Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Angers - 3. září 2022   19:00

Lyon
31' Toko Ekambi (T. Mendes) • 38' Lacazette (Gusto) • 59' Toko Ekambi  • 62' Lukeba (Faivre) • 88' M. Dembélé
5:0
(2:0)
Lyon
Lopes – Gusto (70. Henrique), T. Mendes (70. D. Da Silva), Lukeba, Tagliafico – Faivre, Tolisso, Caqueret – Tetê (66. Reine-Adélaïde), Lacazette (C) (65. M. Dembélé), Toko Ekambi (80. Barcola).
Riou – Lepenant, Cherki.
T. Léonard – C. Gringore, G. Debart
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Angers
Bernardoni – Bamba I, Hountondji, Valery (77. Thioub) – Ba. Mendy – Hunou (84. Abdelli), bin Tálib (C), Únáhí (78. Capelle), S. Doumbia – Diony (69. Salama), Búfál (69. Sima).
Yah. Fofana – Blažič, Šettí, Taïbi.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 5:9.
Dle očekávání to nebyla ani minuta. Hosté se sice v úvodu druhé půle dostali do slušné šance, kterou ale využít nedokázali a přišel trest v podobě třetí branky. Poté už Lyon prakticky dominoval a ač se protivník snažil alespoň o čestný úspěch, ani ten mu nebyl dopřán a ze hřiště favorita si odváží pořádný debakl.
90+1'
90'
Po neúspěšné akci Angers bude rozehrávat Anthony Lopes, který nikam nepospíchá. Uvidíme, zda se vůbec bude něco nastavovat.
88'
Lyon právě vstřelil branku!
Z rychlé protiakce dává Lyon pátý gól. MOUSSA DEMBÉLÉ předvedl ukázkový sprint, naběhl k levé hranici malého vápna, odkud překonal Bernardoniho přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Nebyla to lehká pozice, ale domácí hráč to zvládl výborně.
87'
Hosté jsou nyní aktivní a Lyon se spíš už jen brání.
85'
Angers nelze upřít snaha, hosté se snaží alespoň o čestný zásah, ale zatím jejich útoky končí na pozorné obraně soupeře.
84'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Himad Abdelli.
83'
Do slušné šance se dostali hosté, avšak rána z bezprostřední blízkosti byla zblokována obranou Lyonu, takže Anthony Lopes zasahovat nemusel.
82'
Jeden z hráčů Lyonu skončil ve snaze o útok na trávníku, ale faul se nepíská.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Bradley Barcola.
80'
Henrique pálil z voleje příliš mimo, tohle nemělo šanci na úspěch.
78'
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Pierrick Capelle.
77'
ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Sada Thioub.
76'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal Yan Valery.
75'
Hostující gólman se o chvíli později zapotil o poznání víc, prudkou ránu z dálky vyrazil i trochu se štěstím do zámezí. Musel se pořádně natáhnout.
74'
Jeff Reine-Adélaïde poslal slabý pokus na bližší tyč, kde stál připravený Paul Bernardoni.
72'
Odvrácený míč končí za postranní čárou, domácí budou pokračovat vhozeným autem.
70'
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Henrique.
70'
ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Damien Da Silva.
69'
ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Amine Salama.
69'
ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Abdallah Sima.
68'
Anthony Lopes zasahovat nemusel, střelu protihráče zastavila dobře postavená zeď.
67'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Sufján Búfál). Trest hráč inkasoval zřejmě za nemístné poznámky.
67'
Hosté mají šanci snížit, po faulu rozehrají přímý kop z hodně dobré vzdálenosti.
66'
ze hřiště odchází Tetê, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
65'
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Moussa Dembélé.
64'
Malo Gusto střílel nebezpečně z dálky, Paul Bernardoni však v tomto případě výborně zasáhl a konečky prstů vyrazil míč nad břevno.
62'
Lyon rozehrál rohový kop, Paul Bernardoni vyběhl z brány a snažil se míč lapit do rukavic, to se mu ale nepovedlo, CASTELLO LUKEBA byl o něco rychlejší, vyskočil a hlavou usměrnil balón do prázdné brány.
61'
Hosté vyrazili ve třech proti třem, ale šance z toho nebyla. Míč letí za vzdálenější postranní čáru.
59'
Tetê už mohl zkoušet střelu sám, místo toho křižně přihrál na pravou stranu Gustovi, jenž rychle odcentroval do malého vápna, kam naběhl nepohlídaný KARL TOKO EKAMBI, jenž z bezprostřední blízkosti střelou do odkryté části brány nedal gólmanovi šanci.
58'
Podobně si vedli i domácí na druhé straně, placírka jednoho z nich končí přímo v náruči brankáře.
56'
Hosté si nerozuměli v kombinaci a míč poslali pouze brankáři.
56'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Tetê).
54'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Malo Gusto).
52'
Hra se dále odehrává u středové lajny, daleko od obou branek. U míče Lyon.
49'
Tečovaný míč doputoval k Lacazettemu, jenž zůstal úplně sám před odkrytou bránou a nezaváhal, předtím se však jeho spoluhráč vystavil ofsajdu a gól tak neplatí.
47'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, hra ale pokračuje.
46'
Favorit se outsiderem v první půli poměrně dlouho trápil, místy byli hosté docela nebezpeční. Vše se změnilo po půl hodině hry, kdy hosté inkasovali docela zbytečný gól a o chvíli později druhý. Lyon byl poté více aktivní a nebezpečný, přesto mohl v závěru sám inkasovat, ale Anthony Lopes byl proti.
45+1'
45'
Anthony Lopes se musel v závěru činit, když střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil nad břevno a bude z toho první roh pro hosty.
44'
Hodně špatná rozehrávka Lyonu posílá míč za postranní lajnu, vhazovat budou hráči Angers. První půle spěje do svého finiše.
42'
Domácí sice vstřelili třetí gól, avšak už předtím značil zdvižený praporek pomezního arbitra, že se jedná o ofsajd a branka tak nemůže platit.
41'
Další rohový kop pro domácí tým.
38'
A je to o dva góly. Gusto poslal z pravého křídla centr do pokutového území, kde míč hlavou tečoval ALEXANDRE LACAZETTE a zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Paul Bernardoni natahoval marně.
35'
Už šestý rohový kop pro Lyon, zatímco hosté neměli k dispozici jediný.
34'
Domácí po úvodní brance ožili, nebezpečný pas z pravé strany tečoval jeden z hostů do vzduchu a míč se poté snesl do náruče vyběhnuvšího brankáře.
31'
Domácí rozehráli volný kop ze své poloviny, dlouhý nákop doputoval až k vápnu, kde hostující obrana hodně zaváhala, k míči se tak dostal KARL TOKO EKAMBI, jenž zamířil z levé strany na vzdálenější tyč. Paul Bernardoni se míče lehce dotknul, ale tečovat jej stačil jen do levé tyče, od níž se balón odrazil do sítě.
30'
Corentin Tolisso to zkusil zdálky, ale střela mu vůbec nesedla a míč letí vysoko nad bránu.
29'
Hodně nepřesný pas domácích končí u brankáře Angers, který míč kryje do náruče.
27'
Adrien Hunou zůstal chvíli ležet na trávníku, ale poté se zvedl a pokračuje dál ve hře.
25'
Další roh Lyonu, znovu se ale obešel bez větší možnosti.
23'
Domácí rozehráli rohový kop, jeden z nich míč hlavou lehce tečoval a odehrál vedle brány.
22'
Souleyman Doumbia dobře pohlídal míč v cestě za postranní lajnu, jeho tým bude vhazovat.
20'
Sufján Búfál střílel přes obránce, jenž zblokoval jeho ránu, míč sice šel k bližší tyči, ale tak pomalu, že jej Anthony Lopes stačil lapit do rukavic.
18'
Alexandre Lacazette zakončoval na pravé straně v pádu, mířil hodně mimo.
18'
Paul Bernardoni se položil do přihrávky z pravé strany a míč tečoval ke svým spoluhráčům. Tímto zásahem zabránil velké možnosti Lyonu.
15'
Další ofsajd maří velkou možnost Lyonu.
14'
Volný kop pro Lyon, Paul Bernardoni si staví zeď.
12'
Do velké šance se dostali hosté, Loïs Diony se ocitl na levé straně sám před gólmanem, kterého dokázal překonat, ale míči v cestě do brány zabránil jeden z hráčů Lyonu.
11'
Alexandre Lacazette se dostal do velké šance, ale nejen, že brankáře nepřekonal, navíc stál v ofsajdu.
11'
Další roh pro Lyon po zblokované přihrávce před bránu.
9'
Rohový kop bude rozehrávat Lyon.
8'
Přetažený centr hostů letí daleko za bránu Lyonu.
7'
Karl Toko Ekambi udělal na levé straně malého vápna otočku a z ostrého úhlu zamířil na bližší tyč, ovšem přímo do náruče gólmana.
5'
Do šance se málem dostali hráči Angers, ovšem obrana Lyonu odehrála míč včas do bezpečí.
3'
Hosté se provinili faulem, Lyon bude rozehrávat na útočné polovině.
1'

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Faivre, Tolisso, Caqueret – Tetê, Lacazette (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Riou – Henrique, D. Da Silva, Reine-Adélaïde, Lepenant, M. Dembélé, Cherki, Barcola.
Trenér: P. Bosz.

Angers SCO: Bernardoni – Bamba I, Hountondji, Valery – Ba. Mendy – Hunou, bin Tálib (C), Únáhí, S. Doumbia – Diony, Búfál.
Náhradníci: Yah. Fofana – Blažič, Šettí, Abdelli, Capelle, Taïbi, Salama, Sima, Thioub.
Trenér: G. Baticle.

Rozhodčí: T. Léonard – C. Gringore, G. Debart.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Angers 3:2
Angers – Lyon 3:0
Lyon – Angers 3:0
Angers – Lyon 0:1
Lyon – Angers 6:0

Angers porazilo Lyon na jeho hřišti naposledy 5. prosince 2015, kdy zvítězilo 2:0. Oba góly obstaral Senegalec Cheikh Ndoye.
Olympique Lyon

Domácím se zatím v nové sezóně daří, ze čtyř duelů si odnesli tři výhry, body ztratili pouze ve třetím mači, kdy na hřišti Reims pouze remizovali 1:1, když alespoň bod zachraňovali v 86. minutě, celkem vstřelili dosud devět branek a čtyři inkasovali, lepší je už jen Marseille, které inkasovalo třikrát.

Angers

Hosté nevstoupili do nové sezóny vůbec dobře, po pěti odehraných duelech mají na kontě pouze dva body za remízy 0:0 s Nantes a 2:2 v Auxerre, což byly jejich první dva zápasy sezóny. Následovaly tři porážky, třebaže nikdy o více než dva góly. Celkové skóre Angers činí šest vstřelených a jednou tolik inkasovaných gólů.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje nejvyšší francouzská fotbalová liga. Jako druhý v pořadí přijde na řadu duel týmů ze zatím opačných koutů tabulky, jsou to Lyon a Angers. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.