Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Monaco  - 23. října 2022   20:45

Lille
22' Alexsandro (Únás) • 39' Cabella  • 62' Cabella (David) • 71' Bamba (Ang. Gomes)
4:3
(2:2)
Monaco
34' C. Henrique   • 44' Disasi  (Ben Yedder) • 53' Ben Yedder
Lille
Chevalier – Djaló, Alexsandro, B. Diakité, Ismaily – Bamba (C), Cabella (89. Bayo), And. Gomes, Ang. Gomes (82. Baleba), Únás (66. Weah) – David.
Jardim – Gudmundsson, Martin, Yoro, Zedadka, Žegrova.
Delajod – Jeanne, Finjean
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Monaco
Nübel – Vanderson, Badiashile, Disasi, C. Henrique – Diatta (82. Jakobs), Matazo (82. Jean Lucas), You. Fofana, Golovin – Ben Yedder (C), Embolo (77. Volland).
Didillon – Boadu, Maripán, Martins, Minamino, Sarr.

A to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 8:10.
I druhá půle nabídla fanouškům velice pěknou podívanou, hosté se v ní po chybě v domácí rozehrávce ujali poprvé vedení, ovšem to jim příliš dlouho nevydrželo, za deset minut to bylo zase nerozhodně a o dalších deset minut později se Lille vrátilo zpátky do vedení a to už tentokrát nepustilo. Zápas odpovídal postavení týmů v tabulce, fanoušci se opravdu nemohli nudit a ti, kteří na stadion zavítali osobně, určitě nelitují.
90+5'
90+4'
Hostům byl odmáván ofsajd, ale opakovaný záznam ukázal, že chybně. Bylo to těsné, ale špatně posouzené, ofsajd to nebyl.
90+3'
Monacu se krátí čas, získává sice míč, ale rozehrávat musí od své brány.
90+2'
Timothy Weah mohl rozhodnout, ale k brankáři naběhl až příliš blízko a svou střelu adresoval jen do vyběhnutého gólmana. Bude to ale další roh pro Lille.
89'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Mohamed Bayo.
89'
Jeden z domácích fotbalistů zkoušel střelu z dálky, ale ta mu vůbec nesedla a míč končí vedle tyče.
88'
Rohový kop pro Lille, jenž tak drží balón daleko od své svatyně.
87'
Po faulu budou rozehrávat domácí, kteří tak mohou šetřit čas.
86'
Na trávníku leží jeden z domácích fotbalistů, hra je přerušena.
84'
Timothy Weah střílel v pokutovém území, ale trefil pouze bránícího protihráče. Nechybělo moc a bylo to poprvé o dva góly.
83'
Vanderson se snažil míč doběhnout před postranní lajnou, ale to se mu nepovedlo a Lille rozehraje roh.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Ismail Jakobs.
82'
ze hřiště odchází Eliot Matazo, přichází Jean Lucas.
82'
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Carlos Baleba.
80'
Ofsajd zastavuje na druhé straně i tým Monaca.
79'
Jasný ofsajd domácího mužstva, takže veškeré vzrušení bylo nyní zbytečné.
77'
ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Kevin Volland.
76'
Wissam Ben Yedder o kousek nedoběhl k letícímu balónu před gólmanem. Kdyby se mu to povedlo a zakončil by, bylo by nejspíš počtvrté srovnáno.
74'
Tečovaný míč doputoval pouze nad domácí bránu, kde se otřel o síť.
74'
Hosté rozehrají volný kop na útočné polovině z pravého křídla.
71'
Lille právě vstřelilo branku!
A je tu další obrat ve skóre, ve vedení znovu domácí celek. Angel Gomes vyslal křižnou přihrávkou do úniku JONATHANA BAMBU, který se dostal sám před brankáře a tvrdou ranou pod břevno mu nedal žádnou šanci.
70'
Wissam Ben Yedder se faulu v pokutovém území nedovolal, rozehrává domácí brankář.
69'
Po útočném faulu se o rozehrávku postará gólman Lille.
66'
ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Timothy Weah.
64'
Domácí se dostávali do další příležitosti, ale v tomto případě jim míč utekl k brankáři hostů.
62'
Gólové hody pokračují, potřetí je to nerozhodně. RÉMY CABELLA utekl hostujícím fotbalistům, dostal se až před brankáře, kterého překonal střelou na bližší tyč, kde byl volný prostor.
60'
Lucas Chevalier nejprve neudržel míč v rukách, čímž dostal do šance Diattu, ten pálil z bezprostřední blízkosti, ovšem gólman Lille napravil zaváhání a bravurním zákrokem podržel svůj tým.
59'
Domácí mohou vyrovnat, zahrávat budou zajímavou standardku.
58'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Benoît Badiashile).
55'
Monaco se ocitlo v další šanci, tentokrát stačila obrana Lille zabránit katastrofě a bude to pouze roh.
53'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hosté jdou poprvé v zápase do vedení a podruhé skórují díky obrovské minele soupeře, tentokrát obránce. Tiago Djaló si příliš riskantně hrál s míčem u hranice vápna, namísto toho, aby jej odehrál rychle do bezpečí, toho využili WISSAM BEN YEDDER, jenž soupeře o míč připravil a běžel sám na gólmana, kterého překonal obloučkem ke vzdálenější tyči.
52'
Ismaily hledal přihrávku před prázdnou bránu nabíhajícího spoluhráče, ovšem obrana Monaca si stačila poradit a zabránit nejhoršímu.
50'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Jonathan Bamba).
48'
Alexander Nübel neudržel míč v rukavicích, ale rychle zareagoval a napodruhé už byl úspěšný.
48'
Domácí se faulu před vápnem Monaca nedočkali, zahrávat budou ale rohový kop.
46'
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavit ani minutu. Viděli jsme celkem pohledný první poločas, ve kterém padly čtyři góly a k vidění byly i další šance. Domácí se dvakrát ujali vedení, hostům se ale povedlo vždy dotáhnout a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu. Pokud bude druhý poločas na podobné kvalitativní úrovni, máme se na co těšit.
45+1'
44'
Ještě před odchodem do kabin je srovnáno. Ben Yedder si zpracoval mí na levé hranici malého vápna, poté křižnou přihrávkou za sebe vyzval ke střele AXELA DISASIHO, jenž rychlou střelou z první poslal balón do protipohybu gólmana.
44'
Ale nechybělo moc a bylo podruhé srovnáno. Jeden z hráčů pálil z dálky na vzdálenější tyč a domácí gólman konečky prstů balón vyrazil na roh.
43'
Hosté musí začít od své brány, čas se jim v první půli krátí.
41'
Útočná akce se hostům nezdařila, Lucas Chevalier se postará o rozehrávku.
39'
Lille je zpátky ve vedení. Velkou práci odvedl David, který po pravé straně naběhl k bráně, dostal se do zakončení, překonal pravačkou gólmana Monaca, trefil sice jen vzdálenější tyč, ale nepohlídaný RÉMY CABELLA doběhl k balónu a zblízka jej snadno doklepl do sítě.
38'
Lille mohlo jít zpátky do vedení. Jonathan David zůstal nepokrytý před malým vápnem, po přihrávce z levé strany zakončoval střelou bez přípravy na bližší tyč do protipohybu gólmana, ovšem jeho svatyni minul.
36'
Domácím se povedlo míč odvrátit, ten končí až na polovině Monaca.
36'
Rohový kop pro AS.
34'
Hosté vyrovnávají a to hodně lacino. CAIO HENRIQUE zahrál volný kop, míč poslal směrem na bránu, zdálo se, že Lucas Chevalier má situaci pod kontrolou, jenže opak byl pravdou, balón se mu nepovedlo zastavit, ten mu proklouzl mezi rukavicemi a doputoval za jeho záda do sítě. Nyní se musí brankář Lille hodně červenat.
33'
Alexander Nübel sebral letící míč do rukavic a rozehrává.
32'
Jonathan David stačil ještě z levé strany přihrát na střed, odkud chtěl zakončovat Rémy Cabella, obrana Monaca mu v tom ale zabránila. Následovat bude roh.
30'
Rémy Cabella příliš dlouho otálel s přihrávkou, přes soupeře ale nepřešel.
29'
Lucas Chevalier si zpracoval nepřesnou přihrávku hostů a s míčem v klidu počkal, než k němu přiběhne některý z protihráčů.
27'
Hra může pokračovat a Lille se hned dostalo do šance, Jonathan David si zpracoval přihrávku v pokutovém území, obtočil se, ale jeho zakončení letí vysoko nad.
26'
Na trávníku leží jeden z hráčů Lille, hra je přerušena.
24'
Také hosté se málem dostali do šance po rozehrávce volného kopu, Lucas Chevalier však stačil letící míč vyboxovat do bezpečí.
22'
Domácí jdou do vedení. Po rozehrávce standardky doputoval centr k malému vápnu, kde nepokrytý ALEXSANDRO hlavičkoval na pravou stranu brány, kde byl volný prostor. Alexander Nübel se natahoval marně.
21'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Eliot Matazo).
20'
Domácí kombinovali mezi sebou na útočné polovině, vynutili si faul a bude se žlutit.
18'
Nyní už musel brankář hostů zasahovat, Jonathan Bamba znovu střílel, tentokrát už mezi tři tyče, ale Alexander Nübel se natáhl a míč vyrazil.
16'
Jonathan Bamba to zkusil z dálky, jeho pokus však letí pouze nad břevno.
15'
Odvrácený míč přináší Monacu další roh.
14'
Střelecký pokus jednoho z hostů na druhé straně letí vysoko nad, takto to asi nepůjde.
12'
Adam Únás to zkusil individuálně, jeho střela levačkou ale minula z jeho pohledu pravý dolní roh brány. Nechybělo ale moc, střela to nebyla špatná.
11'
Wissam Ben Yedder o kousek nedosáhl na křižnou přihrávku a do šance se tak nedostal.
10'
Míč opět končí u Chevaliera, jenž rozehrává na krátko.
7'
Málem se hosté radovali, jeden z hráčů Monaca obdržel přihrávku před otevřený prostor, jenže míč si zpracoval špatně a poslal jej k brankáři, který měl snadnou kořist.
6'
Axel Disasi se snažil dostat k hlavičce, ale to se mu nepovedlo. Jeho tým ale rozehraje roh znovu, tentokrát z druhé strany.
5'
Nyní si Monaco vybojovalo rohový kop.
2'
Hosté se chytili do ofsajdové pasti.
1'

Lille OSC: Chevalier – Djaló, Alexsandro, B. Diakité, Ismaily – Bamba (C), Cabella, And. Gomes, Ang. Gomes, Únás – David.
Náhradníci: Jardim – Gudmundsson, Martin, Baleba, Weah, Yoro, Zedadka, Bayo, Žegrova.
Trenér: Paulo Fonseca

AS Monaco FC: Nübel – Vanderson, Badiashile, Disasi, C. Henrique – Diatta, Matazo, You. Fofana, Golovin – Ben Yedder (C), Embolo.
Náhradníci: Didillon – Boadu, Jakobs, Jean Lucas, Maripán, Martins, Minamino, Sarr, Volland.

Monaco – Lille 5:1

Poslední tři vzájemné zápasy na hřišti Lille byly velmi vyrovnané a rozdíl mezi vítězem a poraženým činil pouze jeden gól. Předtím pro změnu třikrát za sebou vítěz vstřelil vždy čtyři góly, dvakrát to bylo Monaco, jednou Lille.
Monaco

Hosté jsou o jednu příčku a dva body lepší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj trávník se jim daří, z pěti mačů si přivezli třináct bodů díky čtyřem výhrám a jedné remíze (1:1 s PSG), v tomto ohledu jsou druhým nejlepším mužstvem ligy hned po PSG, vstřelili devět gólů a jen dvakrát inkasovali. Nyní drží sérii tří venkovních vítězství za sebou, naposledy to bylo 2:0 v Montpellieru.
S pěticí zásahů je v čele tabulky střelců Švýcar Breel Embolo.
Lille

Domácí se nachází na sedmé pozici s devatenácti body, na příčky nad sebou příliš velké manko nemají, ale musí se ohlížet i za sebe. Na svém hřišti se Lille nedaří tak, jak by si představovalo, z pěti klání vybojovalo devět bodů za tři výhry, vstřelilo devět gólů, ovšem o dva více inkasovalo. V posledním duelu před svými fanoušky jeho hráči vyválčili velice cenné vítězství 1:0 nad Lens.
Nejlepším střelcem mančaftu je s devíti zásahy Kanaďan Jonathan David, na vedoucího Mbappého ztrácí pouze gól.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude zakončeno 12. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu pikantní souboj dvou sousedů v tabulce, které od sebe dělí pouhé dva body, jsou to Lille a Monaco. Mírným favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.