Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Troyes - 9. října 2022   15:00

Nice
2' Viti (Diop) • 37' Delort  • 50' Pépé (Diop)
3:2
(2:0)
Troyes
82' Chavalerin   • 90' Conté  (Ugbo)
Nice
Schmeichel – Todibo, Dante (C), Viti – Atál (42. Lotomba), Lemina (62. Rosario), Thuram, Bryan (70. Bard) – Pépé (63. Barkley), Diop – Delort (70. Laborde).
Bulka – Beka Beka, Búdawí, Brahimi.
J. Hamel – M. Grosbost, C. Favre
Allianz Riviera, Nice
Troyes
Gallon – Bruus, Rami (C), Palmer-Brown (60. Rony Lopes), Salmier, Yade – Kouamé (77. Chavalerin), Tardieu (83. Dingomé), Odobert (60. Conté) – Ripart (77. Ugbo), M. Baldé.
Lis – Porozo, T. Baldé, Larouci.

Zdálo se, že si Nice v klidu dokráčí za pohodovým vítězstvím, opak byl ale pravdou. Troyes se nevzdalo, osm minut před koncem dokázalo snížit a těsně před začátkem nastaveného času se dostat na dostřel. Na vyrovnání mu už ale zbylo příliš málo času, ale hrát takto celý zápas, s prázdnou by jistě neodjíždělo.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:10. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
90+6'
90+5'
Domácí si vynutili faul a mohou v klidu rozehrávat na útočné polovině.
90+3'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé).
90+3'
Až nyní hra pokračuje dál.
90+1'
Domácí zdržují, jeden z hráčů si vyžádal ošetření, což se hostům nelíbí, ale hlavní arbitr je uklidňuje, že čas za to nastaví.
90'
Troyes právě vstřelilo branku!
Hosté přeci jen skórují podruhé a z celkem pohodového zápasu pro Nice je rázem drama. Ugbo parádní patičkou za sebe nechal míč spoluhráči, tím byl ABDU CONTÉ, před kterým se otevřel prostor a fotbalista s dvanáctkou na dresu překonal brankáře střelou mezi nohy.
89'
Obrovská možnost Troyes zůstává nevyužita. Mama Baldé se dostal za obranu Nice, míč lehce tečoval na vzdálenější tyč, kterou balón lehce tečoval a skončil v zámezí. Chybělo málo a bylo to jen o gól.
87'
Abdu Conté střílel před hranicí šestnáctky v pádu vysoko nad.
87'
Hosté mohou ještě zdramatizovat utkání, zahrávat budou volný kop z levé strany v blízkosti vápna.
85'
Domácí už nechtějí příliš riskovat a přihrávají si v poklidu mezi sebou na své straně.
83'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Florian Tardieu, přichází Tristan Dingomé.
82'
Hosté v poslední desetiminutovce základní hrací doby přeci jen snižují. XAVIER CHAVALERIN si zpracoval odvrácený míč, levačkou jej adresoval na bránu a i s přispěním teče jednoho ze soupeřů jej dostal do sítě, Kasper Schmeichel na změnu dráhy nestihl reagovat.
79'
Jean-Clair Todibo se těžce zvedá z trávníku, ale nakonec na něm dlouho nepobyl.
78'
Troyes rozehrálo rohový kop, ovšem soupeři se povedlo míč odhlavičkovat do bezpečí.
77'
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Ike Ugbo.
77'
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Xavier Chavalerin.
76'
Rony Lopes adresoval z pravé strany přihrávku podél pokutového území, dva jeho spoluhráči se snažili míč tečovat, tomu druhému se to sice povedlo, ale v těžké pozici mířil vedle.
75'
Domácí z protiútoku málem vsítili čtvrtý gól, Gaëtan Laborde však pěknou střelou orazítkoval pouze břevno hostující svatyně.
72'
Gaëtan Laborde hodně nepříjemně atakoval svého protihráče, kartu ale nevidí.
70'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Melvin Bard.
70'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Gaëtan Laborde.
67'
Střela jednoho z hráčů Nice nebyla nijak prudká, míč šel po zemi, Gauthier Gallon včas padl k zemi a míč lapil.
66'
Rony Lopes nadělal soupeři u pravého rohového praporku nemalé problémy, svým barvám získal aut.
64'
Papa Ndiaga Yade se dostal na levé straně ke střele, která by zřejmě šla do bližší tyče, Kasper Schmeichel ale neponechal nic náhodě a raději zasáhl.
64'
Hostům se teď nepovedlo projít přes obrannou hradbu a o míč přichází.
63'
ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Ross Barkley.
62'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Pablo Rosario.
62'
Renaud Ripart vystřelil z dálky hodně špatně, míč se po zemi odkutálel daleko vedle brány.
60'
ze hřiště odchází Erik Palmer-Brown, přichází Rony Lopes.
60'
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Abdu Conté.
58'
Gauthier Gallon trochu zariskoval po malé domů, ale povedlo se mu odehrát míč do bezpečí.
56'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Joe Bryan).
54'
Jeden z domácích fotbalistů se vydal sám proti přesile, v pokutovém území o míč přišel.
52'
Střelec poslední branky nyní fauloval, po jeho ataku zůstává na trávníku Florian Tardieu.
52'
Hlavní arbitr ještě něco řešil s videem, gól však platí a domácí vedou 3:0.
50'
Nice právě vstřelilo branku!
Nice vede už o tři branky. NICOLAS PÉPÉ si zpracoval přihrávku z levé strany, nebojácně naběhl s míčem do vápna, kde se ocitl sám před gólmanem, kterého překonal střelou na bližší stranu. Gauthier Gallon měl smůlu, nechybělo moc a míč by chytil.
48'
Domácí jsou aktivnější a drží míč na kopačkách.
46'
Sofiane Diop svou střelu z dálky adresoval příliš vysoko nad bránu.
46'
Celkem slušný první poločas, ve kterém se diváci nenudili. Domácí mohou být spokojenější, rychle se dostali do vedení, další šance sice nevyužili, ale navýšení skóre se přeci jen dočkali v závěru, kdy proměnili pokutový kop. Ani Troyes nehraje odevzdaně, také jeho hráči byli několikrát blízko skórování, ale zatím na jejich gólovém účtu svítí nula. Povede se jim to změnit ve druhém dějství?
45+3'
45+2'
Další střelecký pokus z dálky v podání hostů, v tomto případě se o něj postaral Renaud Ripart, ale také on odehrál míč příliš vysoko.
44'
Florian Tardieu nic nevymýšlel a zkusil ohrozit brankáře Nice střelou z pořádné dálky, mezi tři tyče ale nezamířil.
43'
Hosté vyrazili do brejku, nepřesná přihrávka z pravého křídla však jen projela středem hřiště a míče se zmocnili znovu domácí fotbalisté.
42'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
42'
ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
40'
Renaud Ripart zasáhl míč ve vápně hodně špatně a Kasper Schmeichel tak stačil zasáhnout. Kdyby se hráči hostů povedlo lépe vystřelit, mohlo už to být možná zase jen o gól.
39'
Hosté se po rozehrávce rychle vydali do útoku, ale po pokaženém přetaženém centru z pravé strany, o který se postaral Papa Ndiaga Yade, o míč přichází.
37'
ANDY DELORT provedl exekuci velmi dobře, míč poslal ze svého pohledu k pravé tyči a ač gólman hostů úmysl vystihl, na balón nedokázal dosáhnout.
37'
Penalta je potvrzena a domácí mohou zvýšit náskok.
36'
Hlavní arbitr ještě diskutuje s videem.
35'
A pozor, je tu penalta. Erik Palmer-Brown se provinil faulem kousek za hranicí vápna a hlavní arbitr okamžitě píská.
34'
A opět zahrozilo Nice, jmenovitě Nicolas Pépé, který v situaci jeden na jednoho sice nejprve obehrál bránícího protivníka, ale poté se zdržel se střelou, kterou nakonec adresoval právě do protihráče.
33'
Na druhé straně přišla střela bez přípravy, kterou Kasper Schmeichel vyboxoval do zámezí. Je pravda, že míč šel přesně do míst, kde gólman Nice stál, ale i tak to byla dobrá možnost.
33'
Domácí vystihli špatnou rozehrávku Troyes, ovšem jeden z hráčů nedokázal z pravé strany správně přihrát a z šance tak nebylo nic.
31'
Nicolas Pépé to zkusil levačkou na vzdálenější tyč, ale úspěšný nebyl, míč proletěl kolem ní asi o tři metry.
29'
Mario Lemina se snažil si v pokutovém území s Bryanem vyměnit přihrávku, té zpětné se už nedočkal.
27'
Málem se domácí tým dostal do další příležitosti, avšak míč se ve vápně odrazil jen k soupeři, který jej rychle odkopává do bezpečí.
24'
Na druhé straně chytá Kasper Schmeichel míč v poklidu do náruče a s rozehrávkou nepospíchá.
23'
Gauthier Gallon podržel své barvy dalším zákrokem, když nepříjemně tečovaný míč po hlavičce Delorta vyrazil do zámezí. Bude to další roh.
21'
Kasper Schmeichel vyboxoval letící míč před penaltový puntík, kde se balón snažil z voleje poslat do odkryté brány jeden z hostů, avšak špatně jej trefil a šance z toho tak nebyla.
20'
Hosté se dostali do první větší příležitosti, Wilson Odobert však z pravé strany střílel jen do protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí a následuje roh.
17'
Hodně nepříjemná malá domů, Gauthier Gallon měl co dělat, aby míč odehrál do bezpečí včas.
16'
Andy Delort zblízka odehrál z bezprostřední blízkosti míč hlavou do země, od které se balón odrazil a doputoval vedle bližší tyče. Tohle byla také dobrá možnost.
14'
Míč putoval do pokutového území Troyes, odkud jej hostující hráči odkopli do bezpečí.
13'
Gauthier Gallon vyběhl z branky, sklouzl se po trávníku a míč uklidil do náruče.
10'
Nicolas Pépé mohl náskok svého celku zvýšit, když po parádní křižné přízemní přihrávce postupoval s míčem na brankáře prakticky sám, levačkou ale odehrál balón trestuhodně vysoko nad.
9'
Volný balón se kutálí k domácímu brankáři, který ještě žádnou práci neměl.
6'
U míče stále převážně hráči Nice, kteří kombinují u středové lajny.
4'
Domácí pokračují v aktivitě, pokazili sice kombinaci, ale u míče zůstávají.
2'
Na změnu skóre nemuseli diváci čekat příliš dlouho. MATTIA VITI si našel u brány volné místo a hlavou usměrnil balón k bližší tyči, kam se hostující brankář mohl jen ohlédnout.
2'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Dante (C), Viti – Atál, Lemina, Thuram, Bryan – Pépé, Diop – Delort.
Náhradníci: Bulka – Lotomba, Bard, Rosario, Barkley, Beka Beka, Búdawí, Brahimi, Laborde.
Trenér: L. Favre.

ESTAC Troyes: Gallon – Bruus, Rami (C), Palmer-Brown, Salmier, Yade – Kouamé, Tardieu, Odobert – Ripart, M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Porozo, Conté, T. Baldé, Larouci, Dingomé, Rony Lopes, Chavalerin, Ugbo.
Trenér: B. Irles.

Rozhodčí: J. Hamel – M. Grosbost, C. Favre.
Posledních pět vzájemných zápasů

Nice – Troyes 1:0
Troyes – Nice 1:0
Troyes – Nice 0:2
Nice – Troyes 1:2
Nice – Troyes 2:1

Nice porazilo svého protivníka ve čtyřech z posledních pěti vzájemných zápasů, které se hrály na jeho hřišti.
Troyes

Hosté jsou o jednu pozici a tři body lepší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj stadion odehráli dosud pět mačů a odnesli si šest bodů díky dvěma výhrám, mj. i v Monacu, kde vyhráli 4:2, vstřelili deset gólů a o jeden více inkasovali. V posledním venkovním střetnutí zvítězili 3:1 v Clermontu.
Mama Balde z Bissau-Guiney je s pěticí branek v čele tabulky produktivity svého mužstva.
Nice

Hůře postavený tým, na kontě má osm bodů, což zatím stačí jen na třináctou pozici. Na svém hřišti se Nice navíc zatím moc nedaří, ze čtyř utkání nevybojovalo jediné vítězství, pouze bod za remízu 1:1 se Štrasburkem v úvodním domácím zápase sezóny, následovaly tři porážky za sebou, ve kterých Nice ani jednou nedokázalo skórovat. Podaří se mu zlomit černou sérii dnes?
Francouz Gaetan Laborde a Andy Delort z Alžírska jsou se třemi zásahy nejlepšími střelci týmu.
Dobrý den, další porci zápasů, tentokrát v rámci 10. kola, dnes nabídne svým fanouškům nejvyšší francouzská fotbalová liga. V tomto klání budeme sledovat souboj dvou sousedů ve středu tabulky, Nice a Troyes. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.