Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Lens - 12. dubna 2024   21:00

Metz
34' Mikautadze (Atta) • 45+3' Mikautadze (N'Doram)
2:1
(2:1)
Lens
13' Sotoca
Metz
Úkíddžá – Colin, I. Traoré (83. Lô), S. Sané, Udol (C) – Van Den Kerkhof, N'Doram (87. Candé), Jacques (90+2. L. Camara), Atta, P. Diallo – Mikautadze.
Dietsch – Jallow, Kouao, Lamkel Zé, Sabaly, I. Sané.
Lissorque – Torregrossa, Favre
Stade Saint-Symphorien, Mety
Lens
Samba (C) – Gradit (60. Wahi), Danso, Medina – Frankowski, A. Diouf (60. Thomasson), el-Ajnawí (72. Guilavogui), Machado (60. Chávez) – da Costa – Sotoca, Saïd (60. Fulgini).
Leca – Aguilar, Haïdara, N. Mendy.

V prvním poločase bylo Lens lepším týmem, ale nepohlídal si konec poločasu a soupeři se povedlo otočit stav zápasu. Po přestávce měli hosté optickou převahu, avšak Méty bránily pozorně a zlobily rychlými protiakcemi. Dalšího gólu už jsme se nedočkali, a tak se domácí mužstvo raduje z vítězství.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemnou dobrou noc.
90+6'
90+4'
Lens rozehrávalo rohový kop, který byl na první tyči odvrácený. Soupeř pak vystartoval na útočnou polovinu, kde se dopustil faulu.
90+3'
z levé strany odcentroval Angelo Fulgini, jehož snažení bylo odvrácené na hranici vápna. Míče se zmocnil Adrien Thomasson, který zamířil těsně nad branku.
90+2'
Střídání v týmu FC Méty:
ze hřiště odchází Danley Jean Jacques, přichází Lamine Camara.
90+2'
Jhoanner Chávez poslal centr na zadní tyč, kde neměl nikoho ze spoluhráčů. Na druhou stranu vyrazil Pape Amadou Diallo, jenž byl znovu faulovaný.
90'
Na druhou stranu rychle přeběhl Morgan Guilavogui, jehož pokus z levé strany pokutového území byl nepřesný.
89'
Jhoanner Chávez znovu centroval před branku, odkud Méty míč odklidily za postranní lajnu. Po chvíli Lens míč ztratilo a Danley Jean Jacques ušetřil cenné vteřiny.
88'
Domácí celek vyrazil do dalšího protiútoku, který nepřesně zakončoval Kevin Van Den Kerkhof. Čas už se pomalu blíží ke svému vypršení.
87'
ze hřiště odchází Kévin N'Doram, přichází Fali Candé.
86'
Méty znovu nepustily soupeře do vápna. Jeho akci zastavily těsně před vápnem a následně poslaly míč na tribunu.
85'
Posledních pět minut a nastavení zbývá hostujícímu celku k tomu, aby minimálně vyrovnal. Naopak Méty jsou kousek od páteční senzace.
83'
ze hřiště odchází Ismaël Traoré, přichází Aboubacar Lô.
82'
Z pravé strany odcentroval Florian Sotoca, jenž viděl na zadní tyči spoluhráče. Avšak Angelo Fulgini mířil v krkolomné pozici hlavou nad branku.
81'
Na hrací ploše zůstal ležet Pape Amadou Diallo, a tak rozhodčí přerušil hru, což se hostům vůbec nelíbí, protože byli v kombinaci.
80'
Dalším pokusem ze střední vzdálenosti chtěl vyrovnat Morgan Guilavogui, avšak mířil hodně nepřesně.
79'
Za vápnem se napřáhl David da Costa, jehož pokus byl obráncem sražený do vzduchu. Alexandr Úkíddžá vystartoval z branky a balon vyboxoval. Hned poté vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
78'
Znovu velkou rychlost nabral Kevin Van Den Kerkhof, jehož nedovoleně zastavil Przemysław Frankowski (Lens). Hostujícímu celku nic nevychází a je na něm vidět určitá flustrace.
77'
Domácí celek dobře napadal rozehrávku soupeře a vybojoval autové vhazování. Ještě připomínám, že Méty zatím nestřídaly.
76'
Další centr mířil před branku Mét, kde znovu vzdušný prostor ovládl Alexandr Úkíddžá.
75'
Sadibou Sané musel zahrát ke svému brankáři, jelikož byl pod tlakem. Alexandr Úkíddžá na nic nečekal a poslal míč daleko od branky.
74'
Po zisku míče vyrazil do protiakce Kevin Van Den Kerkhof, jenž nabral velkou rychlost. Podražením ho zastavil Jhoanner Chávez (Lens), jenž viděl žlutou kartu.
73'
V posledních minutách jsou Méty v bloku a soustředí se na držení hubeného vedení. Naopak Lens kombinuje na útočné polovině.
72'
Na volný kop si na první tyči naskočil Florian Sotoca, jenomže hlavou mířil znovu nad branku.
72'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází Níl el-Ajnawí, přichází Morgan Guilavogui.
71'
Hráči v bílých dresech to sehráli parádně! Přihrávka mířila na pravou stranu vápna, odkud Adrien Thomasson dával přihrávku před branku. Florian Sotoca jen o kousek před prázdnou bránou míč netrefil.
69'
Další centr před branku vyslal Przemysław Frankowski. Jenomže Alexandr Úkíddžá byl znovu pozorný a míč si ze vzduchu stáhl do rukavic.
68'
Adrien Thomasson si našel odražený míč, který dával do pokutového území. Ovšem míči dal velkou razanci, a tak nenašel nikoho v bílém dresu.
67'
V pravé části šestnáctky se nacházel David da Costa, který měl proti sobě obránce. Přesto se snažil vystřelit, avšak mířil jen nad horní tyčku.
66'
Standardní situaci od postranní čáry rozehrál Georges Mikautadze, ovšem do vzduchu se nejvýše vyšplhal Brice Samba, jenž si balon sebral.
65'
Pape Amadou Diallo si navedl ze strany míč na hranici vápna, odkud zakončil do soupeře. Následně se Lens dopustilo nedovoleného zákroku.
64'
Ze strany odcentroval Przemysław Frankowski, jehož snažení našel ve vzduchu Alexandr Úkíddžá.
63'
Méty měly velké štěstí, protože mezi stoperem a brankářem byla slabá komunikace. Sadibou Sané odhlavičkoval míč k soupeři, jenž z větší vzdálenosti minul prázdnou branku.
62'
Zprava centroval Kevin Van Den Kerkhof, který u penaltového puntíku našel spoluhráče. Ovšem Pape Amadou Diallo hlavičkoval hodně vedle branky.
61'
David da Costa se snažil jít za balonem, ale pomohl si držením. Lens ve druhém poločase vůbec nechytilo tempo hry.
60'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Jhoanner Chávez,
ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Angelo Fulgini,
ze hřiště odchází Andy Diouf, přichází Adrien Thomasson,
ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Elye Wahi.
59'
Na druhou stranu vyrazil Georges Mikautadze, avšak dlouho čekal na podporu spoluhráčů a o balon přišel. Lens znovu otáčí kormidlem hry.
58'
Sadibou Sané inkasoval ránu do obličeje, po které krvácí. Rozhodčí hráče rychle zvedl a poslal jej ošetřit za postranní lajnu.
57'
Deiver Machado dával tvrdou nahrávku na hranici vápna, odkud Wesley Saïd mířilo vysoko nad bránu.
56'
Domácí celek je velmi aktivní a Pape Amadou Diallo znovu vybojoval rohový kop. Centrem se prezentoval Danley Jean Jacques, avšak došlo k dalšímu ofenzivnímu faulu.
54'
Zleva odcentroval David da Costa a na druhé straně se míče chopil Przemysław Frankowski. Ovšem přišla laciná ztráta a také faul polského krajního záložníka.
53'
Zpoza vápna se napřáhl Wesley Saïd, jehož zakončení přišlo ze záklonu, a tak mířilo vysoko nad branku.
52'
Georges Mikautadze zřejmě chtěl nachytat hostujícího gólmana. Jeho pokus od postranní lajny mířil pouze na branku.
52'
Na útočné polovině zůstal ležet Georges Mikautadze, avšak Lens postupovalo na druhou stranu, kde došlo ke ztrátě a následnému faulu.
51'
Deiver Machado postupoval po levé straně, ale byl soupeřem zastavený. Lens vhazovalo a aktuálně kombinuje kolem středového kruhu.
50'
Florian Sotoca vyvezl míč na útočnou polovinu, po něm se k centru dostal David da Costa. Ovšem balon letěl jen do rukavic domácího brankáře.
49'
Méty začaly druhý poločas aktivně, když kombinovali na pravé straně. Následný centr zastavil rukou Deiver Machado, avšak rozhodčí to nepostřehli.
48'
Za vápnem si míč na střed navedl Kévin N'Doram, jehož střelecký pokus byl zablokovaný. Následně to zkoušel také Georges Mikautadze, jenž mířil přesně na brankáře.
46'
Na konci prvního poločasu se hodně žlutilo, stejně začínáme i po přestávce. Dalším potrestaným hráčem je Deiver Machado (Lens).
46'
Lens dlouhou dobu střetnutí dominovalo a zaslouženě se ujalo vedení, když se z pokutového kopu prosadil Florian Sotoca. Vše nasvědčovalo k tomu, že hosté úvodní poločas zvládnou. Ovšem po rohovém kopu a také po chybě v rozehrávce, se dvakrát prosadil Georges Mikautadze. Méty tak mají lepší výchozí pozici před druhou částí zápasu.
45+4'
45+3'
Méty právě vstřelily branku!
Lens si zahrávalo s ohněm, což je potrestané dalším gólem. David da Costa se dostal pod tlak, o balon přišel, a tak se ho zmocnil GEORGES MIKAUTADZE. Jeho obstřelení mířilo kolem vybíhajícího brankáře a skončilo v síti.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastaví první poločas minimálně o tři minuty. Ovšem nyní probíhá ošetření Dialla.
45+1'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel! V náběhu do otevřené obrany se nacházel Pape Amadou Diallo, jehož zastavil Andy Diouf (Lens).
44'
Jonathan Gradit (Lens) strčil do Danleye Jeana Jacquese, za což si také vysloužil žlutou kartu.
44'
V náběhu se nacházel Wesley Saïd, jehož za žlutou kartu fauloval Ismaël Traoré (Méty).
43'
Lens znovu kombinovalo na útočné polovině a centrem se předvedl Przemysław Frankowski. Ovšem domácí obrana si situaci na první tyči pohlídala.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, v němž je skóre stále vyrovnané. Méty budou mít právo rozehrání přímého kopu.
39'
Matthieu Udol přešel přes soupeře a místo centru přihrával na hranici vápna, kde měl v náběhu spoluhráče. Bohužel pro Méty ale balon netrefil.
38'
David da Costa poslal do pokutového území centr, po kterém hlavičkoval Níl el-Ajnawí. Jeho zakončení za moc nestálo, a tak se bude odehrávat od branky.
37'
David da Costa chtěl přihrát na nabíhajícího spoluhráče. Ovšem ve správném momentu sáhl jeden ze soupeřů za ruční brzdu.
36'
Do závěru prvního poločasu jdeme s vyrovnaným skórem. Lens se okamžitě přesunulo na útočnou polovinu a snaží se o vytvoření další šance.
34'
Centr z levé strany sklepl pro spoluhráče Arthur Atta. GEORGES MIKAUTADZE byl sice zády k brance, rychle se otočil a poslal nekompromisní střelu do levé šibenice. Brice Samba byl nyní pouze v roli přihlížejícího diváka.
34'
Hráči ve vínových dresech uklidňují situaci kombinací na vlastní polovině. Po chvíli přešli do akce a vybojovali rohový kop.
33'
Hostující celek je stále více na balonu, avšak tentokrát přišla ztráta, po které chtěl do protiakce vystartovat Georges Mikautadze, jenž byl rychle zastavený.
31'
Centr z pravé strany mířil na Deivera Machada, kterému v zakončení bránil soupeř. Kombinace Lens pokračovala a hráči v bílých dresech nezakončili do prázdné branky. Gól by stejně neplatil, jelikož v ofsajdu se nacházel Wesley Saïd.
29'
Centr od rohového praporku mířil do ohně, kde se hráči v bílých dresech dopustili nedovoleného zákroku.
28'
V náběhu byl na levé straně Wesley Saïd, který chtěl přihrávat na spoluhráče před brankou. Avšak obrana míč odvrátila na rohový kop.
27'
Facundo Medina chtěl přihrávat svému brankáři, avšak balon poslal na roh. Po rozehrání od praporku se k hlavičce dostal Ismaël Traoré, jehož hlavička mířila do pravé čísti branky, kam se dostal Brice Samba.
26'
David da Costa si narazil se spoluhráčem a poté chtěl postupovat po levé straně. Jenomže šikovně si před něj dal tělo Danley Jean Jacques a nechal se faulovat.
25'
Domácí celek po delší době drželi balon, ovšem u středového kruhu byl faulovaný Kévin N'Doram. Také tady se mohlo žlutit, ovšem rozhodčí volí pouze domluvu.
23'
Zatím nesledujeme utkání, na které bychom dlouho vzpomínali. Oba týmy předvádí takový kostrbatý výkon, avšak Lens je o něco lepším mužstvem.
22'
Pěkná přihrávka mířila mezi stopera a beka. Za balonem se rozeběhl Przemysław Frankowski, avšak k balonu to měl blíže brankář.
21'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Kevin Van Den Kerkhof (Méty), který se položil na zem, ale trefil na holeň soupeře. Následně také srazil svého spoluhráče.
19'
Za pokutovým územím se napřáhl Andy Diouf, jehož pokus byl zablokovaný. Míč sice mířil na branku, ovšem Alexandr Úkíddžá si jej v pohodě sebral.
18'
Hráči v bílých dresech jsou na útočné polovině, ovšem zatím se kombinací nemohou dostat přes obranu Mét.
17'
Domácí mužstvo vybojovalo rohový kop, který rozehrál Kevin Van Den Kerkhof. Ovšem ve vápně došlo k útočnému faulu.
16'
Další centr mířil před domácí branku, kde hlavičkový souboj prohrál Przemysław Frankowski. Lens pokračovalo v kombinace, ale nepřesným pokusem se prezentoval Wesley Saïd.
15'
Dlouhý nákop Mét mířil na útočnou polovinu, kde hlavičkový souboj prohrál Georges Mikautadze. Hráči v bílých dresech mohou mířit na útočnou polovinu.
13'
Lens právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil FLORIAN SOTOCA, který zamířil přesně do pravého spodního rohu branky, zatímco Alexandr Úkíddžá se vydal na druhou stranu.
11'
Pokutový kop pro Lens! Jonathan Gradit dával přihrávku do vápna, kam si nabíhal Wesley Saïd, jehož na trávník srazil brankář Alexandr Úkíddžá.
10'
Deset minut hry je minulostí a stále čekáme na první branku. Největší příležitost měl hned v úvodu Danley Jean Jacques.
9'
Přízemní přihrávku poslal před branku Wesley Saïd, avšak obrana odehrála míč za postranní lajnu.
8'
Hostující celek je stále více u balonu a většinu akcí táhne po pravé straně. Aktuálně to ze střední vzdálenosti vyzkoušel Andy Diouf, ale nemířil přesně.
7'
Przemysław Frankowski z jedné posunul míč do vápna, odkud odcentroval na zadní tyč Florian Sotoca. Avšak k zakončení hostujícího celku nedošlo.
5'
Hráči v bílých dresech kombinují na útočné polovině, kde přes soupeře nepřešel Przemysław Frankowski. Ovšem Lens bude alespoň vhazovat.
4'
Dlouhý pas mířil za hostující obranu, kam si ze strany nabíhal Kevin Van Den Kerkhof. Ovšem z branky vystartoval Brice Samba, jenž situaci zažehnal.
3'
Po rozehrání rohového kopu zakončoval Georges Mikautadze, jehož pokus byl sražený na další roh. Po následném centru si balon sebral hostující gólman.
2'
Z pravé strany postupoval do vápna Danley Jean Jacques, jehož pokus z úhlu mířil do spodního rohu branky. Avšak Brice Samba byl připravený a míč vrazil na roh.
2'
Domácí mužstvo do utkání nastoupilo v tradičních vínových dresech, naopak Lens obléklo bílou sadu.
1'
Jdeme na to, jelikož rozhodčí Lissorque dal pokyn k zahájení zápasu. Méty začaly na balonu, ovšem nákop Matthieua Udola odehrála soupeřova obrana.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Colin, I. Traoré, S. Sané, Udol (C) – Van Den Kerkhof, N'Doram, Jacques, Atta, P. Diallo – Mikautadze.
Náhradníci: Dietsch – L. Camara, Candé, Jallow, Kouao, Lamkel Zé, Lô, Sabaly, I. Sané.
Trenér: Bölöni.

Racing Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, A. Diouf, el-Ajnawí, Machado – da Costa – Sotoca, Saïd.
Náhradníci: Leca – Aguilar, Fulgini, Guilavogui, Haïdara, Chávez, N. Mendy, Thomasson, Wahi.
Trenér: Haise.

Rozhodčí: Lissorque – Torregrossa, Favre.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Lens je lépe postaveným mužstvem. Hostující fotbalisté se nacházejí na šestém místě, když získali třiačtyřicet bodů. Racing bojuje o účast v Evropských pohárech. Na druhé místo Brestu schází deset bodů a na vedoucí PSG neuvěřitelných dvacet. Naopak Méty bojují o přežití mezi francouzskou smetánkou. Domácí mužstvo zatím posbíralo pouze třiadvacet bodů. Na záchranu mu schází pouze tři body.

Oba celky se v letošní sezoně už jednou střetly, z vítězství 1:0 se radovaly Méty. O jedinou trefu zápasu se postaral ještě v prvním poločase Joel Asoro.
Vítám všechny fanoušky francouzského klubového fotbalu. Ligue 1 Uber Eats má na programu devětadvacáté kolo, v němž změří síly FC Méty a Racing Lens. Oba celky se nacházejí na opačných pólech tabulky, a tak potřebují bodovat. Kdo se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.