Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Lyon - 7. září 2022   19:00

Lorient
6' Le Fée  • 33' Moffi (D. Ouattara) • 49' D. Ouattara (Kalulu)
3:1
(2:1)
Lyon
28' Lacazette  (Tetê)
Lorient
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Innocent, Abergel (C), Le Fée – S. Diarra (66. Le Bris), Moffi (90+2. I. Koné), D. Ouattara.
Bartouche – Grbic, Meité, Loric, Ponceau, Wackers, Yongwa.
Dechepy – Latellier, Haulbert.
Stade du Moustoir (Lorient)
Lyon
Lopes – Gusto, T. Mendes (46. F. Da Silva), Lukeba, Tagliafico – Faivre (46. M. Dembélé), Lepenant (46. Tolisso), Caqueret – Tetê (75. Barcola), Lacazette (C), Toko Ekambi (75. Cherki).
Riou – Diomande, Henrique, Reine-Adélaïde.

V atraktivním zápase Lorient porazil Lyon 3:1. Domácí tým se zásluhou Le Féeho brzy ujal vedení, o to po Lacazetteho trefě sice přišel, ale Moffi potom překlopil pomyslné misky vah zpět. Na začátku druhé půle zvýšil náskok Ouattara a dvougólové manko už hosté nedohnali.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:1.
Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:18.
90+4'
90+3'
Zajímavý centr na zadní tyč Moussa Dembélé nedoskočil a Alexandre Lacazette nedoběhl. Lyon už je smířen s porážkou.
90+2'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Ibrahima Koné.
90+1'
Jednu z posledních možností na zdramatizování konce zápasu hosté nevyužili. Byl to Alexandre Lacazette, kdo z obtížné pozice přestřelil břevno.
88'
Ze vzrůstajícího tlaku se domácí nedokážou vymanit. Nyní nechali zakončit Bradleyho Barcolu, i když jeho pokus z hranice vápna byl spíše letmým pozdravem. Za ten mohl Yvon Mvogo akorát poděkovat.
86'
Montassara Tálbího jsem chválil už v první půli. Teď účelnou roznožkou zabránil soupeři v nebezpečném centru před branku.
84'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Moussa Dembélé).
84'
Exkluzivně teď Yvon Mvogo vychytal hlavičkujícího Nicolase Tagliafica! Ten ve vysoké rychlosti nedokázal zabrzdit a místo míče skončil v síti on.
83'
Netrvalo to dlouho a opět získali míč hosté. Náběhem za obranu dal o sobě vědět Maxence Caqueret, asistent rozhodčího ho však viděl v ofsajdu.
82'
Rayan Cherki si neporozuměl se spoluhráčem, balon opustil hrací plochu a Lorient bude vhazovat.
80'
Lyonský tlak zesiluje, což dokazují dva rohové kopy. Při tom druhém došlo před brankou k přetlačované, kterou ukončil další útočný faul.
79'
Parádní bloky od Gédéona Kalula, Moussa Dembélé přes něj neodcentroval ani nadvakrát.
77'
Vincent Le Goff odkopával před Lacazetteem na rohový kop. Po jeho provedení došlo k útočnému faulu, kterým se provinil střídající Bradley Barcola.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Tetê, přichází Bradley Barcola.
75'
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
75'
Držení míče: 35% : 65%.
74'
Standardka pro Lyon ze střední vzdálenosti, na střelu to ale není. Alexandre Lacazette proto zvolil centr, míč se ochomýtal v pokutovém území, než došlo k faulu. Z klidu bude rozehrávat do té doby bránící se Lorient.
72'
Dlouhatánský centr z pravé strany zkrotil Yvon Mvogo. A domácí gólman pochopitelně nemá kam spěchat.
71'
Balon ve vápně, po přihrávce proti noze nastřelil Tetê jen spoluhráče. Tohle šlo ze strany lyonského fotbalisty vyřešit mnohem lépe.
69'
Při přechodu středem hřiště ale přišli o míč. Alexandre Lacazette ho pak poslal do vápna, kde nebyl nikdo v bílém.
67'
Domácí vhazují u půlící čáry.
66'
ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Theo Le Bris.
64'
Pohledná kombinace ve stylu tiki-taka úspěch neslaví. Na konci celé souhry stál Moussa Dembélé, zakončující do přesného středu branky. Tam se pochopitelně nacházel Yvon Mvogo, jenž svému týmu udržel dvougólový náskok.
62'
Gédéon Kalulu svou kličkou uvnitř vápna posadil na zadek Lukebu, ten se stačil rychle zvednout a soupeři míč přeci jenom odebral.
60'
59'
Po Ekambiho pasu šel dopředu Moussa Dembélé. Dráhu mu však zkřížil Vincent Le Goff a to byla pro Dembélého konečná.
57'
Olympique se zvedl a znovu zahrozil. Dembélého ránu k tyči zlikvidoval Yvon Mvogo za pomoci tygřího skoku. Dál sledujeme atraktivní průběh zápasu.
55'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Florent Da Silva).

Portugalec nastavil nohu Moffimu a ten přes ní přepadl.
54'
Je to gól, nebo ne? Lyonští už slavili, ale sudí dal jasně najevo, že branka platit nebude. Opakované záběry mu dávají za pravdu, byla tam ruka.
51'
S Lyonem mohlo být ještě hůř, kdyby Terem Igobor Moffi o kousek neminul levou tyč!
49'
Lorient právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Zatímco Lyon před chvílí svou šanci neproměnil, Lorient teď ano a vede už 3:1. Kalulu narýsoval chirurgicky přesný pas za obranu DANGU OUATTAROVI a ten z voleje uklidil míč dolů k tyči, kam Tony Lopes nedosáhl.
47'
Hosté v poločase značně prostřídali sestavu, na hřiště přišli hned tři noví fotbalisté. Jeden z nich připravil tutovku Alexandru Lacazettemu, ten jí ale pohrdl. Špatně nastavená kopačka v turbo náběhu poslala míč z těsné blízkosti nad brankovou konstrukci.
46'
ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Florent Da Silva.
46'
ze hřiště odchází Johann Lepenant, přichází Corentin Tolisso.
46'
ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Moussa Dembélé.
46'
První poločas dohrávky 2. kola Ligue 1 mezi Lorientem a Lyonem nabídl nadprůměrný fotbal. Domácí tým se zásluhou Le Féeho brzy ujal vedení, o to po Lacazetteho trefě sice přišel, ale Moffi potom překlopil pomyslné misky vah zpět. Lorient tak zatím hraje s Lyonem 2:1.
Držení míče: 37% : 63%.
45+1'
45+1'
Po mizerné kombinaci Lyonu se zatoulal míč do zámezí. Hned po jeho vhození zpět na hřiště ukončil rozhodčí první poločas.
45'
Roh pro Lyon. Po Faivreho odvráceném centru se na dorážku chystal Tetê, jenže ho přerušil hvizd rozhodčího. Podle něj byl spáchán útočný faul.
44'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Stéphane Diarra).
42'
Centr letící směrem k bráně opět vyhlavičkoval Montassar Tálbí, ten je pro Lorient jistota.
41'
Malo Gusto nedokázal odcentrovat přes kopačku Vincenta Le Goffa, přesto získal aspoň roh.
40'
Hosté se vrátili do útoku se záměrem vyvolat nějaké haló. O míč se ve vápně hlásil Alexandre Lacazette, jenže Montassar Tálbí mu ho vyhlavičkoval ven.
38'
Alexandre Lacazette nedosáhl na průnikovou přihrávku, kterou ho chtěl oslovit Johann Lepenant.
36'
Stéphane Diarra spadl po kontaktu s Tagliaficem a Lorient chce penaltu! Rozhodčí je jiného názoru, podle něj šlo o nezaviněný střet.
34'
Ekambiho žádost o srovnání Yvon Mvogo odmítl.
33'
No vida, Lorient opět vede! Po dlouhém nákopu vlastního brankáře Ouattara obral o míč Lukebu, nenápadnou patou pak nabil TEREMU IGOBOROVI MOFFIMU a ten se při lobu přes padajícího brankáře nemýlil – 2:1.
31'
Terem Igobor Moffi se mohl zadarmo dostat míči, kdyby ho těsně před ním neodkopl na roh Mendes. Následné standardce se hosté ubránili.
30'
Držení míče: 30% : 70%.
28'
Lyon právě vstřelil branku!
Na Stade du Moustoir je srovnáno! Hosté vystihli dlouhý křižný nákop, k míči se dostal Tetê, cestou k bráně na sebe nalákal všechny obránce a tím zcela otevřel levou stranu vápna, odkud zakončoval ALEXANDRE LACAZETTE podél vyběhnuvšího gólmana na zadní tyč.
27'
Na centr z něj si vyšplhal Montassar Tálbí. Jeho pokus hlavou Lopes zkušeně kryl.
26'
Vracející se Maxence Caqueret šlápl na nárt Gédéona Kalula, další přímák pro Lorient.
24'
Ke standardce nařízené zhruba zhruba dvacet metrů od brány se postavil Enzo Le Fée. Balon poslal nad obrannou zdí přímo do náruče Anthonyho Lopese.
23'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Thiago Mendes).

Zeď jménem Thiago Mendes zastavila rozběhnutého Moffiho. První žlutá karta ve 23. minutě pro hráče s číslem 23. Jak příhodné.
22'
Po odvráceném přímáku Lorient pokračoval v útoku. Zprava vstoupil do šestnáctky Stéphane Diarra, před obráncem zasekl a levačkou vypálil na zadní tyč. K navýšení skóre mu scházely přibližně dva metry.
21'
Terem Igobor Moffi si střihl sprintérský souboj s Lukebou, ten si pomohl nedovoleným způsobem, takže uvidíme standardku z pravé strany.
20'
I Tagliaficův centr ze hry odvrátil hlavou Montassar Tálbí. Ten nad ostatními beky vyčnívá nejen vzrůstem, ale také svými schopnostmi.
18'
Zkoušel to na chlup stejně jako autor první branky. Jenže na rozdíl od Le Féeho pohořel na ve zdi stojícím Montassarovi Tálbím.
17'
Tady cítím šanci. Po Laporteho faulu bude Lyon kopat standardku z podobného místa jako předtím dostal gól. Vyrovnání Alexandre Lacazette?
16'
Domácí se nechali vytlačit zpátky na svou půlku. Z ní pak balon nakopli, jenže pro Terema Igobora Moffiho byl vzdušný pas dlouhý.
15'
Držení míče: 40% : 60%.
14'
Malo Gusto dobrým skluzem zabránil Le Goffovi v dokončení běhu podél pravé lajny. Vhazování pro Lorient.
12'
Vincent Le Goff potáhl míč středem a předložil ho doleva Innocentovi, jeho přízemní pas před branku o kousek minul skluzující Terem Igobor Moffi.
11'
Na druhé straně se rovněž neujal centr Karla Toko Ekambiho, který míč přetáhl za koncovou čáru. Následuje tedy odkop.
9'
Domácí roztáhli hru do strany, odkud centroval Enzo Le Fée. Nikoho v oranžovém dresu ale nanšel.
8'
Tagliaficův útočný faul posílá dopředu znovu Lorient.
6'
Na jedničku! ENZO LE FÉE ze standardky nařízené kousek před šestnáctkou technickou střelou vymetl levou šibenici. Tohle Anthony Lopes nemohl chytit ani náhodou. Výstavní gól posouvá domácí do vedení.
6'
Hra se znovu obrátila a po Mendesově faulu na Moffiho rozehraje Lorient standardku z velmi slibné pozice. Jak si Enzo Le Fée poradí?
5'
Castello Lukeba předčil v běžeckém souboji středem hřiště Moffiho, Lyon opět míří do útoku.
4'
Jenže balon uzmul Enzo Le Fée a chtěl ho vyvézt ven. Nepočítal ovšem s tím, že proti němu vykročí Tetê, který ho podrazil.
3'
To lyonská spolupráce mezi Gustem Tetêm k zakončení nevedla, hosté přesto zůstávají na útočné půlce.
2'
Hosté vyrobili v rozehrávce chybu, kterou musel hasit Anthony Lopes zákrokem proti Diarrově střele zpoza vápna.
1'

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Innocent, Abergel (C), Le Fée – S. Diarra, Moffi, D. Ouattara.
Náhradníci: Bartouche – Grbic, I. Koné, Meité, Loric, Le Bris, Ponceau, Wackers, Yongwa.
Trenér: Regis Le Bris.

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Faivre, Lepenant, Caqueret – Tetê, Lacazette (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Riou – Barcola, F. Da Silva, M. Dembélé, Diomande, Henrique, Cherki, Reine-Adélaïde, Tolisso.
Trenér: Peter Bosz.

Rozhodčí: Dechepy – Latellier, Haulbert.
To šestý Lorient odehrál čtyři z pěti utkání venku, přesto si v nich také nevedl vůbec špatně (3-1-1). Naposledy přetlačil nováčka Ajaccio na jeho hřišti 1:0, za hlavu tak hodil nevydařený zápas v městě Lens, kde utrpěl vysokou prohru 2:5. Tahounem mužstva je Nigérijec Terem Moffi (4 góly). Zajímavostí je, že si svoje branky rovnoměrně rozvrhl do dvou utkání, zatímco z ostatních tří nemá ani asistenci. Začne znovu pálit ostrými?
Čtvrtý Lyon dosud nepoznal hořkost porážky (4-1-0). Kromě kvalitního útoku ho zdobí i pevná obrana, ta má průměr menší než jeden inkasovaný gól na zápas (skóre 14:4). Hlavně poslední duel vyšel Les Gones na výbornou, Lyonští v něm rozprášili předposlední Angers (5:0). Jejich nejlepším střelcem je Brazilec Tetê (4 góly), o jednu branku méně mají Alexandre Lacazette a Kamerunec Karl Toko Ekambi. Ještě doplním, že čtyři z pěti utkání odehrál Olympique doma.
Lorient a Lyon ve středu večer odehrají svůj odložený zápas 2. kola Ligue 1. A je o co bojovat. Domácí se v případě výhry na svého soupeře bodově dotáhnou, hosté zase budou hrát o dorovnání ztráty na vedoucí tandem Marseille, PSG. Zápas na Stade du Moustoir začne v 19 hodin a vy si ho nenechte ujít. Už jen proto, že půjde o souboj týmů z popředí tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.