Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Gruzie - 19. listopadu 2019   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
25' Kašia(vl.)  • 53' Perišić
2:1
(1:1)
Gruzie
Gruzie
18' Papunašvili
Chorvatsko
Kalinić (46. Sluga) – Bartolec, Jedvaj (46. Caleta-Car), Škorić, Melnjak – Pašalić (75. Perić, 80. Barišić), Badelj, Kovačić (65. Vlašić) – Rebić, Oršić (46. Rog), Perišić (C)
Gruzie
Makaridze – Kakabadze (40. Šengelja), Kašia (C), Navalovski, Chotčolava (80. Grigalava) – Gvilia (83. Kvilitaja), Papunašvili (63. Kitejšvili), Kvazajšvili (87. Charajšvili), Aburdžania, Džighauri – Lobjanidze (51. Arabuli)

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, favorizované Chorvatsko nakonec poráží Gruzii těsně 2:1, přičemž v závěru zápasu se ještě domácí strachovali o výsledek. Gruzie měla hned několik rohových kopů a hned několik zajímavých centrů, ale vyrovnat se hostům již nepodařilo, i přesto na hřišti soupeře zanechali hosté velmi dobrý dojem.
90+2'
90'
Nastavuje se jedna minuta.
89'
Gruzie je v závěru zápasu lepší, to je překvapivé, domácí si koledují o vyrovnávací gól!
87'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kvazajšvili, přichází Charajšvili.
86'
Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, na konci jejich akce byla jen zablokovaná střela, po níž získali míč domácí.
85'
Gruzie vybojovala rohový kop, po zákroku bránícího Periće.
84'
Makaridze sbírá míč, který k němu míří a hned rozehrává na levou stranu.
83'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Gvilia, přichází Kvilitaja.
82'
Hosté o sobě také dali vědět, Kvazajšvili z levé strany prověřil domácího gólmana.
80'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Perić, přichází Barišić.
80'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chotčolava, přichází Grigalava.
80'
Je před námi poslední desetiminutovka tohoto přátelského utkání, v němž mají domácí viditelnou převahu, ale na víc, než na dva góly, to zatím nebylo.
78'
Po rohovém kopu domácích se míč dostal před vápno, odkud vypálil z voleje Melnjak, jehož pokus ale míří pouze vysoko nad branku Gruzie.
77'
Další rohový kop pro Chorvatsko, domácí rozehrají z levé strany.
76'
Rebić zkoušel z levé strany přehodit Makaridzeho, ten ho ale parádně vychytal.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pašalić, přichází Perić.
74'
Gruzie i tento roh dokázala ubránit a stále tak drží poměrně dobrý výsledek na hřišti velkého favorita.
73'
Rohový kop pro domácí, ti budou moci rozehrát z pravé strany.
73'
Míč u půlící čáry, hosté se snaží něco vymyslet, ve středovém kruhu ale o něj zase přicházejí...
71'
Domácí nyní mocně tlačí svého soupeře, hosté pouze odkopávají míče.
68'
Perišić střelou z dálky prověřil Makaridzeho, ten předvedl spolehlivý zákrok.
67'
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, míč ale končí v rukavicích Makaridzeho.
66'
Perišić vybojoval rohový kop pro svůj tým, domácí budou rozehrávat z levé strany.
65'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kovačić, přichází Vlašić.
63'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Papunašvili, přichází Kitejšvili.
60'
Je za námi hodina hry, domácí stále hájí jednobrankové vedení.
58'
Hosté se zbavují míč po nepřesném nákopu na pravou stranu.
56'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.
54'
Rozehrávka Slugy, domácí nespěchají, nakonec ztrácí míč po špatné přihrávce.
53'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Kapitán IVAN PERIŠIĆ dává gól po centru z pravé strany, kdy dostal míč hlavou do branky.
52'
Gruzie již musela dvakrát vynuceně střídat kvůli zranění...
51'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Lobjanidze, přichází Arabuli.
51'
Chorvati získali míč na polovině soupeře a hosté se stahují k vlastní šestnáctce.
50'
Elguja Lobjanidze faulován a po zákroku domácích opouští trávník, kdy míří za postranní čáru.
48'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, míč má Makaridze.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kalinić, přichází Sluga.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Jedvaj, přichází Caleta-Car.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Oršić, přichází Rog.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas nenabídl kdovíjakou strhující podívanou. Spíše to bylo vše v poklidném tempu. Vedení se překvapivě dostali hosté, kteří skórovali v 18. minutě. O sedm minut později vyrovnávali domácí poté, co si Kašia srazil míč hlavou do vlastní branky.
45+1'
45'
44'
Hlavičkový souboj u půlící čáry, úspěšnější jsou zatím hosté, kteří se ale nemohou dostat na polovinu Chorvatska.
43'
Chorvati to zkouší po pravé straně, kde se ale nedokázali prosadit, míč získává Gvilia.
41'
Je tu další roh pro Gruzii, která tak bude moci znovu poslal míč před branku soupeře.
40'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kakabadze, přichází Šengelja.
39'
Chorvatům vyrovnávací gól viditelně pomohl, nyní je domácích doslova plné hřiště.
38'
Makaridze má míč u sebe a bude moci vykopávat.
35'
Míč končí v autu, vhazují hosté, z pravé strany, na polovině soupeře.
33'
Rebić se dostal k vápnu soupeře, ale tam o míč přišel, nicméně jeho spoluhráči zabojovali a získali míč zpět.
32'
Žádné nebezpečí pro branku Gruzie, míč má Makaridze.
31'
Hosté se nyní budou muset bránit, při rohovém kopu doomácích.
30'
Ivan Perišić to zkusil z levé strany, ale Makaridze chytá.
29'
Odkop od branky Chorvatů, který zatím nepředvádí očekávanou hru.
28'
Kvazajšvili uspěl na levé straně, hosté sice udrželi míč, ale chtělo by to i vystřelit.
27'
Gruzie na polovině soupeře, hosté to zkouší po levé straně.
25'
Domácí rozehráli volný kop z levé strany a míč si do branky hlavou poslal bránící GURAM KAŠIA, vlastní gól!
24'
Aburdžania fauluje u vlastní šestnáctky Kovačiće, zajímavá standardka pro Chorvaty.
23'
Gruzie vrací míč soupeři poté, co sudí přerušil hru při zranění Papunašviliho.
22'
Centr míří do vápna Chorvatů, kteří se ale dokázali ubránit.
21'
Volný kop pro Gruzii, z pravé strany, na polovině soupeře.
20'
Odkop od branky Gruzie, Makarizde posílá míč na polovinu soupeře.
18'
Gruzie právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení poté, co si GIORGI PAPUNAŠVILI navedl míč z pravé strany k vápnu a vypálil, gólman Kalinić nepředvedl jistý zákrok, naopak, míč mu propadl rukama.
18'
Aburdžania fauluje u půlící čáry, míč pro domácí.
16'
Perišić se dostal z levé strany ke střele a byla to první šance domácích, Makaridze vyráží levou rukou na roh.
15'
Kovačić poslal velmi dobrý centr z levé strany, ve vápně hlavičkující Pašalić ale nedosáhl na míč.
14'
První šanci si připisují hosté, kdy se Džighauri dostal ve vápně soupeře ke střele z první, ale branku těsně míjí.
13'
Gruzie jde dopředu, hosté přenáší hru na levou stranu, kde si míč zpracovává Džighauri.
12'
Rohový kop pro Chorvaty, domácí rozehrají z pravé strany.
11'
Giorgi Aburjania fauluje na polovině soupeře, útočí domácí... na konci celé akce je střela Perišiće, s níž si Makaridze poradil.
10'
A tak to hosté řeší dlouhým nákopem dopředu, který ale nikam nevede, pouze ke ztrátě míče.
9'
Domácí se snaží napadat rozehrávku soupeře, Gruzie se tak nemůže dostat přes půlící čáru.
7'
Gruzie s míčem na své polovině.
6'
Kovačić se neprosadil u pokutového území, následuje ztráta míče a hrát mohou hosté.
5'
Gruzínci jdou dopředu po pravé straně, Kvazajšvili ale přišel o míč.
4'
Hosté s míčem u půlící čáry, zatím je to poměrně opatrný úvod zápasu.
2'
Peričić poslal nepřesnou přihrávku na levou stranu, míč končí v autu.
1'

Chorvatsko: Kalinić – Bartolec, Jedvaj, Škorić, Melnjak – Pašalić, Badelj, Kovačić – Rebić, Oršić, Perišić (C)
Náhradníci: Juranović, Ćaleta-Car, Perić, Rog, Petković, Brozović, Vlašić, Barišić, Livaković, Sluga

Gruzie: Makaridze – Kakabadze, Kašia (C), Navalovski, Chotčolava – Gvilia, Papunašvili, Kvazajšvili, Aburjania, Džighauri – Lobjanidze
Náhradníci: Loria, Kupatadze – Grigalava, Daušvili, Charajšvili, Kitejšvili, Kvekveškiri, Kvilitaja, Arabuli, Šengelja, Rechviašvili.
GRUZIE
Gruzínci, na rozdíl od svého dnešního soupeře, mohou zapomenout na účast na nejbližším EURU. V kvalifikační skupině D totiž nasbírali pouze osm bodů a obsadili konečné čtvrté místo. Horší byl již pouze outsider z Gibraltaru. Právě proti němu získala Gruzie své jediné dvě výhry. Slušné výsledky pak zaznamenala dvakrát v domácím prostředí, kde dokázala uhrát bezbrankové remízy s Dánskem (postupující na EURO) a pak také s Irskem, které na Euro ze třetího místa nepostoupilo.
CHORVATSKO
Poražení finalisté posledního světového šampionátu si až v posledním zápase kvalifikační skupiny E zajistili postup na EURO, když doma porazili Slovensko 3:1. Slováci potřebovali bodovat, v Rijece dokonce vyhráli první poločas, pak ale Chorvati zpřesnili hru a celkem snadno otočili skóre ve svůj prospěch. V kvalifikaci na EURO ztratili body ve třech zápasech z osmi – po prohře 1:2 v Maďarsku a po remízách v Ázerbájdžánu (1:1) a ve Walesu (také 1:1). Svou skupinu vyhrají, bez ohledu na zbývající dva duely.
Vítejte u online přenosu přátelského utkání mezi CHORVATSKEM a GRUZIÍ.