Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Česko - 15. listopadu 2018   18:00

Polsko
Polsko
0:1
(0:0)
Česko
Česko
52' Jankto
Polsko
Skorupski – Bereszyński, Bednarek, Kamiński, Kędziora – Frankowski (64. Błaszczykowski), Klich, Krychowiak, Grosicki (79. Milik) – Zieliński (69. Kądzior) – Lewandowski (C)
Klossner – Heiniger, Kobeli
Stadion Energa Gdańsk, Gdańsk
Česko
Pavlenka – Kadeřábek, Brabec (46. Kalas), Čelůstka, Novák – Pavelka, Souček (46. Darida) – Vydra (66. Gebre Selassie), Dočkal (C) (88. Trávník), Jankto (66. Skalák) – Schick (77. Doležal)

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:18.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nabídlo opravdu hodně šancí, ale branka padla pouze jedna. Vstřelil ji Jakub Jankto a český celek tedy nakonec vyhrál v Polsku 1:0. Domácí byli aktivnější, měli více šancí, ale výborný výkon předvedl brankář Pavlenka, který byl dnes nepřekonatelný. Nutno ale dodat, že český celek předvedl také velmi sympatický výkon.
90+6'
90+4'
Gebre Selassie byl na polovině soupeře faulován a vypadá to, že už to Češi zvládnou a v Polsku vyhrají.
90+4'
A další akci Polska zastavil ofsajd.
90+3'
Ve vápně nyní úřadoval Tomáš Kalas, který vyhrál důležitý souboj a poté Novák míč uklidil na polovinu Polska.
90+3'
Je tu závěrečný tlak polského celku, tak uvidíme, zda český celek těsné vedení ubrání.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Lewandowski to vyzkoušel z přímého kopu, ale Pavlenka byl znovu pozorný a i s tímto pokusem si brankář německých Brém výborně poradil!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Trávník.
88'
Filip Novák je už zase na nohou a duel tedy nejspíše dohraje.
87'
Novák zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří pískají.
85'
Vladimír Darida zastavil rychlou akci polského celku a za faul vyfasoval žlutou kartu.
84'
Novák výborně zastavil soupeře, navíc byl poté faulován a míč zůstane tedy na českých kopačkách.
83'
Vepředu už zůstává pouze debutant Doležal, který sbírá dlouhé míče, ale proti přesile to má velice složité.
81'
Skalák operoval u rohového praporku, ale nakonec byl zdvojen a o míč obrán. Poté si český hráč pomohl faulem.
79'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Grosicki, přichází Milik.
78'
A na trávníku je jablonecký Martin Doležal, který hraje vůbec svůj první zápas za seniorskou reprezentaci.
77'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Schick, přichází Doležal.
77'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale pro centrovaný míč si znovu došel pozorný Pavlenka.
76'
Z hranice velkého vápna to vzal na sebe Klich, byl to skvělý technický pokus, ale Pavlenka předvedl další parádní zákrok a míč vyrazil!
74'
Střídající Gebre Selassie se zjevil na hrotu, kde chtěl sklepnout míč spoluhráči, ale nakonec jeho záměr přečetl domácí obránce a nic z toho nebylo.
72'
Domácí zastavil útočný faul, takže u míče jsou Češi, kteří samozřejmě šetří cenné vteřinky.
70'
Dvacet minut mají Poláci na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali, tak uvidíme, co v závěru utkání vymyslí.
68'
Z rohu nic nebylo, ale hosté pokračovali ve svém snažení a vše zakončil nepřesným pokusem Skalák, dobrá pasáž českého celku.
67'
Na druhé straně mohl zvýšit vedení Schick, ale výborně ho vychytal Skorupski. Následný závar domácí ustáli a odkopli míč na rohový kop.
65'
Po další kombinaci to vzal na sebe Zieliński, ale s jeho technickým pokusem si Pavlenka s vypětím všech sil poradil!
64'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Frankowski, přichází Błaszczykowski.
64'
A další akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
63'
A po dalším centru znovu výborně zasáhl Pavlenka, který si došel pro míč a s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
63'
I tentokrát to hostující celek zvládl, ale u míče zůstávají i nadále hráči Polska, kteří se tlačí dopředu.
62'
Míč se snášel do branky, ale Pavlenka to zvládl a míč vyrazil na další rohový kop.
62'
Domácí jsou směrem dopředu nyní hodně aktivní. Rohový kop pro Polsko.
61'
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že český celek stále vede pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
A další snažení skončilo nepřesným centrem a od své branky tak bude rozehrávat Pavlenka.
58'
Po výborném centru skvěle zasáhl Pavlenka, který míč před dotírajícím protihráčem vyboxoval a hodně tak pomohl svým zadákům.
56'
Tak to je neuvěřitelné, co nyní Lewandowski zahodil! Ten dostal míč před prázdnou branku, ale ten mu přeskočil nohu a vyrovnávací branka tedy nepřišla! Akce to ale byla opravdu nádherná, jak z fotbalové učebnice.
55'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a domácí stále prohrávají o jednu branku. Na to reagují domácí fanoušci hlasitým pískotem.
54'
Domácí se okamžitě vydali dopředu a nakonec vybojovali rohový kop.
52'
Česko právě vstřelilo branku!
A český celek jde do vedení 1:0! Bořek Dočkal našel skvěle Patrika Schicka, který se protlačil do zakončení, ale brankář si s jeho pokusem poradil, ovšem míč vyrazil jen před sebe, kde byl JAKUB JANKTO a ten už to měl jednoduché a míč uklidil do prázdné branky.
52'
Výborně nyní zapracoval směrem dozadu Bořek Dočkal, který vybojoval míč a následně ještě přesně přihrál.
51'
Nakonec ale české snažení skončilo útočným faulem, kterým se provinil dobře hrající Novák.
50'
Skorupski dostal hodně těžkou přihrávku a raději si nekomplikoval život a míč odkopl do zámezí.
49'
Na druhé straně odcentroval velmi aktivní Kadeřábek, ale ani jeho přihrávka k ničemu nevedla.
48'
Grosicki poslal míč do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
47'
Český celek v poločase dvakrát střídal, domácí pokračují ve stejné sestavě, jako na začátku utkání. Jen dodám, že každý tým může v tomto přípravném duelu střídat šestkrát.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Brabec, přichází Kalas.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Souček, přichází Darida.
46'
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který nabídl i dost šancí, ale na branku stále čekáme, takže Polsko hraje s českým výběrem stále 0:0. Pokud ale budou týmy pokračovat v aktivní hře, kterou předváděly v prvním poločase, tak se ve druhém dějství nějaké branky zaručeně dočkáme. Myslím si, že nás ještě čeká zajímavá podívaná.
45+1'
45'
Z hranice velkého vápna střílel Frankowski, ale s jeho technickým pokusem si Pavlenka poradil a míč vyboxoval!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
A další snažení českého celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
41'
Na druhé straně se do dobré šance dostával Robert Lewandowski, ale dobře zapracoval Brabec, který útočníka Bayernu nenechal zakončit.
40'
A další tutovka! Na konci všeho byl Matěj Vydra, který ovšem z malého vápna branku minul! Velká škoda pro český výběr.
39'
O další střelecký pokus se postaral Tomáš Souček a nechybělo mnoho a český celek šel do vedení! Nakonec ale míč levou tyč o pár decimetrů minul!
38'
Po centru se nakonec do zakončení dostal Schick, ale to velmi složité a branku trefit nedokázal.
37'
Další pohledná kombinace českého celku. Po přihrávce do vápna se do zakončení dostával Vydra, ale rychlejší byl domácí hráč, který míč uklidil na roh.
35'
Kadeřábek odcentroval z pravé strany přesně na volného Vydru, ale ten z hranice penalty nedokázal trefit domácí branku.
34'
Po divokém začátku tempo zápasu trochu opadlo a nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a nic zajímavého se na trávníku neděje.
32'
Patrik Schick si to namířil do vápna, kde byl zdvojen a nakonec o míč obrán.
31'
A nyní se do zakončení dostal střelec Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, ale měl to složité a zády k bráně nedokázal zamířit přesně.
31'
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel domácí Klich, který je velmi aktivní, ale s jeho slabým přízemním pokusem si Pavlenka poradil.
29'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Český celek se znovu pohodlně ubránil a pokračujeme tedy za stavu 0:0.
28'
Po zblokované střele je tu rohový kop pro Polsko. Dočkáme se úvodní branky?
27'
Po bleskové akci nakonec dopravil míč do sítě Novák, ale kvůli ofsajdu branka neplatí.
26'
Ale první roh se českým hráčům vůbec nepovedl. Hosté ale zůstávají u míče a kombinují na polovině soupeře.
25'
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro český celek. Pro hosty je to vůbec první roh v utkání.
23'
Matěj Vydra si nyní skvěle pokryl míč a nakonec byl faulován. Dobrá práce českého hráče.
22'
Domácí ztratili míč a český celek se hnal do slibné akce, vzal to na sebe kapitán Dočkal, ale jeho rána byla zblokována a Skorupski byl tentokrát bez práce.
21'
Ale ani z pátého rohového kopu domácí nic nevytěžili. U míče jsou nyní Češi, kteří kombinují a nikam nepospíchají.
20'
Po ztrátě míče se hnal dopředu Grosicki, ale na poslední chvíli ho skvělým skluzem zastavil Souček. Rohový kop pro Polsko.
17'
Na druhé straně hřiště se do zakončení z hranice velkého vápna dostal Bořek Dočkal, ale měl to složité a branku trefit nedokázal. Akce to ale vůbec nebyla špatná.
16'
Po rohu byl u míče jako první Souček, který ho odhlavičkoval z pokutového území.
15'
Po kostrbaté rozehrávce se nakonec do dobré šance dostával Lewandowski, ale před ním uklidil Pavelka míč na rohový kop.
13'
Útočná akce českého celku skončila faulem, kterým se provinil Čelůstka. Na tahu je tedy znovu domácí výběr.
12'
Polsko to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale Grosicki nedokázal míč chytit na hrací ploše a rozehrávat tak bude Pavlenka.
10'
Domácí Polsko zahrávalo dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo.
9'
A po rychlé akci tu byla tutovka domácích! Po kombinaci zakončoval z dobré pozice Klich, ale nakonec nedokázal trefit branku!
9'
Byla z toho další dlouhá přihrávka do vápna Polska, ale i tentokrát se domácí ubránili.
9'
Dočkal dobrým centrem hledal Patrika Schicka, který se ale nakonec k míči neprodral. Češi zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.
8'
A další střela. Z dálky to vyzkoušel Matěj Vydra, ale i s tímto slabým pokusem si Skorupski poradil a stav se tedy nemění.
6'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale byla z toho jen velmi nepřesná přihrávka, po které si pro míč došel pozorný Pavlenka.
5'
Z úvodního rohu ale nic nebylo. Češi to zvládli, ale u míče jsou stále domácí fotbalisté, kteří nyní kombinují na své polovině.
4'
Brabec nezvládl odkop míče před soupeřem a je tu první rohový kop pro Polsko.
3'
Češi zapomněli na Roberta Lewandowského, který byl na kraji vápna zcela sám, ale nic nevymyslel, tedy kromě nepřesné přihrávky.
3'
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro Polsko.
2'
Hráči českého celku jsou v úvodu utkání hodně aktivní a domácí fotbalisté mají s aktivní hrou soupeře problém.
1'
A český celek začal výborně. Po kombinaci pálil z dobrých dvaceti metrů Jankto, ale s jeho pokusem si Skorupski nadvakrát poradil!
1'
Úvodní výkop obstarali hráči českého celku.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, tak jdeme na státní hymny.

Polsko: Skorupski – Bereszyński, Bednarek, Kamiński, Kędziora – Frankowski, Zieliński, Krychowiak, Grosicki – Klich – Lewandowski (C)
Náhradníci: Fabiański, Szczęsny – Błaszczykowski, Buksa, Cionek, Góralski, Kądzior, Matynia, Milik, Olkowski, K. Piątek, Pietrzak

Česko: Pavlenka – Kadeřábek, Brabec, Čelůstka, Novák – Pavelka, Souček – Vydra, Dočkal (C), Jankto – Schick
Náhradníci: Koubek, Vaclík – Darida, Doležal, Frýdek, Gebre Selassie, Kalas, Krejší, Pudil, Skalák, Stronati, Trávník

Rozhodčí: Klossner – Heiniger, Kobeli.
Přípravné utkání mezi Polskem a českým výběrem začíná v 18:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit.
ČESKO

Český výběr po nepřesvědčivým výkonech převzal Jaroslav Šilhavý a výkony reprezentace šly nahoru. Nejdříve český výběr zvládl federální derby a na Slovensku vyhrál 2:1, ale pak prohrál 0:1 na Ukrajině. Nutno ale dodat, že v těchto zápasech podal sympatický výkon.

Není jisté v jaké sestavě dnes český výběr nastoupí, protože důležitější bude pro reprezentaci určitě pondělní zápas proti Slovensku, který se bude hrát v Praze v Lize národů.

Nominace Česka:

Brankáři:
Tomáš Vaclík (Sevilla), Tomáš Koubek (Rennes), Jiří Pavlenka (Brémy)

Obránci:
Jakub Brabec (Rizespor), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Theodor Gebre Selassie (Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Tomáš Kalas (Bristol), Filip Novák (Trabzonspor)

Záložníci:
Vladimír Darida (Hertha), Bořek Dočkal (Philadelphia), Jakub Jankto (Sampdoria), Jan Kopic (Plzeň), David Pavelka (Kasimpasa), Tomáš Souček, Jaromír Zmrhal (Slavia), Michal Trávník (Jablonec), Matěj Vydra (Burnley)

Útočníci:
Patrik Schick (AS Řím).
POLSKO

Domácí výběr je v tomto přípravném utkání favoritem, alespoň tedy podle sázkových kanceláří. Nutno ale dodat, že Polsko si v posledních měsících příliš dobře nevede. Doslova vyhořelo na světovém šampionátu v Rusku a trápí se také v probíhající Lize národů, kde má po třech zápasech jen jeden bod a je jasné, že sestoupí z Ligy A, protože ve skupině skončí poslední za Itálií a Portugalskem.

Polsko má ve svém celku výborně hráče. Největší hvězdou je jednoznačně útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, ovšem jeho start je kvůli menším zdravotním problémům nejistý. Za zmínku ale stojí i Zielinski a Milik z Neapole, Glik z Monaka či vycházející hvězda Krzysztof Piatek, který hraje první sezonu za italský Janov a ve 12 zápasech nastřílel 9 branek. Potenciál má polský výběr obrovský, tak uvidíme, jak se povede dnes.

Nominace Polska:

Brankáři: Lukasz Fabiaňski (West Ham/Angl.), Lukasz Skorupski (Boloňa/It.), Wojciech Szczesny (Juventus Turín/It.).

Obránci: Jan Bednarek (Southampton/Angl.), Bartosz Bereszyňski (Sampdoria Janov/It.), Kamil Glik (Monako/Fr.), Artur Jedrzejczyk (Legia Varšava), Marcin Kamiňski (Düsseldorf/Něm.), Tomasz Kedziora (Dynamo Kyjev/Ukr.), Hubert Matynia (Štětín), Pawel Olkowski (Bolton/Angl.), Rafal Pietrzak (Wisla Krakov).

Záložníci: Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg/Něm.), Przemyslaw Frankowski (Bialystok), Jacek Góralski (Razgrad/Bulh.), Kamil Grosicki (Hull/Angl.), Damian Kadzior (Dinamo Záhřeb/Chorv.), Mateusz Klich (Leeds/Angl.), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moskva/Rus.), Damian Szymaňski (Plock), Piotr Zieliňski.

Útočníci: Arkadiusz Milik (oba Neapol/It.), Adam Buksa (Štětín), Robert Lewandowski (Bayern Mnichov/Něm.), Krzysztof Piatek (FC Janov/It.)
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Fotbalové ligy se na chvíli znovu zastavily, protože na programu je reprezentační přestávka. Během ní se představí i česká reprezentace, která dnes odehraje přípravný duel v Polsku. Mírným favoritem je domácí Polsko, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a zda česká reprezentace naváže na poslední vítězství na Slovensku.