Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Clermont Foot - 23. dubna 2023   15:00

Nice
41' Laborde
1:2
(1:1)
Clermont Foot
37' Saračević  (Gastien) • 83' Cháwí
Nice
Schmeichel – An. Mendy (65. Lotomba), Todibo, Dante, Bard – Ndayishimiye (65. Ramsey), Thuram (80. Barkley), Búdawí, Bouanani (80. Bráhímí) – Moffi, Laborde.
Boulhendi, Bułka – Amráwí, Belahyane, Rosario.
Diaw – Zifán (71. Magnin), Wieteska, Caufriez, Ogier – Gonalons, Gastien – Allevinah (46. Konaté), Saračević (71. Cháwí), Rašani (60. Bela) – Kyei.
Margueron – Ar. Mendy, Kamdem, Maurer, Berkani.

Sajfeddín Cháwí rozhodl o výhře hostujícího celku v tomto zápase. Nice v závěru sice mělo několik zajímavých momentů, ale neprosadilo se.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:9.
90+5'
90+5'
Začala poslední nastavená minuta a míč má hostující brankář.
90+4'
V poklidném tempu se zápas dohrává.
90+2'
Mory Diaw má míč pod kontrolou a čeká na vhodný moment pro rozehrávku. Nutno poznamenat, že se nikam nežene.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
Dostáváme se do finální fáze hry v poločase, sledujeme aktivní hru Nice.
86'
Nice má balon sice pod kontrolou, ale nemůže se dostat do výraznější střelecké pozice.
85'
Nice se pokouší najít odpověď a vyrovnat, ale nyní mají optickou převahu fotbalisté Clermontu.
83'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Hostující celek se z jedné z mála šancí ve druhém poločase dostává do vedení. Díky důrazné akci spoluhráčů se k zakončení dostal SAJFEDDÍN CHÁWÍ.
80'
Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, stav je zatím stále vyrovnaný.
80'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Bilál Bráhímí,
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Ross Barkley.
79'
Obrázek hry se pomalu začíná otáčet a domácí fotbalisté hledají cestu, jak se dostat k šanci.
77'
Yohann Magnin se zapojil do kombinace po rozehrávce od brankáře.
76'
Hraje se nyní především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.
76'
Grejonh Kyei postupoval před branku, ale k zakončení se tento hostující hráč nedostal.
75'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Grejonh Kyei).
72'
Mory Diaw vykopává od své branky, sledujeme jeho dlouhý výkop.
71'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Muhammed Cham Saračević, přichází Sajfeddín Cháwí.
71'
ze hřiště odchází Mahdí Zifán, přichází Yohann Magnin.
68'
Hostující celek hraje aktivně, Johan Gastien pálil vedle.
67'
Dante byl hodně důrazně dohraný soupeřem, je otřesený, ale v zápase bude pokračovat.
65'
ze hřiště odchází Youssouf Ndayishimiye, přichází Aaron Ramsey,
ze hřiště odchází Antoine Mendy, přichází Jordan Lotomba.
62'
Hosté mají možnost vhazování na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry.
60'
Hodina hry je pryč, viděli jsme zatím dvě branky, stav zápasu je vyrovnaný.
60'
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Jérémie Bela.
59'
Po rychlém přenesení hry zakončoval Hišám Búdawí. Jeho rána končí nad brankou, vykopávat bude gólman.
58'
Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry.
54'
Zajímavou domácí akci zastavilo postavení mimo hru, v něm byl Badredine Bouanani.
53'
Terem Igobor Moffi poslal výborný míč před branku, ale nedokázal přesněji najít hlavu spoluhráčů.
52'
Gaëtan Laborde se pokoušel o nůžky, ale obrana si s jeho střeleckým polopokusem dokázala poradit.
51'
S centrem před branku si obrana dokázala poradit, akce úspěšná nebyla.
50'
Domácí měli možnost volného kopu. Badredine Bouanani se dostal ke střele, kterou brankář vytáhl na roh.
49'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Maximiliano Caufriez).
48'
Domácí celek se brání tlaku soupeře, sledujeme dobrou hru hostů.
47'
Jedno střídání jsme viděli během poločasové přestávky.
46'
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Cheick Oumar Konaté.
46'
45+2'
45'
44'
Domácím je pískaný faul na polovině hrací plochy, míč získávají hosté. Ti kombinují.
42'
Nice dál hraje aktivně, kombinuje na polovině soupeře a čeká na další šanci.
41'
Nice právě vstřelilo branku!
Po rychlé akci máme srovnáno. První střela se odrazila od tyče, následně už přesně pálil z první GAËTAN LABORDE.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hosté jsou nastěhovaní před brankou a fanoušci pískotem zkouší rozhodit útočící tým.
39'
Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na polovinu soupeře.
37'
Domácí brankář špatně rozehrál, Youssouf Ndayishimiye nešikovně přijal míč. Obral ho Johan Gastien, který do šance vyslal spoluhráče. MUHAMMED CHAM SARAČEVIĆ doběhl míč a pohodlně zakončoval. Asistence: Johan Gastien.
35'
Zajímavá akce domácích byla zakončení střelou, kterou hlavou jeden z obránců poslal nad branku. Nakonec byl pískaný ofsajd.
33'
Khéphren Thuram se těžko zvedá po souboji se soupeřem z hrací plochy. Je otřesený, ale v zápase bude pokračovat.
32'
Nice se probojovalo středem hrací plochy až do velkého vápna, pokus o zakončení byl zblokovaný.
31'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Melvin Bard).
30'
Půlhodina hry je pryč, podle statistik registrujeme jednu jedinou střelu na branku.
29'
Muhammed Cham Saračević to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance.
28'
Svou aktivitou vybojovali hosté rohový kop. Johan Gastien poslal centr před brnaku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
26'
Clermont se nyní usadil na polovině soupeře, ale kombinuje z pohledu domácích bezpečně daleko od branky.
25'
Jean-Clair Todibo se dostal do střelecké pozice, jeho rána bez přípravy končí nad brankou.
22'
Domácí rozehrávali nakrátko rohový kop, ze kterého vyplynula šance, kterou Antoine Mendy nedokázal proměnit.
21'
Dante leží na hrací ploše po souboje se soupeřem. Uvidíme, zda bude schopný pokrčovat ve hře.
20'
Dvacet minut hry je pryč, na nějakou výraznější šanci čekáme, zatím stále platí bezbrankový stav.
18'
Domácí rychle přenesli hru a do zakončení se dostal Hišám Búdawí. Jeho rána končí vedle.
17'
Johan Gastien rozehrává nepřímý kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
15'
Antoine Mendy to zkoušel individuálně, ale odehrál míč do zámezí, hrát tak budou jeho soupeři.
15'
Sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat do předbrankového prostoru.
12'
Grejonh Kyei to vzal na sebe, ale jeho rána končí vedle branky, gólman jen pohledem kontroloval hru.
12'
Nice vybojovalo míč, Hišám Búdawí kombinuje se spoluhráči na polovině hrací plochy, na nějakou výraznější šanci čekáme.
10'
Hosté se nyní kombinační hrou propracovali před branku soupeře, ale Elba Rašani nedokázal zakončit podle představ.
9'
Po krátkém ošetření zkouší pokračovat v zápase. Uvidíme, jaký je jeho stav.
8'
Youssouf Ndayishimiye si vyžádal ošetření na hrací ploše, zdá se, že má problémy s nohou.
7'
Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nyní nikam nežene.
6'
Domácí se propracovali k centru před branku, ale brankář Mory Diaw byl připravneý a v pohodě zasáhl.
5'
Kasper Schmeichel kryje míč poté, co zakončoval z velké dálky Jérémie Bela. Jeho rána byla hodně nepovedená.
4'
Nyní domácí rozehrávají od své branky, ale nedokázali nic vymyslet. Následně přišli o míč.
2'
Nechybělo moc na druhé straně a hosté šli do vedení. DO zakončení se po rychlé akci dostal Maxime Gonalons, ale minul vzdálenější tyč.
1'
Antoine Mendy vybojoval autové vhazování pro spoluhráče, následně se domácí dostali před branku, ale nevypálil.
1'

OGC Nice: Schmeichel – An. Mendy, Todibo, Dante, Bard – Ndayishimiye, Thuram, Búdawí, Bouanani – Moffi, Laborde.
Náhradníci: Boulhendi, Bułka – Barkley, Amráwí, Belahyane, Bráhímí, Lotomba, Ramsey, Rosario.

Clermont Foot: Diaw – Zifán, Wieteska, Caufriez, Ogier – Gonalons, Gastien – Allevinah, Saračević, Rašani – Kyei.
Náhradníci: Margueron – Bela, Ar. Mendy, Kamdem, Cháwí, Konaté, Magnin, Maurer.
Nice je v tabulce na deváté pozici s bilancí 11-12-8 a ziskem 45 bodů po 31 zápasech. Z posledních pěti zápasů klub nevyhrál ani jeden, dvakrát prohrál a třikrát remizoval. Nerozhodný stav uhrál s Nantes 2:2, Lorientem 1:1 a Angers 1:1. Tým nestačil na PSG 0:2 a Brest 0:1.
Clermont je v tabulce na 11 pozici s bilancí 12-7-12 a ziskem 43 bodů. Z posledních pěti zápasů má kladnou bilancí dvou proher a tří výher. Tým nestačil na Lens 0:4 a na Montpellier 1:2. Pak ale porazil Ajaccio 2:1, Troyes 2:0 a Angers 2:1
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase 32. kola proti sobě nastoupí OGC Nice a Clermont Foot.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.