Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Uzbekistán - 2. června 2019   20:00

Turecko
Turecko
17' Celik  • 57' Celik
2:0
(1:0)
Uzbekistán
Uzbekistán
Turecko
Uzbekistán

Toto je v tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Tak utkání skončilo vítězstvím domácího Turecko 2:0. V 17. minutě se po přímém kopu hlavou prosadil Celik, který svoji druhou branku přidal z dorážky v 57. minutě. V 90. minutě byla pro Turecko nařízena penalta, ale Kahveci míč poslal přímo do rukavic soupeřova brankáře. Domácí byli lepší, soupeře přehrávali, ale podle mého názoru mohli ještě pár branek přidat, kdyby zařadili vyšší stupeň. Další program Turecka je kvalifikační zápas 8.6. doma s Francií a 11.6. na Islandu. Uzbekistán se 7.6. představí v rámci přátelského utkání doma proti Severní Koree.
90+2'
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90'
K míči se postavil Kahveci, ale penaltu poslal pouze do náručí Suyunova.
89'
Omur byl při průniku do vápna zatažený za dres. Rozhodčí jasně píská penaltu.
89'
Byla nařízena penalta.
87'
Po nahrávce od Tufana se ke střele z penaltového puntíku dostal Omur, ale míč poslal vysoko nad branku.
86'
Z levé strany centroval do vápna Masharipov, ale jeho centr nikoho v bílém ve vápně nenašel.
85'
Turuc si vzal i přímý kop, ale jeho centr trefil prvního hráče Uzbekistánu.
84'
Turuc se hned hnal dopředu, ale byl zezadu faulován. Turecko bude kopat z levé strany přímý kop.
83'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Tokoz, přichází Turuc.
81'
Po několika soubojích ve středu hřiště se k míči dostal Tufan a hru uklidnil.
80'
Turci už se nikam moc nehrnou, což se pochopitelně nelíbí fanouškům.
78'
K další střele se odhodlal Karaman, ale ani jeho střela ve vápně do branky nedoletěla.
76'
Omur dostal míč asi dva metry za vápnem a hned vystřelil. Jeho střela levou nohou letěla vysoko nad brankou.
75'
Hosté měli další rohový kop, ale tentokrát si padající míč pohlídal brankář Bolat.
74'
Rohový kop, kter letěl do vápna, tak dokázal bez problémů odhlavičkovat Demiral.
73'
Roh pro Uzbekistán.
72'
Hezký míč za obranu dostal Akhmedov, ale Soyuncu byl rychlejší a míč mu dokázal odebrat.
71'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Shomurodov, přichází Abdukholiqov.
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Ruziev, přichází Ibragimov.
68'
Celik si z pravé strany udělal kličku a centroval do vápna. jeho centr našel pouze Ismailova, který míč hned odkopl pryč.
67'
Domácí Kahveci se s míčem dostal až do vápna a následně vystřelil. Jeho dloubáček ale těsně přeletěl branku Uzbekistánu.
66'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozyakup, přichází Omur.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Unal, přichází Tufan.
65'
Ozyakup nakopával míč dopředu, ale trefil pouze soupeře. Nyní jsou u míče právě hráči Uzbekistánu.
63'
Dopředu se rozeběhl Urunov a hned hledal vpředu Shomurodova, ale u míče, který na něho mířil byli domácí obránci dříve, jenomže se srazili a hostující útočník se ještě dostal ke střele. Bohužel trefil pouze brankáře.
62'
Domácí se nyní nemůžou dostat k míči. Hosté docela kvalitně drží míč na vlastní polovině.
61'
Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Musaev, přichází Urunov.
59'
Konečně se probudili i fanoušci, kteří poprvé v zápase začali skandovat.
57'
Turecko právě vstřelilo branku!
Roz se rozehrál krátce a k centru se dostal Ozyakup, který našel Sahinera, ten hlavičkoval pouze do brankáře. Od brankáře se ale míč odrazil přímo k ZEKIMU CELIKOVI, který míč v klidu uklidil do prázdné branky – 2:0. Bez asistence.
56'
Nádhernou průnikovou přihrávku dostal do vápna Unal. Jeho střela z úhlu skončila pouze na hlavě brankáře. Roh pro Turecko.
55'
Turci nyní kombinují v blízkosti vlastní branky.
54'
K míči se postavil Masharipov, který centrem našel Shomurodova, ale jeho hlavička skončila těsně vedle branky.
53'
52'
Lehce za vápno dostal míč turecký střelec Unal. Následně se otočil a vystřelil. Jeho střela byla tvrdá a skončila těsně vedle branky.
51'
Na zemi nyní hostující Khashimov, kterého fauloval Sahiner.
50'
Unal dostal míč na hranici vápna, ale nedokázal se s míčem otočit, tak byl o něho obrán.
49'
To se jim ale vůbec nepovedlo. U míče nyní opět Turecko.
48'
Roh pro hosty.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Malli, přichází Karaman.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Karaca, přichází Sahiner.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
První poločas je minulostí a nabídl jednu branku. Hned v úvodu Turci na svého soupeře vletěli a do první branky mu míč vůbec nenechali. Po brance, kterou v 17. minutě vstřelil hlavou Celik, se už tolik dopředu Turci netlačili a k šancím se dostali i hráči Uzbekistánu. Dobrou střelu předvedl třeba z přímého kopu Akhmedov, ale jeho dělovka v brance neskončila.
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 65%:35%
Střely na branku: 2:2
Rohy: 4:3
Ofsajdy: 2:1
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Míč si vzal Kahveci, ale jeho centr byl krátký a našel pouze Ismailova, který míč odkopl pryč.
43'
Roh pro Turecko.
42'
Míče se ujal Masharipov, ale jeho centr nikoho v bílém ve vápně nenašel.
41'
40'
Velice špatnou malou domů posílal Ismailov. Jediné štěstí měl, že to Suyunov o kousek před Unalem stihl.
39'
Nyní se hraje na pravé straně hřiště. Uvidíme, co se bude dít po sérii autů Uzbekistánu.
37'
Domácí Turecko mělo docela slušný tlak, ale nepřesnost při zpracování Celika to ukončila. Nyní jsou u míče hosté.
35'
Žlutou kartu dostává Tokoz (Turecko).
35'
Hostující Ruziev byl tvrdě faulován. U míče tak budou i nadále hosté.
34'
Dosavadní statistika střel na branku: 2:2.
32'
Roh byl rozehrán krátce, následně Akhmedov centroval do vápna na Ismailova, ale ten hlavičkoval pouze nad branku.
31'
Hostující tým se nyní snaží dostat dopředu. o střele bude následovat roh.
30'
Na zemi Kahveci. Má zdravotní problém po hlavičkovém souboji.
29'
K míči se postavil Akhmedov a tvrdou ránu vyslal na branku. Pro míč si ale k pravé tyči došel Bolat.
28'
Ozyakup fauloval. Uzbekistán bude mít přímý kop z 35 metrů.
27'
Poprvé v utkání má Uzbekistán míč u sebe na delší časový úsek, protože kombinují na polovině hřiště.
26'
Ismailov už je zpět na nohou i na hřiště. Může se pokračovat.
25'
Po zmatku ve vápně se na zemi nachází jeden z hráčů Uzbekistánu, který bude potřebovat zdravotnickou pomoc.
24'
Na pravé straně opět Celik. Tentokrát centr nebyl tvrdý, ale moc dlouhý.
22'
Celik se tentokrát protáhl kolem brankové čáry a centroval před branku. Jenomže jeho centr byl opět moc tvrdý a nikoho v červeném nenašel.
20'
Dosavadní statistika držení míče: 74%:26%.
19'
Turecko nyní kombinuje na polovině hřiště.
17'
K přímému kopu se postavil Irfan Kahveci a míč poslal do malého vápna. Tam si na centr naskočil ZEKI CELIK a poslal hlavou Turecko do vedení – 1:0. Asistence: Irfan Kahveci.
17'
Malli byl faulovaný. Turecko má k dispozici přímý kop z levé strany.
16'
Další centr do vápna z levé strany dokázala obrana Uzbekistánu odvrátit.
14'
Turečtí hráči si ještě stěžovali na ruku od soupeře ve vápně, ale rozhodčí zůstal chladný.
13'
Celik opět aktivní. Našel na pravé stran Kahveciho, který měl dostatek času, tak se podíval a poslal nadýchaný centr do vápna. S jeho centrem si ale obrana soupeře poradila.
12'
Po kombinaci na pravé straně hřiště centroval Celik, ale jeho důrazný centr nikoho ve vápně nenašel.
11'
Solidní míč za obranu Turecka dostal Musaev. Když už byl ve vápně, tak zkusil střelu, ale jeho střela z úhlu letěla těsně vedle branky.
10'
Turecko mělo roh. Po krátké rozehře centroval do vápna Ozyakup, ale s jeho centrem si dokázala soupeřova obrana poradit.
9'
Hráči Uzbekistánu už se pomalu dostávali dopředu, ale nepřesná přihrávka Ruzieva skončila mimo hřiště.
8'
Křídelník Malli získal ve středu hřiště obdivuhodnou rychlost a ve vápně našel chytrou přihrávkou Unala, ale ten se z úhlu prosadit nedokázal.
7'
Turecký bek Celik byl faulován. Jeho tým bude rozehrávat z vlastní poloviny.
6'
Ofsajd, ve které se nacházel Unal ukončil útočné snažení hráčů v červeném.
5'
Turci nyní kombinují na polovině hřiště.
4'
Ze střední vzdálenosti se pokusil vystřelit Tokoz, ale střela mu nesedla a skončila pouze na prvním hráči soupeře.
3'
Tasdemir odcentroval z levé strany do vápna na Karacu, ale ten míč hlavou nenašel.
2'
Turci byli poprvé vpředu, ale Celik prováhal správný moment pro centr, tak musel hru otočit zpět.
1'

Turecko: Bolat – Celik, Demiral, Soyuncu, Tasdemir – Karaca, Tokoz, Ozyakup – Kahveci, Unal, Malli
Náhradníci: Akkan, Ayhan, Belozoglu, Gunok, Karaman, Meras, Omur, Sahiner, Sangare, Tufan, Turuc, Yalcin

Uzbekistán: Suyunov – Khashimov, Krimets, Ismailov, Sayfiyev – Ruziev, Musaev, Khamrobekov, Akhmedov, Masharipov – Shomurodov
Náhradníci: Abdukholiqov, Alijonov, Giyosov, Ibragimov, Ilyosov, Komilov, Kuvvatov, Mirzayev, Sergeev, Urunov, Zoteev, Tuhtahujaev.
Týmy spolu ještě žádný vzájemný zápas doposud neodehráli.
Uzbekistán:
Poslední dosavadní zápas odehrál tým Uzbekistánu 25.3. na China Cupu, kde nakonec skončil na třetím místě. Po semifinálové porážce od od Uruguaye přišla hubená výhra v souboji o třetí místo s Čínou 1:0. Jediný úspěšný střelec byl Shomurodov. po utkání s Tureckem čeká Uzbekistán ještě jeden přátelský zápas, který odehrají 7.6. se Severní Koreou.
Turecko:
Turci vyhráli svoje tři poslední utkání, když v kvalifikaci o Euro porazili Albánii 2:0 po brankách Yilmaze a Calhanogla. Další kvalifikační vítězství přidali doma proti Moldavsku 4:0, branky stříleli Kaldirim, Tosun, Ayhan a znovu Tosun. Zatím poslední vítězství si připsali 30.5. nad Řeckem. Vyhráli 2:1 a o branky se postarali Under z AS Řím a Karaman z Dusseldorfu. Mezi největší hvězdy aktuálního výběru patří právě Under, Tosun z Evertonu nebo brankář Cakir.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní mezinárodní kopané. V rámci přátelského utkání se představí týmy Turecka a Uzbekistánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.