Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Rennais - 3. června 2023   21:00

Stade Brest
36' Belkebla
1:2
(1:2)
Rennais
12' Bourigeaud   • 45+4' Bourigeaud
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Duverne (C) (74. Locko) – Belkebla (87. Lemaréchal), Lees-Melou, Magnetti (62. Ma. Camara) – Del Castillo (74. Lage), Mounié, Le Douaron (74. K. Dembélé).
Coudert – Darí, Elis, Hérelle.
Brisard – Auger, Courbet
Stade Francis Le Blé, Brest
Rennais
Alemdar – H. Traoré (C) (87. Assignon), Omari, Rodon, Belocian (79. Meling) – Bourigeaud (89. Ugochukwu), Santamaría, Majer – Doku (87. Kalimuendo), Gouiri, Toko Ekambi (87. D. Doué).
Damergy – G. Doué, Salah, Tait.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:14.
Skóre otevřel ve 13. minutě z přímého kopu Benjamin Bourigeaud. Ve 36. minutě sice z penalty srovnal Harís Belkebla, ale v nastaveném čase první půle se pískal pokutový kop i na druhé straně. Ten si vzal na starost Bourigeaud a opět rozvlnil síť.
Ve druhém poločase hráči Rennes dokázali uhájit vedení 2:1 a díky remíze Lille na hřišti Troyes zakončují sezónu na 4. místě tabulky, v příštím roce tedy budou hrát základní skupinu Evropské ligy. Brest končí sezónu na 14. místě a bezpečně zvládl těžký rok, ve kterém do druhé ligy sestupují 4 týmy.
90+6'
90+5'
Domácí hráči mají míč na své polovině a chystají se na poslední nákop.
90+4'
Žlutou kartu za zdržování obdržel Doğan Alemdar.
90+3'
Po skrumáži ve vápně domácích se obraně nakonec podařilo míč odkopnout.
89'
Střídání v týmu Rennes:
odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Lesley Ugochukwu.
89'
Brest se snaží o finální nápor, ale častá přerušení mu rozhodně nepomáhají.
87'
odchází Jeremy Doku, Karl Toko Ekambi a Hamari Traoré, přichází Arnaud Kalimuendo, Lorenz Assignon a Désiré Doué.
87'
Střídání v týmu Brest:
odchází Harís Belkebla, přichází Félix Lemaréchal.
85'
Krátce poté vidí žlutou kartu také Benjamin Bourigeaud.
83'
Žlutou kartu za faul obdržel Birger Meling.
83'
Po skrumáži ve vápně hostů se napřáhl k voleji Brassier, míč však vůbec netrefil.
82'
Ani z této standardky nebezpečí pro Alemdarovu branku nevzniklo. Naopak, do protiútoku se řítil Gouiri, ale provinil se útočným faulem.
81'
Po přímém kopu domácích z pravého křídla bude následovat ještě roh.
79'
odchází Jeanuel Belocian, přichází Birger Meling.
77'
Jeanuel Belocian leží na trávníku a vyžádal si ošetření. Domácím fanouškům se toto zdržování vůbec nelíbí.
76'
Bourigeaud teď může být rád, že mu za faul rozhodčí neudělil žlutou kartu.
74'
odchází Romain Del Castillo, Jérémy Le Douaron a Jean-Kévin Duverne, přichází Mathias Lage, Karamoko Dembélé a Bradley Locko.
72'
Hostující brankář Alemdar zachytil dlouhou přihrávku za obranu dřív, než se k ní dostal Le Douaron.
70'
Gouirih mohl potrestat chybu v rozehrávce domácích, ale bránu netrefil.
69'
Brendan Chardonnet skvělým skluzem zastavil rozvíjející se akci soupeře.
66'
Duverneho šajtle přesně našla hlavu Camary, střelu ale zlikvidoval Alemdar.
64'
Po Moueniho nepřesné hlavičce bude Alemdar odkopávat od brány.
63'
Po Majerově faulu dostává Brest k dispozici přímák z pravé strany.
62'
odchází Hugo Magnetti, přichází Mahdi Camara.
60'
Rohový kop však k nebezpečí nevedl a míč mají opět domácí, jež ve druhém poločase kombinují daleko více než v prvním.
59'
Traorého centr z pravé strany byl zblokován na roh.
56'
Na druhé straně musela být obrana opět v pozoru. Dokuovu střelu obránci zblokovali a k Bizotovi nedoputovala.
55'
První dnešní roh domácích rozehrál Del Castillo, jeho centr však končí v rukavicích Alemdara.
53'
Toko Ekambi se opět řítil sám na bránu soupeře, ale na poslední chvíli mu míč vypíchl jeden z obránců.
52'
Belkebla byl faulován poblíž středového kruhu. Domácí jsou ve druhé půli častěji u míče, hosté už hrají opatrněji.
49'
Karl Toko Ekambi spálil obrovskou šanci! Po skvělé přihrávce za obranu se ocitl sám před Bizotem, který ho skvěle vychytal. Následná dorážka Majera mířila vedle.
47'
Přímý kop domácích z levé strany končí jen odkopem od brány Alemdara.
46'
První poločas nabídl dva góly z penalt a jeden z přímého kopu. Za hosty se dvakrát prosadil Benjamin Bourigeaud a Rennes se díky průběžnému vedení 2:1 posouvá na 4. příčku tabulky, Lille totiž stále hraje bez branek na hřišti Troyes.
45+5'
45+4'
Rennes právě vstřelilo branku!
BENJAMIN BOURIGEAUD se prosadil podruhé v zápase, tentokrát z penalty! Míč umístil přesně do horního rohu brány.
45+2'
Pierre Lees-Melou obdržel žlutou kartu.
45+2'
Rozhodčí nařizuje penaltu pro Rennes! Po zhlédnutí videozáznamu hlavní sudí zřejmě odhalil faul na někoho z hostů.
45+1'
Rohový kop hostů skončil nepřesnou střelou z dálky. Na zemi se svíjí hráči obou týmů a jsou přivoláni lékaři.
44'
Traoré se ocitl na zemi po kontaktu se soupeřem ve vápně, rozhodčí ale žádný faul neviděl.
43'
Žlutou kartu za potyčku obdržel také Amine Gouiri.
42'
Hugo Magnetti obdržel žlutou kartu.
41'
Rozhodčí teď musí řešit strkanici hráčů po faulu na Toko Ekambiho.
39'
Del Castillův centr z pravé strany byl zblokován obránci. Z druhé vlny pálil Pierre Lees-Melou, jenže Alemdar byl pozorný a míč chytil.
36'
Brest právě vstřelil branku!
HARÍS BELKEBLA poslal brankáře Alemdara na druhou stranu a uklidil míč do sítě!
35'
Hostující hráči se ještě snaží přesvědčit rozhodčího, aby přehodnotil svůj verdikt, ale zdá se, že marně. Míč si mezitím staví Harís Belkebla.
34'
Penalta pro Brest! Le Douaron si na levém křídle navedl míč ke středu hřiště a vystřelil, jeho projektil rukou zblokoval padající Traoré. Rozhodčí ihned ukázal na penaltový puntík.
31'
Hosté jsou stále častěji na balónu. Z jejich nasazení je poznat, že mají, na rozdíl od soupeře, ještě o co hrát.
28'
Karl Toko Ekambi se ocitl s míčem za obranou, akci ale předcházel jeho jasný ofsajd.
27'
Magnetti fauloval poblíž středového kruhu Rodona.
25'
Benjamin Bourigeaud se po zaváhání obrany soupeře dostal k míči a zkusil vypálit z první. Bohužel pro hosty přestřelil bránu.
23'
Pierre Lees-Melou se ocitl v ofsajdu a akce domácích končí.
22'
Gouiri se dostal ke střele zpoza vápna po pěkné kombinaci hostujících hráčů. Bránu však přestřelil.
20'
V Brestu je na poslední zápas sezóny téměř vyprodáno. Až teď se domácí fanoušci dočkali první střely na branku, ale Del Castillova rána byla pomalá a mířila doprostřed brány.
17'
Hosté jsou stále aktivnějším celkem a mají míč na kopačkách častěji.
15'
Hugo Magnetti nepříjemně zajel do Dokua, který na chvíli zůstal ležet na trávníku. Ošetření však nakonec nutné nebylo.
12'
BENJAMIN BOURIGEAUD z přímého kopu obstřelil zeď a trefil se přímo k tyči! Hosté vedou 1:0.
11'
Jeremy Doku byl faulován pár metrů za vápnem domácích, Rennes bude tedy zahrávat přímý kop z nadějné pozice.
10'
Stále čekáme na první velkou šanci zápasu. Oba týmy trápí nepřesné přihrávky.
8'
Le Douaronův centr z pravého křídla mířil na Mounieho, ale hostující obránci míč zvládli odkopnout.
6'
Z rohového kopu žádné nebezpečí pro Bizotovu bránu nevzniklo, ale hráči Rennes zůstávají u balónu.
5'
Gouiri se prokličkoval až do vápna, kde jeho střelu však zblokoval na roh Brassier.
4'
Santamaria byl falouván uprostřed hřiště a míč se vrací hostům.
3'
První útok Rennes přišel po levé straně. Toko Ekambi se dostal k hranici vápna, ale nedokázal přesně přihrát spoluhráčům.
1'
Domácí hrají v červených dresech, hosté ve světle modrých.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Duverne (C) – Belkebla, Lees-Melou, Magnetti – Del Castillo, Mounié, Le Douaron.
Náhradníci: Coudert – Ma. Camara, Darí, K. Dembélé, Elis, Hérelle, Lemaréchal, Locko, Lage.
Trenér: Eric Roy

Stade Rennes FC: Alemdar – H. Traoré (C), Omari, Rodon, Belocian – Bourigeaud, Santamaría, Majer – Doku, Gouiri, Toko Ekambi.
Náhradníci: Damergy – Assignon, D. Doué, G. Doué, Kalimuendo, Meling, Salah, Tait, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Genesio

Rozhodčí: Brisard – Auger, Courbet.
Poslední ligový vzájemný zápas těchto týmů skončil domácí výhrou Rennes 3:1, když se za něj prosadili Rodon, Terrier a Doué. Za hosty skóroval Honorat. V zimě se ještě oba celky potkaly v přáteláku, jež skončil stejným výsledkem.
Rennes

Na rozdíl od svého soupeře má Rennes stále o co bojovat. Z pátého místa ztrácí bod na čtvrté Lille, ale na paty mu šlape Monako. To má sice stejně bodů, zato o hodně horší skóre, což je kritérium, které v Ligue 1 rozhoduje v případě bodové shody. Jakákoli výhra by tedy Rennes udržela na páté příčce a zajistila by týmu účast v Konferenční lize. V případě zaváhání Lille by z toho mohla být i Evropská liga.
Týmu bohužel kvůli zranění chybí ostrostřelec Martin Terrier, toho však dokázal na jaře skvěle zastoupit Amine Gouiri, jež se nedávno blýskl hattrickem na hřišti Ajaccia a v lize se trefil už patnáctkrát.
Stade Brestois

Brest jde do posledního kola ze 14. pozice v tabulce. Díky třem výhrám v posledních třech kolech splnil cíl a nejvyšší soutěž bude hrát i příští sezónu. Pokud doma uspěje proti Rennes, může se ještě posunout o příčku výš, ale jinak tento tým v podstatě nemá o co hrát.
V minulém kole dokázal tým z Bretaně překvapit výhrou 2:1 na hřišti Marseille. Tým celou sezónu táhl útočník Jeremy Le Douaron, jež má na kontě 10 ligových gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.