Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Rohový kop už nepřinesl ohrožení švédského brankáře a hlavní rozhodčí tak ukončuje dnešní utkání. Do vedení šlo v tomto severském derby Norsko, když se ve 44. minutě trefil Mohamed Elyounoussi, avšak favorizovaní Švédové dokázali vyrovnat. Ve druhém poločase měla země Tre Kronor více ze hry a v 81. minutě nakonec hlavičkou uspěl střídající Samuel Armenteros. Nutno říci, že remíza 1:1 je naprosto zasloužená, neboť ani jeden z celků neměl jednoznačnou převahu.
90+5
Konec zápasu.
90+4
V samotném závěru nastavení se ještě Norsko nastěhovalo na útočnou polovinu a Flo nalevo vybojoval rohový kop. Poslední šance domácích.
90+3
Tarik Elyounoussi se dožadoval pokutového kopu, ale důrazně bránící Sebastian Larsson si počínal v rámci pravidel. Následovat bude jen odkop.
90+2
Hra se rychle přenesla až k norské bráně. Claesson se parádně uvolnil na pravé straně, ale poté nedokázal odcentrovat do předbrankového prostoru.
90+1
Napadání Omoijuanfa teď švédskému brankáři výrazně znepříjemnilo odkop z pokutového území. Zablokovaný míč však skončil vedle brány.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90
Další centr Norska už nebyl příliš povedený. Mohamed Elyounoussi se pak navíc provinil nedovoleným zákrokem vůči Hultovi.
90
Rohový kop Norska se točil přímo do brány. Nordfeldt dokázal posunout míč nad břevno, ale po další standardní situaci byl faulován Aleesami. Volný kop pro domácí.
89
Mohamed Elyounoussi si výborně narazil s Omoijuanfem a namířil si to na pravou stranu pokutového území. V rozhodujícím momentu však zasáhl bránící Hult!
88
Prudký centr z levé strany teď musela vyřešit švédská defenzíva. Ta v posledních minutách neměla příliš práce, ale s ojedinělou akcí soupeře si poradila.
87
S blížícím se koncem zápasu jsou výrazně aktivnější favorizovaní Švédové. Forsberg v další akci hledal rozběhnutého spoluhráče, ale míč skončil až za brankovou čárou.
86
Podruhé v utkání to z přímo z volného kopu zkusil Emil Forsberg. Tentokrát šla jeho střela hodně vysoko nad Nylandovu bránu.
85
Rohdén nejprve podklouzl a poté ho lehce přistrčil Trondsen. Hosté tedy získávají další standardní situaci.
84
Proti pravidlům se nyní provinil Omoijuanfo, který si pomohl rukou. Švédsko se tedy může pokoušet o otočku ve skóre.
83
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mats Dæhli, přichází Haitam Aleesami.
82
V ofsajdu byl nyní nachytán Armenteros a praporek asistenta rozhodčího tak bleskově vylétl nad hlavu. Přichystáno je další střídání Norska.
81
Švédsko právě vstřelilo branku!
Přeci jenom se hostující reprezentace dočkala vyrovnání. Centr z rohového kopu dopadl přesně na hlavu nedůrazně bráněného SAMUELA ARMENTEROSE a jeho razantní zakončení propadlo za Nylandova záda. Výborná premiéra v reprezentačním dresu!
79
Mohlo být vyrovnáno. Forsbergova přihrávka se po doteku Claessona dostala až k Emilu Krafthovi. Pravý obránce Švédska svou střelu vměstnal do brány, ale Nyland byl včas u své tyče.
78
Norové teď dobře drželi míč na polovině soupeře. Vypadalo dokonce na faul na Hovlanda, ale jeho tvrdý pád na trávník zřejmě nebyl zaviněn nedovoleným počínáním.
77
Po delší době zahrozili také domácí fotbalisté. Rohový kop přistál přesně na hlavně Omoijuanfa, avšak jeho zakončení šlo mimo tři tyče.
76
Švédové ale přidávají na obrátkách. Solidní centr teď do vápna posílal Emil Krafth, nicméně míč se snesl pouze do Nylandových rukavic.
75
Tentokrát to nebyl Sebastian Larsson, ale právě faulovaný Forsberg, kdo zakončoval. Příliš nízká střela však skončila na norské zdi.
74
Střídající Forsberg si výborně počínal mezi třemi soupeři a nakonec vybojoval nedovolený zákrok Tarika Elyounoussiho. To bude zajímavá standardní situace.
73
Nakonec Švédové zvolili prudkou střelu na bližší tyč, avšak Nyland s touto variantou počítal a bez větších problémů míč dostal do bezpečí.
72
Podruhé hlavní rozhodčí vytahuje žlutou kartu. Tentokrát ji vidí Anders Trondsen (NOR), který fauloval kousek od rohového praporku na levé straně.
71
Po sérii střídání se u míče drží fotbalisté Norska, kteří bez problémů drží hru daleko od svého brankáře. Další ohrožení Nordfeldta ale nepřichází.
70
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Pontus Jansson, přichází Jakob Johansson.
69
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Emil Forsberg.
68
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Samuel Armenteros.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Marcus Rohdén.
68
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Samuel Armenteros.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Marcus Rohdén.
67
Norsko po předchozím zákroku Nordfeldta zahrávalo rohový kop, nicméně ten si pohlídala defenzíva švédské reprezentace. Nadále pak ale kombinují Norové.
65
Na trávníku se nyní zjevila dvojice Jansson – Krafth. Právě tito dva švédští fotbalisté se totiž srazili v pokutovém území a potřebují lehké ošetření.
64
Obrovská šance Norska! Dæhli si v pokutovém území krásně našel centr z pravé strany, avšak Nordfeldt jeho hlavičku dokázal vytěsnit nad břevno své brány.
63
Kombinace ve středu hřiště teď ani jednou z celků příliš nevychází. Přeci jenom se ale dopředu častěji tlačí Švédové.
62
Zatímco se chystá střídání švédské reprezentace, na trávníku se ocitl Trondsen, jenž se srazil s Claessonem. Možná i tady bude nutno střídat.
61
Na druhé straně okamžitě zakombinovali bratranci Eloyounoussovi. Průnikové přihrávka ale doputovala až za brankovou čáru.
60
Nakonec to byl Sam Larsson, ke kterému se přes několik hráčů dostala přihrávka z pravé strany. Razantní zakončení z dobré pozice však vylétlo nad bránu.
59
Sebastian Larsson teď rukama marně naznačoval, že nemá komu přihrát. Švédsko ale stále zůstává v blízkosti pokutového území.
57
Vysoký centr z pravé strany mířil ke Guidettimu, ale ten se nacházel mezi dvěma protihráči a nemohl tak ohrozit brankáře Nylanda.
56
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Bjørn Johnsen, přichází Tarik Elyounoussi.
55
Jenže od poloviny hřiště se teď Norové ne a ne dostat blíže k bráně. Nyní to zkusili nákopem Nylanda, avšak následovat bude pouze vhazování.
54
Z rohového kopu už Norsko vůbec nic nevytěžilo, ale nadále se může snažit o dobytí soupeřova pokutového území. Získává totiž razantní odkop Švédska.
54
Dæhli vymyslel výbornou kolmou přihrávku na střídajícího Omoijuanfa, avšak jeho zakončení zablokoval Helander, jenž musel jít do skluzu.
53
Mohamed Elyounoussi si to namířil přímo do pokutového území. Neuspěl, ale poté ještě Norsko dokázalo odcentrovat. Přesto Nordfeldt zůstal v klidu.
52
Ani norská akce však nepřinesla zakončení. Ke střele se mohl dostat Omoijuanfo, nicméně defenzíva Švédska byla včas zformovaná.
51
Jenže kombinace švédské reprezentace je nadále plná nepřesností. Do kombinace se tak ve středu hřiště dostávají Norové.
50
Stejně jako v prvním poločase se v úvodu půle dopředu tlačí především Švédové. Cesta do pokutového území se ale nehledá jednoduše.
49
Krásně to nyní udělal Guidetti, který v pokutovém území nasadil jesle Hovlandovi. Poté už se ale k míči dostal velmi pozorný Nyland.
48
Selnæs se záhy po příchodu na trávník prezentoval nedovoleným zákrokem, když zezadu přistrčil jednoho ze soupeřů.
47
Norsko tedy do druhé půle vstoupilo se třemi změnami. Naopak Švédsko pokračuje ve stejné sestavě jako na začátku zápasu. Zatím se hraje u půlící čáry.
46
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Ohikhuaeme Omoijuanfo.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Havard Nordtveit, přichází Gustav Valsvik.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Ole Selnæs.
46
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Ohikhuaeme Omoijuanfo.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Havard Nordtveit, přichází Gustav Valsvik.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Ole Selnæs.
46
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Ohikhuaeme Omoijuanfo.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Havard Nordtveit, přichází Gustav Valsvik.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Ole Selnæs.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:47.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a ve vedení jsou trochu překvapivě Norové. V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, nicméně domácí reprezentace se s blížícím se závěrem poločasu dostali do několika šancí. Ve 41. minutě ještě Nordfeldt dokázal zasáhnout, ale o tři minuty později už ho prostřelil Mohamed Elyounoussi. Díky alžírskému rodákovi je tak stav utkání 1:0!
45
První poločas skončil.
44
Norsko právě vstřelilo branku!
Převaha domácí reprezentace je odměněna úvodním gólem. Švédové nedokázali odvrátit dlouhé vhazování z levé strany, míč se zjevil před MOHAMEDEM EYLOUNOUSSIM a ten Nordfeldta prostřelil razantním zakončením ze šestnácti metrů.
43
Volný kop nyní získali Švédové, nicméně centr Sebastiana Larssona byl ubráněn a poté si faulem v pokutovém území pomohl Jansson.
42
S dalším zakončením přispěchal Mohamed Elyounoussi, nicméně jeho přízemní střela z hranice šestnáctky šla poměrně výrazně mimo tři tyče.
41
První opravdu gólové příležitost. Svensson v pokutovém území našel Johnsena, ale jeho střelu z pravé strany šestnáctky vytěsnil Nordfeldt. Nepřipravený Dæhli pak nezvládl zakončení do odkryté brány.
40
Jenže Švédsko se v posledních minutách převážně brání a postupný útok mu vůbec nejde. Stále tak útočí domácí fotbalisté.
39
Znovu se Norsko rychle dostalo hlouběji na útočnou polovinu. Centrovaný míč z levé strany ale opět neskončil na hlavě jednoho z domácích.
38
Nordtveitovo dlouhé vhazování si Švédsko pohlídalo a poté dopředu bleskově zamířil Nyman. Ten mohl zprava postupovat sám na brankáře, ale nezvládl kličku vracejícímu se Svenssonovi.
36
Mohamed Elyounoussi to nemyslel vůbec špatně, když na hranici pokutového území přihrával Bergemu. Těsně před ním však získala míč obrana Švédska.
35
Jenže celá akce skončila jen nepřesnou přihrávkou k Nordfeldtovi, jenž míč v pohodě zastavil a rozehrál až na polovinu hřiště.
34
Příliš dlouhá přihrávka na levou stranu skončila v zámezí. Vhazovat tak bude Norsko, které může postupovat na útočnou polovinu hřiště.
33
Viktor Claesson si chtěl vymodlit pokutový kop. Při pokusu o zakončení se ve vápně dostal do mírného kontaktu s Floem, nicméně polský sudí zůstal klidný.
32
Z levé strany teď před bránu odcentroval Per Egil Flo. Centr obránce pražské Slavie však zamířil pouze do rukavic připraveného Nordfeldta.
30
Ani po další akci se Norsko nedostalo k přímému ohrožení švédského brankáře. Příliš dlouhou přihrávku na Johnsena si pohlídala obrana země Tre Kronor.
29
Na konci 29. minuty se dopředu vydal Mohamed Elyounoussi, který nakonec vymyslel něco mezi střelou a přihrávkou. Míč skončil vedle Nordfeldtovy brány.
28
Při napadání soupeřovy rozehrávky si teď Mohamed Elyounoussi pomohl faulem. Švédsko tak znovu může rozjet postupný útok.
27
Stále se oba celky prezentují převážně kvalitní defenzívou. Již několik desítek vteřin se míč nedostal blíže k jednou či druhému pokutovému území.
25
Po minutách mírné norské převahy teď Švédsko kombinuje na vlastní polovině. Defenzíva domácího celku zatím nenabízí moc prostoru na posun k Nylandovi.
24
Celá akce norské reprezentace nakonec vyústila v nedovolený zákrok Søderlunda. Ten si v hlavičkovém souboji pomohl loktem.
23
Rohový kop Švédsko neodvrátilo ideálně. Norsko zůstane nastěhováno na útočné polovině.
22
Hned při další akci se Norsko prezentovalo střelou zpoza pokutového území. Tentokrát to byl Johnsen, který Nordfeldta donutil k zákroku.
21
Na konci 21. minuty jsme zaregistrovali první solidnější zakončení. Trondsen natáhl ke skákavému pokusu zpoza vápna, nicméně Nordfeldtovu bránu o pár decimetrů minul.
21
Dobrým napadáním teď Švédsko donutilo Nory k pouhému nákopu, avšak poté přesto nedokázalo získat míč ve svůj prospěch.
20
Opět se Švédové posunuli až k pokutovému území. Míč dostal dobře postavený Hiljemark, ale ten posléze doběhl až za brankovou čáru.
19
A nakonec akce domácích skončila na nějakých pětatřiceti metrech od brány. Ofenzivní choutky tak může rozvíjet favorizované Švédsko.
18
Tentokrát se dopředu snaží prosadit Norsko. Také souhra domácích fotbalistů je ale hodně rozvážná a odehrává se daleko od soupeřovy brány.
17
Teď už to vypadalo nadějněji. Centr do pokutového území dokázal zpracovat Claesson, který míč dostal před Sama Larssona. Jeho zakončení se ale nevlezlo do brány.
16
Na obou stranách je k vidění poměrně výrazný počet nepřesností. Ke kombinace se znovu dostává Švédsko, jenž opět jen vyčkává u půlící čáry.
15
Nakonec se sice Svensson dostal až do pokutového území, ale přihrávka od jednoho ze spoluhráčů šla příliš daleko od jeho nohou.
14
Švédsko ztratilo míč ve středovém kruhu. Dopředu se okamžitě vydal Flo, ale domácí reprezentace celý útok výrazně zbrzdila.
13
Dlouhou přihrávku za obranu Švédska sice doběhl Johnsen, ale ten slabým zakončením doslova daroval míč Kristofferu Nordfeldtovi. Tohle se rozhodně dalo řešit lépe.
12
Rozehrání volného kopu obstaral Sebastian Larsson, nicméně hodně dlouhý aut doputoval pouze vedle Nylandovy brány.
11
Hodně rychlý protiútok Švédska musel zastavit Jonas Svensson (NOR), který zezadu podrazil Sama Larssona. Žlutá karta!
10
Rozvážná kombinace ve středu hrací plochy skončila nedovoleným zákrokem na Helandera. Švédsko se ale posléze neprezentovalo přesnou souhrou.
9
Nordfeldt teď kombinací s obránci trochu zabrnkal na nervy švédského trenéra. Norové se ale k míči v nebezpečném prostoru nedostali.
8
Viktor Claesson nyní vybojoval nedovolený zákrok na pravé straně. Po rozehrání volného kopu vpřed postoupil Hiljemark, ale míč doputoval jen za brankovou čáru.
7
Švédové mají na začátku utkání jednoznačně více ze hry a prakticky soupeře nepouštějí k míči. Kombinace se ale zatím odehrává poměrně daleko od Nylandovy brány.
6
Jenže nakonec jsme byli svědky pouhého nákopu na rozběhnutého Claessona, který byl pohlídán pozorným Svenssonem.
6
A nyní už míč získal Sebastian Larsson. Švédové se postupným útokem dostávají na útočnou polovinu.
5
Teprve podruhé v utkání se do kombinace dostalo také Norsko. Domácí však zatím nemají prostor na posun k pokutovému území soupeře.
4
Znovu se ke kulatému předmětu dostal velmi aktivní Guidetti. Kombinace na hranici velkého vápna však nebyla ideální a nakonec jsme nebyli svědky zakončení.
3
Guidetti sice trefil centr od rohového praporku, ale na malém vápně měla převahu obrana Norska. Míč se dostává až k půlící čáře.
2
John Guidetti se tlačil k míči v pokutovém území, avšak Nordtveit se včas zorientoval a poslal míč za brankovou čáru. Švédsko získalo rohový kop.
2
Také Švédsko svou první útočnou akci začalo vysokým nákopem z vlastní poloviny. Opět však byla úspěšnější defenzíva soupeře.
1
Úvodní výkop sice obstaralo Švédsko, avšak domácí fotbalisté se záhy dostali k míči a Mohamed Elyounoussi hledal Søderlunda. Následovat bude jen vhazování.
1
Utkání právě začalo.
Právě dozněly hymny obou zúčastněných zemí. Do úvodního výkopu tak zbývá pouze několik desítek vteřin.
Trojice polských rozhodčích již na trávník přivádí aktéry dnešního utkání. Oba celky se dnes představí ve svých obvyklých barvách. Norové tedy v červené a Švédové ve žluté.
Úvodní sestavy:

Norsko: Nyland – Svensson, Hovland, Nordtveit, Flo – M. Elyounoussi, Trondsen, Berge, Dæhli – Johnsen, Søderlund
Náhradníci: Dyngeland, Jarstein – Rosted, Aleesami, Meling, Valsvik, T. Elyounoussi, Berget, Omoijuanfo, Midtsjø, Selnæs

Švédsko: Nordfeldt – Krafth, Jansson, Helander, Hult – Claesson, Seb. Larsson, Hiljemark, Sam Larsson – Nyman, Guidetti
Náhradníci: Linde – Johansson, Augustinsson, Forsberg, Lindelöf, Durmaz, Toivonen, Ekdal, Rohdén, Armenteros

Rozhodčí: D. Stefanski – M. Boniek, D. Golis (vš. POL).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

8.6.2015 Norsko – Švédsko 0:0
14.8.2013 Švédsko – Norsko 4:2
ŠVÉDSKO

Naopak Švédsko nezažívá vůbec špatné roky. Po účasti na evropském šampionátu 2016 si velmi dobře vedou i v kvalifikaci na MS. Ve kvalifikační skupině má Švédsko tak silné týmy jako Francie či Nizozemsko, ale i přesto je se třinácti body na první pozici. V posledních čtyřech utkáních navíc Švédové vstřelili hned patnáct branek!
NORSKO

Domácí fotbalisté dnes rozhodně nebudou favority. Norská reprezentace je totiž dlouhodobě ve fázi úpadku a to se potvrzuje i v probíhající kvalifikaci na MS 2018. V dosud posledním utkání sice Norové dokázali remizovat s Českem, avšak v tabulce skupiny C jsou se čtyřmi body až pátí. Za sebou tak mají už pouze slabé San Marino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.


Články odjinud