Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Auxerre - 14. května 2023   15:00

Stade Brest
70' Le Douaron
1:0
(0:0)
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Duverne – Honorat (87. Lage), Belkebla, Lees-Melou, Del Castillo (72. Ma. Camara), Le Douaron – Mounié.
Blázquez – Darí, K. Dembélé, Hérelle, Lemaréchal, Locko, Magnetti.
Wattellier – Debart, Luczynski
Stade Francis Le Blé, Brest
Auxerre
Radu – Jeanvier (75. S. Dembélé), Jubal, I. Touré – Raveloson (85. Zedadka), M'Changama (85. Sinayoko), Bi. Touré (C), Mensah – Massengo, Da Costa (64. G. Perrin) – Hein (64. Abline).
Léon – Autret, Pellenard, Sakhi.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:8.
Brest dal opět najevo, že ho závěr sezony potkal ve vynikající formě. V souboji dvou týmů ohrožených sestupem zaznamenal třetí domácí vítězství v řadě a na patnáctém místě se vzdálil šestnáctému Auxerre na čtyřbodový rozdíl. Jediný, ale zcela zasloužený gól, dal z dorážky Mouniého hlavičky Le Douaron. S mužstvem trenéra Pélissiera to nevypadá dobře. Nantes ho už dnes může přeskočit a to na Auxerre v posledních třech kolech čekají zápasy s prvním PSG a druhým Lens.
90+3'
90+2'
Dembélé udělal faul ve středovém kruhu. Lees-Melou se nezvedá a začíná to vypadat, že Auxerre nedostane už žádnou možnost k vyrovnání.
90+1'
Informace o relativně krátkém nastavení udělala fanouškům radost. Většina z nich je na nohou a skandovaným potleskem vyhlíží důležité body, které dost možná zajistí záchranu.
89'
Abline nepřemístil Zedadkův centr směrem k brance. Balon jen prodloužil ke koncové čáře a tam se ho nepovedlo vybojovat Sinayokovi.
88'
Navzdory maximální snaze se Auxerre nedaří získat míč na vlastní polovině. Domácí ho drží i v opakujících se důrazných soubojích.
87'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Mathias Lage.
87'
Honorat kopal roh směrem na Le Douarona, který předvedl originální zakončení z otočky. Balon se snášel pod břevno a Radu ho pohledným zákrokem vyrazil na další roh.
86'
Honorat se podepsal pod zisk rohového kopu. Auxerre kvůli němu přijde o další desítky sekund. Čas na vyrovnání se mu rychle krátí.
85'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Youssouf M'Changama, přichází Lassine Sinayoko.
85'
ze hřiště odchází Rayan Raveloson, přichází Akim Zedadka.
84'
Massengo se pustil do odvážného průniku. Prosmýkl se mezi Lalou a Leesem-Melouem, ale pak i s míčem vycestoval do autu.
83'
Znovu stejná varianta s nákopem z půlky. Za míčem pelášil Abline, ale ze zadní čáry ho přisunul jen do náruče gólmana.
82'
Vysoko postavenou obranu Brestu zkusili hosté překonat jednoduchým nákopem. K momentu překvapení ale nedošlo a míč je zpátky u Radua.
80'
Když domácím neklapl přímočarý útok, tak opět vsadili na bezpečnější variantu s větším počtem přihrávek z nohy na nohu. Dokonce došlo i na malou domů.
79'
Le Douaron udržel míč na levé lajně a mohl kvaltovat hlouběji na útočnou polovinu. Brest přešel do souvislejší kombinace a na jejím konci byla Camarova střela bez přípravy, jež skončila několik metrů nad břevnem.
78'
Duverne spáchal přestupek vůči Dembélému, ovšem prachbídně provedená standardní situace Bizota rozhodně neznervózněla. Aut pro Brest.
77'
Pélissierova střídaní přinesla ovoce v podobě úplně prvního zakončení na branku Bizota. Ze samostatné akce Bizota propagačně pozdravil Siriki Dembélé.
76'
Duverne si několik sekund užíval volnosti, jenomže tristně provedenou přihrávkou do vápna oslovil jen soupeřovic gólmana.
75'
ze hřiště odchází Julian Jeanvier, přichází Siriki Dembélé.
75'
Lees-Melou se trochu zamotal do svých kliček. Na levém okraji šestnáctky z otočky sice nacentroval, ale spoluhráče v červených trikotech neobjevil.
74'
Místo toho se vpřed řítil Franck Honorat. Jubal však vyhrál rychlostní souboj a posunul balon do relativního bezpečí na roh.
73'
Auxerre musí v koncovce masivně zabrat. Za dosavadních sedmdesát minut hry ještě ani jednou neohrozilo čisté konto Marca Bizota.
72'
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Mahdi Camara.
70'
Brest právě vstřelil branku!
V Bretani je veselo, domácí fotbalisté se dvacet minut před koncem ujímají vedení! Z výstavního centru Del Castilla nebezpečně hlavičkoval Mounié. Radu se zaskvěl těžkým zákrokem, ale než se stihl zvednout, tak mu do sítě zapadla pohotová dorážka z levačky JÉREMYHO LE DOUARONA.
69'
I výsledek byl vcelku totožný. Nekvalitní centr byl odvrácen zpátky do středu hřiště, odkud musí domácí fotbalisté začínat od nuly.
68'
Honorat si doslova došel pro faul a před Brestem je standardka velmi podobné té, jakou před okamžikem promarnilo Auxerre.
67'
Nakonec šlo o centr Ravelosona, s nímž se defenziva Brestu moc nenadřela. Míč se před Bizotem dlouho nezdržel.
66'
Lees-Melou skluzem přejel nohy Massenga a dal hostům výhodu standardní situace. Navzdory horšímu úhlu se může jednat i o přímé ohrožení brány.
65'
Rayan Raveloson nenašel odvahu na centr. Míč přenechal Massengovi a dal domácím čas na zformovaní obrány.
64'
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Matthis Abline.
64'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Gaëtan Perrin.
63'
Propadlý centr z druhé vlny dostihl Lala, jenž si narovnal míč na střelu, ale ta zase neletěla dostatečně daleko od připraveného Radua.
62'
Ani jeden z týmů nedotáhl do zdárného konce rychlé přechody. Honorat měl pokrytého spoluhráče v malém boxu, kdežto hosté byli zastaveni kousek za půlkou.
61'
Držení míče: 47 % – 53 %.
60'
Přesně to se i stalo, ale prodloužený aut spadl před Radua. Vzápětí se domácí marně dožadovali standardky.
59'
Mounié byl u pravé postranní čáry rychle zdvojen. V rámci možností si poradil dobře, Brest bude moci házet dlouhý aut do vápna.
58'
M'Changama otřel svůj pokus z více než třiceti metrů do zdi a zpomalený balón se stal jednoduchým soustem pro Marca Bizota.
57'
Han-Noah Massengo na sobě získal faul a hlavně ojedinělou standardku pro Auxerre. Kopat se bude skoro přesně z osy.
56'
Honorat podnikl rychlý vpád na útočnou třetinu hřiště. Zprava nahrál Del Castillovi a ten hned zakončoval do dolního rohu brány, kam se Radu opět přesunul včas.
55'
Hosté uklidňují hru souhrou ve středním pásmu. Cestu k Bizotovi mají zatarasenou.
53'
Brest aktivoval vysoký presink, ale zpátky se k míči natrvalo nedostal. Hosté i z této situace vyvázli, byť už několikrát měli namále.
52'
Domácí rozpárali defenzivní linii Auxere, ale ani Del Castillo s bezbrankovým stavem nepohnul. Prudkou ránu na střed brány Ionuț Radu vyrazil.
51'
Do míče ležícího dvacet metrů od brány kopla levá noha Leese-Meloua, ovšem Radu se za přízemní střelou stačil přemístit ke své pravé tyči.
50'
Jérémy Le Douaron byl při kličce podražen Jeanvierem a sudí Wattellier ihned nařídil přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
49'
Start druhé půlky je protkán spoustou nepřesností z obou táborů. Míč se pohybuje dostatečně daleko od palebných pozic.
47'
Jubal ubránil Mouniého a doprovodil míč do autu, aby jej ho mohl z klidu uvést zpět do hry gólman Radu.
46'
Zápas, ve kterém si oba týmy chtějí polepšit ve hře o záchranu, v první polovině nepřinesl prakticky žádné gólové příležitosti. Tu největší z týmu aktivnějšího Brestu neproměnil Mounié a na Stade Francis Le Blé tak zůstává v platnosti bezbrankové skóre.
45+1'
45+1'
Hosté zastavili narážečky před svým pokutovým územím a ve třech vyrazili do rychlého protiútoku. Míč vyvezl Hein a poskytl ho Massengovi, jenž se zmohl jen na střelu do obránce.
45'
Lala doslova vytlačil ze hřiště Nuna Da Costu. Sám pro sebe uzmul vhazování a zapojil do rozehrávky další členy zadní linie.
44'
Většina hostujících akcí má velmi krátkého trvání. Brest pokračuje v tlaku a rád by ho přetavil ve vedoucí trefu ještě před odchodem do šatny.
42'
Mounié dostal od hostujících obránců relativní volnost v šestnáctce. Moc mu to ale nepomohlo, protože na centr zleva nedosáhl.
40'
Steve Mounié sladil náběh s dlouhou průnikovou od Honorata. Řítil se na Radua, ale naplánované zakončení mezi nohy se mu ani trochu nepovedlo. Slabě trefený míč sotva došel k nohám brankáře.
39'
Rayana Ravelosona na nějaký čas vyřadily z boje potíže s pravou nohou, ke kterým přišel v obranném skluzu.
38'
Rozhodčí Wattellier rezolutně rozpažil v reakci na Le Douaronův pád v pokutovém území. Ravelosonovi trochu neopatrný zákrok prošel.
37'
Alespoň drobné vzrušení vnesl do zápasu průnik Le Douarona se zakončením zpoza pokutového území. Radu neměl problém míč chytit.
36'
Hein se možná trochu ukvapil s dlouhatánským centrem. Da Costa nedostal šanci míč převzít a hra už se zase odvíjí ve středu pole.
35'
Lees-Melou zadrbal pomalou přípravnou fázi nahrávkou do autu. Auxerre trpělivě rozehrává z obrany.
34'
Auxerre se v posledních minutách velmi zřídka potkává s balónem. Na druhou stranu zodpovědně brání a v končící 34. minutě proto stále čekáme na první vážnější příležitost.
33'
Massengo faulován Leesem-Melouem v okolí středové čáry. Hosté rozehráli dozadu na brankáře Radua.
32'
Mounié se v soupeřově šestnáctce vyšrouboval vysoko do vzduchu. Současně dal ránu Isaaku Tourému a hra byla na nějaký čas pozastavena.
31'
Le Douaron odpadl ze souboje s Tourém, když čekal na přílet Duverneho centru. Hlavní rozhodčí nikterak nereagoval.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
Tuto standardku už se domácím povedlo zakončit. Hlavičce kapitána Chardonneta ale scházela razance a na Radua čekal banální zákrok.
28'
Honorat nepodpořil náběh za obranu o finální přihrávku. Raveloson se stihl vrátit a srazit míč na rohový kop.
27'
Neadresný centr defenzivu Auxerre nerozhodil. Následné přenesení od Leese-Meloua příkladně zakřižoval faulovaný M´Changama.
26'
Rozhodčí Wattellier posoudil M´Changamův zákrok na Le Douarona jako nedovolený a nařídil další standardku ve prospěch Brestu.
25'
Radu vyboxoval centr z rohového kopu a pak sebral i další vypadený míč z nezpracované přihrávky.
24'
Několikametrový ofsajd Honorata nemohl uniknout pozornosti pomezního rozhodčího. Ten rozhodně neprohloupil, když nenechal akci dohrát.
23'
Lala přihrával do běhu Le Douaronovi. Tomu pod nohy skočil Mensah a dokonce se mu podařilo ukořistit odkop od branky Auxerre.
22'
Massengo přenechával míč druhé vlny. M'Changama se pravačkou strašidelně ukopl a Bizot zůstal bez práce.
21'
Lees-Melou se z voleje opřel do naskákaného míče. Kontaktoval ho ale vnějším nártem a ve finále se za nepovedený pokus omlouval.
20'
Lala zkontroloval optimistický nákop na hrot. Pod tlakem konstruktivně rozehrál, jenže brejku Brestu scházela kvalitnější přihrávka do šestnáctky.
19'
Obrana Brestu je rozeseta po velké ploše a nechává hostům spoustu prostoru na kombinaci, která se postupně blíží k brance Bizota.
18'
Slibný náznak šance pro Auxerre! Isaak Touré roztáhl hru doleva k Mensahovi a pokračoval v pohybu do pokutového území. Na základě zpětné přihrávky mu ale nevyšel krok a z jedničky vystřelil vysoko nad bránu.
17'
Han-Noah Massengo pronikl do zcela otevřeného prostoru u osy hřiště. Na zakončení si ale nevěřil a mizernou přihrávkou balon ztratil.
16'
Radu sebevědomě stáhl ze vzduchu Lalův bochánek a v poklidu založil kombinaci Auxerre na vlastní polovině.
15'
Kvůli standardní situaci proběhlo další srocení hráčů před brankou Auxerre. Hostující obrana opět neřešila nic složitého, situaci vyřešila jedna hlavička.
14'
Jérémy Le Douaron u levé lajny pláchl maličkému Heinovi. Ten chtěl složit reparát skluzem, ale v něm se dopustil faulu hraničícím s udělením žluté karty.
13'
Romain Del Castillo si připravil první rohový kop. Domácí z něj prakticky nic nevytěžili. Neujal se samocený centr ani opakovaný nákop k Raduovi.
12'
Honorat nevyužil volného prostoru na pravé straně. Defenziva Auxerre se příkladně vrátila a nepustila přihrávku do vápna.
11'
Nuno Da Costa byl pozdě v souboji. Složil k zemi Leese-Meloua a s míčem opět mohou operovat hráči Brestu.
10'
Stejný kis si neodpustil ani domácí kapitán Chardonnet. Míč je znovu v zámezí a vracet ho bude Gideon Mensah.
9'
Nepřesnou přihrávkou na Mensaha se hosté poněkolikáté za sebou vzdali míče už při zakládání postupného útoku.
8'
Kvůli přetaženému centru Honorata vypadl míč z šestnáctky na protější kraj. Tam o něj ještě bojoval Le Douaron, ale pomohl si faulem na Ravelosona.
7'
Stejným způsobem se prezentovali i domácí, kterým ve finále nevyšlo nakopnutí míče k hranici pokutového území.
6'
Auxerre praktikuje dlouhou mezihru ve střední části hřiště. Zapojen do ní byl i gólman Radu.
4'
O zakončení z delší vzdálenosti se pokusil i hostující Rayan Raveloson, ale vylekal tím jen nejaktivnější fanoušky za brankou Bizota.
3'
Brest sehrál pohledný ťukes na jeden dotek. Lees-Melou napálil protihráče, kdežto Duverneho dalekonosná dorážka proletěla nad brankou.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Auxerre je v černém.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Duverne – Honorat, Belkebla, Lees-Melou, Del Castillo, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Blázquez – Ma. Camara, Darí, K. Dembélé, Hérelle, Lemaréchal, Locko, Magnetti, Lage.
Trenér: Éric Roy

AJ Auxerre: Radu – Jeanvier, Jubal, I. Touré – Raveloson, M'Changama, Bi. Touré (C), Mensah – Massengo, Da Costa – Hein.
Náhradníci: Léon – Abline, Autret, S. Dembélé, Pellenard, G. Perrin, Sakhi, Sinayoko, Zedadka.
Trenér: Christophe Pélissier

Rozhodčí: Wattellier – Debart, Luczynski.
1. vzájemný zápas

02.10.2022
Auxerre – Brest 1:1
Branky:
86. M. Niang – 64. I. Slímání
ČK: 52. Jeanvier (AUX)
V Bretani na sebe naráží dva týmy, které se nachází těsně nad hranou sestupu.

V lepší výchozí pozici je domácí Brest, jenž před týdnem sice padl 1:2 v Lorientu, ale předtím se vymanil z chvostu tabulky šesti zápasy, v nichž posbíral dvanáct bodů. V tabulce patří domácímu mužstvu patnácté místo a má tři body náskoku na sedmnácté Nantes. Nejlepším střelcem je devítigólový Jeremy Le Douaron.

Ligový nováček z Auxerre ještě nemá nic jistého. Čtyři zápasy před koncem sezony mu náleží šestnácté místo a jen dva body ho aktuálně dělí od návratu do druhé nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Pélissiera třikrát za sebou nevyhráli. S Lille uhráli cennou remízu, kdežto na horké půdě Marseille prohráli 1:2 a naposledy remizovali 1:1 s rozjetým Clermontem. V týmové produktivitě vede Nuno Da Costa (5+3).
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pětatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Brestem a Auxerre!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.