Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Argentina - 15. listopadu 2019   18:00

Brazílie
Brazílie
0:1
(0:1)
Argentina
Argentina
14' Messi
Brazílie
Alisson – Danilo, Militao, Silva, Sandro (64. Lodi) – Arthur (55. Fabinho), Casemiro (86. Wesley), Paquetá (46. Coutinho) – Jesus (71. Richarlison), Firmino, Willian (71. Rodrygo)
Conger (NZL)
King Saud University Stadium, Rijád
22 541 diváků
Argentina
Andrada – Foyth, Pezzela, Otamendi, Tagliafico – Ocampos (74. González), De Paul (90. Domínguez), Paredes (83. Rodríguez), Lo Celso (59. Acuňa) – Messi, L. Martínez (88. Alario)

V "přátelském" zápase dvou jihoamerických rivalů rozhodl o výhře Argentiny nad Brazílií gól ze 13. minuty, kdy Lionel Messi dorazil svou vlastní neproměněnou penaltu. Brazilci měli výhodu pokutového kopu už v minutě desáté, Gabriel Jesus však vůbec netrefil bránu. Utkání sice bylo vedeno jako přátelské, na hřišti spolu však protihráči rozhodně nekamarádili. K vidění bylo hned několik ostrých střetů, o důležitosti zápasu dokonale vypovídala i reakce kouče Scaloniho po závěrečném hvizdu, jeho zaťatá pěst a radost ve tváři hovořily za vše.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+6'
90+5'
S velkým přehledem si Argentinci hlídají poslední vteřiny zápasu. Kombinují s balónem na vlastní polovině, Brazilci se už k žádnému kontru nedostanou.
90+4'
Wesley vypustil halvičkový souboj s Germanem Pezzellou. Stoper italské Fiorentiny poslal balón do rukavic gólmana Andrady.
90+3'
Ve vzduchu byl až příliš důrazný forvard Brugg Wesley. Brazilec ve vzduchu sejmul nic netušícího Foytha.
90+2'
Kanárci rozehráli velmi svižně standardku v podobě rohového kopu. Philippe Coutinho hledal Thiaga Silvu, avšak German Pezzella byl ve vzduchu bezchybný.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
90'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Rodrigo De Paul, přichází Nicolas Domínguez.
89'
Na všechno sám byl na útočné polovině Nicolás Iván González. Proti stoperské dvojici svedl srdnatý boj, ovšem nakonec o kulatý nesmysl přišel.
88'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Lucas Alario.
87'
Stoper Eder Militao hodně nebezpečně tečoval tvrdou ránu Rodriga De Paula. Alisson očima tlačil balón pryč z brány, kulatý nesmysl nakonec skutečně proletěl těsně vedle jeho pravé tyčky.
86'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Wesley.
85'
Až příliš velké sousto si na sebe vzal Lionel Messi. Sám sepokusil vzdorovat čtyřem protihráčům, souboj dopadl podle očekávání.
84'
Gólman Esteban Andrade si na poslední chvíli rozmyslel úprk proti míči a udělal dobře, u míče by totiž byl nejspíše později než Coutinho. Brazilec z velkého úhlu nic kloudného nevymyslel, nahrávku zachytil Otamendi.
83'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Guido Rodríguez.
82'
Lautaro Martínez nevěřícně kouká do země. Forvard Interu Milán se dostal k doraženému balónu po rohovém kopu, z halfvoleje ale vypálil vysoko nad.
81'
Messi nabízel centr do pokutového území. Lautaro Martínez promáchl, ze zadních řad ho dobře doplnil Marcos Acuňa, jehož ránu dokázal na poslední chvíli zblokovat Danilo.
80'
Právě teď se rozběhla poslední desetiminutovka dnešního střetnutí. Fotbalisté ve žlutém jsou na míči, jenže zatím kombinují kolem středového kruhu.
79'
SKoro to vypadá, že Brazilcům dochází fyzické síly, neboť Argentina je všude o pomyslný krok dříve. Čas utíká velmi rychle, moc časů na vyrovnání už Kanárkům nezbývá.
78'
S ním si hráči ve žlutém poradili na výbornou, jmenovitě tedy Thiago Silva, který o hlavu přeskočil Otamendiho.
77'
A znovu musel být v pernaenci strážce svatyně Kanárků. Ke tvrdé ráně natáhl stoper Pezzella, brankář míč vyboxoval na rohový kop.
76'
Kanárci prohrávají, přesto má více práce v posledních minutách jejich gólman Alisson. Ten si poradil s hlavičkovým zakončením nově příchozího Gonzáleze.
75'
Richarlison se neuvedl v dobrém světle. Při standardce fauloval a zamezil tak svému celku ve vytvoření šance.
74'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Nicolás Iván González.
73'
Kartami dnes sudí Conger vůbec nešetří. V pořadí již šestou udělil Leandru Paredesovi za zákrok na Fabinha.
72'
Lionel Messi to opět zkoušel přímo, projektil vystřelený z velkého úhlu nenadělal brankáři Brazilců žádné problémy.
71'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Richarlison.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Willian, přichází Rodrygo.
70'
Znovu ohromně šikovné nohy Messiho rozhýbali Thiaga Silvu, jenž nepřečetl dobře pohyb soka, zastavil ho až pomocí zatáhnutí za dres.
69'
Renan Lodi obdržel od Casemira výborný balón k levé lajně. Moc dlouho ale otálel s tím, co udělá, nakonec poslal kulatý nesmysl přímo do rukavic Andrady.
68'
Kanárci se snaží převzít kombinační hrou otěže zápasu do svých rukou. Sráží je však velké množství nepřesností.
67'
K vidění byl rohový kop. Centr Messiho si ve vzduchu našel Nicolas Otamendi, v obležení dvou protivníků ovšem hlavičkoval slabě přímo do gólmana.
66'
Bylo to z pořádné vzdálenosti, přesto to Messi vyzkoušel přímo. Kdyby Alisson nepočítal se střelou do pravého horního rohu, měl by to se zákrokem velmi složité, výborné čtení hry brankáří výrazně ulehčilo práci.
65'
Diváci ztichli, míč si na značku přímého kopu staví Lionel Messi. Všichni moc dobře ví, že argentinský kouzelník umí přímé kopy kopat pomalu lépe, jak penalty.
64'
Hodně pozdě doběhl do souboje s Messim stoper Eder Militao. Sám hříšník se žluté kartě hodně diví, nemá ale proč.
64'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Alex Sandro, přichází Renan Lodi.
63'
Philippe Coutinho ukázal obrovské zrychlení. U lajny pláchl marně bránícímu Tagliaficovi, pokus z velkého úhlu Andrada bez problémů lapil.
62'
Druhým hráčem potrestaným žlutou kartou v kádru Argentiny je Nicolas Tagliafico. Bek Ajaxu tvrdě došlápl na špičku kopačky Casemira.
61'
Hodina zápasu je již minulostí, avšak ještě půl hodinka zbývá. Argentina si i nadále drží těsné jednobrankové vedení, Kanárci ovšem určitě zabojují minimálně o remízu.
60'
Pořádnou dělovku vypálil z velkého úhlu Lucas Ocampos. Gólman Alisson měl obrovské štěstí, že rána proletěla těsně nad břevnem.
59'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Giovanni Lo Celso, přichází Marcos Acuňa.
58'
Skvělou orientaci nyní ukázal Nicolas Tagliafico. Ten nejenže v pádu dokázal udržet míč na hrací ploše, navíc ale dokázal po lajně vyslat pas, který málem doběhl Martínez. Nakonec byl první u míče Militao.
57'
Philippe Coutinho vyslal příliš slabý centr, navíc přímo do míst, kde se nacházel Leandro Paredes. Následuje rohový kop.
56'
Středopolař Liverpoolu okamžitě po svém příchodu na hřiště vybojoval další standardku pro Brazílii, když ho nedovoleně poslal k zemi Tagliafico.
55'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Arthur, přichází Fabinho.
54'
Z prvního pohledu to vypadalo, že Arthur podklouzl vlastní vinou, hlavnírozhodčí ale viděl podražení Messiho, které opakované záběry potvrdily. Výborné oko arbitra.
53'
Po necelé minutce se může pokračovat ve hře. Argentinský mladík může pokračovat bez nějakého zranění, což je jistě dobrá zpráva nejen pro jeho spoluhráče.
52'
Na malý moment je hra přerušena, na trávníku totiž probíhá ošetřování Foytha. Bek Tottenhamu si nejspíše ublížil při úspěšném bloku.
51'
Brazilci zahrozili z rychlého brejku. Výborný pas dostal Jesus, jenž zasekl Pezzellovi a předal Willianovi, jemuž nedovolil zakončit Juan Foyth.
50'
Stále sledujeme až nudnou sérii nahrávek v podání Argeniny, která se snaží najít cestičku ke druhé vstřelené brance, soupeř má ale dobře postavenou defenzivní řadu.
49'
Lucas Ocampos využil podklouznutí Alexe Sandra k průniku do pokutového území. Zpětnou přihrávkou se pokusil najít Messiho, tomu však šla nahrávka za paty.
48'
Nakonec to vzal na sebe Giovanni Lo Celso. Záložník Spurs se dostal skoro až k šestnáctce, než narazil na Danila.
47'
Druhá polovina zápasu odstartovala v opatrném duchu. Kolem středového kruhu kombinují fotbalisté Argentiny, Kanárci se zatím pouze brání.
46'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Philippe Coutinho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
Skončil první poločas přátelského zápasu mezi Brazílií a Argentinou, po němž bude více spokojena družina kolem Messiho. Právě hvězdný forvard Barcelony vstřelil dosud jediný gól zápasu, když dorazil vlastní neproměnenou penaltu. Dění na hřišti rozhodně nepřipomíná přátelský zápas, bojuje se o každý metr, hráči si nedávají vůbec nic zadarmo, a tak to má být.
45+3'
45+2'
Lionel Messi středem hřiště utekl Ederu Militaovi a hnal se do velké šance. Tu nakonec zakončil přízemní ránou, brankář Alisson ovšem předvedl jistý zákrok, změnu skóre nepřipustil.
45+1'
Že by byl Andrade při rozehrávce jistý, to se rozhodně říci nedá. Dalším mizerným odkopem přihrál míč přímo k Paquetovi, který ale dárku nedokázal využít, když nepřesně hledal Williana.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Nechybělo mnoho a sudí by do kapsičky sahal znovu, kartńek se nabízelo udělit stoperu Pezzelovi. Za zákrok na Arthura se dočkal důrazného ústního varování.
43'
Hlavní rozhodčí Conger De Paulovi jasně naznačuje, že tato žlutá karta je výsledkem několika drobnějších zákroků, jichž se středopolař v průběhu celého poločasu dopustil.
42'
Až příliš hráči v modrém překombinovali první pohled povedenou kombinaci. De paul nejprve přenesl na Ocampose, který rychlým vrácením našel Messiho. Nabízela se střela, jenže Messi ještě hledal na levé straně Lo Celsa, který s touto variantou nepočítal.
41'
Casemiro nabral velkou rychlost středem hřiště, avšak pak se dostal do klinče proti třem protihráčům. Nahrávkou po levé straně se sažil najít Jesuse, ten ale dávno zastavil pohyb.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjde Argentina do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Na dlouhou nohu zpracovával Roberto Firmino těžký pas od Casemira. Než si dokázal kulatý nesmysl osvojit, tak k němu výborně přistoupil stoper Pezzela a o míč soupeře obral.
38'
Lucas Ocampos proti trojici protivníků neuspěl, hraje znovu Brazílie. Ta se už nějakou dobu snaží o konstruktivní rozehrávku, jež ale zatím vůbec nevychází.
37'
Ani jeden z týmů nevypustí jediný souboj. Jenže Arthur atakoval De Paula za hranicí pravidel, arbitr Conger musel svým hvizdem na moment přerušit hru pro faul.
36'
O hodně překvapivé řešení situace se postaral Danilo. Všichni hráči i fanoušci očekávali centr, ovšem bek se pokusil z velkého úhlu překvapit gólmana, což se mu i podařilo, míč ale proletěl těsně vedle brány.
35'
Paquetá přihrávkou po pravé straně uvolnil Gabriel Jesus, jenž se snažil v těžké pozici vybojovat druhou penaltu pro Brazílii. Rozhodčí však jeho teatrální pád prokoukl.
34'
Na střelu to ještě nebylo, což také Willian moc dobře věděl. Vysokým centrem nenašel adresáta Silvy, nýbrž dobře bránícího stopera Pezzellu.
33'
Záložník Casemiro si pokryl míč tělem a nechal se faulovat nedočkavým Paredesem. Kanárci budou zahrávat přímý kop ze zajímavé situace.
32'
Ve velké šanci selhal Messi. K ejdnomu z nejlepších fotbalistů všech dob se příhodně odrazil míč od Silvy, argentinský kouzelník ovšem napálil pouze Militaa.
31'
Roberto Firmino pěkně přiťukl na střed Jesusovi, ten ale dal míči opačnou faleš, než by potřeboval, míč se vykroutil ven z brány.
30'
Je za námi půl hodina zápasu. Přátelským zápasem se toto střetnutí rozhodně nazvat nedá, sledujeme boj odprvních minut s množstvím ostrých soubojů.
29'
Dobrou práci odvedl Lucas Paquetá, který viděl volný prostor středem, jenže sám se zahnal do velkého úhlu, navíc se dostal do kleští dvou soupeřů. Z těžké situace nedokázal vytěžit nic zajímavého.
28'
Lucas Ocampos vrátil Willianovi zidanovku z úvodu zápasu, křídelník Chelsea zůstal stát zmraženě na místě, s podobnou variantou vůbec nepočítal.
27'
Teď už se to bez žluté karty neobejde. Danilo nejprve špatně rozehrál, posléze poslal k zemi Lo Celsa. Karta je na místě.
26'
Ofenzivní akci Argentinců zastavil zvdižený praporek pomezného signalizující ofsajdové postavení Rodriga De Paula.
25'
O žlutou kartu si říkal i Messi, který zastavil do brejku spěchajícího Williana. Hlavní arbitr si tentokráte vystačil se slovním varováním.
24'
No Casemiro by si měl dávat pozor, pokud chce dnešní utkání dohrát. Nyní nešetrně trefil do obličeje Ocampose, ačkoli o úmyslu nejspíše nemůže být řeč.
23'
Messimu se exekuce přímého kopu hrubě nevyvedla, vysokým pasem překopl všechny přítomné hráče v šestnáctce.
22'
První žlutá karta je na světě. Hříšníkem se stal středopolař Realu Madrid Casemiro, jenž šlapákem tvrdě dohrál Paredese.
21'
Giovani Lo Celso se efektivní zasekávačkou zbavil hend dvojice obránců, načež přihrál na středu osamocenému De Paulovi.
20'
Hráči v modrém si pěkně prokombinovali cestičku do šestnáctky středem hřiště, až Ocampos narazil na zeď jménem Eder Militao.
19'
Atmosféra ve Spojených arabských emirátech je fantastická. Diváci fandí ze všech sil, tábory fanoušků se překřikují každou minutou.
18'
Lautaro Martínez se průnikovou přihrávkou pokusil vyslat Messiho, tentokráte včas zasáhl ve skluzu bek Juventusu Alex Sandro.
17'
Argentina měla k dispozici první rohový kop, který rozehrála na krátko. Následný centr Lo Celsa našel pouze hlavu Thiaga Silvy.
16'
Utkání začalo v parádním tempu. Během úvodní čtvrt hodiny jsme viděli dvě neproměnené penalty, ačkoli ta argentinská se dá hodnotit jako proměněná, když ji Messi okamžitě dorazil.
14'
Argentina právě vstřelila branku!
Ani LIONEL MESSI nedokázal naložit dobře s pokutovým kopem. K jeho obrovskému štěstí ale Alisson vyrazil míč před sebe a právě Messi byl tím, který byl u míče první a bez problémů ho poslal do odkryté části branky.
14'
Messi na Alissona při penaltě nevyzrál, co se stalo poté můžete vidět v příspěvku výše.
13'
Pětka i na druhé straně! Lionela Messiho ve vápně podrazil Alex Sandro, i v tomto případě měl rozhodčí okamžitě jasno!
12'
Willian dostal parádní pas po levé straně, jenže nikdo ze spoluhráčů ho nepodpořil, zíložník Chelsea si se stoperskou dvojicí neporadil.
11'
Na druhé straně si po lajně pokopl míč Messi, jehož čistě, avšak v duchu pravidel povalil k zemi Alex Sandro. Hraje se dál.
10'
Gabriel Jesus penaltu neproměnil! Gólmana sice poslal na druhou stranu, jenže míč poslal vedle pravé tyče, stavů zůstává bezbrankový!
10'
Bude se kopat penalta! Leandro Paredes ve vápně podrazil Gabriela Jesuse, hlavní rozhodčí neváhal ani vteřinu!
9'
Lucas Paqueá si proti dvojici protihráčů počínal na výbornou. Nastřelil jednoho z nich a pro Brazílii vybojoval autové vhazování.
8'
Argentinci znovu udělali chybu v rozehře, hlavní měrou se o to přičinil krátkým výkopem Andrada. Rychlý brejk Kanárků zakončil Jesus slabou střelou doprostřed brány.
7'
Esteban Andrada se vůbec nedokázal dohodnout se stoperem, málem z toho byl kuriózní vlastenec! Nakonec se bude kopat od brány, gólman nakopl Jesuse, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do autu.
6'
Útočný faul byl k vidění i na druhé straně, ačkoli se Gabriel Jesus rozhodnutí arbitra hodně diví. Určitě ho ale už nezmění.
5'
Messi si vyšlápl na Thiaga Silvu, jehož bez servítek podrazil. Hlavní rozhodčí pochopitelně odpískal nedovolený zákrok.
4'
Willian parádní zidanovkou vyšachoval ze hry hned dva hráče a přihrál Casemirovi. Ten ale neuspěl v souboji proti Paredesovi.
3'
Eder Militao udělal obrovskou chybu v rozehrávce, které mohl využít Lionel Messi. Hvězda Argentiny byla ale včas dostoupena Thiagem Silvou.
2'
Brazilci do dnešního zápasu vstoupili ve žlutých dresech, jejich jihoamerický konkurent navlékl dresy barvy modré.
1'

Brazílie: Alisson – Danilo, Militao, Silva, Sandro – Arthur, Casemiro, Paquetá – Firmino, Jesus, Willian
Náhradníci: Felipe, Santos – Marquinhos, Coutinho, Wesley, Fabinho, Fuzato, Emerson, Richarlison, Luiz, Rodrygo, Lodi

Argentina: Andrada – Foyth, Pezzela, Otamendi, Tagliafico – De Paul, Paredes, Lo Celso – Messi, L. Martínez, Ocampos
Náhradníci: Musso, E. Martínez – Dybala, Domínguez, Saravia, Acuňa, Mac Allister, Alario, Kannemann, Rodríguez, González, Agüero

Rozhodčí: Conger (NZL).
Argentina

Podobně kako Brazílie, tak i Argentina sehrála po Copa Américe čtyři přípravná střetnutí, avšak s o poznání lepší bilancí dvou výher a dvou remíz, přičemž remíza s Německem a Chile určitě není výrazným zklamáním.
Brazílie

Nárdní mužstvo Brazílie v posledních zápasech neosnilo svou formou, neboť už čtyřikrát v řadě nedokázala zvítězit. Jednalo se sice pouze o přátelské utkání, avšak tři remízy a prohra s Peru není vůbec dobrou vizitkou.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný páteční podvečer! Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi Brazílií a Argentinou.