Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Monaco  - 21. dubna 2024   17:05

0:2
(0:1)
Monaco
40' Zakaria   • 49' Minamino  (Diatta)
Stade Brest
Bizot – Locko, Le Cardinal, Chardonnet (C), Lala – Martin (78. Lage), Magnetti – Satriano, Doumbia (62. Mah. Camara), Del Castillo (85. Bráhímí) – Mounié (62. Le Douaron).
Coudert – Amavi, Camblan, Lebeau, Zogbé.
Buquet
Stade Francis Le Blé, Brest
Monaco
Majecki – Salisu, Maripán, Singo, Vanderson – Zakaria (78. Mo. Camara), Yo. Fofana (C) – Diatta, Minamino (84. Ben Yedder), Akliouche (78. E. Ben Seghir) – Balogun (84. Embolo).
Köhn – M. Coulibaly, E. Diop, Magassa, Ouattara.

Monako v přímém souboji o druhé místo porazilo Brest a přiblížilo se kýženému postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. Dnešní vypjaté utkání nabídlo ve druhém poločase opravdovou bitvu, čemuž odpovídá i počet udělených karet. Uspěli v ní hosté, kteří tak vyhráli na venkovních hřištích už popáté v řadě.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:9.
90+8'
90+5'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Jérémy Le Douaron).
90+5'
Červená karta pro tým AS Monaco (Wilfried Stephane Singo).
90+4'
Wilfried Stephane Singo se srazil s gólmanem Majeckim a zůstal ležet na trávníku, což se nelíbilo Jérémymu Le Douaronovi. Rozhodčímu dnešní práci rozhodně nezávidím.
90+3'
Dalekonosný pokus Martina Satriana končí vysoko nad hostující svatyní.
90+1'
Žlutá karta pro realizační tým Stade Brestois 29 (Eric Roy).
90+1'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Hugo Magnetti).
90+1'
Další konflikt na hřišti! Odstartoval ho Eliesse Ben Seghir, jenž po odpískání svého faulu chytl pod krkem Huga Magnettiho.
87'
Sám faulovaný Mathias Lage vyslal centr na přední tyč, odkud Martin Satriano hlavičkoval pouze do náruče gólmana Majeckiho.
86'
Wilfried Stephane Singo dle mého názoru čistě odstavil od míče Mathiase Lageho. Rozhodčí byl opačného názoru, domácí si tak zkusí přímák.
85'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Bilál Bráhímí.
85'
Camara skočil do šestnáctky a za svůj herecký výkon obdržel ocenění v podobě žluté karty.
84'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Wissam Ben Yedder,
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Breel Embolo.
83'
Tentokrát zkusil svou štěstěnu Mathias Lage. Ani jemu se z voleje nepodařilo ohrozit prostor mezi třemi tyčemi.
82'
Julien Le Cardinal to zkusil na hranici šestnáctky z voleje. Trefil pouze blok bránících soupeřů.
81'
Nic nenapovídá tomu, že by domácí měli zdramatizovat závěr utkání. Monako soupeře k ničemu nepouští a míří za výhrou.
78'
ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Mathias Lage.

ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Mohamed Camara,
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Eliesse Ben Seghir.
77'
Romain Del Castillo s trochou štěstí přešel přes Krépina Diattu, následný centr ovšem postrádal na kvalitě. A navíc se pískal útočný faul jednoho z jeho spoluhráčů.
75'
Definitivně mohl o monackém vítězství rozhodnout Folarin Balogun, jeho stoprocentní příležitost však skvěle zneškodnil Bizot!
74'
Vody rozvířil Martin Satriano, jenž si naběhl za obranu, zpracoval míč a odcentroval. Z jeho snahy vzešla pouze nepřesná hlavička spoluhráče.
73'
Brest se neúspěšně snaží o vytvoření tlaku. V posledních minutách kombinuje daleko před hostující bránou.
72'
Vanderson chtěl až příliš. Hezky si povodil několik soupeřů, poté si však předkopl míč a přišel o něj.
70'
Hra se poměrně často kouskuje, vidíme spoustu nepřesností a nedovolených zákroků. Po jednom z nich zůstal ležet na trávníku Denis Zakaria.
69'
Kenny Lala obdržel žluté napomenutí, pravděpodobně za průpovídky k rozhodčímu.
67'
Průnik Folarina Baloguna byl zastaven, hostující hráč alespoň vybojoval pro svůj tým rohový kop.
65'
V agónii se na zemi ocitl Romain Del Castillo, kterého trefil do obličeje Maghnes Akliouche. Žlutá karta zasloužená, nicméně domácí fotbalista si mohl následné divadlo odpustit.
64'
Své štěstí zkusil Kenny Lala, k němuž se po centru odrazil míč. Rána z voleje postrádala na přesnosti.
63'
Na přední tyči se dostal k akrobatickému pokusu jeden z fotbalistů Brestu. Jeho zakončení bylo sraženo na rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Jérémy Le Douaron,
ze hřiště odchází Kamory Doumbia, přichází Mahdi Camara.
61'
Domácí fanoušci se zlobí na rozhodčího. Steve Mounié zůstal po jednom ze zákroků ležet na hrací ploše, nicméně o nic vážnějšího nepůjde.
60'
Exekuci přímáku si vzal na starost faulovaný Maghnes Akliouche. Mířil na bližší tyč, kterou výrazně minul.
58'
Obrana domácího celku dnes vůbec nestíhá tempo Monaka. Úprk Maghnese Akliouchea zastavil Julien Le Cardinal jen za cenu žluté karty.
57'
S tímhle mohl Folarin Balogun určitě naložit lépe. Jeden ze spoluhráčů mu ve skluzu vyslal parádní průnikovku, jenže americký fotbalista následně zkazil centr.
56'
Zasáhnout musel také na druhé straně Marco Bizot. Centr z levé strany pro něj představoval rutinní záležitost.
55'
Proti centrovanému míči Radosław Majecki raději zasáhl a vyrazil ho na rohový kop.
54'
Hugo Magnetti byl faulován Guillermem Maripánem. Standardní situace pro Brest.
53'
Takumi Minamino znova v akci, tentokrát přihrával na gól Folarinu Balogunovi. Tomu zakončení na poslední chvíli překazil vracející se soupeř.
52'
Takumi Minamino ustál těžký souboj a zpoza šestnáctky vystřelil. Jeho pokus byl zablokován.
49'
Monaco právě vstřelilo branku!
Gól nakonec uznán! Krépin Diatta si narazil míč se spoluhráčem a odcentroval na malé vápno, kde míč dopravil do domácí brány pozorný TAKUMI MINAMINO.
48'
Takumi Minamino se radoval ze vstřelené branky, té ale podle rozhodčího předcházelo ofsajdové postavení. Zvláštní rozhodnutí se bude přezkoumávat u videa.
46'
Marco Bizot musel zavčas vystartovat ze své brány. Nakonec byl u míče dříve než dotírající soupeř.
46'
45+3'
45+3'
Velká skrumáž před Radosławe Majeckim, ale míč podle rozhodčího během útočného snažení opustil hrací plochu, a tak z toho nic nebude.
45+2'
Romain Del Castillo unikal po pravém křídle a posílal míč do pokutového území. Nakonec z toho bude rohový kop, již čtvrtý pro Stade Brestois.
45+1'
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Přímý volný kop žádné nebezpečí nepřinesl, obrana Monaca míč uklidila mimo.
44'
Denis Zakaria nešetrně atakoval protihráče rukou do hrudníku a od rozhodčího vidí žlutou kartu, první v tomto utkání.
44'
Fofana hledal průnikovou přihrávkou Baloguna, ale dobře to přečetl domácí kapitán Brendan Chardonnet.
44'
Diatta si neporozuměl s Minaminem při útočném snažení a jejich akce tak končí, míč je na kopačkách Brestu.
43'
Maghnes Akliouche útoční po pravém křídle a ve vápně číhá Takumi Minamino, míč ale končí v zámezí. Rozehrávat od postranní čáry budou ale právě hráči Monaca.
42'
Potvrzeno, branka platí! Monaco se dostává do vedení a hra pokračuje.
41'
Rozhodčí ještě zkoumá, zda brankové situaci nepředcházel útočný faul jednoho z hráčů Monaca.
40'
DENIS ZAKARIA se s tím nemazlil a vyzkoušel z pravé strany pokutového území své štěstí a míč přesně zaplul do vzdálenějšího horního růžku domácí svatyně. Tady neměl Marco Bizot šanci zasáhnout. Bez asistence.
39'
Tohle si ale hostující obrana pohlídala a žádné velké nebezpečí pro brankáře Radosława Majeckého z toho nebylo.
38'
Zajímavý pokus Kenny Laly zblokoval Vanderson a Brest bude kopat roh.
37'
Lala zvolil hodně riskantní přihrávku na svého brankáře, ale nakonec se vše obešlo bez úhony domácích.
36'
Krépin Diatta zkoušel své štěstí na vzdálenější tyč, ale pokus ale neměl dostatečné parametry na úspěch.
35'
Kamory Doumbia si přidržel protihráče, rozhodčí přerušuje hru a nařizuje přímý volný kop pro Monaco.
34'
Julien Le Cardinal se dopustil nedovoleného zákroku na soupeře a rozhodčí to moc dobře viděl a hru hned přerušil.
34'
Kamory Doumbia se snažil něco vykouzlit na hranici vápna, ale nevymyslel vůbec nic a o míč velmi rychle přišel.
33'
Na ofsajdy zatím domácí jasně vedou, pomezní rozhodčí už třikrát přerušil jejich snahu jít kupředu.
32'
Romain Del Castillo spěchal dopředu po levém křídle, ale při zpracování míče bylo chlup za zády hostující obrany, znovu šlo o ofsajd.
31'
Marco Bizot teď pomohl s rozehrávkou a poslal míč dopředu na své spoluhráče.
30'
Zatím jsme svědky velmi vyrovnaného utkání, které sice nenabídlo velké šance, ale náznaků jsme viděli hned několik. Na držení míče je to zatím 55% ku 45% ve prospěch domácích Stade Brestois.
29'
Hugo Magnetti centroval do pokutového území na Steve Mouniého, ale jejich akci přerušil pomezní rozhodčí, šlo totiž o ofsajdové postavení.
27'
Romain Del Castillo posouval na pravé straně na Doumbiu, u něj byl ale dříve jeden z obránců Monaca.
26'
Monaco opět postupně jde kupředu, míč z pravé strany bude od postranní čáry rozehrávat Akliouche.
25'
Fofana vyslal střelu do pokutového území a míč prošel přímo před dva hráče hostující celku, kteří před sebou měli úplně prázdnou branku. Ani jeden z nich ale zakončit nedokázal a míč skončil mimo.
24'
Ošetření už je na místě, ale Salisu se jen těžce zvedá. Pro jistotu už se rozcvičuje jeden z náhradníků, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat.
23'
Kenny Lala si počínal nedovoleně proti Mohammedu Salisovi a rozhodčí přerušuje hru. Salisa ztratil kontrolu při výskoku a nyní se svíjí na trávníku v bolestech, tady bude asi potřeba ošetření.
22'
Monaco je po delší době opět u míče, nikam se ale nežene a postupně kombinuje.
21'
Šancí jsme v posledních minutách viděli hned několik, všechny střely ale byly buď nepřesné nebo zblokované. Ve statistikách tedy svítí u obou týmů 0 střel na bránu.
20'
Domácí fanoušci teď bučí, protože viděli zákrok, který se podle nich dal písknout a následovala by penalta. Rozhodčí však zůstává ledově klidný a hra pokračuje dále bez přerušení.
19'
Satriano to překvapivě vyzkoušel střelou ještě před pokutovým územím a míč jen těsně minul pravou tyč!
19'
Po druhém rohovém kopu se ke střele dostal jeden z hráčů Brestu, ovšem jeho pokus byl zblokován.
18'
Míč po rohu uklidil Balogun, následuje další rohový kop.
18'
Le Cardinal předal na levou stranu na Martina Satriana, který vyslal centr do pokutového území. Tam ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a hosté uklidili míč do zázemí. Následuje rohový kop.
17'
Folarin Balogun spěchal jeden na jednoho vstříc brance Bradley Locka, ale při snaze se přetahoval s Le Cardinalem a rozhodčí jeho počínání viděl jako nedovolené.
16'
Youssouf Fofana zkusil vystřelit, ale jeho střelu zblokoval hned první obránce domácích fotbalistů.
15'
Další snahu Brestu ohrozit branku Monaca přerušil pomezní rozhodčí, který zvedá praporek kvůli ofsajdu.
14'
Dobrá defenzivní činnost Brestu odvrátila další nebezpečí, přihrávka dopředu ale byla nepřesná. V útočení tak pokračuje Monaco, které kombinuje kousek za polovinou hřiště.
13'
Tahle myšlenka z hlavy Satriana nebyla špatná, ovšem jeho průniková přihrávka z pravé strany pokutového území na Lalu byla příliš dlouhá.
12'
Kamory Doumbia se teď po rychlé kombinaci dostal k brance soupeře, ale přes Zakariu se dál nedostal a o míč přišel.
11'
Po chvíli mají zase míč na svých kopačkách domácí hráči, zatím se jim ale nedaří vymyslet vůbec nic. Napadání Monaca jim dělá velké problémy.
9'
Míč od rohového praporku se snažil najít osamocený Salisu, ovšem chybělo mu pár centimetrů k zakončení.
9'
Vanderson centroval z pravé křídla, ale Brendan Chardonnet dokázal odhlavičkovat a dostat míč do bezpečí. Následuje rohový kop Monaca.
8'
Krépin Diatta zavedl míč na hranu pokutového území a pokračuje v postupné kombinaci se svými spoluhráči.
7'
Folarin Balogun teď dělá velké problémy domácím hráčům svým neustálým napadáním, hlavně Martin měl na mále a o míč na polovině téměř přišel.
6'
Teď domácí elegantně zbavili soupeře míče a ženou se kupředu.
5'
Maghnes Akliouche se snažil z pravé strany pokutového území poslat míč do varu, Magnetti ale stihl zahrát za postranní čáru.
4'
Monaco se snaží postupovat kupředu po pravé straně hřiště, dál než za půlku se ale hráči v černém nedostali.
3'
Radosław Majecki pro jistotu ukryl míč ve své náruči a rychle na krátko rozehrál na Vanderson. Monaco zakládá další útočnou akci ze své poloviny, zatím se ale nikam nežene.
3'
Hosté ale nic nebezpečného nevymysleli a dopředu jdou hráči Stade Brestois.
2'
Monaco bude zahrávat rohový kop z levé strany, k míči jde Krépin Diatta.
2'
Dnešní utkání je velmi důležité pro oba celky. Ti totiž mezi sebou bojuji o druhé místo ve franouzské Ligue 1 a oba celky mají možnost si zajisti účast v Lize mistrů.
1'
Zástupce záchranářů, kteří operují na moři, má tu čest provést úvodní výkon utkání.
Hráči právě nastupují na hřiště. Brest oblékne červenou variantu dresů, u Monaca převažuje barva černá. Zápas za pár minut začne.

Stade Brestois 29: Bizot – Locko, Le Cardinal, Chardonnet (C), Lala – Martin, Magnetti – Satriano, Doumbia, Del Castillo – Mounié.
Náhradníci: Coudert – Amavi, Bráhímí, Mah. Camara, Camblan, Lebeau, Le Douaron, Lage, Zogbé.

AS Monaco: Majecki – Salisu, Maripán, Singo, Vanderson – Zakaria, Yo. Fofana (C) – Diatta, Minamino, Akliouche – Balogun.
Náhradníci: Köhn – E. Ben Seghir, Ben Yedder, Mo. Camara, M. Coulibaly, E. Diop, Embolo, Magassa, Ouattara.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.