Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Monaco  - 5. března 2023   13:00

Troyes
31' Kouamé (Rami) • 90+1' Ugbo (Conté)
2:2
(1:0)
Monaco
81' Ben Yedder  (Embolo) • 86' Ben Yedder  (Golovin)
Troyes
Gallon – Palmer-Brown, Rami (C) (68. Porozo), Salmier – Bruus, Odobert (67. T. Baldé), Kouamé, Chavalerin, Conté – Ripart (78. Ugbo), Rony Lopes (90+4. Dongmo).
Lis – Larouci, Zoukrou, Reine-Adélaïde, Tibidi.
Stephanie Frappart
Stade de l'Aube, Troyes
Monaco
Nübel – Aguilar (77. E. Diop), Disasi, Mal. Sarr, C. Henrique – Diatta (67. Jakobs), Yo. Fofana, Matazo, Golovin – Ben Yedder (C) (88. Boadu), Volland (67. Embolo).
Didillon – Matsima, Akliouche, Magassa, Minamino.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:10. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:8.
Utkání nakonec nabídlo infarktový závěr. Monaku se nejprve dle očekávání podařilo vyrovnat a zápas dokonce otočit. Poslední slovo ale řeklo v nastaveném čase domácí Troyes. Contého centr do branky usměrnil Ike Ugbo, jenž tak rozhodl o překvapivé remíze 2:2.
90+7'
90+6'
Embolo se na levé straně hnal za balonem, který alespoň na autové vhazování odklidil Jackson Porozo.
90+5'
Gauthier Gallon už stojí na nohou a pokračuje ve hře.
90+4'
Domácí gólman Gallon má po zmiňovaném souboji patrně nějaký zdravotní problém.
90+4'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Danel Dongmo.
90+3'
Monako mělo k dispozici ještě volný kop z levé strany, který Golovin rozehrál centrem na zadní tyč, Gauthier Gallon ale míč skvěle vyboxoval.
90+1'
Troyes právě vstřelilo branku! Tak to je neuvěřitelný závěr, v Troyes pravděpodobně zůstane alespoň bod! Abdu Conté vyslal nádherný centr z levé strany do vápna, který střídající IKE UGBO perfektně usměrnil za skákajícího Nübela.
88'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu.
87'
Rony Lopes se pokusil nacentrovat z levé strany, vybojoval alespoň rohový kop pro Troyes.
86'
Monaco právě vstřelilo branku! Potvrzeno, branka platí! Alexandr Golovin vyslal z pravé strany střílený centr do ohně, který i s přispěním gólmana usměrnit do sítě WISSAM BEN YEDDER. Branka byla nejprve vinou domnělého ofsajdu odvolána, po konzultaci s videem ale platí.
85'
Tak pozor, celá situace se ještě bude konzultovat s videem, dočkáme se gólu?
84'
Míč je v síti! Golovinův prudký centr z pravé strany usměrnil mezi tři tyče Wissam Ben Yedder, ten byl ale v ofsajdu, takže rozhodčí branku okamžitě neuznala!
81'
Monaco právě vstřelilo branku! Obléhání branky konečně přineslo ovoce, Monako vyrovnává! Střídající Embolo si ve vápně zpracoval míč a přiťukl jej na WISSAMA BEN YEDDERA, který nadvakrát přes blokujícího obránce dotlačil hrací předmět do branky.
79'
Gauthier Gallon znovu pomohl obraně, když vyběhl proti Embolovi a vyboxoval před ním vzdušný balon.
78'
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Ike Ugbo.
77'
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Edan Diop.
75'
Monako drží míč na kopačkách, ale poslední minuty budou proti skvěle bránícímu Troyes velmi těžké.
74'
Golovin na pravé straně zasekl a zbavil se obránce, aby následně posadil centr na hlavu Ben Yeddera. Ten ale znovu nedokázal zakončit mezi tři tyče.
70'
Wissam Ben Yedder se na pravé straně šestnáctky snažil zakončit z ostrého úhlu, branku ale vysoko přestřelil.
69'
Eliot Matazo si na hraně vápna našel odražený míč, který bez přípravy poslal na branku. Gauthier Gallon ale gólu lvím skokem zabránil.
68'
ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Jackson Porozo.
67'
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Ismail Jakobs,
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Breel Embolo.
67'
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Thierno Baldé.
65'
Četné centry se snášejí před branku Troyes, ve vzdušných soubojích ale zatím kraluje Erik Palmer-Brown, kterého snad nejde přehlavičkovat.
63'
Axel Disasi se pokusil rozjet útok dlouhým nákopem přes celé hřiště, který ale Erik Palmer-Brown odhlavičkoval do bezpečí.
61'
Golovin prostrčil míč do vápna, kde si prostor na střelu vytvořil Wissam Ben Yedder, jeho projektil se zakroutil jen těsně vedle pravé tyče!
57'
Caio Henrique nakopl míč do vápna, kde se ale nejvýš vyhoupl obránce Rami. Úplně pryč pak balon odkopl Andreas Bruus.
56'
Akce ale pokračovala dál a Wilson Odobert se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, s tou ale neměl Alexander Nübel žádný problém.
55'
Renaud Ripart využil prostoru na pravé straně a vyslal prudký míč do vápna, kterému chybělo pár decimetrů, aby jej Wilson Odobert mohl usměrnit mezi tři tyče.
54'
Gauthier Gallon dnes v brance Troyes skvěle komunikuje se stopery. Nyní si hlasitě křikl a zlikvidoval další nebezpečný centr.
53'
Rony Lopes se dobrým napadáním zmocnil míče na útočné polovině a zkusil vystřelit. Jeho slaboučký pokus ale Nübel v klidu schoval do rukavic.
52'
Wissam Ben Yedder si na hraně vápna obratně zpracoval skákavý míč a vystřelil do Salmiera. Vše zbytečné, nacházel se totiž v ofsajdu.
51'
Malang Sarr měl co dělat, aby na zádech jakožto poslední stoper udržel aktivně napadajícího Riparta. S vypětím všech sil ale alespoň vrátil míč gólmanovi.
49'
Před Bruusem se na ose hřiště otevřela spousta prostoru, ale přesto z dobré střelecké pozice ještě shodil míč doleva. Abdu Conté pak střílel z ostrého úhlu jen do bloku.
48'
Proti centru z pravé strany postavil tělo Caio Henrique a zamezil nebezpečí.
46'
Výkop druhého poločasu je v režii Monaka.
46'
V první půli jsme sledovali parádní fotbal plný šancí. Domácí Troyes se ve 31. minutě překvapivě dostalo do vedení a zatím předvádí sympatický a účelný výkon. Monako je sice herně nepatrně lepší, ale žádnou ze svých šancí zatím využít nedokázalo.
Druhý poločas začne přibližně v 14:02.
45+1'
45'
Rony Lopes si z pravé strany navedl míč do vápna a vystřelil, trefil ale jen před ním připravený blok.
43'
Monako svého soupeře stále přehrává, nicméně Troyes hraje velmi účelně a v důležitých momentech má i dostatek štěstí.
41'
Wissam Ben Yedder v šestnáctce sklepl míč na kopačku Vollanda, který si nachystal střelu a jeho přízemní pokus minul pravou tyč jen o pár centimetrů!
40'
Eliot Matazo byl slušně rozběhnutý a šajtlí se pokusil prostrčit míč za obrannou řadu do vápna. Jeden z obránců ale jeho záměr dobře vystihl.
37'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Alexandr Golovin).
37'
Caio Henrique rozehrál volný kop vysokým nákopem do vápna, který propadl k Disasimu. Ten dokázal tečovat, ale Gauthier Gallon skvělým zákrokem udržel Troyes vedení.
35'
Z dalšího domácího rohu už k žádnému ohrožení branky nedošlo.
34'
Troyes rozehrálo roh nakrátko a kombinací dostalo míč na osu hřiště, odkud znovu pálil Rominigue Kouamé. Tentokrát jeho střelu jeden z bránících hráčů přizvedl nad.
33'
Po pravém křídle se prohnal Andreas Bruus, jenž svým centrem vybojoval rohový kop pro Troyes.
31'
Troyes právě vstřelilo branku! Je zaděláno na drama, outsider dnešního utkání se ujímá vedení! Trestuhodně nebráněný ROMINIGUE KOUAMÉ se jednoduše posunul až na hranu šestnáctky, kde mocně napřáhl a vymetl levou šibenici. Tady byl Alexander Nübel bez šance.
30'
Ruben Aguilar na pravém křídle příliš dlouho nečekal a zakroutil vysoký míč do vápna. Toho si ale včas všiml Gauthier Gallon a schoval míč do rukavic.
28'
Caio Henrique se ujal exekuce rohového kopu, ale jeho centr na bližší tyč nezpůsobil v obraně Troyes žádné pozdvižení.
27'
Caio Henrique svým centrem z levé stany vybojoval alespoň rohový kop.
26'
Krépin Diatta se ve vápně vyhoupl na vysoký míč, ale zboural při tom Salmiera, což bylo vyhodnoceno jako útočný faul.
25'
Troyes se hodně stáhlo a aktivita z úvodu utkání opadla, Monako teď takřka nepřetržitě drží míč.
V české lize možná nezvyklý úkaz, toto utkání ale řídí trojice žen. A nutno říci, že zatím výborně.
23'
Krépin Diatta vyslal z pravé strany střílený pas do vápna, akci ale přerušil praporek pomezní rozhodčí. Diatta byl v ofsajdu.
21'
Golovin z levé strany strhnul směr běhu na osu hřiště a ze střední vzdálenosti vypálil. Jeho pokus byl ale nepřesný a zaplachtil daleko od pravé tyče.
20'
Monako začíná přidávat na obrátkách a obléhá branku Troyes. O další centr do ohně se postaral Ruben Aguilar, nicméně našel jen hlavu Ramiho, jenž odhlavičkoval do bezpečí.
19'
Caio Henrique z levé strany vyslal jakýsi hybrid mezi střelou a centrem, který se ale nepotkal s úspěchem.
18'
Postupný útok Monaka zazdil Youssouf Fofana, když míč jen bezmyšlenkovitě nakopl do vápna, což nikdo z jeho spoluhráčů nečekal.
17'
Ruben Aguilar z pravé strany centrem posadil míč na hlavu Ben Yeddera, který jemnou tečí usměrnil jen těsně vedle levé tyče!
16'
Wissam Ben Yedder sklepl skákavý míč do vápna, kde se jej snažil zpracovat Golovin. Ten si ale s těžkou přihrávkou v obležení stoperů neporadil.
15'
Troyes je jakožto outsider dnešního duelu aktivní a předvádí zatím velmi sympatický výkon.
14'
Wissam Ben Yedder se z levého křídla posunul blíže šestnáctce a zkusil míč dloubnout do ohně. Jeho záměr ale dobře přečetla domácí obrana.
13'
Abdu Conté vytáhl dobrý obranný zákrok, když na pravé straně vápna natlačil tělo před útočícího Diattu a znemožnil mu zakončení.
12'
Rominigue Kouamé se snažil uvolnit uvnitř šestnáctky, ale nakonec jen promáchl při pokusu o střelu. Golovinův odkop pak ale zachytil Andreas Bruus, jenž ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil.
11'
Renaud Ripart se u rohového praporku aktivním napadáním zmocnil míče, nicméně Caio Henrique jej natěsno obestoupil a odzbrojil.
10'
Alexandr Golovin dostal na ose hřiště obrovskou spoustu místa a posunul se až na hranu šestnáctky, odkud také vypálil. Jeho přízemní projektil mířil jen těsně vedle pravé tyče.
9'
Zatím nesledujeme bůhvíjaké postupné útočení. Oba týmy přecházejí do ofenzívy velmi rychle, což lahodí oku nezaujatého diváka.
8'
Golovin si na ose hřiště narazil se spoluhráčem a vydal se do vápna, kam mu došel i míč. Jeho volej z ostrého úhlu ale minula brankovou konstrukci.
7'
Adresátem průnikové přihrávky za obranu byl Renaud Ripart, který se ale ani s vypětím všech sil nedokázal k přetaženému míči dostat.
6'
Zatím to vypadá, že domácí budou střílet ze všeho. Z dálky to zkusil Wilson Odobert, jehož projektil ale mířil přesně doprostřed brány a Alexander Nübel jej v klidu schoval do rukavic.
5'
Renaud Ripart si z levé strany navedl míč na hranu velkého vápna a vypálil. Mířil na bližší tyč, nicméně z ostrého úhlu rozvlnil jen vnější síť.
4'
Hosté zatím napadají velmi vysoko. Krásně to teď předvedl Krépin Diatta, když vložil nohu do přihrávky podél postranní čáry. Míč ale v podobě autového vhazování zůstává v moci Troyes.
3'
Kevin Volland vystihl špatnou rozehrávku Troyes a pokusil se najít za obranu nabíhajícího Wissama Ben Yeddera, ke kterému se ale míč právě přes obránce nedostal.
2'
Domácí zatím Monaku nepustili míč a na vlastní polovině kombinují i za pomoci svého gólmana.
1'
Úvodního výkopu se ujímají hráči Troyes, kteří nastupují v modrých dresech. Monako má bíločervenou.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Palmer-Brown, Rami (C), Salmier – Bruus, Odobert, Kouamé, Chavalerin, Conté – Ripart, Rony Lopes.
Náhradníci: Lis – Larouci, Porozo, T. Baldé, Zoukrou, Dongmo, Reine-Adélaïde, Tibidi, Ugbo.
Trenér: Patrick Kisnorbo

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Disasi, Mal. Sarr, C. Henrique – Diatta, Yo. Fofana, Matazo, Golovin – Ben Yedder (C), Volland.
Náhradníci: Didillon – Matsima, Jakobs, Akliouche, E. Diop, Magassa, Minamino, Boadu, Embolo.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Stephanie Frappart.
AS Monaco FC

V Monaku se naopak hraje o evropské poháry. Tamní AS je v tabulce s 50 body na 4. místě a případná výhra by jej mohla posunout až na místo druhé. Z posledních pěti utkání vytěžilo Monako 12 bodů a naposledy se představilo doma proti Nice, se kterým překvapivě prohrálo 0:3. Nejlepším střelcem týmu je Wissam Ben Yedder se čtrnácti góly.
ESTAC Troyes

Troyes bojuje o holé přežití v nejvyšší soutěži. Zatím mu se ziskem 19 bodů patří až předposlední 19. místo. Na druhou stranu kýžená 16. pozice je vzdálena jen o 3 body. Z posledních osmi utkání ale Troyes vytěžilo jediný bod za remízu s Lens. Naposledy se představilo na hřišti Ajaccia, odkud si odvezlo porážku 2:1. Nejlepším střelcem týmu je Mama Balde s deseti přesnými zásahy.
Zdravím všechny fanoušky francouzské kopané. Vítejte u přenosu z utkání mezi týmy ESTAC Troyes a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.