Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Štrasburk - 21. května 2023   15:00

Troyes
72' Rony Lopes
1:1
(0:1)
Štrasburk
27' H. Diarra
Troyes
Gallon – Salmier (87. Bruus), Rami, Palmer-Brown – T. Baldé (60. Lis), Kouamé, Chavalerin, Conté – Rony Lopes, Ugbo, Dong (87. Larouci).
Agoumé, Palaversa, Porozo, Reine-Adélaïde, Yade, Beaka.
Turpin – Danos, Pages
Stade de l'Aube, Troyes
Štrasburk
Sels – L. Perrin (76. Nyamsi), Djiku, Le Marchand – Doukouré, I. Sissoko, Sanson, Guilbert – H. Diarra (83. Gameiro), Bellegarde – H. Diallo.
Risser – Aholou, Dagba, D. Liénard, Mothiba, Prcić, Suzuki.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:17.
A je dobojováno! Druhý poločas už nepřinesl tolik šancí, ale o zajímavé momenty nebyla nouze. Nejprve v 58. minutě zahrál mimo pokutové území rukou brankář domácích Gallon a viděl červenou kartu. O 12 minut později se počet hráčů na hřišti vyrovnal poté, co před vápnem fauloval Djiku coby poslední hráč týmu. Navíc z této standardní situace se prosadil krásnou střelou domácí Lopes. Další branky jsme se poté již nedočkali. Domácí fotbalisté tak prodloužili své čekání na výhru na 19 utkání. Hosté si naopak ještě nezajistili účast v příštím ročníku Ligue 1, ale jsou velmi blízko.
90+6'
90+5'
Sissoko se nyní dostával do šance, na míč ale nedosáhl a ještě při tom trefil kopačkou brankáře Lise.
90+4'
Hra je přerušena kvůli ošetření domácího Bruuse.
90+3'
Doukourého centr si sebral ze vzduchu Lis.
90'
A ve druhém poločase se bude nastavovat 5 minut!
89'
A Larouci se hned ukázal v dobrém světle! Navedl si míč před vápno a pěknou střelou pořádně protáhl Selse!
87'
Dvojí střídání na domácí straně, Salmier a Dong odchází, přichází Bruus a Larouci.
86'
Diallo se ve vápně dostával do dobré šance, ale nakonec tísněn obráncem ani nezakončil.
85'
Dong dnes již potřetí nachytán v ofsajdu.
83'
Hosté podruhé střídají, místo Diarry přichází Gameiro.
81'
Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl. Nerozchytaný brankář domácích Lis tak stále nemá žádný zákrok.
80'
Hosté nyní hrozili z brejku, ale nakonec z toho bude jen rohový kop.
79'
Lopes znovu moc hezky kroutil míč přes zeď, nyní ale zamířil těsně nad branku!
78'
Lopes si nyní vykoledoval faul těsně před vápnem. Domácí budou mít opět další zajímavou standardní situaci!
77'
Sissoko nyní fauloval Contého. Domácí v posledních minutách dokázali srovnat hru.
76'
Hosté střídají, místo Perrina přichází Nyamsi.
75'
Doukouré to zkusil z velké dálky, ale branku přestřelil.
72'
Troyes právě vstřelilo branku! A je vyrovnáno! Ke standardní situaci se postavil RONY LOPES a krásnou střelou přes zeď nedává Selsovi šanci!
70'
Dong se probíjel do šance a Djiku ho těsně na hranici vápna fauloval za žlutou kartu. Zajímavá standardní situace pro domácí! Tak pozor, zasáhl VAR a nakonec je z toho červená karta pro hostujícího hráče! Oba týmy tak budou hrát v 10!
68'
Na Dialla nyní mířil do vápna vysoká míč, který ještě hostující útočník dokázal trefit, ale mířil jen vedle branky.
67'
Druhý poločas se ani zdaleka nehraje v takovém tempu, jako ten první.
65'
Sanson se nyní provinil faulem uprostřed hřiště. Obrana Troyes si tak bude moc na chvíli odpočinout.
63'
Na druhé straně se domácí dostávali do šance, tu ale na poslední chvíli zhatil Doukouré efektivním skluzem.
62'
Sanson ale nového brankáře ze standardní situace nezaměstnal, protože trefil jen zeď. Domácí to ale nyní nebudou mít v 10 jednoduché.
60'
Domácí střídají, místo Baldého jde na hřiště brankář Lis.
58'
Velká nepříjemnost pro domácí, Gallon vyběhl ven z branky a hrál rukou mimo pokutové území za což vidí červenou kartu!
55'
Perrin vidí žlutou kartu po zákroku na Ugba.
53'
Hosté se dostávali do přečíslení, které zakončil střelou do břevna Diarra!
51'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se k zakončení hlavou dostal Djiku! Branku Gallona ale těsně minul.
48'
Oba dva týmy mají za sebou první pokusy o útok. Oba dva ale skončili pádem útočícího hráče. Ani v jednom případě se nepískalo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Je za námi první poločas velice zajímavého utkání. Na nedostatek šancí si rozhodně stěžovat nemůžeme. Více ze hry měli dle očekávání hosté, kteří svou převahu vyjádřili také vstřelenou brankou. Ve 27. minutě ke střele napřáhl Diarra a trefil přesně. Domácí si své šance také vytvořili, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Do šaten se tak jde za stavu 0:1!
45'
45'
S blížícím se koncem prvního poločasu se k zakončení dostal Lopes, ale střílel těsně vedle pravé tyče Selsovy branky.
44'
Diarra se snažil jak mohl, aby doběhl dlouhý míč, těsně mu to ale nevyšlo. Gallon tak bude odkopávat od své branky.
43'
Perrin nyní fauloval ve středu hřiště Ugba.
41'
Diallo rychle zpracoval míč a z otočky se ho snažil předložit do šance Diarrovi, ale přihrávka byla nepřesná.
39'
Hosté teď trochu uklidňují hru a kombinují kolem středu hřiště.
37'
Teď sledujeme velmi zajímavé utkání nahoru dolů. V další šanci se pro změnu ocitl hostující Sanson, který ale také nezvládl finální přihrávku.
36'
Další obrovská šance domácích! Conté se uvolnil do vápna na levé straně a servíroval míč před prázdnou branku na Ugba, který na míč jen těsně nedosáhl!
34'
Největší šance utkání ze strany domácích! Rychlá akce na jejímž konci byl Ugbo, ten se snažil přelobovat vyběhnuvšího Selse, ale zamířil těsně nad branku! Už mohlo být vyrovnáno!
32'
Hosté nemají převahu jen na hřišti, ale i na tribunách. Se Štrasburkem přijela i velmi početná skupina fanoušků, která tvoří na stadioně atmosféru.
31'
Hosté zahrávali rohový kop, ale hlavní sudí ve vápně viděl útočný faul a domácí tak budou mít chvilku míč na svých kopačkách.
30'
Bellegarde se znovu tlačil k zakončení, ani nyní se ale netrefil mezi tři tyče.
27'
Štrasburk právě vstřelil branku! Hosté se dočkali branky! HABIB DIARRA se s míčem dostal až k vápnu a neměl komu nahrát, tak se do míče opřel a tvrdou ránou se trefil přesně k tyči, Gallon byl bez šance!
26'
Lopesův centr do vápna vypadal zajímavě, ale obrana hostí si s ním poradila. Bude z toho pouze vhazování pro domácí.
23'
Bellegarde to ze standardky zkusil přímo na branku, brankář Gallon i přes nepříliš jistý zákrok míč vyrazil.
22'
První žlutou kartu vidí domácí Palmer-Brown za stačení soupeře.
21'
Ve své druhé velké šanci se ocitl Diallo, který zpracoval nákop do vápna a tváří v tvář proti Gallonovi neuspěl. Výborná práce domácího brankáře!
20'
Dong si nyní nabíhal na dlouhý nákop, ale byl při tom nachytán v ofsajdu.
20'
Perrin nyní napřáhl z velké vzdálenosti, jeho skákavá střela ale nemohla Gallona zaskočit.
18'
Další střelecký pokus hostí má na svědomí Doukouré, který se dostal k odraženému míči, ale střelou z první branku netrefil.
16'
Bellegarde se na pravé straně dostal přes Ramiho, jeho přihrávku před branku ale poslal na roh Salmier.
14'
Diarra se na pravé straně nedokázal propracovat k centru přes Donga.
11'
Po rohovém kopu se ocitli domácí hráči v ofsajdu. S míčem tak znovu hraje Štrasburk.
10'
Conté se nyní skvěle uvolnil na levé straně a ve vápně servíroval přihrávku Dongovi. Tomu ale pohotově odpálil míč na roh obránce hostí.
8'
Poprvé se na útočnou polovinu dostali také domácí. Akci vedli po pravé straně, následoval centr do pokutového území, míč ale nenašel nikoho v modrém.
7'
Domácí obrana nyní dala hodně prostoru hostům, čehož Belegarde využil ke střele zpoza vápna. Bohužel pro hosty ale branku přestřelil.
6'
Bellegarde se snažil vybídnout Dialla kolmicí k úprku, na to ale byla domácí obrana připravena.
5'
Střílený centr z levé strany našel pouze domácího obránce, který uklízí míč do bezpečí.
3'
Hned v úvodu se hosté dostali do obrovské šance! Špatný odkop domácí obrany mohl využít Diallo, který udělal kličku ležícímu brankáři, ale poté dost nečekaně poslal míč jen do boční sítě!
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Salmier, Rami, Palmer-Brown – T. Baldé, Kouamé, Chavalerin, Conté – Rony Lopes, Ugbo, Dong.
Náhradníci: Lis – Agoumé, Larouci, Palaversa, Porozo, Reine-Adélaïde, Yade.
Trenér: Kisnorbo

RC Štrasburk: Sels – L. Perrin, Djiku, Le Marchand – Doukouré, I. Sissoko, Sanson, Guilbert – H. Diarra, H. Diallo, Bellegarde.
Náhradníci: Risser – Aholou, Dagba, Gameiro, D. Liénard, Mothiba, Nyamsi, Prcić, Suzuki.
Trenér: Antonetti

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages.
RC Štrasburk – Hosté jsou na to o poznání lépe, i když jistotu záchrany také nemají. Aktuálně jsou na 14. místě se ziskem 38 bodů. Na 17. Nantes mají tři kola před koncem náskok 5 bodů. Dnešní případná výhra by jim tak dala jistotu udržení. Hosté se navíc mohou pyšnit skvělou formou. Z posledních pěti utkání dokázali hned čtyřikrát zvítězit. V minulém kole se doma radovali z výhry 2:0 nad Nice.
ESTAC Troyes – Domácí fotbalisté se krčí v soutěži na 19. pozici se ziskem pouhých 22 bodů a mají již jistotu sestupu. Navíc drží jeden velký rekord – již 18 utkání v řadě nedokázali zvítězit. Jejich poslední vítězství v tomto ročníku se datuje k 2. lednu, kdy zvítězili právě na hřišti svého dnešního soupeře. Na domácím hřišti se jim také kdovíjak nedaří – za celou sezonu zde dokázali vybojovat jen jednu jedinou výhru. Domácí kouč Kisnorbo dopředu avizoval, že vzhledem k nemožnosti záchrany dá prostor mladým hráčům. Uvidíme, na kolik se sestava Troyes pro dnešní utkání změní.
Hezký den přeji všem fanouškům francouzského fotbalu. Dnes je na programu 36. kolo Ligue 1 a my se společně podíváme na utkání mezi Troyes a Štrasburkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.