Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Irák : Argentina - 11. října 2018   20:00

Irák
Irák
0:4
(0:1)
Argentina
Argentina
18' Martínez   • 53' Pereyra   • 82' Pezzella   • 90+2' Cervi
Irák
Hassan – Mhawi, Nadhim, Ibrahim (56. Kamil), Atiyah (77. Sulaka), Adnan (67. Kadhim Jaber), Rashid, Attwan, Resan (70. Fayyadh), Yasin (46. H. Ali), Meram (46. M. Ali).
Talib, Hameed – Kadhim Jaber, M. Ali, H. Ali, Daood, Faner, Fayyadh, Hadi, Kamil, Sukala,
Al Mirdasi
Prince Faisal bin Fahd Stadium (Rijád)
Argentina
Romero (C) – Bustos (75. Kannemann), Pezzella, Funes Mori, Acuňa, Paredes (60. Cervi), Meza (46. Ascacíbar), Vázquez (46. Salvio), Dybala, Martínez (56. Simeone), de Paul (46. Pereyra).
Herrera, Rulli, Kannemann, Pereyra, Correa, Ascacíbar, Salvio, Simeone, lo Celso, Cervi, Saravia, Foyth

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších fotbalových přenosu, dobrou noc.
V utkání byla Argentina více na balonu, což také potvrdila čtyřmi góly. Zejména ale druhý poločas byl spíše nudou, jelikož hra se hodně přerušovala. Oba trenéři ve druhé části totiž poslali do hry soustu náhradníků. Irák nám něco předvedl, ale na favorita dnes prostě neměl a navíc tápal ve finální části hry.
90+3'
90+2'
Argentina právě vstřelila branku!
Režie si našla v hledišti Lea Messiho a podobnou akci jemu předvedl FRANCO EMANUEL CERVI. Ten si ze soupeřů udělal bílé tréninkové panáky a po průniku do vápna předvedl krásnou střelu po zemi k zadní tyči.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát pouze dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Irák rozehrál rohový kop, konkrétně to byl Rashid. Ovšem jeho centr šel přesně na Romera, jen se nemusel ani hnout, aby balon získal.
88'
Na levé straně se uvolnil rychlou změnou pohybu Attwan, který také odcentroval. Jenže v šestnáctce byl jediný hráč Iráku, před kterým míč odvrátil obránce.
87'
Režie si nyní vybírá fanoušky a nevěnuje se fotbalu. Na chvíli byli u míče domácí, kteří dlouhým nákopem nepřekvapili obranu v černých dresech.
85'
Utkání se pouze dohrává, Argentina nám opět předvádí kombinační hru. Jenže na hostech je cítit, že se nikam už nepoženou. Centr z levé strany odvrátil bránící hráč.
82'
Centr od rohového praporku prodloužil na malém vápně Salvio. Na zadní tyči zavíral celou situaci GERMAN PEZZELLA, jenž hlavou poslal balon pod horní tyč. Je to první branka tohoto obránce v reprezentačním dresu.
81'
Po zisku míče se do útoku dral Salvio, který první faul ustál, ale následnou stoličku postavenou do cesty už neustál. Po rozehrání se k míči dostal opět on, ale jeho pokus byl sražený na roh.
80'
Utkání jde do poslední desetiminutovky. Druhý poločas je hodně přerušovaný a zápas ztratil na tempu i fotbalové krásy. Argentina opět kombinuje na vlastní polovině.
77'
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Atiyah, přichází Sulaka.
76'
Žlutou kartu dostává Mazin Fayyadh (Irák), jemuž za krátkou dobu bylo sečteno několik faulů. Ten poslední potrestaný byl lehkým šlapákem na nárt soupeře.
75'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Bustos, přichází Kannemann.
72'
Na přetažený centr si naskočil Acuňa, jehož hlavička mířila nejprve do země a následně do rukavic Hassana. Po dlouhé době registrujeme zakončení do prostoru tří tyčí.
70'
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Resan, přichází Fayyadh.
69'
Druhý poločas je hodně rozkouskovaný, jelikož oba trenéři posílají do hry často nové síly.Nyní je to Argentina, která drží míč, ale na vlastní polovině hrací plochy.
67'
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Adnan, přichází Kadhim Jaber.
66'
Po zisku míče mohli jít hráči v bílém ve třech na stejný počet obránců. Jenže Resan nevyužil situace, jelikož nebyl rychlejší než jeden z bránících hráčů.
64'
Za dlouhou skákavou přihrávkou běžel Ali, který udržel míč na hrací ploše. Ovšem jeho přihrávka před branku našla jen hráče v černém a brankáře Romera.
62'
Za přihrávkou spoluhráče se do pokutového území vydal Attwan, který z minima využil maximum. Vybojoval totiž rohový kop pro svůj celek.
61'
Těžkou přihrávku ze strany dostal Romero, který musel rychle spěchat z branky, aby míč před soupeřem odehrál. Hostujícímu kapitánovi se to ale povedlo, ale Irák je opět u míče.
60'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Paredes, přichází Cervi.
58'
Nyní se Dybala musí trochu červenat, jelikož mu soupeř nasadil jesličky. Ovšem to hráče Juventusu nemusí vůbec mrzet. A byl to právě tento hráč, který vystřelil. Jenže Hassan opět vytáhl pěkný zákrok, po němž se bude kopat roh.
56'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Martínez, přichází Simeone.
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Ibrahim, přichází Kamil.
56'
Argentina chce hrát, ale přihrávky jsou zatím pomalé. Ovšem hosté přivezli hodně mladý celek, který kontroluje hru.
53'
Na začátku druhého poločasu uniká hostující celek do dvoubrankového vedení. Dybala přihrál na hranici šestnáctky, kde ROBERTO PEREYRA naznačil přihrávku na hráče Juventusu. Tím se mu otevřel střelecký prostor a technickým zakončením nedal brankáři šanci.
52'
Oba celky dělí v žebříčku FIFA osmdesát pozic, ale Argentina to zatím moc nepotvrzuje. Její hra je ve stylu Barcelony, vidíme totiž hodně krátkých pomalých přihrávek.
51'
Do další útočné akce se chtěl procpat Salvio, který si pomohl útočným faulem. Ovšem po rozehrání míče se Argentina k němu rychle vrátila.
49'
Střídající Salvio vlétl do šestnáctky jako uragán a následně přihrál do druhé vlny, kde byl autor zatím jediného gólu. Ten přihrál ještě vedle sebe, ale Dybalova střela skončila těsně vedle levé tyče.
48'
Po zmatcích ve střídáních se pojďme věnovat utkání. Zpoza vápna se do míče opřel Adnan, jehož pokus letěl jen nad břevno Romerovy branky.
46'
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Yasin, přichází H. Ali.
Střídání v týmu Irák: ze hřiště odchází Meram, přichází M. Ali.
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Vazquez, přichází Salvio.
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Meza, přichází Ascacibar.
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází de Paul, přichází Pereyra.
46'
V prvním poločase jsme moc fotbalové krásy neviděli, i když Argentina byla často na balonu. Hostující celek spíše předváděl pomalou kombinaci, která vedla jen k brance debutanta Martíneze. Naopak Irák se na polovinu soupeře téměř nedostával a připsal si pouze dva střelecké pokusy. Jeden letěl jen vedle nad branku a druhý vedle. Ovšem domácí tým se za poločasový výsledek s gigantem nemusí stydět.
45+1'
45+1'
Pouhých šedesát vteřin se bude hrát nad rámec normální hrací doby. K centru z levé strany se ještě dostal Acuňa, který trefil jen prvního bránícího hráče.
45'
Na hranici velkého vápna se snažil hru zrychlit hráč Juventusu. Ovšem Dybalova patička pochopení spoluhráče nenašla.
43'
Z pravé strany centroval Bustos, míč byl tečovaný a nadělal Hassanovi velké potíže. K balonu se ještě dostal Dybala, který se nestihl otočit a vystřelit.
42'
První pětačtyřicetiminutovka se blíží ke konci a u balonu je opět Argentina, která se pomalu přesunula na polovinu domácích.
41'
Hráči v černých dresech přestali hrát a u míče jsou nyní často domácí. Jenže kombinaci na polovině soupeře nahradila přihrávka až k brankáři Hassanovi.
39'
A mohlo být vyrovnáno, jenže celé vzrušení bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd. Ovšem pojďme si akci popsat. Centrovaný míč ve vápně přizvedl Ibrahim a k následné hlavičce se na zadní tyči dostal Atiyah. Ovšem jeho hlavička zamířila do zad soupeře.
38'
Po dlouhé době registrujeme Irák na polovině soupeře, kde míč podržel Yasin, který si vybojoval faul. Ovšem místo rozehrání balonu dopředu, přišla přihrávka na obránce.
36'
Au, tak nyní byl Acuňa pozdě v souboji a zasáhl šlapákem kotník Ibrahima. Domácí stoper je v pořádku a bude moci pokračovat v utkání.
34'
Krásnou střelu proti domácí brance vyslal Martínez, jehož pokus mířil do branky. Jenže na pokus pod horní tyč si počkal Hassan, jenž vyrazil míč na rohový kop.
33'
Tak nyní to vyzkoušela také největší hvězda tohoto výběru. Zpoza vápna se do balonu opřel Dybala, jehož pokus letěl asi metr nad břevnem.
32'
Další rohový kop poslal do hry Paredes, jeho centr skončil opět na první tyči, odkud jej odvrátil hráč Iráku. Argentina se ale velmi rychle vrátila k šestnáctce.
31'
Irák opět dlouho neudržel míč a musí se zatáhnout do bloku. Hráči v černých dresech kombinují a opět hledají recept na obranu domácího celku.
30'
Po centru z pravé strany se k zakončení mohl dostal debutant Martínez, který balon nezasáhl. Kdyby se v první duelu za reprezentaci trefil dvakrát, hned by se stal ve své zemi hrdinou.
29'
Sledujeme zatím trochu nezáživný fotbal, který je o té jedné a samé písničce. Argentina drží míč a snaží se najít cestu k brance soupeře.
27'
Žlutou kartu dostává Ali Adnan (Irák), který ve vzduchu zasáhl soupeře loktem do obličeje.
25'
Pro centr od rohového praporku si opět došel domácí brankář. Jenže jeho výkop skončil jen u soupeře, jenž opět kombinuje na polovině domácích.
24'
Zpoza vápna se do míče opřel Acuňa, jehož pokus mířil přesně k levé tyči. Ovšem Hassan předvedl parádní robinzonádu a míč vyrazil na rohový kop.
23'
Na hranici vápna převzal přihrávku Dybala, kterého ale zklamal první dotek. Na tahu je Irák, který se usadil alespoň na malou chvíli na polovině favorita.
22'
Hostující celek opět kombinuje na polovině soupeře, ale Irák opět funguje velice dobře. Domácí tým až na tu jedinou situace hraje velmi pozorně.
20'
Dvacet minut je minulostí, Irák chtěl dlouho držet nulu vzadu, ale to se příliš nepovedlo. Je to právě domácí tým, kdo bude muset dotahovat.
18'
Hráč Juventusu Dybala rychle roztáhl hru do strany, kde dostal dost času Acuňa. Na jeho centr si naskočil LAUTARO MARTÍNEZ, který posílá hlavičkou Argentinu do vedení.
18'
Argentina je sice téměř neustále u míče, ale její kombinace je velmi pomalá.
17'
Krásná akce domácího celku! Resan utancoval soupeře a na zadní tyči našel spoluhráče. Do míče se opřel Meram, jehož zakončení šlo jen nad bránu Argentiny.
14'
Mehar si to ve sprinterském souboji chtěl rozdat se soupeřem, ale nakonec souboj prohrál a navíc se opět bude odkopávat od hostující branky.
13'
Irák získal míč a hned se hnal do otevřené obrany. Hru otočil domácí celek na pravou stranu, kde byl rozběhnutý Resan, ale jeho centr zablokoval obránce. Byl to nakonec domácí hráč, kdo se dotkl míče poslední, a tak se bude odkopávat pouze od brány.
12'
Jenže centr od rohového praporku zamířil jen na první tyč, kde vládl obránce Iráku. Ovšem Argentina u míče zůstává a bude vhazovat.
11'
Hostující celek je u balonu a kombinuje na polovině soupeře, ovšem ta je poněkud kostrbatá. Ale přeci se Argentina dostala do šestnáctky. S trochou štěstí se tam prodral de Paul, jenž vybojoval rohový kop.
9'
Hráči ve černých dresech opět kombinovali na levé straně, kde to na sebe chtěl vzít de Paul. Ten se pokusil proniknout do šestnáctky, ale klička mu nevyšla.
8'
Z obrovské vzdálenosti se do míče opřel Attwan, jehož pokus byl hodně nepřesný a letěl daleko od branky Argentiny. Irák se začíná osmělovat a doufejme, že brzy uvidíme vstřelenou branku.
7'
Martínez získal míč u praporku, který mu následně utekl za postranní čáru. Pomezní sudí chtěl ukázat, že bude vhazovat Irák, ale nejprve stihl podklouznout a rozesmát sebe i hráče.
6'
Zatím se hraje výhradně na polovině Iráku, který se ale výborně brání. Domácí celek se vydal do útoku, ale balon mezi diváky napálil Bustos.
5'
Těsně za šestnáctkou byl faulován Bustos, a tak bude hostující celek rozehrávat standardní situaci ze zajímavé pozice. Na zadní tyči naskakoval Pezzella, jenž našel jen rukavice brankáře.
4'
Na pravé straně se v souboji jeden na jednoho pokusil přejít přes krajního obránce Meza, ale tentokrát to nevyšlo. Argentina zůstala u míče, ale Dybalův centr byl odvrácen.
3'
De Paul přihrál na levé straně podél obránce a za míčem běžel Acuňa, který se pokusil o centr. Ovšem balon zamířil do malého vápna, kde vládne Hassan.
2'
Do dnešního duelu nastoupil Irák v bílém, naopak Argentina oblékla černou sadu dresů. Vraťme se na zelený pažit, který je skvěle připraven a kombinuje na něm právě hostující celek.
1'
Hlavní rozhodčí pan Al Mirdasi zahájil dnešní utkání, jako první se chopili míče domácí, konkrétně Resan. Ovšem dlouhý nákop si pohlídala Argentina a následně byl faulován Meza.
1'

Irák: Hasan – Mhawi, Nadhim, Ibrahim, Faez, Adnan, Rashid, Attwan, Resan, Yasin, Meram.

Argentina: Romero (C) – Bustos, Pezzella, Funes Mori, Acuňa, Paredes, Meza, Vázquez, Dybala, Martínez, da Paul.
Náhradníci: Herrera, Rulli, Kannemann, Pereyra, Correa, Ascacíbar, Salvio, Simeone, lo elso, Cervi, Saravia, Foyth

Rozhodčí: Al Mirdasi.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přátelského utkání, které odstartuje v devatenáct hodit pětačtyřicet minut. Oba celky již oznámily sestavy, které si za pár minut představíme.
Pro oba celky to bude první vzájemné utkání, do kterého půjde v pozici obrovského favorita Argentina. Ovšem Irák může papírové předpoklady roztrhat a soupeře i fotbalové nadšence překvapit.
Irák

Dnes domácí mužstvo se na mistrovství světa nepodívalo, což asi znalce tohoto sportu moc nepřekvapí. Ovšem Irák v posledních čtyřech případech nepoznalo hořkost porážky, ale hned třikrát remizovalo. V nové sezóně odehrál Irák jedno střetnutí s Kuvajtem, které skončilo remízou. Účastník tohoto zápasu se v roce 2018 potkával se soupeři, kteří jsou v Evropě spíše neznámé.

Kuvajt – Irák 2:2
Palestina – Irák 0:3
Irák – Palestina 0:0
Irák – Sýrie 1:1
Irák – Katar 2:3
Argentina

Argentina půjde do přátelského utkání v pozici favorita, navíc v posledních dvou zápasech neinkasovala. Dnes hostující mužstvo po mistrovství světa odehrálo dva zápasy, v nich porazilo Guatemalu a Kolumbii. Ještě předtím na světovém šampionátu vypadlo v osmifinále s Francií. Bylo to nádherné střetnutí, ve kterém padlo sedm branek a rozhodl jej talentovaný Kylian Mbappé.

Kolumbie – Argentina 0:0
Argentina – Guatemala 3:0
Francie – Argentina 4:3 (MS)
Nigérie – Argentina 1:2 (MS)
Argentina – Chorvatsko 0:3 (MS)
Ač je to nezvyklé, střetnutí se odehraje na neutrální půdě. Oba celky cestují do Saudské Arábie, konkrétně do hlavního města Rijádu.
Evropské reprezentace nastupují v Lize národů, a tak vás vítám u netradičního utkání. Argentina zajíždí do Iráku, kde odehraje přátelské střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.