Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  USA : Jamajka - 6. června 2019   01:00

USA
USA
0:1
(0:0)
Jamajka
Jamajka
59' Nicholson
USA
Steffen – Robinson (80. Lovitz), Miazga (72. Vickers), González, Ream (58. Lima) – Arriola, Michailovič, Trapp, Yueill (58. Amon) – Sargent, Roldan (66. Holmes)
Johnson, Carter – Vickers, Holmes, Lima, Miller, Gyau, Lovitz, Zimmerman, Amon
K. Ward – M. Parry, I. Inniss
Audi Field (Washington, District of Columbia)
17719 diváků
Jamajka
Blake – Powell, Lawrence, Hector (50. Lewis), Francis – Lowe, Foster (54. Nicholson), Lambert (63. Williams), Vassell (77. Magee) – Brown (63. Marshsall) , Orgill (84. Mattocks)
Nicholson, Watson, Williams, Marshsall, Morris, Magee, Mattocs, Topey, Knight, Lewis, Miller, Bailey

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.
Je konec. Tento šílený zápas je u konce, Jamajka si připisuje důležitou výhru, jelikož je to jejich teprve třetí výhra nad USA v historii! Série výher Ameriky je u konce a zastavuje se na čísle čtyři. Jamajka si též spravila chuť a po dvou prohrách v řadě konečně vyhrává. Hosté zaslouženě vítězí, hráčem utkání se stal střelec jediné branky SHAMAR NICHOLSON.
90+6'
90+5'
Není vyrovnáno!! Domácí měli ještě únik na bránu, toho se zhostil Holmes, místo střely však zvolil přihrávku na druhou stranu, kam si sbíhal Sargent, do přihrávky ale nečekaně vklouzl Lowe a zachránil tak Jamajku!
90+4'
Hráči USA jsou naštvaní, jelikož hostující hráč Magee byl skoro dvě minuty ošetřován a až teď odveden za postranní čáru!
90+2'
Trapp zkoušel proklouznout po levé čáře, únik se mu sice vydařil, ale na hranici vápna mu míč skvěle a čistě odebral Lewis.
90+1'
Čtyři dlouhé minuty, domácí mají ještě nějaký ten čas na vyrovnání, uvidíme zda se jim to opravdu podaří, nebo obrana Jamajky bude úspěšnější!
90'
Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty!
88'
Mohlo být vyrovnáno!! Amon našel dobrou přihrávkou ve vápně Sargenta, ten si míč stihl zpracovat a následně i vystřelit. Jeho pozemní střelu k levé tyči však náramně Blake vyrazil !!
87'
Domácí se snaží co se dá, aby tento nepříznivý stav vyrovnali, obrana Jamajky je ale dnes skvělá a nyní drží jako zeď.
85'
Hosté to zkouší pouze z dálky. Je pravda, že Jamajčané střílí dnes z velké dálky, viz. dnešní jediný gól. Nyní se do střely opřel Magee, ovšem jeho pokus nebyl zrovna nejsilnější, tudíž brankáře moc neohrozil.
84'
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Orgill, přichází Mattocks.
83'
Návštěva na tento zápas je nakonec větší než jsem očekával, jelikož k vyprodání chybí pouhých tři tisíce diváků !
82'
Z pravé strany přišel centr z kopačky Amona, míč který letěl na zadní tyč, však úspěšně získal brankář Blake.
81'
Dnešní utkání sleduje 17719 diváků.
80'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Robinson, přichází Lovitz.
79'
Pokud se podíváme na statistiky utkání, tak je značně vidět, že Jamajka přijela vyhrát, jelikož poměr 2:10 na střely je opravdu zajímavý.
77'
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Vassell, přichází Magee.
76'
Američané dnes v koncovce doslova tápou. Na branku sice vystřelili, ale všechny střely a pokusy letěly vedle, tudíž brankář Blake dnes moc práce nemá.
75'
Další rohový kop Ameriky. Rohový kop opět směřoval na zadní tyč, kde se do hlavičky pokoušel vložit Vickers, jeho hlavička však nebyla zrovna nejlepší a brankář Blake s ní neměl problémy.
74'
Oba týmy vystřídali již velké množství hráčů, zatím to však pomohlo pouze hostům, kteří díky tomu vsítili jedinou branku utkání.
72'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Miazga, přichází Vickers.
71'
Vzápětí na to, nadešel rohový kop pro USA. Roh směřoval na zadní tyč, odkud ještě stihl přihrát Lima, míč zpoza malého vápna obdržel Trapp, ale branku též z blízkosti minul!
70'
Pár vteřin po napsání předchozí věty, přišel rychlý únik hráčů v červeném. Z pravé strany přišla přihrávka na volného Michailoviče, tomu ale střela nevyšla a nevyrovnal tak utkání!
69'
Američanům se nelíbí nepříznivý stav a to hlavně divákům, kteří své borce táhnou vpřed, díky svým chorálům. Jamajčané však nejsou vůbec zaleknutí a hráči USA se sotva dostanou na jejich polovinu.
67'
Po velkém chválení Arrioly na začátku utkání, svá rčení beru zpět. Jelikož ve druhé části dělá chyby a to i teď. Na pravé straně získal odražený míč, který chtěl přihrát na čerstvého Holmese, přihrávku však namířil na hráče ve žlutém.
66'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Roldan, přichází Holmes.
65'
Střídání dnes Jamajčanům vychází, dočkáme se za pár minut další branky ? Každopádně Jamajka nepotřebuje k vedení ani Leona Bailleyho, ten stále zůstává na střídačce.
63'
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Lambert, přichází Williams.
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Brown, přichází Marshsall.
61'
Zatím se nám tu rýsuje velké překvapení, jelikož pokud by Jamajčané vyhráli, byla by to teprve třetí výhra Jamajky nad USA v historii !
59'
Jamajka právě vstřelila branku!
Máme tu první branku!! Míč na kopačku získal čerstvě vystřídaný SHAMAR NICHOLSON, který nevěděl kam přihrát, tak se nakonec rozhodl o střelu z cca 20 metrů a náramně prostřelil brankáře. Tomu říkám střídání!
58'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Yueill, přichází Amon.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Ream, přichází Lima.
57'
Arriola, který byl v úvodu velmi aktivní, v posledních minutách úplně přestal hrát. Nyní získal míč a snažil se ho procpat až na Roldana, do přihrávky mu však vstoupil jeden z obránců.
54'
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Foster, přichází Nicholson.
52'
Američané do druhé části nevstoupili vůbec dobře. Z levé strany přišla přihrávka na hranici vápna, odkud zkusil tvrdou ránu Vassell, jeho pumelici nakonec vyrazil Steffen.
51'
Máme tu i první střídání tohoto utkání, ze hřiště odchází Jamajský hráč a uvidíme, zda to týmu nějak pomůže.
50'
Střídání v týmu Jamajka: ze hřiště odchází Hector, přichází Lewis.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 2:03.
První poločas je za námi. První část hry nám bohužel branku nepřinesla, ovšem aktivnější na place byli jednoznačně domácí. I přesto, že Američané byli aktivnější, tak více střel na bránu mají hosté v žlutém. Steffen však všechny pokusy tohoto týmu chytil.
45+2'
45+1'
Hosté se ještě pokoušeli o rychlý útok. Znovu z levé strany centroval Robinson, na jeho centr si sbíhal Orgill, u balónu byl ale rychleji Steffen.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu !
44'
První roh v utkání zahrávali i Jamajčané, následně zpoza vápna zkoušel střílet Brown, ale jeho pokus byl zblokovaný.
43'
O pár setin později do útoku zavítali Američané. Z levé strany zkoušel centrovat Robinson, míč který z kopačky vyslal, směroval na Roldana, jeho hlavičkový pokus však letěl nad.
42'
Steffen musel opět zasahovat. Kevon Lambert byl úplně volný a ani jeden z obránců ho neatakovali, tak mu nezbývalo nic jiného než střela, tu ale s přehledem chytil již zmiňovaný Steffen.
40'
Trapp vybojoval balón, po souboji s Lowem. A následně zkoušel poslat míč za obranu, kam si sbíhal Sargent, Foster a jeho dlouhé nohy míč zachytly.
38'
Do brankoviště USA, přilétl velmi dobrý centr z kopačky Lawrence a nadělal problémy. Do hlavičky zpoza malého vápna se tlačil Powell, jeho mířidla však mířila těsně nad!
37'
Brian Brown utíkal s míčem po levé straně, přes jednoho obránce prošel, na druhého již ale nestačil.
35'
Po úvodních minutách, kde byla hra velmi aktivní, a to na obou stranách. Nyní se však hra i tempo zpomalilo a stále se žádný z týmů do útoku netlačí.
33'
Na pravé straně skvěle získal míč Yueill, následně se snažil protlačit míč do vápna, ovšem Francis byl proti.
31'
Po delší době se na place nic nedělo, hráči obou celků kombinovali na středu a nikdo se nikam nehnal. Uvidíme zda se dočkáme gólu, ještě do konce prvního poločasu.
28'
Domácí se dlouho drželi poblíž Jamajského brankoviště, po delší době však do přihrávek vběhl Lawrence a pro svůj tým se štěstím vybojoval autové vhazování.
26'
Vzápětí na to, je tu i faul ze strany USA. Mihailovič dostal dlouhou přihrávku, až na hranici vápna, v cestě mu však překážel Francis a s pomocí rukama ho stáhl k zemi. Též kartu nedostává.
24'
Máme tu první větší faul utkání. Orgill tvrdě zajel do Yueilla, kartu si ale neodnáší, hlavní sudí mu jen domluvil.
23'
Tak toto byla velká škoda, ze strany Jamajky. Lambert nevěděl co s míčem, nakonec se ale rozhodl a poslal dlouhý centr na Fostera. Při zpracování míče však nešťastně uklouzl a o balón přišel.
22'
Přes dvacet minut za námi, na míči se více nacházeli hráči v červeném, na střely však vedou Jamajčané.
20'
Američané zahrávali první rohový kop utkání, který se ale nepovedl podle plánů, míč totiž ihned ze vzduchu sbíral brankář Blake.
19'
Roldán věřil Sargentovi, a proto na něj vyslal přesnou přihrávku, která ho následně posunula mezi dva Jamajské obránce, přes ně ale neprošel.
18'
Stadion Audi Field není plně zaplněný, ale i přesto, že se jedná o přátelské utkání, tak je zde velmi hojná návštěva.
17'
Tentokrát se o dalekou střelu pokusil Lambert, brankář Steffen to zřejmě čekal a střelu lehce chytil.
15'
Další útok Jamajky! Vassell vybojoval míč na polovině USA, poté směřoval k brance, kde se ale rozhodl o přihrávku, střílející Orgill však trefil pouze stojícího obránce.
14'
Po dalekonosné střele, opět hráči v žlutém zavítali do brankoviště USA, kde následně nebezpečně kombinovali, ale Brown či Orgill se ke střele neodhodlali.
13'
Američani ztratili míč na polovině hřiště, odkud však nečekaně zkusil zakončit Vassell, jeho rána z dálky ale málem v brance skončila. Vyběhnutý brankář Steffen měl velké štěstí.
12'
Američané se z aktivní hry stáhli a na vlastní polovině kombinují. Nyní se tedy Gonzalez rozhodl o opět aktivnější hru, jeho přihrávka směřující na Yueilla, směřovala vedle.
11'
Jamajčané již měli namále, ovšem Hector s Powellem si v obraně skvěle rozumí, a tak všechny akce zlikvidovali.
9'
Will Trapp centroval až z poloviny hřiště, zatím na nejaktivnějšího hráče na placu Arriolu, ten ale jeho centr nezastihl, páč letěl příliš rychle. Následuje odkop od brány.
7'
Vzápětí na to, se dopředu táhli i domácí. Arriola skvěle nacentroval, na centr mu sbíhal Sargent, do finální hlavičky na přední tyči, však skočil obránce Hector a akci tak překazil.
6'
Jako první na bránu stříleli Jamajčané. Po levé straně se skvěle uvolnil Damion Lowe a následně se dostal až ke střele, jeho pozemní pokus však Steffen chytil.
5'
V Americké sestavě nakonec chybí všechny tři zmiňované hvězdy. Zardes, Yedlin i Pulišič, na poslední chvíli nebyli povoláni, trenér je nechá odpočinout až do příštího zápasu s Venezuelou. V sestavě Jamajky se ale Bailey objevil, ovšem momentálně je na střídačce.
4'
Američané mají zatím velký tlak a Arriola nyní vybojoval autové vhazování v blízkosti vápna.
3'
Z pravé strany přišel dobře myšlený centr z kopačky Yueilla, míč ale v brankovišti ani jeden z Američanů nezískal, jelikož ho ještě dříve odkopl Powell.
2'
Po pravé straně se Arriola snažil dostat míč na Sargenta, do skvěle přihrávky však na poslední chvíli vlétl jeden z obránců, míč poté zachytl brankář Blake.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří míč ihned posunuli dozadu a do hry zapojují i brankáře.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. USA nastupuje v červených dresech, Jamajka v dresech žlutých.

USA: Steffen – Robinson, Miazga, González, Ream – Arriola, Michailovič, Trapp, Yueill – Sargent, Roldan
Náhradníci: Johnson, Carter – Vickers, Holmes, Lima, Miller, Gyau, Lovitz, Zimmerman, Amon

Jamajka: Blake – Powell, Lawrence, Hector, Francis – Lowe, Foster, Lambert, Vassell – Brown, Orgill
Náhradníci: Nicholson, Watson, Williams, Marshsall, Morris, Magee, Mattocs, Topey, Knight, Lewsi, Miller, Bailey

Rozhodčí: K. Ward – M. Parry, I. Inniss.
Vzájemná utkání

27.7.17 – USA – Jamajka 2:1
4.2.17 – USA – Jamajka 1:0
23.7.15 – USA – Jamajka 1:2
12.10.13 – USA – Jamajka 2:0
8.6.13 – Jamajka – USA 1:2
Jamajka má za sebou v roce 2019 pouhé dva zápasy a oba prohráli. Nestačili na sílu Kostariky a hráče ze Salvadoru velmi podcenili. Dnes je však čeká ještě těžší soupeř, a tím je USA. Hráči Jamajky však mají velký cíl, před tímto zápasem a to takový, že tradičního účastníka Mistrovství světa porazí. K tomu ale budou potřebovat opravdu hodně sil, a proto hlavní kouč kontaktoval známého hráče Leverkusenu, Leona Baileyho. Jak se hráč a kouč domluvili, to nevíme, ale doufám, že ho na hřišti uvidíme. Stadion Audi Field se nesmírně těší na tento zajímavý přátelský zápas a já i diváci též.
USA je na tom poměrně dobře, bez prohry jsou již 4 zápasy v řadě a očekává se, že sérii prodlouží i po tomto utkání. Jelikož je po sezónách v sestavě můžeme očekávat známé tváře, ovšem nevíme zda budou hrát i hráči z domácí MLS ligy. Jisté místo v sestavě pro dnešní match má nová posila Chelsea Pulišič a nebo hráč Newcastlu Yedlin. Poslední vzájemný zápas se uskutečnil 27.7.2017, ten úspěšně zvládli hráči USA v poměru 2:1. Od posledního střetu uběhla dlouhá doba, tudíž nevíme co od obou týmů čekat a s jakými ambicemi do utkání vstoupí.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám! Dnes se podíváme na přátelské utkání USA – Jamajka. Zápas se odehraje na velmi kvalitním stadionu Audi Field, tudíž pro diváky opravdu skvělá podívaná. USA je jasný favorit, jelikož dnes v sestavě můžeme očekávat hráče typu, Zardes, Pulišič či Yedlin. Jamajka má ovšem též své kvality, do utkání by měl nastoupit Leon Bailey. Výkop je stanoven na jednu hodinu ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.