Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Clermont Foot - 28. srpna 2022   15:00

Ukončeno
Lorient
24' Moffi  • 41' Moffi (Ponceau)
2:1
(2:0)
Clermont Foot
62' Saračević  (Andrić)
Lorient
Sestavy:
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Fée (81. Innocent), Abergel (C) – D. Ouattara, Ponceau (73. Le Bris), Lauriente (90+1. S. Diarra) – Moffi (73. I. Koné).
Náhradníci:
Nardi – Grbic, Pagis, Yongwa, Meité.
Rozhodčí
Delajod – Jeanne, Boudikian
Stade du Moustoir, Lorient
Clermont Foot
Sestavy:
Diaw – Seidu (68. Bela), Wieteska, Ogier (C), Neto Borges – Gonalons (68. Billong), Gastien – Cháwí (50. Ar. Mendy), Saračević, Allevinah (71. Kyei) – Andrić (68. Magnin).
Náhradníci:
Djoco – Baiye, Berthomier, Dossou.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 9 – 2
Střely mimo: 5 – 3
Držení míče: 39 % – 61 %
Rohové kopy: 3 – 4
Ofsajdy: 2 – 1
Fauly: 12 – 9
Žluté karty: 1 – 3
Červené karty: 0 – 1.
Je dobojováno! Lorient zvládl svou domácí premiéru v sezoně 2022/23 za tři body a s jedním odloženým zápasem k dobru se dočasně posouvá na čtvrté místo Ligue 1. Souboj s Clermontem rozhodl Terem Igobor Moffi. Nejdříve skóroval z penalty a ještě před pauzou dovedl do gólu samostatný únik. Ve druhé půli to byly pro Lorient ještě nervy, byť to na ně po vyloučení Borgese ani trochu nevypadalo. Saračević snížil gólový rozdíl na polovinu a domácí obrana pak celou půlhodinu čelila souvislému tlaku, kterému ale chyběla potřebná střelba. Také se sluší zmínit neproměněné šance „Les Merlus“ spojené s dobrým výkonem brankáře Diawa.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Asi poslední kontr Lorientu. Stéphane Diarra mohl svůj krátký pobyt na place ozdobit gólem na 3:1. Střela z dálky skončila jen pár milimetrů nad horní tyčkou.
90+3'
Yvon Mvogo obětavě skočil do přihrávky Gastiena a získal několik cenných sekund. Jeho spoluhráče předtím potrápil maximální důraz ze strany Clermontu.
90+2'
Je to poněkud obehraná písnička. Clermont se snaží prosadit na křídlech, jenže do vápna neposílá takřka žádné míče. Bela opět nevyzrál na Tálbího.
90+1'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Stéphane Diarra.
89'
Mendyho přetažený centr byl Wieteskou sklepnut na střed. Laporte klíčový souboj s Kyeim zvládl a Mvogo zůstal bez práce.
88'
Gastien se nechal připravit o míč. Lorientu se naskytl brejk tři na tři. Do koncovky se proháčkoval Ouattara, ale ve finále vypálil jen do desáté řady.
86'
Jérémie Bela měl už několik nepovedených akcí na pravé straně. Své osobní trápení nyní podtrhl centrem letícím mimo hrací plochu.
85'
S poklesem tempa utichla také atmosféra. Na všech frontách převládá nervozita z koncovky zápasu.
84'
Vincent Le Goff pozdravil Diawa zakončením z delší vzdálenosti. Scházelo tomu lepší umístění k boční tyči.
83'
Dobývání fungujícího bloku je pro Clermont těžkým oříškem. Oslabení o jednoho muže je v tomto případě citelné.
81'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Bonke Innocent.
80'
V podobných místech skončila také ofenzivní pouť Saračeviće. Domácí si však míče moc neužili a jejich šichta v obraně pokračuje.
78'
Gédéon Kalulu předpisově zavřel dveře Mendymu, který se urychleně stěhoval do křídelních prostorů. Nezískal ani roh.
77'
Vincent Le Goff zadržel míč ve hřišti. Přes Wietesku odcentroval, jenže Mendy hrudníkem zahrál malou domů Diawovi.
76'
Grejonh Kyei si nepohlídal postavení. V době Saračevićovy přihrávky dovnitř pokutového území byl odhalen jeho ofsajd.
75'
Je patrné, že Lorient znejistil. Hosté jsou i v oslabení kontrolovat balon na útočné polovině. Jen ta předfinální fáze stále pokulhává.
73'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Ibrahima Koné.
73'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Theo Le Bris.
73'
Dango Ouattara stál na pravém okraji velkého vápna. Střílenou přihrávkou nabízel míč na zadní tyč, kde nebyl nikdo připraven na dorážku.
72'
Pascal Gastien notně zamíchal hrající sestavou, kdežto Le Bris nadále důvěřuje základní jedenáctce. To by se v závěrečných dvaceti minutách mohlo ukázat jako značná nevýhoda.
71'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Grejonh Kyei.
70'
Mendyho centr začal nebezpečně padat do brány. Mvogovi asi trochu zatrnulo, nicméně Bela nestihl včas zavřít zadní tyč.
69'
Dobré dvě a půl minuty Le Féé čekal na realizaci rohového kopu. K žádnému vzduchu poblíž Diawova pracoviště nedošlo.
68'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Yohann Magnin.
68'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Jean Claude Billong.
68'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Alidu Seidu, přichází Jérémie Bela.
66'
Centrující Gédéon Kalulu zblízka napálil míč do hlavy Ariala Mendyho, kterému rozhodčí dává dostatek času na zotavení.
64'
Nyní se ukazuje, jak důležité byly předchozí zákroky Diawa a neproměněné šance Lorientu. Máme zaděláno na zajímavou koncovku.
62'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Půlhodinu před koncem nastal zádrhel v cestě Lorientu za vítězstvím! Allevinah nabral rychlost na levé straně. Tálbí jeho pas do ohně dostatečně neodkopl, míč poslal do Andriće a ten ho posunul pod sebe k MUHAMMEDU SARAČEVIĆOVI. Rakušan pohotově zakončil levačkou na přední tyč a dal Clermontu naději na body.
61'
Držení míče: 40 % – 60 %.
60'
Jim Allevinah trefil míč vnějškem kopačky. Centr nabral opačnou faleš a vykroutil se k tribuně za brankou Mvoga.
59'
Hosté byli vzadu ve výrazném podčíslení. Zachránilo je dobré postavení Wietesky, který zastavil roztažení do strany.
58'
Znovu se do hlavní role pasoval Moffi. Ukousl si však moc velké sousto, skupina obránců mu v drzém průniku odrazila míč do moci gólmana.
56'
Obrana Clermontu pustila za sebe další povedenou přihrávku. V náběhu si ji přivlastnil Moffi, leč v konfrontaci s Diawem na hattrick ještě nedosáhl.
55'
Le Féé si uprostřed hřiště počínal v rozporu s pravidly. Přesto má Lorient zápas plně pod kontrolou, v přesilovce by o svůj náskok neměl přijít.
54'
Laurent Abergel podstoupil tvrdé boje s čerstvým Mendym. Jeden kontakt mu přivodil i nějaké šrámy.
53'
Allevinah byl ve vápně jeden na jednoho. A právě onen obránce jeho zakončení úspěšně zablokoval.
52'
Další průnik za obranu byl zapříčiněn ofsajdem Armanda Laurienteho. Střela zleva do gólmana Clermontu už byla mimo soutěž.
51'
Standardní situace Clermontu další škody nenapáchala. Zakončení z pozice napravo od pokutového území se zakroutilo na tělo Diawa.
50'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Arial Mendy.
48'
Neto Borges podruhé v zápase spatřil červenou kartu. Ani teď s ní není moc srozuměn, protože má pocit, že sprintující Enzo Le Fée padal ještě dřív, než došlo k osudnému podražení.
47'
Vcelku pohodlnou cestou dokráčel Lorient do soupeřovy šestnáctky. První střelu hosté zablokovali, druhou zastavila až tyč po pravé ruce Diawa.
46'
Začal druhý poločas.
Lorient pokračuje v podařeném vstupu do sezony a v polovině třetího zápasu má na dosah zlepšení na sedm bodů. Pod poločasové vedení 2:0 se podepsal Terem Igobor Moffi, který v 24. proměnil pokutový kop. Podruhé se radoval v 41. minutě, když zkušeně zakončil své sólo přes půl hřiště. Clermont více držel míč, jenže si nevypracoval ani jednu šanci.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Všemu je jinak. Penalta se ruší a stejně tak vyloučení Borgese. Na videu šlo vidět, že Borges měl ruku pevně přitisknutou k tělu, takže o provinění proti pravidlům nešlo. Dobrá práce videorozhodčích.
45'
Le Fée obalamutil Allevinaha a nachystal si tvrdou střelu zpoza vápna. Borges ji rukou tečoval k zemi a Diaw předvedl výtečný zákrok. Rozhodčí Delajod se vrátil k zásahu horní končetiny. Borgesovi ukázal druhou žlutou kartu a nařídil penaltu!
44'
Montassara Tálbího zradilo zpracování ve chvíli, kdy už se rovnal k zakončení. Míč mu spadl na ruku a celá akce musela zaniknout.
43'
Další propadnutí hostující obrany při rychlé akci Ouattary. Fatální následky to nyní nemělo, střelu Ponceaua zablokoval Borges.
41'
Lorient právě vstřelil branku!
Je to 2:0! Už třetí gól v sezóně slaví TEREM IGOBOR MOFFI. Klíčové bylo, jak u středového kruhu obešel Wietesku. Od té doby běžel sám na kasu. Udělal kličku Diawovi a pak už si před prázdnou brankou mohl užít úplné finále.
39'
Maxime Gonalons rychlostně nestíhal Kalulua. Stáhl ho za dres a automaticky vyfasoval žlutou poznámku.
38'
Vesměs všechny útoky vede Gastienova družina přes pravou stranu. Seidu přidal další z promarněných centrů, kdežto Borges se na druhé straně do hry téměř nezapojuje.
37'
Julien Ponceau na křídle krásně vyškolil Gastiena s Borgesem. Sklidil za to aplaus, jenže to celé znegoval nepřesnou přihrávkou do druhé vlny.
36'
Po mnoha nezdarech se nyní zdálo, že si Alidu Seidu ani nevěří na centr. Měl k němu hodně místa, ale míč se z jeho nohy před branku nepodíval.
35'
Lorient zalezl do hlubokého bloku. Hosté se jeho hráče snaží malinko vylákat, aby se jim otevřela cesta k pokutovému území.
33'
Saračevićův centr se od hlavy bránícího hráče odrazil zpět mimo šestnáctku. Druhý centr sebral Mvogo. Právě přesnost podobných pasů je zatím největší bolestí Clermontu.
32'
Allevinah se překulil přes nohu domácího kapitána Abergela. Na programu bude standardka Clermontu od levé autové čáry.
31'
Držení míče: 38 % – 62 %.
30'
Cháwí dostal do nohy balon od Seidua. Vymotal se přes dva obránce a ještě zvládl přihrát k penaltě. Andrić tam rovněž neměl dostatek prostoru a Mvogo s jeho zakončením moc práce neměl.
28'
Gastienova levačka čechrala balon na roh malého čtverce, kde se znovu neobjevil žádný jiný modrý trikot.
27'
Seidův centr letěl do území nikoho. Kalulu si za zadní tyčkou nebyl jistý svou situací a raději zakopl míč na rohový kop.
26'
Domácím se daří bleskurychle přecházet střed hřiště. Další přímočarý pas přebíral Ouattara, ale tentokrát se mu nepovedlo spojit s jediným dostupným spoluhráčem. Zasáhl Diaw.
24'
Lorient právě vstřelil branku!
Bezbrankové skóre je minulostí! TEREM IGOBOR MOFFI zakončil ze značky pokutového kopu do střední části branky. Diaw mu uhnul z cesty skokem ke své levé tyči.
22'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Neto Borges).
22'
Dango Ouattara ukázal záda všem protihráčům. Přesně na čáře označující hranici vápna ho zezadu srovnal se zemí Neto Borges a zavinil tím pokutový kop pro Lorient.
21'
Jeden z prvních příspěvků od Andriće. Hrotový útočník hostujícího týmu si našel odražený míč uvnitř vápna, nicméně ani on nevyprodukoval žádnou nebezpečnou koncovku.
20'
Kaluluovi se vedl o trochu lépe, nicméně Laurienteho volej rovněž neznamenal žádnou těžkou zkoušku pro gólmana Clermontu.
19'
Seidův centr opět nenapáchal v domácí defenzivě žádné škody. Z výšky spadl do náruče Yvona Mvoga.
18'
Moffi v okolí hostující branky využil nedorozumení Diawa s jeho dvěma obránci. Vzal si míč zpět a posunul jej o pár metrů dozadu, kde ze čtrnácti metrů střílel Armand Lauriente. Nikterak razantní pokus šel přímo na Diawa a ten ho nadvakrát zkrotil.
17'
Podobně dobře si na opačném konci hřiště vedl Yvon Mvogo. Švýcarský gólman přečetl hru a zastavil přečíslení čtyři na tři.
16'
Mory Diaw včas zanalyzoval kolmici za obranu a vyběhnutím od branky byl u balonu před blížícím se hrotem Lorientu.
15'
Maxime Gonalons se po žlutém zákroku Kalulua ocitl v nefotbalové poloze. Bolest v levé noze mu zatím nedovoluje se postavit.
14'
Lauriente si u praporku poradil s přesilou a menší tlak navazující na nezužitkovaný rohový kop bude ještě nějakou dobu trvat.
13'
Zajímavý pas za hostující obranu se obešel bez zkompletované finální přihrávky. Do cesty se jí postavil Mateusz Wieteska.
12'
Když už se domácí fotbalisté odhodlali k přímočařejšímu postupu, tak si Diaw bez komplikací uchmátl neadresný centr z pravého křídla.
11'
Clermont nepresuje a v pevném rozestavení před půlící čarou sleduje trpělivou cirkulaci míče mezi domácími beky.
9'
Stade du Moustoir pro 18 tisíc diváků se zdaleka nezaplnil ze sta procent. Přesto při domácí premiéře Lorientu panuje obstojná kulisa.
8'
Kalulu se na křídle postaral o Borgese. Clermontu míč zůstal, dokud ho Muhammed Cham Saračević zhruba z třiadvaceti metrů nenapálil vysoko nad bránu.
7'
Allevinah se nedostal k centru Seidua. Zakřižoval jej Ouattara a doprovodil míč za koncovou čáru. Brankář Mvogo rozehrává ve spolupráci se stoperem Talbím.
6'
Rozehrávka Clermontu se ocitla pod tlakem. Wieteska nedosáhl na přihrávku Diawa a Le Goff získal zadarmo autové vhazování. Nic z něj nebylo, když pomineme faul na Cháwího.
5'
Enzo Le Fée rozehrál na pravou stranu, odkud sice přišel centr, ale ten se stal snadnou kořistí pro Gonalonse.
4'
Gastienův roh propadl těsně před bránu, kde se nenacházel žádný jeho spoluhráč. Vzápětí Abergel ve středovém kruhu odnesl faul Borgese.
3'
Armand Lauriente podnikl útočný výpad, na který nedokázal reagovat žádný z obránců Clermontu. Výjimkou byl až brankář Diaw, na kterého zleva přilétlo nedůrazné zakončení.
2'
První doteky s míčem absolvovali hosté, kteří nastupují v modrobílých barvách. Lorient je v oranžovočerné kombinaci.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Fée, Abergel (C) – D. Ouattara, Ponceau, Lauriente – Moffi.
Náhradníci: Nardi – S. Diarra, Grbic, Innocent, I. Koné, Le Bris, Pagis, Yongwa, Meité.
Trenér: Régis Le Bris

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Ogier (C), Neto Borges – Gonalons, Gastien – Cháwí, Saračević, Allevinah – Andrić.
Náhradníci: Djoco – Baiye, Bela, Berthomier, Billong, Dossou, Kyei, Magnin, Ar. Mendy.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Boudikian.
Vzájemné zápasy 2021/22

03.10.2021 Lorient – Clermont 1:1
13.03.2022 Clermont – Lorient 0:2.
FC Lorient

V bretaňském klubu panuje se začátkem sezony spokojenost, i když si před dvěma týdny utrhl menší ostudu. Kvůli poškozenému trávníku nemohl absolvovat zápas s Lyonem, a tak má za sebou jen dvě odehraná kola. Navzdory tomu Lorient disponuje pěknými čtyřmi body a po včerejších duelech Ligue 1 je na desátém místě. Ve dvou venkovních duelech porazil díky vlastenci Theateho 1:0 Rennes a před týdnem získal v Toulouse aspoň bod za výsledek 2:2. To už se mezi střelce zapsali Lauriente a Ibrahima Koné, jenž srovnával v 80. minutě.
Clermont Foot

Hosté po nováčkovské sezóně citelně oslabili, ale stejně jako před rokem se v úvodu sezóny pohybují v horní polovině tabulky, přesně na sedmém místě. Družina Pascala Gastiena rychle zapomněla na první kolo a prohru 0:5 s mistrovským PSG a z dalších dvou zápasů vytěžila maximální počet šesti bodů. Nejprve Clermont vyhrál 4:2 v Remeši a doma v poměru 1:0 přetlačil i nečekaně se trápící Nice. Roli nejlepšího střelce se po Mohamedu Bayovi pokouší převzít Komnen Andrić. Posila ze Záhřebu má jako jediná v týmu na kontě dva přesné zásahy.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lorientem a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud