Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Monaco  - 4. září 2022   20:45

0:1
(0:0)
Monaco
69' Embolo  (C. Henrique)
Nice
Schmeichel – Atál (34. Lotomba), Todibo, Dante (C), Viti – Bard (76. Bryan), Ramsey (55. Beka Beka), Thuram (46. Rosario) – Pépé (76. Diop), Laborde, Delort.
Bulka – Sörensen, Búdawí, Ilie.
Benoît Millot – Julien Aube, Nicolas Danos
Allianz Riviera, Nice
Monaco
Nübel – Disasi (C), Badiashile, Sarr – C. Henrique, Camara III, You. Fofana, Aguilar (65. Vanderson) – Golovin (90. Jakobs) – Diatta, Embolo.
Didillon – Magassa, Jean Lucas, Akliouche, Martins, Ben Yedder, Minamino.

S konstatováním, že Monaco v derby přehrálo Nice, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Velmi taktické derby nabídlo nezáživnou bitvu, jelikož se hrál dosti pomalý fotbal. Šancí na obou stranách bylo jako šafránu, a tak jedna trefa vítězi stačila. O tu se postaral Breel Embolo, který tak rozhodl o třech bodech pro Monaco. Díky vítězství se knížecí klub posunul na desátou příčku, naopak Nice je až šestnácté, když má stejný počet bodů jako Brest, které je na sestupujících pozicích.
90+4'
90+4'
Na útočné polovině byl faulován Mohamed Camara, který se velmi pomalu zvedla. Monaco následně rozehrálo a u šestnáctky fauloval Jordan Lotomba (Nice), který uviděl také žlutou kartu.
90+2'
Na středu hrací plochy se nacházel Sofiane Diop, který postupoval k šestnáctce, z jejíž hranice i vystřelil. Ovšem do míst, kam se Alexander Nübel v pohodě dostal.
90'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs.
89'
Tlak domácího mužstva stále nepřichází, což se ještě snaží Monaco více rozbít střídáním.
88'
Monaco mělo balon na kopačkách, ale dlouhý nákop mířil až k domácímu brankáři. Kasper Schmeichel rychle rozehrál, ale hráči v poli předvedli další lacinou ztrátu.
87'
Utkání plyne ke svému konci a stále se hraje kolem středové čáry. Nice se nemůže dostat k tlaku, jenž by vedl k vyrovnávací trefě.
85'
Na levé straně se v náběhu nacházel Caio Henrique, jehož centr zachytil soupeř. Hlavní rozhodčí znovu komunikuje s VARem, jelikož ve hře je ruka domácího obránce. Ovšem dle opakovaných záběrů by mělo být vše v pořádku.
84'
Domácí mužstvo sice drželo balon, ovšem kombinovalo s ním kolem středového kruhu. Navíc k vidění byla nepřesná přihrávka, po níž Vanderson vytáhl hru k šestnáctce soupeře.
82'
Centr od praporku se kroutil do malého vápna, kde dobře zasáhl Andy Delort. Člověk by čekal, že Nice vyrazí do rychlého protiútoku, ovšem volí jen další postupnou kombinaci.
81'
Zpoza vápna se napřáhl Youssouf Fofana, jehož pokus srazil nohou na rohový kop Dante. Balon už si staví u praporku Caio Henrique.
80'
Deset minut hry plus nastavení, to je čas, který zbývá ke konečnému hvizdu. Navíc Monaco hraje velmi dobře, jelikož se s míčem drží velmi daleko od vlastní brány.
79'
Za malou chvíli by mohl na hrací plochu přijít Wissam Ben Yedder, jenž patří k největším hvězdám hostujícího mužstva.
77'
Fanoušci Monaca pískají, jelikož Sofiane Diop přišel před pár dny k velkému nepříteli. Uvidíme, jak se hráči bude dařit proti nedávným spoluhráčům.
76'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Sofiane Diop.
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Joe Bryan.
75'
Domácí mužstvo by potřebovalo hrát na druhé straně hrací plochy. Monaco drží soupeře pod zámkem...
74'
Na pravé straně se uvolnil Krépin Diatta, jehož centr na druhé straně vápna zachytil Alexandr Golovin. Ruský ofenzivní záložník dával přihrávku před branku, jenomže ji výrazně podcenil.
72'
Emoce začínají na zeleném pažitu pracovat, hráči se aktuálně pošťuchovali kvůli autovému vhazování. Oba celky se potřebují odrazit k lepším zítřkům.
71'
Necelých dvacet minut zbývá domácímu mužstvu k tomu, aby alespoň vyrovnalo. Dá se očekávat, že se Nice bude ještě tlačit za vyrovnáním.
69'
Monaco právě vstřelilo branku!
Konečně jsme se dočkali první trefy zápasu a Monaco jde do vedení! Krásný centr na zadní tyčku vyslal Caio Henrique a nutno říct, že na souboj se v tomto prostoru vykašlal Mattia Viti. A tak BREEL EMBOLO vyskočil jako jediný a hlavou otevřel skóre zápasu – 0:1. Asistence: Caio Henrique.
68'
Domácí mužstvo se pokusilo o pas za obranu, kam nikdo z útočníků nemířil. A tak míč schoval do rukavic Alexander Nübel, který výhozem našel spoluhráče.
66'
Do hry vstupuje VAR, jelikož balon srazil rukou Melvin Bard, a tak se jedná o pokutovém kopu pro Monaco. Ovšem penalta se rozehrávat nebude, pokračujeme dál za bezbrankového stavu.
65'
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Vanderson.
64'
Monaco rozehrálo rohový kop, ale balon vypadl mimo šestnáctku, kam se rychle vrátil. V těsném ofsajdu se nacházel Youssouf Fofana, a tak jeho trefa z hranice malého vápna nemohla platit.
62'
Není ani možné, co brazilský stoper Nice neproměnil. Odražený míč zamířil na zadní tyčku, kde se nacházel osamocený Dante, jehož pokus mířil do bližšího spodního rohu branky. Jenomže Alexander Nübel rychle reagoval a míč vyrazil. Gól by stejně neplatil, jelikož pomezní rozhodčí zdvihl praporek nad hlavu – ofsajd.
61'
Nicolas Pépé se stále více dostává do hry a tentokrát centroval před branku, kde se pohyboval Gaëtan Laborde. Ovšem obránce jej předskočil a odvrátil míč na další roh.
60'
Ani po rozehrání volného kopu se úvodní branky zápasu nedočkáme. Na trefu čekáme už hodinu hry, leč marně. Pokud dá někdo gól, dnes mu to může stačit a pravděpodobně zvítězí.
59'
Nice vybojovalo faun u postranní lajny, a tak Nicolas Pépé pošle další centr před branku hostujícího mužstva.
58'
Na pravé straně pokutového území oklamal Krépin Diatta Mattiu Vitiho. Následný pokus se do prostoru branky nevešel, ovšem jednalo se o zajímavou střelu.
57'
Pohybem za obranu si o míč říkal Nicolas Pépé, ovšem Jordan Lotomba mu dal nepřesnou přihrávku. A tak se míče chopil hostující brankář, jenž okamžitě otočil kormidlem hry.
56'
Špatně rozehraný volný kop dopadal ještě před šestnáctkou, a tak míč na branku hlavou usměrnil Dante. Snadnou práci tak měl hostující brankář, který se tentokrát ani nezapotil.
55'
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Alexis Beka Beka.
55'
Pablo Rosario si na útočně polovině pokryl balon, a tak ho nedovoleně atakoval Breel Embolo.
54'
Přihrávka hostujícího mužstva mířila na levou stranu pokutového území. Jenomže z branky vyrazil Kasper Schmeichel, jenž situaci Monacu překazil.
52'
V pokutovém území si balon kolem soupeře stáhl Alexandr Golovin, který následně orazítkoval bližší tyčku. Od té se míč odrazil do nohy Kaspera Schmeichela a zamířil pak mimo hrací plochu. Ovšem po akce letěl praporek pomezního rozhodčího nad hlavu, a tak by případný gól stejně neplatil.
51'
Dalším potrestaným hráčem je střídající Pablo Rosario (Nice), který ztratil míč a poté podržel Youssoufa Fofanu za kraťasy.
50'
Na pravé straně šestnáctky si hledal vhodné místo Nicolas Pépé, který se pokusil vystřelit. Ovšem obránce jej dostoupil a zakončení zablokoval.
49'
Mattia Viti se dohaduje s pomezním rozhodčím, který ukázal, že bude vhazovat Monaco.
48'
Vypadá to, že Nice by mohlo být ve druhém poločase mnohem odvážnější směrem dopředu. Ovšem Gaëtan Laborde ztratil balon, jenomže hostující celek toho nedokázal využít.
47'
Centr od rohového praporku zamířil na první tyčku, odkud jej monacká obrana odvrátila. Ovšem domácí celek pokračoval v akci, jenomže Ramseyův pokus byl zablokovaný.
46'
Pokračujeme druhým poločasem a míče se chopil domácí tým. Přihrávka mířila na pravou stranu, zatímco Nicolas Pépé se přesouval na střed. Balon doběhl a navíc vybojoval rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Pablo Rosario.
46'
V prvním poločase jsme viděli takticky svázaný souboj, v němž ani jeden tým nechtěl především chybovat. Utkání postrádalo vyšší tempo, a tak i šancí bylo jako šafránu. Doufejme, že se úroveň duelu zlepší po změně stran. Horší už to snad ani být nemůže...
45+3'
45+2'
Vypadá to, že domácí mužstvo už nikam spěchat nebude a za nerozhodného stavu první poločas skončí. Po chvíli Nice vymyslelo pas za obranu, avšak Andy Delort byl nachytán v ofsajdu.
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě tři minuty.
45'
Situace byla posouzená jako faul hostujícího hráče. Nice poslalo před branku centr, který byl prodloužený na zadní tyč, kde se nacházel Dante. Brazilský obránce mířil do protipohybu brankáře, avšak Alexander Nübel se nenechal překvapit.
43'
Blížíme se ke konci prvního poločasu, který moc fotbalové krásy nepřinesl. V tomto okamžiku se srazili Krépin Diatta a Melvin Bard. Oba hráči potřebují ošetřit, o což si říká i Andy Delort.
42'
Po vhazování se na levé straně šestnáctky ocitl Alexandr Golovin, který už byl za obranou. Jeho technický pokus měl zamířit k zadní tyči, ovšem tu balon minul snad o metr. Pokračujeme tak dále za bezbrankového stavu.
41'
Pod obrovským tlakem se nacházel Kasper Schmeichel, který si ještě míč posunul doprava. Jenomže zle na něj dotíral Breel Embolo, Monaco bude vhazovat.
39'
V šestnáctce se uvolnil Krépin Diatta, který si míč přesunul na levou nohu. Jeho zakončení mělo mířit k zadní tyči, avšak v dráze letu zůstal stát jeden z bránících hráčů.
38'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Mohamed Camara (Monaco), který si ještě v přerušené hře pustil pusu na špacír a vykoledoval si žlutou kartu.
38'
Hráči Monaca se dožadují pokutového kopu, ovšem rozhodčí ukázal, aby se hrálo dál. Zpoza vápna vystřelil Benoît Badiashile, jehož pokus byl zablokovaný. Následně to zkoušel také Alexandr Golovin, jenž mířil nad branku.
37'
Alexandr Golovin vyslal centr od praporku na první tyčku, kde se pohyboval Aaron Ramsey, který míč poslal nad branku. Monaco tak dostalo šanci k reparátů, ale stejný bránící hráč byl úspěšný.
36'
Caio Henrique a Alexandr Golovin kombinovali na levé straně a druhý jmenovaný pak vnikl do šestnáctky. Ruský ofenzivní hráč se chystal ke střele, ale míč mu byl vypíchnut na další roh.
35'
Můžeme pokračovat v prvním poločase a u balonu je domácí mužstvo, které vhodilo balon zpátky k obráncům. Nice tak předvede další postupnou kombinaci.
34'
ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
32'
Na hrací ploše zůstal sedět Júsuf Atál, který se drží za zadní stehenní sval. Navíc hlavní rozhodčí přivolává také lékařskou pomoc. Myslím, že Nice bude muset nuceně střídat.
31'
Také Monaco se uchýlilo k postupnému útoku, který je velmi pomalý. Přenesení hry na levou stranu se nepovedlo, a tak se bude rozehrávat od domácí branky.
30'
Sledujeme takticky vedenou bitvu, v níž stále čekáme na první trefu. Vstřelená branka by zápasu jistě pomohla, jelikož je vidět, že ani jeden tým nechce především chybovat.
29'
Po delší době registrujeme Nice na útočné polovině. Na hranici vápna se nacházel Nicolas Pépé, který bombu vyslal doprostřed branky, kde se nacházel připravený Alexander Nübel.
27'
Domácí celek má obrovské potíže s udržením na míči. Naopak to vyhovuje Monacu, které tak je více ve hře a má minimálně optickou převahu.
26'
Snad třikrát si s Nicolasem Pépém pohrál ruský ofenzivní hráč. Až když se Alexandr Golovin chystal k centru, dostoupil jej Jean-Clair Todibo a odehrál míč na rohový kop. Centr od praporku mířil k hranici vápna, odkud hlavička Axela Disasiho na branku neprošla.
24'
Melvin Bard si pokryl míč a fauloval jej Ruben Aguilar. V dosavadním průběhu zápasu se hra hodně přerušuje, a tak postrádáme větší tempo.
23'
Youssouf Fofana se pokoušel posunout míč k útočníkům, avšak obránce dobře vystoupil. O balon ještě bojoval Mohamed Camara, leč marně.
22'
Aaron Ramsey obral o míč soupeře a mířil na útočnou polovinu. Jenomže Youssouf Fofana se stihl vrátit a akci domácího celku přerušit. Záložník z Walsu ukazuje rozhodčímu, aby vytáhl žlutou kartu.
21'
Hostující celek už rozehrál rohový kop, který se soupeřově obraně povedlo odvrátit. Aktuálně je u míče Nice, které ale nikam nespěchá.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a Monaco je více u balonu. Naopak Nice vyslalo jedno zakončení, které mělo velmi dobré parametry. Vraťme se na trávník, kde míč na roh odvrátil zkušený Dante.
18'
Na levé straně se soupeře snažil zbavit Alexandr Golovin, který souboj neustál a spadl na trávník. Hlavní rozhodčí byl zákroku blízko, a tak ukazuje, že vše bylo v pořádku.
17'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Youssouf Fofana, jehož pokus zvedl hodně do vzduchu bránící hráč. Balon padal do předbrankového prostoru, kde vládl Kasper Schmeichel.
16'
Na vlastní polovině si balon skvěle tělem pokryl Aaron Ramsey, jehož fauloval Mohamed Camara. Nice rozehrálo zpátky k brankáři a domácí mohou začít další kombinaci.
15'
Na levé straně byl zcela volný Caio Henrique, k němuž přihrávka nedorazila, jelikož ji zastavil hlavní rozhodčí. Krajní obránce si pro balon doběhl, a tak kombinace knížecího klubu pokračovala.
14'
Hlavní rozhodčí hru přerušil a zavolal si k sobě Aarona Ramseyho a Mohameda Camaru. Oba hráči si s rozhodčím vysvětlují celou situaci a především domácí záložník byl velmi aktivní.
12'
Hostující celek kombinoval na pravé straně, jenomže Krépin Diatta dal těžkou přihrávku spoluhráči. Nice otočilo hru a zprava zakončil tvrdou ránou Gaëtan Laborde. Jeho zakončení brankáři vypadlo a proti vlastní brance jej odrazil dobíhající Benoît Badiashile. Ovšem míč letěl do míst, kde Alexander Nübel seděl!
11'
Kolmá přihrávka měla mířit mezi obránce, kam už se vydával Alexandr Golovin. Avšak dlouhou nohou zastavil míč Khéphren Thuram, který se výborně pohybuje.
10'
Deset minut hry je minulostí a zatím sledujeme začátek, v němž se oba soupeři oťukávají. Ovšem pokud budeme hodnotit hru, tak zatím o trochu lépe vypadá Monaco.
9'
Hostující celek si našel odražený míč a znovu kombinoval na útočné polovině. Alexandr Golovin si chtěl narazit se spoluhráčem, jenž mu balon přesně nevrátil.
8'
Na pravé straně byl faulovaný Ruben Aguilar, a tak se hostující hlavičkáři nastěhovali do vápna soupeře. Caio Henrique poslal centr před branku, kde vládne brazilský stoper Dante.
6'
Na útočné polovině si míč pokryl Mohamed Camara, jehož soupeř fauloval. Knížecí klub pak roztáhl hru na pravou stranu, kde přes soupeře neprošel Krépin Diatta.
5'
Na levé straně se pohyboval Andy Delort, proti němuž vystartoval brankář Alexander Nübel. Jenomže útočník Nice si dal míč kousek dále a nemohl tak trefil prázdnou branku. Následný centr zamířil na zadní tyč, ale domácí z toho už nic nebylo.
4'
Zatímco Youssouf Fofana couval, tak Nicolas Pépé vyskočil a trefil monackého soupeře do obličeje. Ovšem vypadá to, že už je všechno v pořádku a bude se moci pokračovat ve hře.
3'
Hostující fanoušci si před zápasem uspořádali pyroshow, a tak je hrací plocha zahalená dýmem. Bohužel z hlavní kamery toho není moc vidět.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Nice v červenočerných pruhovaných dresech, naopak Monaco se obléklo do šedivé sady.
1'
Jdeme na to, protože hlavní rozhodčí pan Benoît Millot dal pokyn k zahájení zápasu. Monaco se chopilo míče a kombinovalo na útočné polovině. Ovšem za šestnáctkou došlo ke ztrátě balonu.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Atál, Todibo, Dante (C), Viti – Bard, Ramsey, Thuram – Pépé, Laborde, Delort.
Náhradníci: Bulka – Lotomba, Bryan, Sörensen, Rosario, Beka Beka, Búdawí, Ilie, Diop.
Trenér: Lucien Favre

AS Monaco FC: Nübel – Disasi (C), Badiashile, Sarr – C. Henrique, Camara III, You. Fofana, Aguilar – Golovin – Diatta, Embolo.
Náhradníci: Didillon – Vanderson, Magassa, Jean Lucas, Jakobs, Akliouche, Martins, Ben Yedder, Minamino.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Benoît Millot – Julien Aube, Nicolas Danos.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který odstartuje zhruba za pětačtyřicet minut. Oba celky odtajnily sestavy, a tak si je za několik okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká zajímavá podívaná.
Střetnutí mezi Nice a Monacem startuje v neděli od 20 hodin 45 minut a je z něho připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že oba celky zlepší své výkony a bude nás čekat zajímavý fotbal.
Oba celky jsou v dosavadním průběhu soutěže hodně za očekáváním, a tak fanoušci obou táborů tlačí na zlepšené výsledky. V pěti kolech oba kluby nasbíraly jen pět bodů a díky lepšímu skóre je výše Nice, které v posledním kole přehrálo Lille. Domácí tým se aktuálně nachází na patnáctém místě, naopak Monaco je šestnácté, když zvítězilo v prvním kole proti Štrasburk. Do Ligue 2 sestupují letos přímo čtyři kluby, a tak dnešní soupeři musí zabrat, jelikož sedmnáctý Brest ztrácí pouhý bod.
Vítám všechny fanoušky francouzská Ligue 1 Uber Eats, která má na programu šesté kolo, v němž na sebe narazí OGC Nice a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.