Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Ajaccio - 21. srpna 2022   17:05

Rennais
18' Terrier (Truffert) • 62' Theate (Badé)
2:1
(1:0)
Ajaccio
57' El Idrissy  (Mangani)
Rennais
Alemdar – H. Traoré, Badé, Theate, Truffert – Bourigeaud (63. D. Doué), Santamaría, Tait (86. Ugochukwu) – Kalimuendo (63. Doku), Laborde (73. Sulemana), Terrier (86. Abline).
Salin – Assignon, Belocian, Rodon.
Ajaccio
B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Mayembo (83. Vidal), I. Diallo – Bayala (46. Nouri), Marchetti (90+3. Coutadeur), Mangani (76. Laci), Cimignani (46. Spadanuda) – El Idrissy, Hamouma.
Sollacaro – Avinel, Botué, Youssouf.

Stade Rennes FC získává body do tabulky, tento dramatický zápas vyhrává i díky tomu, že soupeř neproměnil penaltu, 2:1.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Mathieu Coutadeur.
90+2'
Červená karta pro tým Stade Rennes FC (Lesley Ugochukwu). Hodně zbytečný zákrok a počínání domácího hráče. Balon vší silou nakopl do soupeře do citlivých míst.
90+1'
Dvě minuty uvidíme navíc.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
87'
Hostující celek bude mít možnost rohového kopu. Qazim Laci centroval před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Lesley Ugochukwu.
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Matthis Abline.
85'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude ještě pak nastavovat.
84'
Benjamin Leroy rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhou rozehrávku.
84'
Poněkud vyhrocená situace, ale nyní už je vše v pořádku a hra pokračuje dál.
84'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Désiré Doué).
83'
ze hřiště odchází Fernand Mayembo, přichází Clément Vidal.
83'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Stade Rennes FC (Romain Salin). Hráč míří ze střídačky do útrob stadionu.
83'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Romain Salin). Za protesty proti výkonu rozhodčího.
82'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Baptiste Santamaría).
81'
Adrien Truffert to vzal na sebe. Jeho zakončení přes obránce minulo branku. Gólman zasahovat nemusel.
80'
Désiré Doué byl hodně důrazně dohraný obráncem na hranici vápna, ale sudí nechávají hru plynout dál.
79'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Fernand Mayembo).
78'
Ismael Diallo vhazuje na své polovině a čeká na to, až se jeho spoluhráči lépe postaví.
76'
Velkou šanci měli domácí. Flavien Tait centroval před branku a Jeremy Doku nedokázal balon přesněji poslat do branky.
76'
ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Qazim Laci.
75'
Čtvrthodiny hry nás dělí od konce zápasu. Hosté se pokouší o vyrovnání, naopak domácí mají velké problémy s kombinační hrou.
73'
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Kamaldeen Sulemana.
72'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru AC, ale domácí drží těsné vedení.
71'
Centr se snesl před branku, ale hlavička nebyla přesná. Mounaïm El Idrissy minul branku.
70'
Rohový kop se tedy bude opakovat. Ajaccio hraje nyní velmi aktivně a pokouší se srovant stav zápasu.
69'
Hosté měli možnost rohového kopu, centr se snesl před branku. Obrana si poradila. Následně odražený balon poslal na branku Romain Hamouma. Jeho rána byla zblokovaná na další roh.
67'
Tentokrát už domácí fotbalisté nedokázali proměnit rohový kop. Dobře si počínala obrana soupeře.
67'
Flavien Tait si nabíhal do volného prostoru, ale i s jeho akcí si dokázala poradit obrana soupeře. K zakončení se domácí nedostali.
65'
Rennes v poklidu rozehrává od své branky, Adrien Truffert se zapojil do kombinace na své polovině.
64'
Ajaccio se pokouší hrát aktivně, ale doplácí na celou řadu nepřesností a nepovedených přihrávek.
63'
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Désiré Doué.
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Jeremy Doku.
62'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí tým rozehrával rohový kop. Centr byl hodně přetažený, Loïc Badé jemně tečoval hlavou na spoluhráče, tím byl zcela volný ARTHUR THEATE. Hlavička zamířila ke vzdálenější tyči. Domácí znovu vedenou. Asistence: Loïc Badé.
61'
Rohový kop budou nyní rozehrávat domácí fotbalisté.
60'
Benjamin Bourigeaud se propracoval do zakončení, jeho rána přes obránce nebyla povedená. Brankář v pohodě kryje balon.
58'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
57'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Tentokrát to už hostům vyšlo a svou šanci dokázali proměnit. Povedenou ránou se prosazuje MOUNAÏM EL IDRISSY. Asistence: Thomas Mangani.
55'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Bruno Genesio). Kartu dostal domácí trenér.
54'
Jedna z mála akcí hostů. Balon po střele z velké dálky končí vysoko nad brankou. Nebyl to povedený projektil.
53'
Stade Rennes hraje aktivně, snadněji vyhrává osobní souboje na polovině hrací plochy a díky tomu se pak také dostává do šancí.
52'
Baptiste Santamaría se dostal k zakončení, s jeho pokusem neměl brankář Benjamin Leroy vůbec žádný problém.
50'
Rennes se sice propracovalo do střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli zasáhla obrana AC, která si dokázala poradit.
48'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Hosté se musí bránit.
46'
ze hřiště odchází Yanis Cimignani, přichází Kevin Spadanuda.
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Riad Nouri.
46'
Podle všeho dvě změny udělal v sestavě hostující trenér.
46'
45+6'
45+5'
Nejprve proměnil Thomas Mangani pokutový kop, ale rozehrá dříve, než sudí zapískal. A tak se bude penalta opakovat. Následně tedy Thomas Mangani pokutový kop neproměnil.
Penalta se bude opakovat.
45+4'
Thomas Mangani kopal dříve než sudí pískl. Penaltu proměnil, ale platit nebude.
45+2'
Sudí ukazuje na penaltu, hosté po faulu domácího hráče budou mít penaltu.
45+2'
Volný kop pro hostující celek v závěru poločasu.
45+1'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Loïc Badé).
45'
Doğan Alemdar rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na polovinu soupeře.
43'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, aktuálně čekáme na nějakou velkou šanci na jedné či druhé straně.
42'
Bleskově Rennes dokázalo přenést hru před branku soupeře, ale ani tentokrát z toho nebyl střelecký pokus.
41'
Hosté vybojovali po faulu soupeře volný kop na útočné polovině. Centr mířil do vápna, ale Ajaccio se protlačit ke střele nedokázalo.
40'
Arnaud Kalimuendo to vzal na sebe. Jeho ránu z velké dálky kryje brankář Benjamin Leroy. Výborně se natáhl a dokázal si poradit se střelou.
40'
Loïc Badé ještě vracel hru před branku soupeře, ale následně se prosadit nedokázal.
39'
Domácí se prokombinovali do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit. Brankář ani zasahovat nemusel.
37'
Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy. Mnoho fotbalové krásy k vidění není.
35'
Adrien Truffert má drobné zdravotní problémy po souboji se soupeřem, Mickaël Alphonse jej podle všeho fauloval.
33'
Domácí se po centru před branku nedokázali dostat do výraznější střelecké pozice, následně sudí píská útočný faul.
32'
Benjamin Bourigeaud vybojoval míč, akce pokračovala dál. Arnaud Kalimuendo byl volný před brankou, ale balon před ním odehrál obránce. Následovat bude domácí rohový kop.
31'
Adrien Truffert vhazoval na své polovině, následně se rychle směr hry otočil a jsou to domácí, kteří se pokouší něco vymyslet na půlce soupeře.
30'
Probíhá třicátá minuta hry. To nejdůležitější konstatování je to, že domácí celek vede o jednu branku, trefil se Martin Terrier.
29'
Ajaccio se nyní na několik desítek vteřin nastěhovalo na útočnou polovinu, kde se pokoušelo něco vymyslet, ale k zakončení se tým nedostal.
26'
Nyní sledujeme podprůměrnou fotbalovou podívanou, hru kazí celá řada nepřesností na obou stranách.
25'
Jeden z hostujících hráčů, Thomas Mangani, je ošetřovaný na hrací ploše, hra je tedy přerušená.
24'
Centr se snesl před branku, a pak Romain Hamouma ránou z první poslal balon na tribunu za brankou.
24'
Následný pokus o zakončení byl ztečovaný mimo hrací plochu. Následovat bude rohový kop.
23'
Romain Hamouma bude rozehrávat volný kop na polovině soupeře. Centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
22'
Hostující tým se pokoušel dostat do zajímavé pozice, ale Martin Terrier si počínal nedovoleně. Hrát tak budou hosté.
20'
Dvacet minut hry je pryč, úvod zápasu patřil domácímu celku, který hraje aktivně a navíc se také dokázal prosadit.
18'
Zaslouženě se domácí fotbalisté dostávají do vedení, po šikovné akci spoluhráče se tvrdou ránou přesně k tyči prosazuje MARTIN TERRIER. Asistence: Adrien Truffert.
17'
Rennes hraje aktivně a postupnou kombinací se pokouší o tlak na obranu soupeře.
15'
Domácí Rennnes pokračuje v dobré hře, Adrien Truffert vybojoval autové vhazování na útočné polovině, ale do šance se ihned jeho tým nedostal.
14'
Benjamin Leroy se nyní vyznamenal proti akci domácích fotbalistů. Martin Terrier se dostal do zakončení a jeho ostrou středu vytáhl brankář.
12'
Mnoho fotbalové krásy momentálně nesledujeme, fanoušci sice vytváří velmi dobrou atmosféru zápasu, ale čekáme na atraktivní fotbal.
10'
Deset minut hry je pryč, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme, ale převahu mají domácí.
8'
Znovu se centr snesl před branku, ale tentokrát si dobře poradila obrana domácích. Doğan Alemdar bude rozehrávat od své branky.
Thomas Mangani rozehrával rohový kop. Následná rána Mayemba byla zblokovaná. Roh se bude opakovat.
6'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy. Aktuálně domácí kombinují daleko od branky soupeře.
6'
Adrien Truffert to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.
5'
Úvodní minuty zápasu patří Rennes. Sledujeme dobrou hru domácích. Ajaccio se musí bránit aktivní hře soupeře.
4'
Domácí fotbalisté se začali prezentovat aktivní hrou, vypracovali si dobré střelecké pozice, ale čekají na výraznější šanci.
2'
Hamari Traoré se jako první dostal k zakončení. Jeho rána z první z osy hrací plochy byla hodně nepřesná.
1'

Stade Rennes FC: Alemdar – H. Traoré, Badé, Theate, Truffert – Bourigeaud, Santamaría, Tait – Kalimuendo, Laborde, Terrier.
Náhradníci: Salin – Abline, Assignon, Belocian, Doku, D. Doué, Rodon, Sulemana, Ugochukwu.

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Mayembo, I. Diallo – Bayala, Marchetti, Mangani, Cimignani – El Idrissy, Hamouma.
Náhradníci: Sollacaro – Avinel, Botué, Coutadeur, Laci, Nouri, Spadanuda, Vidal, Youssouf.
Poslední vzájemný zápas se odehrál v únoru 2014 a AC Ajaccio vyhrálo 3:1.
Oba kluby mají před tímto zápasem naprosto shodnou bilanci. První ligový zápas prohrály, pak remizovaly. Rennes podlehlo Lorientu 0:1, a pak hrálo 1:1 s Monakem. Ajaccio prohrálo s Lyonem 1:2, a pak remizovalo s Lens 0:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzského ligového fotbalu. V tomto zápase třetího kola proti sobě nastoupí Stade Rennes FC a AC Ajaccio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.