Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Pobřeží slonoviny - 8. října 2020   20:45

Belgie
Belgie
53' Batshuayi
1:1
(0:0)
Pobřeží slonoviny
87' Kessie
Belgie
Gozubuyuk
King Baudouin Stadium, Brusel
Gbohouo – Diomandé, Traoré, Bailly – Cornet, Serey Die, Kessie, Aurier – Zaha, Gradel, Pépé

To je ode mě pro dnešní duel vše. Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u dalších zápasů. Pěkný večer!
Držení míče: 57:43. Střely celkem: 7:6. Střely na branku: 2:3. Rohové kopy: 0:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 20:10. Žluté karty: 3:1.
Neporazitelnost Rudých ďáblů končí! Po prvním poločase byl zápas i přes nerozhodný stav jednoznačně na straně Belgie. V 53. minutě se prosadil Michy Batshuayi a domácí tým si vedení držel až do 87. minuty. Pak došlo k faulu Bornauwa v pokutovém území, následnou penaltu zkušeně proměnil Franck Kessie. Utkání tedy končí nerozhodně 1:1.
90+3'
90+1'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Nicolas Pepe už v dnešním zápase víc nepředvede. Na jeho pozici míří Jean Akpa Akpro.
90'
Další střídání na straně domácího celku. Hřiště opouští Timothy Castagne, místo něj naskakuje Joris Kayembe.
87'
Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
Nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu dokázal FRANCK KESSIE využít! Belgickému gólmanovi nedal šanci.
86'
Sebastiaan Bornauw v pokutovém území zatáhl soupeře za dres a uvidíme tak penaltu!
82'
V pěkné příležitosti se opět objevil Nicolas Pepe. Útočník Arsenalu využil nepozornost obránců k rychlé střele z dálky, která ale branku o hodně minula.
80'
Ve skvělé pozici se nyní ocitl Nicolas Pepe. Jeho prudkou střelu zevnitř vápna ale fantasticky vyrazil Hendrik van Crombrugge, který na trávník vyběhl teprve před pár minutami!
77'
Střídání dalších dvou hráčů proběhlo také na straně domácích. V dnešním zápase končí Simon Mignolet a Zinho Vanheusden. Na jejich místa se přesunou Hendrik van Crombrugge a Sebastiaan Bornauw.
75'
Příležitost v podobě volného přímého kopu nedokázali hráči Pobřeží slonoviny využít ve svůj prospěch.
73'
Dvojité střídání na straně hostů: Trávník opouští Serey Die a Max Gradel, jejich pozice zaujmou Habib Maiga a Cristian Kouame.
70'
K prvnímu střídání došlo také na straně Pobřeží Slonoviny. Hru opouští Eric Bailly, místo něj do hry naskakuje Odilon Kossounou.
68'
Belgičané hned trojitě střídají. Na hřiště se nově podívají Yari Verschaeren, Christian Benteke a Divock Origi.
67'
V ofsajdové pasti opět skončil Nicolas Pepe.
65'
Rozehrávky přímého volného kopu se ujal útočník Max Gradel, jeho centr ale pohotově chytil Simon Mignolet.
64'
Belgičané začínají nervóznět. Dalším hráčem, který se neřídil pravidly, je 25letý hráč Wolves Leander Dendoncker.
63'
Zákrok za hranicí pravidel nyní předvedl Alexis Saelemaekers a za své počínání po právu vidí žlutou kartu.
60'
Michy Batshuayi obral soupeře o míč, čímž si vynutil faul na svou osobu.
58'
Další útočná akce fotbalistů Pobřeží slonoviny a další ofsajd. V něm byl tentokrát zachycen Maxwel Cornet.
57'
Centr Serge Auriera končí mimo trávník a následovat tak bude odkop od branky.
53'
Belgie právě vstřelila branku!
A máme tu první gól dnešního utkání! Pěkný centr do vápna vyslal hráč AC Milán Alexis Saelemaekers. Ke střele se následně dostal MICHY BATSHUAYI – jeho první pokus dokázal gólman pokrýt, následnou dorážku už ale nechytil. Stav zápasu je tedy 1:0.
52'
Nicolas Pepe se vyskytl v ofsajdovém postavení a akce hostujícího týmu tak končí.
51'
Útočník Max Gradel se po pěkné nahrávce dostal ke střele, která ale končí daleko vedle levé tyče.
50'
Nebezpečná přihrávka z kopaček hráče Pobřeží slonoviny Maxwela Corneta mířila do vápna, obrana Belgie ale pas zastavila.
46'
První poločas zápasu moc fotbalové krásy nepřinesl a končí poměrně nečekaně bez branek. Více ze hry měli zatím jednoznačně Belgičané, jediné střely na branku se ale paradoxně dočkal soupeř. Pobřeží slonoviny sráží vlastní chyby v útočné třetině pole.
45'
44'
Většinu šancí fotbalistů z Pobřeží slonoviny prozatím zastavují zbytečně nepřesné přihrávky.
40'
Max Gradel vyslal na bránu dalekonosnou střelu po zemi, kterou ale bez větších obtíží pokryl gólman Simon Mignolet.
36'
Hráči Pobřeží slonoviny se na delší dobu usadili na polovině soupeře a měli několik příležitostí ke střele. K ní ale nakonec po ofsajdu Ismaela Traoreho nedošlo.
33'
Hans Vanaken se z pravé strany vápna snažil najít před bránu nabíhajícího Michyho Batshuayie, brankář Sylvain Gbohouo ale přihrávku bezpečně kryje.
32'
Z přímého volného kopu v podání Michyho Batshuayie se může radovat maximálně fanoušek sedící v řadě za bránou.
30'
Franck Kessie se na hranici vápna dopustil faulu a Belgie tak bude kopat přímý volný kop z nadějné pozice.
29'
Alexis Saelemaekers chtěl nejspíš překvapit brankáře Gbohouoa, jenže střela 21letému záložníkovi vůbec nesedla a končí vysoko nad bránou.
28'
Pěknou akci po levém křídle rozjeli hosté, vše ale ukončilo ofsajdové postavení.
26'
Jeremy Doku měl v úmyslu balón propašovat do vápna, obránce Pobřeží slonoviny ale pohledný centr zastavil.
25'
Nicolas Pepe se k míči snažil dostat moc horlivě a celá akce tak po útočném faulu končí.
22'
Serey Die vidí žlutou kartu za velmi okatý faul na Hanse Vanakena.
21'
Max Gradel z Pobřeží slonoviny se po souboji s protihráčem ve vápně skácel k zemi, rozhodčí ale na situaci nereaguje.
17'
Michy Batshuayi se dostal k pěkné střele v šestnáctce, míč ale zastavil jeden z bránících hráčů.
16'
Simon Mignolet si zkušeně pohlídal náběh Wilfrieda Zahy.
14'
Ke střele na hranici vápna se dostal Timothy Castagne, jeho prudká rána ale trefila jen obránce soupeře.
13'
Centr do vápna Timothymu Castagnemu nakonec nevyšel, míč navíc končí mimo hru.
11'
Hráči Pobřeží slonoviny trpělivě přihrávali, jenže o míč následně kvůli nepřesné přihrávce přišli.
8'
Špatná rozehrávka brankáře Gbouhouoa skončila na kopačkách Belgičanů, ti se ale k žádné výrazné šanci nakonec nedostali.
6'
Pas Sinaly Diomandeho končí mimo hrací plochu a Belgie tak může vhazovat.
4'
Domácí se rychle dostali do pokutového území soupeře, akce ale končí po zahrání rukou v podání Castagneho.
3'
Pěkný centr Zinha Vanheusdena po křídle byl moc dlouhý a míč tak končí v zázemí. Následovat bude odkop od brány.
1'
Úvodního výkopu se ujmou hráči Pobřeží slonoviny.
Fotbalisté se právě seřadili na hrací ploše, následovat budou státní hymny obou celků.

Belgie: Mignolet – Boyata, Mechele, Vanheusden – Saelmaekers, Vanaken, Dendoncker, Castagne – Doku, Batshuayi, Trossard
Náhradníci: Benteke, Bornauw, Denayer, Kayembe, Lukebakio, Origi, Praet, Roef, Teunckens, Tielemans, van Crombrugge, Verschaeren

Pobřeží slonoviny: Gbohouo – Diomande, Traore, Bailly – Cornet, Serey Die, Kessie, Aurier – Zaha, Gradel, Pepe
Náhradníci: Akpa Akpro, Doumbia, Gervinho, Junior, Kanon, Kossounou, Kouame, Maiga, Saeed, Tape, Tie.
Belgie naposledy prohrála 18.11.2018 ve skupině Ligy národů se Švýcarskem (2:5). Od této doby mají Rudí Ďáblové na kontě dvanáct výher ze dvanácti utkání. V nynější Lize národů jsou na prvním místě a po dvou kolech mají na kontě šest bodů po skóre 7:1.

Pobřeží slonoviny dlouho neodehrálo soutěžní utkání, naposledy tomu tak bylo v listopadu minulého roku, kdy v kvalifikaci Poháru afrických národů porazili Niger (1:0) a prohráli s Etiopií (1:2).
Krásný den všem fanouškům světového fotbalu. V rámci přátelského duelu budeme sledovat utkání mezi Belgií a Pobřežím slonoviny. Utkání startuje ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.