Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Ajaccio - 10. února 2023   21:00

Nice
3' Dante (Bouanani) • 69' Bráhímí (Diop) • 90' Bráhímí (Barkley)
3:0
(1:0)
Nice
Schmeichel – Todibo, Lotomba, Dante /C/, Mendy – Thuram (66. Ndayishimiye), Búdawí (66. Diop), Ramsey (85. Rosario) – Laborde (78. Barkley), Moffi, Bouanani (66. Bráhímí).
Boulhendi – Bard, Viti, Beka.
Frappartová – Berchebru, Zakrani
Allianz Riviera, Nice
20 163 diváků
Ajaccio
Leroy – Youssouf, Gonzalez, Avinel, Alphonse (82. Khelifa) – Vidal – Nouri /C/ (74. Hamouma), Chabrolle, Barreto (82. Puch-Herrantz), Bayala (82. Levine) – El Idrissy (74. Djitté).
Sollacaro – Lebas, Soumano, Botué.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:7.
Fotbalisté Nice potvrdili roli favorita proti Ajacciu, od kterého v posledních dvanácti zápasech včetně toho dnešního inkasovali jen dvě branky.
Domácí kapitán Dante otevřel skóre po rohu hned ve 3. minutě, Nice pak kontrolovalo hru, která plynula bez zajímavějších okamžiků, snad až na Bouananiho centr, který dvakrát poskočil po břevně.
Po přestávce se domácí tolik dopředu nedostávali, ale znovu po rohu a poté i ze hry, v obou případech krásně zpoza velkého vápna, umístil technické střely do sítě střídající Brahímí a Nice vítězí jednoznačně 3:0. Pod trenérem Digardem je to pro červenočerné čtvrté vítězství v řadě.
90+2'
90'
Nice právě vstřelilo branku!
Za vrcholem velkého vápna napřáhl po Barkleyho přihrávce BILÁL BRÁHÍMÍ a nádherně napálil míč do zadní šibenice. Leroy skočil robinzonádu, ale na takovouto ránu by nedosáhl ani kdyby jeho končetiny měřily tři metry..
90'
Diopův rohový kop směřuje přímo k Chabrolleovi, který zakopává míč až k půlící čáře.
89'
Rosario vyvezl míč po pravém křídle a získává tečovanou střelou roh pro Nice.
87'
Z pátého rohu Korsičané nezahrozili, domácí mohou do brejku.
86'
Největší šanci Ajaccia měl po pár minutách na hřišti Ruan Levine, který se snadno zbavil Danteho a pálil z úhlu na zadní tyč, což vystihl Schmeichel nataženou nohou.
85'
Dostřídáno má již také OGC Nice:
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Pablo Rosario.
84'
Mohamed Youssouf centrem jen odevzává míč na kopačky Danteho Santose.
82'
Trojí čerstvá krev v sestavě AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Ruan Levine,
ze hřiště odchází Mickaël Barreto, přichází Mehdi Puch-Herrantz,
ze hřiště odchází Mickaël Alphonse, přichází Anthony Khelifa.
81'
Dnešní utkání sleduje 20 163 diváků.
79'
Ajaccio vybojovalo čtvrtý roh po změně stran, po rozehrávce nakráko však Hamouma ztrácí míč a Youssouf se musel sprintem vrátit a odzbrojit unikajícího Moffiho.
78'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Ross Barkley.
76'
Ostrým faulem se provinil Hamouma.
74'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Romain Hamouma,
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Moussa Djitté.
72'
Korsičané převzali iniciativu, ale při kombinaci proti zataženému bloku působí hodně bezradným dojmem.
69'
Druhý dnešní úder z rohu. Střídající BILÁL BRÁHÍMÍ nádherně zakroutil levačkou míč k tyči z 20 metrů, ovšem velkou zásluhu na gólu má také jeho souputník z lavičky náhradníků Soufiane Diop, jenž mu po nakrátko rozehraném rohu pěkným slalomem šanci připravil.
69'
Laborde si naběhl na průnikovou přihrávku za záda hostujícího Youssoufa, který ho poté stačil zablokovat na roh.
67'
Nadýchaný pas do pokutového území hlavičkoval ze skrumáže slabě vedle brány Antoine Mendy.
66'
Hned trojité střídání v mužstvu OGC Nice:
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Youssouf Ndayishimiye,
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Bilál Bráhímí,
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Sofiane Diop.
65'
Thurama při kličce zatáhl za dres Vidal a domácím nabídl přímý kop z necelých 30 metrů. Ještě předtím ale uvidíme střídání.
63'
Nákop červenočerných směřuje za Leroyovu bránu.
61'
Domácí se poprvé po přestávce dostali ke střele. Moffi vrátil pod sebe Bouananimu, který si pěkně potáhl míč, z 20 metrů však přestřelil.
59'
El Idrissy napadal rozehrávku brankáře Schmeichela, který tak musel míč zakopnout naslepo na kopačky soupeře.
57'
Žlutá karta pro OGC Nice. Hišám Búdawí přišlápl achillovku nic netušícího Vidala, který se svíjí v bolestech.
55'
Série rohů Ajaccia pokračuje, tentokrát Todibo odvrací do bezpečného prostoru a poté rozhodčí píská útočný faul Chabrolleovi.
54'
Todibo vyhlavičkoval míč za velké vápno, kde se do něj opřel kapitán hostů Nouri a nasadil jednomu z protihráčů jesličky. Schmeichel si vše pohlídal spolehlivým zákrokem na brankové čáře.
53'
El Idrissy prostrčil míč po levé straně Alphonseovi, jehož centr byl sražen na roh.
50'
Laborde byl přihrávkou zahnán do autu.
48'
Z rychlého kontru Nice dostal přihrávku za paty Moffi. Autor 34 gólů za Lorient během dvou a půl roku se v novém dresu zatím neprosazuje.
48'
Po sérii hlaviček posílá Bayala míč obloukem jen do rukavic Kaspera Schmeichela.
47'
Barettův trestný kop srazili domácí hráči na roh, vůbec první pro Ajaccio.
47'
Faulovaný Mounaïm El Idrissy si ještě vše vyříkává s Dante Santosem, oba se snaží uklidnit hlavní rozhodčí.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 68% – 32%, střely na bránu 1:1, střely mimo 2:2, rohy 3:0, ofsajdy 2:2, fauly 4:4.
Favorizované Nice otevřelo skóre hned ve 3. minutě po rohovém kopu, kdy se z otočky pěkně trefil Dante Santos. Bleskový gól však byl dalšímu průběhu spíše na škodu, domácí si hlídají náskok a hosté zatím neprokazují potřebnou kvalitu, ba spíše je to z jejich strany vyložená nekvalita, jak s oblibou říká známý český trenér a televizní expert.
45'
45'
Následný krátký roh rozehrál Baretto a hlavičkoval Alphonse, jenže tento pokus měl ragbyové parametry.
44'
V souboji s Todibem utržil padající El Idrissy ránu kopačkou do obličeje, domácí fotbalista se omlouvá a objímá protihráče jako vlastního bratra při shledání po letech.
42'
Na centr Mohameda Youssoufa se vyšponoval El Idrissy a hlavičkoval těsně vedle zadní tyče. Schmeichel správně stáhl při robinzonádě ruce a pouští míč do zámezí, ač zakončující hráč u rozhodčí Frappartové žádá roh.
39'
Dvě břevna jedním pokusem! Bouanani oklamal zasekávačkou dva protihráče, jeho střílený centr dvakrát skočil po břevně, ale nakonec nespadl zpět do pole k dorážce, nýbrž za bránu.
38'
El Idrissyho vzali v hlavičkovém souboji dva domácí fotbalisté do kleští a Danteho zákrok rukama na rameno se rozhodně mohl pískat.
37'
Z ofsajdu na druhé straně centroval domácí Mendy.
36'
Korsičané jsou úplně neškodní, Nouri centruje jen do boční sítě.
35'
Ramsey narazil roh zpět Bouananimu, ale Nice si zhoršilo účinnost rohů na 50%, protože druhý rohový kop obrana Ajaccia hladce odvrací.
34'
Florian Chabrolle se vrátil s Thuramem a odehrál před ním míč na roh.
32'
Teď se Korsičanům podařilo vysunout presink a připravit domácí o míč, nadějnou možnost však zazdili sérií přihrávek dozadu a musejí útočit opět do plných.
30'
Hosté jen nakopávají dlouhý míč do Schmeichelových rukavic.
29'
Skákavá křížná přihrávka prošla přes Avinela i Gonzaleze, naštěstí pro hosty však Labordeovi na zadní tyči ve skluzu chyběl krok.
28'
Leroy odkopával v tísni po Youssoufově složité malé domů, Mickaël Barreto teď ukázal velký um při zpracování míče na pomezní čáře.
27'
Bayala hledal zpětnou přihrávkou El Idrissyho, jenže sám vybíhal z těsného ofsajdu.
25'
Zápas zatím moc vzruchu nenabízí, domácí měli k dispozici přímý kop, ale míč letí vysoko nad hlavami hráčů do zámezí.
23'
Z ofsajdu si nabíhal na míč El Idrissy a nespokojeně vraští čelo.
19'
Poprvé musel zasahovat Schmeichel. Na čáře si pohlídal hlavičku Clémenta Vidala ze skrumáže po přímém kopu Ajaccia.
18'
Trestný kop pro Ajaccio po ruce Danteho Santose.
17'
Gaëtan Laborde zakroutil míč do šestnáctky, kde v sérii soubojů obrana Ajaccia nepustila domácí ke střele. Ramsey byl zblokován a Thuram pálil blíže rohovému praporku než bráně.
15'
Domácí presinkem znesnadňovali rozehrávku hostů, takže dlouhý pas na El Idrissyho neměl potřebné parametry a útočník Ajaccia fauloval.
13'
Mendy se neprosadil na křídle přes Youssoufa, ale domácí budou vhazovat.
10'
Ajaccio po inkasované brance nemůže chytit rytmus. Teď sice poprvé déle kombinuje, ale pouze na své polovině hřiště.
8'
Moffi vystartoval na kolmici předčasně a sklapla za ním ofsajdová past.
7'
Aaron Ramsey vysoko přestřelil po Labordeově zpětné přihrávce, kterou mu šikovně přepustil Mendy.
6'
Todibův nákop zachytává Nouri, ale míč mu odskakuje do zámezí.
3'
Z rohového kopu si Bouanani narazil s Moffim, do jeho centru se pak opřel z otočky DANTE SANTOS. Pro střelu domácího kapitána přes obránce se Leroy vrhl na čáře, ale míč mu prošel mezi rukama do sítě.
2'
Lotomba z výpadu po levé straně získal pro Nice první roh.
1'
Nice hraje v červeno-černě pruhovaných dresech, Ajaccio v bleděmodrých.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Lotomba, Santos, Mendy – Thuram, Búdawí, Ramsey – Laborde, Moffi, Bouanani.
Náhradníci: Boulhendi – Bard, Viti, Diop, Ndayishimiye, Barkley, Beka Beka, Rosario, Bráhímí.
Trenér: Digard

AC Ajaccio: Leroy – Youssouf, Gonzalez, Avinel, Alphonse – Nouri, Vidal, Chabrolle, Barreto – Bayala, El Idrissy.
Náhradníci: Sollacaro – Khelifa, Lebas, Hamouma, Levine, Soumano, Djitté, Botué, Puch-Herrantz.
Trenér: Pantaloni

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Zakrani.
Vzájemné zápasy

Na podzim zvítězilo Nice v Ajacciu 1:0 gólem Delorta z 65. minuty. I histroricky se mu proti Korsičanům daří a z posledních jedenácti utkání inkasovalo Nice od tohoto soupeře jen dva góly (8-2-1, 17:2). To je ovšem spíše informace pro milovníky historie, protože Ajaccio se loni vrátilo do Ligue 1 po osmileté přestávce.
AC Ajaccio

Nováček po čtyřech porážkách v řadě uspěl na hřišti beznadějně posledního Angers (2:1), ale v dalším kole opět doma nestačil na Nantes 0:2 a zůstává namočen v sestupovém pásmu. Na příčky, zaručující udržení prvoligové příslušnosti, ztrácí korsický klub jen bod. Trápí ho ovšem marodka, v Nice nemůže nastoupit zraněný nejlepší střelec Bilajlí, ofenzivní záložník Magnani a v trestu za karty jsou Marchetti a Diallo.

Střelci: 5 – Bilajlí, 4 – El Idrissy, 2 – Hamouma, Levine.
OGC Nice

Domácí zažívají pod mladým zaskakujícím trenérem Didierem Digardem velmi úspěšné období a vedení se zřejmě bude zabývat tím, zda z dočasného řešení neudělat trvalé. Na nejtěsnější výhry 1:0 nad Lille a v Lens navázali jeho svěřenci i v jihofrancouzském derby v Marseille, které ovládli poměrem 3:1 a porazili tak třetího soupeře z ligové špičky v řadě.

Střelci: 8 – Pépé, 7 – Delort, Laborde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.