Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Clermont Foot - 30. října 2022   15:00

Nantes
73' Mohamed (Ganago)
1:1
(0:0)
Clermont Foot
54' Neto Borges  (Bela)
Nantes
Descamps – Centonze (58. Appiah), Girotto, Pallois, Merlin (84. Coco) – Moutoussamy (58. Mohamed), Chirivella (67. Guessand) – Blas (C), M. Sissoko, Simon (84. Corchia) – Ganago.
Petrić – Fábio, Doucet.
Diaw – Ogier (C), Wieteska, Caufriez – Magnin, Cháwí, Gastien, Neto Borges (74. Ar. Mendy) – Bela, Rašani (69. Allevinah) – Andrić (88. Kyei).
Djoco – B. Diallo, S. Cissé, Massolin, Dossou, Saračević.

Zápas končí ziskem jednoho bodu na obou stranách. Spokojenější s výsledkem na základě předvedené hry budou určitě hosté. Nantes většinu času trávilo na polovině svého soupeře, ale nakonec se musí spokojit jen s remízou. Skóre ve druhé půli otevřel clermontský Neto Borges a po necelých dvaceti minutách vyrovnával Mustafa Mohamed.

Toto je pro dnešek vše a děkuji za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:9.
90+4'
Další faul na hosty. Gastien poté poslal míč a Wietesku, který byl nejvýš ze všech. Polák hlavičkoval vedle.
90+3'
Centr před Descampsem odvraceli jeho spoluhráči. Clermont ale pokračuje v mírném tlaku.
90+3'
A další faul domácích. K zemi šel Allevinah.
90+2'
Nicolas Pallois fauloval a hrát tak budou hosté.
90+1'
Nantes stále buší do obranných vrat hostů. Čas ale rychle běží a šance se stále zmenšují. Možná je tu až moc kombinace okolo vápna a málo míčů do ohniska.
90'
Útočný faul Kyeie na Girotta připravuje Clermont o možnost útočit.
89'
Také další akci se Clermont ubránil. Takřka přesnou uličku skluzem zneškodnil Arial Mendy.
89'
A je tu další aut Nantes. První k ohrožení brány nevedl.
88'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Grejonh Kyei.
87'
Aut blízko vápna Clermontu. Aréna žene hráče Nantes za gólem.
87'
Descamps dlouhým výkopem hledal Ignatiuse Ganaga, který byl dobře pokryt obránci v bílém.
86'
Probíhají poslední minuty zápasu a větší snahu o převážení misek se třemi body na svou stranu lze vidět jasně od Nantes.
84'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Marcus Coco.
84'
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Sébastien Corchia.
83'
Clermont kopal roh. Míč směřoval jen na hlavy postav ve žlutých dresech. Rychlý protiútok poté nedokázal hlaviřkou zužitkovat Sissoko.
82'
Sudí Bastien signalizuje, že penaltu nyní pískat nebude. Ve vápně Clermontu se poroučel po souboji s kapitánem Ogierem k zemi Mohamed, ale Bastien byl dostatečně blízko, aby situaci relevantně posoudil.
82'
Znovu skvělý Pallois tentokrát zpacifikoval Allevinaha.
81'
Belův centr na hranu malého vápna je odvrácen Palloisem.
80'
Nantes jsou znovu na polovině hostů. Caufriez si dnes na pravém beku ale počíná skvěle a brání dalšímu postupu žluto-zelených.
78'
Ofsajd Clermontu. V pasti byl chycen dnes nevýrazný hrot Andrić.
78'
Ostrý souboj Girotta s Allevinahem vyústil v aut hostů skoro u koncové lajny, tedy blízko bráně Nantes.
76'
Domácím vyrovnání zjevně nestačí a tlačí dál. Z tohoto utkání už jednoznačně potřebují tři body. Opět na pravé straně kombinovali Appiah s Guessancem, ale přesným centrem spoluhráče nenašli. Následně ale pálil po odraženém balónu Simon a donutil Diawa zakročit.
74'
ze hřiště odchází Neto Borges, přichází Arial Mendy.
73'
Nantes právě vstřelili branku!

Appiah dloubáčkem našel Guessanda, který tak trochu naslepo posílal míč před bránu. Tam si ho jako první našel Ganago, natáhl na sebe gólmana a bránící hráče, a zpětným pasem předložil před naprosto odkrytou bránu míč MUSTAFOVI MOHAMEDOVI pro pohodlné vyrovnání – 1:1!
72'
Neto Borges je odváděn za postranní čáru a uvidíme, zda se ještě vrátí do hry. Vypadá to na problém s kolenem.
71'
Appiah nešikovně podklouzl s míčem a podrazil střelce jediné branky Neta Borgese. Hráč s trojkou na zádech zůstává ležet na trávníku a bude ošetřen.
69'
Guessand si pomohl proti Magninovi nepovoleně při pokusu prodrat se přes něho u rohového praporku.
69'
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Jim Allevinah.
68'
Domácí kouč už třikrát vystřídal. Hosté ještě ani jednou a dá se za předpokladu stávajícího stavu skóre očekávat, že tyto možnosti využijí z velké části pro mírné zdržení.
67'
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Evann Guessand.
66'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Yohann Magnin).
66'
Srážka Magnina s Merlinem bude nejspíš znamenat kartu pro hráče hostů.
66'
Ganago trochu ukvapeně pálil v nestabilní pozici. Vyčítavě se na něj dívá Simon, který se hlásil úplně volný na kraj vápna.
65'
Nantes stupňuje svůj důraz, ale musí dávat pozor také na zadní vrátka. Pallois teď musel ve vápně zastavovat další protiútok Clermontu.
64'
Střídající Mohamed se natáhl pro pas a zblízka minul bránu! Nováček na hrací ploše měl na noze vyrovnávající branku!
63'
Hra je teď dost nahoru dolů a zpravidla zakončená nepovedenou finální přihrávkou.
61'
Bela působí na straně Merlinovi velké potíže. Každý jejich souboj hrozí příležitostí po Clermont.
58'
ze hřiště odchází Fabien Centonze, přichází Dennis Appiah.
58'
ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Mustafa Mohamed.
57'
Příležitost přichází hned na druhé straně hřiště. V prostou malého vápna musela obrana ve spolupráci s brankářem Diawem eliminovat ofenzivu Nantes. Konkrétně se do vzduchu pověsil Ganago a donutil brankáře k zákroku.
54'
Clermont Foot právě vstřelil branku!

Jérémy Bela se skvěle zbavil obránce a přesným centrem našel vyskakujícího NETA BORGESE! Ten své aktivní poslední minuty tedy proměňuje ve vedoucí branku utkání – 0:1!
53'
Centr od rohového praporku pohodlně pokryl Rémy Descamps.
52'
Neto Borges dokázal u lajny přetlačit Centonzeho. Zpětnou přihrávku obrana zblokovala a máme tu roh.
51'
Trochu se znovu osmělují hosté. Bela se zbavil Merlina, aby poté jen přetáhl centr na opačnou stranu hřiště a věnoval balón kanárkům.
49'
Obléhání vápna Clermontu píše další část. Nantes má ale těžké se tam dostat. Možná by týmu víc vyhovovala možnost brejků přes Simona než tato varianta.
48'
Descamps včas zakročil proti centru a vyslal své spoluhráče výhozem vpřed. Vše ale znovu končí nekvalitní pas.
48'
Belu při zpracování ve vápně zaskočil atakující Simon. K fatálním následkům pro Clermont nakonec nedošlo.
47'
Oba celky nastoupily do druhého poločasu ve stejných sestavách, ve kterých končili poločas úvodní.
46'
Borges se prodral po levé straně do hloubi obrany Nantes. Spoluhráči na jeho přesnou přihrávku čekali marně a můžou hrát domácí.
46'
Před úvodním hvizdem druhé půle ještě diskutují nějaké předešlé či budoucí akce domácí Merlin se Simonem. Přibíhají také hosté v bílém a může se začít. Rozehrávku má nyní Nantes.
Je za námi první půle. V úvodních minutách byli o něco živější clermontští, ale poté už převzalo iniciativu jednoznačně Nantes. Hlavně levá strana a Moses Simon dost Clermontu zatápěla, ale žádné tutové šance nepřišly. Paradoxně největší šanci poločasu měli na závěr hosté, když měli na hlavě gól, ale bránu netrefil.
45'
45'
Další Diawova úspěšná likvidace centru z pravé lajny.
44'
Ve vápně Nantes leží hostující Rašani, který se řítil na Descampse, ale nepřekonal ho. Domácí v akci pokračují a nenechávají přerušit hru.
43'
Velký závar před bránou Descampse! Gólman vytáhl míč jen do břevna, odkud se odrazil k hlavě hráče Clermontu a ten poslal míč zblízka nad!
42'
Fanoušci teď byli svědky dost tvrdé pasáže hry, kdy docházelo k nelítostným soubojům. Píšťalka rozhodčího se rozezněla až při jednom ze zákroku domácích a je tu standardka Clermontu.
41'
Útočný faul a krátká ponechaná výhoda pro hosty, kterou končí ztráta míče. Zpětný záběr ukázal, že útočící hráč se Wietesky snad ani nedotkl.
40'
Nantes hosty prakticky nepouští k míči. Zároveň ale nějak výrazně nehrozí a jen těžko se probíjí za obranný val.
38'
Většina zakončení je dnes prováděna levou nohou. Teď se tak stalo znovu, když napřáhl Quentin Merlin. Levý bek Nantes alespoň trefil bránu. Na správném místě se ovšem vyskytoval gólman Diaw.
37'
Obránce Clermontu s přehledem odhlavičkoval do bezpečí.
37'
První rohový kop tohoto utkání. Neto Borges zblokoval centrovaný míč Blase a je tu šance pro Nantes.
36'
Přízemní střela Borgese také nenašla svůj cíl.
35'
Za levé lýtko se na trávníku po souboji s Magninem drží domácí Moussa Sissoko. To by byla citelná ztráta. Hráč s číslem 17 už ale pomalu vstává.
34'
Andrei Girotto napřáhl z větší vzdálenosti levou nohou a mířil vysoko nad svatyni hostů.
32'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Maximiliano Caufriez). To není dobrá zpráva pro hosty. Právě Caufriez svádí často dost obtížné souboje s rychlým Simonem.
32'
Po delší době náznak útočné akce Clermontu, ale pas byl velmi nepřesný.
30'
Nantes znovu drží Clermont přišpendlen na jeho polovině a využívá převážně šikovnosti Simona. Opět došlo k jeho souboji s Caufriezem. Úspěch slavil obránce hostů.
28'
Simon Moses si krásně ve vápně narazil s Montoussamym a druhý jmenovaný mohl z dobré pozice zakončovat. Trefil bohužel pro Nantes jen obránce hostů!
27'
Domácí trenér Kombouare má svým svěřencům hodně co sdělit. S výkonem zatím není zjevně příliš spokojen.
26'
Pallois takřka převálcoval soupeře na polovině hřiště a rozhodčí Bastien nechal ve hře pokračovat. Přechod do útoku v podání Nantes měl ale jepičí život.
25'
Domácí teď měli velkou příležitost jít do přečíslení. Ulička pro přihrávku byla dostatečně velká, ale nevyužitá.
24'
Simonův centr na zadní tyč mířil k Palloisovi. Před ním míč shrábl ze vzduchu bez potíží Diaw.
24'
Caufriez si v souboji se Simonem pomohla rukami a je tu zajímavá možnost pro Nantes. Rozehrávat bude Moses Simon.
22'
Domácí zahajují novou kombinaci až od svého brankáře. O přihrávky si opět na levé straně hodně říká Simon.
21'
Riskantní malá domů na Moryho Diawa vyšla. Poté přišla chyba jednoho z obránců. Nantes zatím nedokáží tyto situace využívat ve svůj prospěch.
20'
Polovina hřiště dál od střídaček je zalita slunečním svitem. Je vidět, že hráči se snaží hrát víc ve stínu, kde mají lepší orientaci, a to hlavně při centrech a vzdušných soubojích.
19'
Hru teď z obou stran doprovázejí nepřesnosti. Naposledy to bylo Nantes s prakticky odevzdaným balónem až k Diawovi v bráně Clermont Foot.
17'
Ignatius Ganago si už už pomýšlel na míč do uličky. Na poslední chvíli před ním zastavil hrací předmět obránce.
16'
Opět Simon posílal balón do vápna Clermontu. Obránci si ale poradili.
15'
Descamps nadvakrát zkrotil centr od Bely.
14'
Ofenzivní hráč hostů se proti dvěma soupeřům neprosadil. I tak ale vybojoval aut pro Clermont.
13'
Diaw chytá míč tentokrát z pravé strany z pohledu Nantes. Ganago čekal na centr marně.
13'
Nantes konečně víc kombinuje a drží hru na polovině hostů. Snaží se fungovat zejména po levé lajně.
11'
Moses Simon je velmi aktivní. Opět se chopil míče na levé straně a prudkým centrem donutil Diawa v bráně, aby zakročil.
10'
Simon míchal s balónem před Caufriezem, ale ten ho dnes již podruhé zbavil míče.
9'
Laciná ztráta míče Clermontu nebyla od Nantes potrestána. Naopak na druhé straně zaváhal stoper Girotto a Andrić zkusil z první překvapit gólmana. Střele však chyběly gólové parametry.
8'
Dobrá akce hostů. Centr z pravé strany propadl až k Rašanimu a ten křižnou střelou netrefil bránu.
7'
Levou nohou z otočky zkusil daleko od brány Descampse pálit Cháwí. Pro Rémyho Descampse to ale nebyl žádný problém a míč lapil do rukavic.
6'
Magnin si vykoledoval faul na svou osobu. Clermont bude pokračovat v dobývání.
6'
Clermont si zatím s míčem užívá víc času, ale obrana Nantes je dobře zformována.
5'
Nantes o míč rychle přichází. Z pravé strany poté vhodil dlouhý aut Jérémie Bela a jeho spoluhráči se snaží probíjet kupředu.
4'
Na zemi se po faulu ocitl Moussa Sissoko a trochu klidu na kopačky by nyní mohli díky tomu získat domácí.
3'
Centr do vápna dokázali domácí ve žlutých dresech spolehlivě ubránit a dostat míč do bezpečné zóny.
3'
Faul na Andriće a standardka pro hosty.
2'
První střelecký pokus má na svědomí kapitán Nantes Ludovic Blas. Levou nohou ze střední vzdálenosti ale minul tři tyče.
2'
Po levém křídle se snažil projít Moses, ale chytře ho zastavil obránce Clermontu Maximiliano Caufriez.
1'
Úvodní rozehrávku provedli v bílém hrající hosté. Okamžitě se snažili hru přenést dlouhým pasem k vápnu Nantes, ale to se ubránilo.
1'
Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu. Stadion je velmi solidně naplněn a v obřím domácím kotli vlají žluté vlajky.

FC Nantes: Descamps – Centonze, Girotto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Chirivella – Blas (C), M. Sissoko, Simon – Ganago.
Náhradníci: Petrić – Fábio, Corchia, Appiah, Coco, Doucet, Guessand, Mohamed.
Trenér: Kombouare

Clermont Foot: Diaw – Ogier (C), Wieteska, Caufriez – Magnin, Cháwí, Gastien, Neto Borges – Bela, Rašani – Andrić.
Náhradníci: Djoco – B. Diallo, Ar. Mendy, S. Cissé, Massolin, Dossou, Saračević, Allevinah, Kyei.
Trenér: Gastien.
FC Nantes

Účastník letošního ročníku Evropské ligy působí, jako by lehce domácí soutěž odsunul na druhou kolej. To se ale týmům, které nepatří mezi úplnou elitu, stává často. Nantes se každopádně může na evropské zápolení těšit také na jaře. Už teď má jisté třetí místo v tabulce před Olympiakosem Pireus, což by znamenal propad do Konferenční ligy. Stále ale pomýšlí také na druhou pozici a postup v EL. To by ale musel francouzský celek skočit před Karabach, na který ztrácí jeden bod. Dobrý základ ale položil v tomto týdnu, kdy právě Ázerbajdžánce doma porazil těsně 2:1 díky rozhodujícímu gólu Ganaga v páté minutě nastavení.
Ve francouzské lize musí Nantes zabrat. Domácí ztráta s Clermontem by ho ještě silněji namáčela do sestupových bažin. Kromě záložníka Bamby je vykartována hlavně brankářská jednička Lafont, a to kvůli červenému trestu v posledním ligovém utkání v Nice, které skončilo remízou 1:1. Stejně jako v Evropské lize se trefil Ganago, ale tentokrát to bylo Nantes, kdo inkasoval v nastavení. Nice vyrovnalo v čase 90+7...
Poraněné koleeno má stále obránce Charles Traoré.

Clermontu se nepovedl poslední zápas, když doma podlehl 1:3 Brestu. Takový výsledek se soupeřem nacházejícím se na sestupových příčkách nepotěšil ani kouče Pascala Gastiena, jenž pak na adresu svých svěřenců vůbec nešetřil kritikou.
Zranění tentokrát nepustí do zápasu Cissého, Zeffaneho a Baiyeho. Vykartován je důležitý obránce Alidu Seidu. Tři body by Clermont mohli dostat před Olympique Lyon na skvělou osmou pozici.
Na programu 13. kola francouzské Ligue 1 bude mimo jiné souboj FC Nantes s loňským nováčkem Clermont Foot. Hosté z Francouzského středohoří prožívají solidní ročník a drží se uprostřed tabulky na devátém místě. Naopak domácí kanárci tak trochu na úkor účasti v pohárové Evropě zápasí jen těsně nad sestupovými příčkami.
Loni se oba celky potkaly poprvé po osmi letech od pravidelných setkání v Ligue 2 a dvakrát se radovalo Nantes. Doma i venku tehdy za žluto-zelené skóroval Ludovic Blas, který by měl nastoupit i nyní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.