Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Jordánsko - 15. října 2018   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
24' Vida  • 63' Mitrović
2:1
(1:0)
Jordánsko
Jordánsko
73' Faisal
Chorvatsko
Livaković – Bartolec (64. Jedvaj), Lovren (46. Mitrović), Vida (C), Milić (46. Pivarić) – Rog, Badelj (46. Bradarić), Pašalić – Pjaca, Rebić (64. Livaja), Kramarić (66. Santini)
Sluga – Bradarić, Livaja, Jedvaj, Mitrović, Santini, Pivarić
Szabo
Stadion HNK Rijeka (Rijeka)
Jordánsko
Yassen (C) – Khattab, Marei, Arab – Shilbaya, Attiah Bani, Al-Samarneh (64. Al Murja), Al Bakhit – Al Mardi (72. Rawashdeh) – Khadr (64. Faisal), Al Taamari (90. Rateb)
Al Zoubii – Abdeliarouf, Al-Ersan, Al Murjan, Al Naber, Al Rawashdeh, Al Saify, Daldoum, Nawwas, Rateb, Tamimi

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 25:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Chorvatska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes dvacet minut, prosadil se domácí Vida. Chorvatsko přidalo druhou trefu po hodině hry, s Jordánskem to v tu chvíli nevypadlo příliš optimisticky. Hosté se ale přeci jenom dočkali kontaktní branky, která jim jakoby vlila krev do žil. Chorvatsko si muselo dát na hubené vedení pozor, nakonec se vicemistr světa dočkal kýženého vítězství.
90+2'
90+1'
Nakonec se bude ještě jednou žlutit, nedovoleným zákrokem si totiž pomohl domácí Rog, který u středového kruhu skolil Baniateyaha.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Musa Al Taamari, přichází Saleh Rateb.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Chorvatsko stále drží hubené vedení. Jordánsko se nemůže dostat k tlaku.
88'
Yassen si vybral volného Mareie, který byl ihned v péči několika protihráčů. Jordánsko se dostalo k souvislejší kombinaci, Livaja ale bezpečně ubránil Al Araba.
87'
Vida předal míč vedle stojícímu Pivarićovi, který pro změnu na pravém křídle našel Jedvaje, kterého včas dohrál Rawashdeh.
86'
Nakonec to zpoza pokutového území zkoušel Santini, který rovněž mířil pouze doprostřed branky, kde si s jeho střelou poradil Yassen.
85'
Žlutou kartu dostává Tareq Khattab (Jordánsko).
83'
Al Taamari byl v souboji jeden na jednoho včas u míče, nicméně hlavní sudí nedovolený zákrok neviděl. Kompletně celá lavička Jordánska "vyletěla" do vzduchu.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Jordánsko najednou vycítilo šanci, domácí určitě nečekali takhle dramatický konec zápasu.
81'
Do vzdušného prostoru se dokázal vyškrábat Vida, který ale nezamířil mezi tři tyče, nýbrž pouze nad branku. Yassen nemusel vůbec zasahovat.
80'
Domácí záložník se přeci jenom dostal k dalšímu centr, avšak s totožným výsledkem. Nakonec Al Murjan hrál rukou, následovat bude standardka.
79'
Žlutou kartu dostává Tin Jedvaj (Chorvatsko).
78'
Nakonec jsme sledovali sedmý rohový kop domácího celku. I tentokráte se k míči postavil Rog, který svým centrem našel pouze hlavu Khattaba.
77'
Hra se ale hodně rychle otočila na druhou stranu, kde se do zakončení natlačil Baniateyah. Jeho ránu ale dokázal zastavit pozorný Pašalić.
76'
Na druhé straně dostal míč proti noze Yassen, který ale odkopl pouze do zámezí. Chorvatsko se dostane k autu, který si vzal na starost Jedvaj.
75'
Najednou jsou hosté o poznání aktivnější, nyní musel Livaković hrát nohama, neboť mu Mitrović posílal míč do hodně složité situace.
74'
Po delší době jsme se dočkali zakončení z hostující strany. Al Bakhit přihrál lépe postavenému Al Murjanovi, jehož rána z první div neskončila v síti.
73'
Jordánsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté se totiž dostávají zpět do zápasu! K rozehrávce standardní situace se postavil střídající BAHA FAISAL, který sice trefil pouze zeď, od ní se ale míč odrazil přímo za bezmocného brankáře. I tak se jedná o velký úspěch, Jordánsko totiž vstřelilo branku vicemistrovi světa.
73'
Nakonec to ale bylo s drobnou tečí, Rog si tak vyzkoušel rozehrávku rohu, kterou ale odvrátil pozorný Marei, jenž ubránil urostlého Vidu.
72'
Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Mahmoud Al Mardi, přichází Al Rawashdeh.
72'
I tentokráte se k míči postavil záložník Rog, který to zkoušel cvičeným signálem. Na hranici malého vápna zakončoval Pjaca hodně nad branku.
71'
Jedvaj se vydal po pravé straně, kde ho loktem fauloval vracející se Al Mardi. Celkem zbytečný faul, následovat bude další standardka pro domácí.
70'
Nyní to velice pohotovou střelou zkoušel střídající Livaja, kterému ale střela moc nesedla. Yassen se za míčem pouze ohlédl, nyní bude vykopávat.
69'
Na hrací plochu se dostali téměř všichni náhradnici Chorvatska. Jeden muž na svůj příchodu na hřiště přeci jenom čeká, jedná se o brankáře Slugu.
66'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Ivan Santini.
64'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Marko Livaja.
Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Odai Khadr, přichází Baha Faisal.
Střídání v týmu Jordánsko: ze hřiště odchází Obieda Al Samarneh, přichází Saeed Al Murja.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Karlo Bartolec, přichází Tin Jedvaj.
63'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jenom dočkali, Jordánsko loví míč ze své sítě už podruhé! Chorvatsko zahrávalo další standardku, tentokráte Rog centroval do přehuštěného prostoru, kde se dokázal prosadit MATEJ MITROVIĆ, jehož velice přesná hlavička zapadla ke vzdálenější konstrukci.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na druhou branku stále čekáme. Jordánsko se pokouší hrozit z rychlých kontrů, po jednom takovém si vybojovalo roh.
62'
A málem to bylo o dvě branky! Míč totiž dopadl na hlavu Mitroviće, který pořádně protáhl brankáře, jenž zasahoval na brankové čáře.
61'
K míči se postavil Rog, který u vzdálenější tyče hledal Mitroviće, před kterým zasáhl Yassen. Nakonec uvidíme další rohový kop Chorvatska.
60'
Bartolec se dobrým pohybem vymanil ze sevření, následně si na Al Bakhitovi vymodlil faul. Také domácí budou zahrávat standardní situaci.
59'
Shilbaya vhazoval od pravé postranní čáry, jako adresáta si vybral Al Samrieha, který na jeho nabídku nedosáhl. Hodně nepovedený aut.
58'
Rychlý protiútok domácích nakonec zakončoval Pašalić, který ale zamířil přímo doprostřed branky, kde se pochopitelně nacházel Yassen.
57'
Hosté měli k dispozici volný kop z dobré pozice. Nakonec to přímo na bránu zkoušel Al Taamari, který svojí jedovku poslal pouze do dobře postavené zdi.
56'
Ve vzdušném prostoru dokázal zasáhnout Khadr, který ale posléze nepřesně přihrával na Al Taamariho. Chorvatsko se ale rychle zbavilo míče.
55'
Pjaca si zkoušel obhodit jednoho z protihráčů, jenomže při tomto úmyslu fauloval Mareie. Toho si všiml také hlavní sudí, který odpískal faul.
54'
Al Mardi to nakonec zkoušel kolmicí na Al Bakhita, jenomže do dráhy letu míče se připletl domácí Bradarić, který odvrátil možné nebezpečí.
53'
Al Taamari si gestem ruky řekl o přihrávku, která nakonec směřoval na jeho kolegu Al Samrieha, který raději uklidnil hru ve středu hrací plochy.
52'
Navíc Jordánsko podniklo rychlý protiútok, který po levém křídle táhl Al Bakhit, jehož centr nakonec skončil v náruči brankáře Livakoviće.
51'
Chorvatsko si nakonec vybojovalo rohový kop, který z pravé strany obstaral Rog. Rozehrávka to byla strašidelná, neboť trefila hned prvního protihráče.
50'
K rozehrávce volného kopu se postavil právě Al Arab, který poslal míč ke středovému kruhu, kde souboj jeden na jednoho nezvládl Baniateyah.
49'
Rebić se na pravé straně pokoušel dostat k míč, nicméně u postranní čáry nakonec fauloval Al Araba, který ale pádu na zem hodně přidal.
48'
Po pravém křídle to zkoušel Shilbaya, který si ale cestu vpřed hodně rychle rozmyslel. Nakonec jsme sledovali přenesení hry na opačnou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Antonio Milić, přichází Josip Pivarić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Filip Bradarić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dejan Lovren, přichází Matej Mitrović.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Vida. Chorvatsko mělo dle předpokladů výraznou územní převahu, avšak ve finální fázi si nepočínalo zrovna ukázkově. Hned několik střeleckých pokusů směřovalo vedle brány, Yassen zasahoval jen párkrát. Na druhé straně se Livaković moc nezapotil, nicméně Jordánsko se favorita tohoto zápasu rozhodně nezaleklo, naopak se snaží útočit, jak jen to jde.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Karlo Bartolec (Chorvatsko).
44'
Jordánsko se bude moci vzpamatovat, nyní se totiž dostalo s míčem na útočnou polovinu. Hráči v bílém rozjíždějí kombinaci na malém prostoru.
43'
Pjaca se doslova probíjel do pokutového území, kde ho nakonec zastavila trojice protihráčů. Dokonce to zavánělo faulem domácího útočníka.
40'
Žlutou kartu dostává Mahmoud Al Mardi (Jordánsko).
40'
Chorvatsko opět zamáčklo svého protivníka k jeho vlastní svatyni. Ke střele se dostal forvard Rebić, jehož táhlé zakončení putovalo vedle brány.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Lovren se snažil najít Rebiće, který se sice k míči dostal, nicméně souboj s Khattabem neustál. Yassen se tak zmocnil odraženého balónu.
37'
Al Bakhit se snažil pokrýt míč u postranní čáry, což se mu nakonec podařilo. Jako poslední se balónu dotkl Badelj, jenž se vrací zpět na výchozí pozici.
36'
Al Taamari se šikovně dostal až do velkého vápna, kde se ale ocitl na zemi. Hlavní sudí penaltu nepíská, hosté se ale viditelně rozčilují. Na druhé straně se o zakončení dostal Pašalić, který ale mířil nad bránu.
35'
Práce také pro Livakoviće, který bezpečně pokryl zakončení od Mareie. Jordánsko po delší době zahrozilo, chyběla tomu větší přesnost.
34'
Nakonec to zhruba ze třiceti metrů zkoušel Milić, který nemířil úplně špatně. Jeho rána mířila do šibenice, kterou nakonec o něco minula.
33'
Pašalić se chtěl prohnat kolem Al Samrieha, ten mu ale v cestě nechal nohu. Jednoznačný faul, domácí na rozehrávku nikterak nečekali.
32'
Bartolec si počkal na náběh Rebiće, který ještě stihl míč před brankovou čárou. Poté se k němu vzorně vrátil Marei, jenž zažehnal možné nebezpečí.
31'
Tentokráte to Kramarić zkoušel kolem Khattaba, který byl rovněž úspěšnější. Domácí ale vzorně napadají rozehrávku, čímž získávají míč.
30'
Na druhé straně se do operativní pozice dostal Kramarić, který ale nepřešel přes Shibayu. Vzápětí si čistým zákrokem pomohl kapitán Vida.
29'
Lovren uklouzl v nejméně vhodný moment, nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, neboť se soupeři nepodařilo přechod do útoku.
24'
Domácí se dostávají do očekávaného vedení! Chorvatsko si vybojovalo rohový kop, který z pravé strany obstaral Rog. Kroucený centr přistál přesně na hlavě DOMAGOJE VIDY, který hlavičkou o zem překonal brankáře Yassena.
24'
Po pravém křídle se vydal Kramarić, který to od rohového praporku zkoušel přízemní přihrávkou, která ale skončila pouze na noze Khattaba.
23'
Rebić si i tentokráte pomohl nedovoleným zákrokem, v tomto případě se na zemi ocitl hostující Al Samrieh, který se sám postará o rozehrávku volného kopu.
22'
Al Mardimu se podařilo vyvézt míč na druhou stranu, kde se ale ocitl tváří v tvář dvojici protihráčů. Logicky tak následovala zpětná přihrávka.
21'
Snadná práce pro Yassena, který si bezpečně vyběhl pro dalekonosný pas od Bartoleca. Jordánsko zatím odolává, naopak domácí marně hledají cestičku k brance soupeře.
20'
Chorvatsko v poklidu přešlo na útočnou polovinu, jenomže Rebić nepřesně předával Pjacovi. Domácí se okamžitě zmocnili volného balónu.
19'
Nyní se do hry připletl také hlavní sudí, který to v souboji s jedním z hráčů Jordánska schytal natolik, že se ocitl na zeleném pažitu.
18'
Hosté si vybojovali úvodní rohový kop, který obstaral záložník Al Mardi. Jeho nabídka směřovala k malému vápnu, kde zasahoval Lovren. Poté ještě Livaković zasahoval proti sražené ráně.
17'
Yassen na nic nečekal a okamžitě se ujal odkopu od branky, který se stal snadnou kořistí Vidy. Domácí záložní řada ale nezastavila prudkou přihrávku.
16'
První zakončení z hostující strany. Al Taamari si počkal na centr z pravé strany, poté z dobré pozice pálil pouze na horní síť.
15'
Marei to měl těžké, neboť za jeho zády číhal napadající Rebić, který se nakonec chyby soupeře nedočkal. Nyní sledujeme lehce nezáživnou pasáž.
14'
Pjaca si nevěřil na individuální průnik podél autové čáry, nakonec si tedy vybral vedle stojícího Pašaliće, který se rozhodl uklidnit hru.
13'
Ve středu hrací plochy se nejlépe zorientoval Badelj, který ale hlavičkoval pouze ke kopačce protihráče. Al Bakhit svůj centr přetáhl až do zámezí.
12'
Pjaca si tak dlouho srovnával míč ke střele, až nakonec vůbec nevypálil. Své štěstí zkoušel Badelj, jenž centrem našel pouze rukavice brankáře.
11'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Rebić, který poslal k zemi Mareie. Jordánsko okamžitě rozehrálo, Shilbaya se daleko nedostal.
10'
Obrannou povinnost si nyní splnil Al Arab, který na levé straně zastavil Bartoleca. Posléze se do šestnáctky dostával Pjaca, který se ke střele nakonec nedostal.
9'
Vicemistr uplynulého šampionátu si vyzkoušel úvodní rohový kop. K němu se postavil Rog, jehož centr našel Miliće, který ale mířil nad branku.
8'
Shilbaya narazil pouze do napadajícího Pašaliće, který odvrátil míč za postranní čáru. Nakonec z toho bude aut pro domácí, ujme se ho Milić.
7'
Tentokráte se k centru dostal Milić, kterému se ale vzdušná nabídka vůbec nepovedla. Míč doletěl až za branku, Yassen nemusel zasahovat.
6'
Přihrávka směřující za obranu našla Rebiće, který posílal do pokutového území centr. Ten se ale neujal, poté doprostřed brány zamířil Badelj.
5'
Do první slušnější šance se dostal Rebić, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Yassen bude vykopávat, zřejmě si vybere forvarda Khadra.
4'
Do pokutového území přiletěl nadějný centr, který se dostal na kopačku Kramariće, jenomže domácí forvard dlouho zpracovával kulatý nesmysl.
3'
Hned v úvodu to po pravém křídle zkoušel Bartolec, který ale nevyzrál na Al Araba. Nakonec z toho bude standardní situace pro Chorvatsko.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Chorvatsko: Livaković – Bartolec, Lovren, Vida (C), Milić – Rog, Badelj, Pašalić – Pjaca, Rebić, Kramarić
Náhradníci: Bradarić, Livaja, Jedvaj, Mitrović, Sluga, Santini, Pivarić

Jordánsko: Yaseen – Khattab, Marie, Arab – Shilbaya, Baniateyah, Al Samrieh, Al Bakhet – Al Qara, Al Mardi, Al Tamari
Náhradníci: Al Rawashdeh, Al-Ersan, Abdulrahman, Al Zoubi, Tamimi, Al Naber, Faisal, Al Murjan, Rateb, Daldoum, Al Dumeiri, Sattar.
Jordánsko

Na opačné straně se nachází velký outsider tohoto zápasu, kterým je reprezentace Jordánsko. Hostující tým dnešního utkání má za sebou tři přátelské zápasy, nicméně ani v jednom nedokázal zvítězit. V tom prvním svedl vyrovnanou bitvu s Libanonem, nakonec o osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou vstřelil libanonský Bugiel. Následné utkání nabídlo první remízu, která se uskutečnila proti Ománu, fanoušci se dokonce nedočkali žádné branky. Naprosto totožný výsledek se uskutečnil také v souboji proti Albánii, i tentokráte se fanoušci nedočkali žádné branky, Albánci tak nepotvrdili roli favorita.
Chorvatsko

Fotbalisté Chorvatska můžou být maximálně spokojeni s uplynulým šampionátem, na kterém dokráčeli do samotného finále, ve kterém ale podlehli Francii. Následně Chorvatsko svedlo přátelské utkání proti reprezentace Portugalska, konečným výsledkem byl stav 1:1, přičemž vicemistr MS předváděl nepovedený výkon. Ten pokračoval i v následné Lize národů, neboť v prvním kole Chorvatsko prohrálo rozdílem třídy proti Španělsku, které svému soupeři nasázelo hned šest branek. Domácí tým dnešního utkání nevstřelil branku ani v následujícím utkání, Chorvatsko totiž remizovalo s Anglií výsledkem 0:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Na programu jsou další mezinárodní přátelské zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chorvatskem a Jordánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.