě nedaří na domácím stadionu. Z posledních 11 ligových utkání vyhráli na Stade de la Meinau Strasbourg pouze jednou. Zatím se žádný z hráčů nedokázal letos prosadit více než jednou. Do střelecké listiny už se každopádně stačil zapsat čtyřiatřicetiletý Kevin Gameiro – letní útočná posila ze španělské Valencie, která svou bohatou kariéru "nakopla" právě ve Štrasburku.
Hezké nedělní odpoledne. V pořadí 4. kolo francouzské Ligue 1 Uber Eats má dnes na programu celkem sedm zápasů. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy RC Štrasburk a Stade Brestois 29. Role mírného papírového favorita bude náležet domácímu celku, který už potřebuje zabrat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.