Tímto se s vámi loučím a zároveň vás pozývám na můj další fotbalový Onlajn, tentokrát šlágr jihoamerické kvalifikace o MS 2018 mezi Chile a Argentinou. Zápas začíná 30 minut po dnešní půlnoci. Pro tentokrát se s vámi loučím a přeju vám příjemné svátky, nashledanou.
Tak a máme za sebou ostrovní bitvu mezi Walesem a Severním Irskem. Kdo po rozjezdovém prvním poločasu zůstal i na ten druhý, určitě nezaváhal. Výborný fotbal z obou stran. Nejprve se prosadili hosté, jmenovitě Craig Cathcart využil zmatků v pokutovém území a propálil debutujícího brankáře Warda. Wales pak po zbytek zápasu tlačil, rozhodující okamžik přišel v 89. minutě, kdy rozhodčí McClean nařídil pokutový kop pro domácí hráče. McAuley nešikovně poslal střídajícího Simona Churche na trávník a rozhodčí to nemohl nechat bez povšimnutí. Sám faulovaný se k exekuci postavil a McGoverna překonal. Wales se v nastavení snažil zvrátit celkový průběh zápasu na svou stranu, jenže to hosté nepřipustili a tak zápas skončil remízou 1:1.
90+5
90+4
Isgrove hlavičkoval jenom vedle McGovernovi branky.
90+3
Míč končí u McGoverna, který nikde nespěchá.
90+2
Allenovu přihrávku nezpracoval kapitán Walesu a tak vhazovat budou hosté.
90+2
Hosté se zatím velice dobře brání.
90+1
Ward vyhání všechny své hráče dopředu, Wales chce tento zápas vyhrát a to je jedině dobře.
90
Rozhodčí nastavil 4 minuty.
90
Wales právě vstřelil branku!
A penaltu sám postižený proměnil. Autor branky: SIMON CHURCH
89
Church právě vybojoval penaltu. McAuley ho nedovoleně poslal na zem.
89
Byla nařízena penalta.
88
Konec nám pomalu klepe na dveře, domácí hráči to ví a všechnu sílu vrhají do útoku.
87
Hughes výborně ubránil Williamse. McGovern bude rozehrávat od branky.
85
Velká šance Walesu, Allen vypálil a odražený míč se odrazil k Churchovi, který mohl poslat míč za záda McGoverna. Jenže domácí útočník stál v ofsajdu, takže z toho nic nebylo.
84
J. Williams nasadil bekovi hostů jesličky, jenže vzadu ho jistil další obránce a tak míč sebral on.
83
McKay vybojoval míč a šel sám na Chestera s Wardem, jenže se ukličkoval a míč mu vzal vracející se Allen, kterého ještě fauloval.
82
Domáci fanoušci začli zpívat národní hymnu.
82
Čas na vyrovnání se pomalu krátí a domácí zatím nic nevymysleli.
81
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází K. Lafferty, přichází McKay.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází McLaughlin, přichází Hughes.
81
81
Lafferty se dostal k hlavičce, jenže byl v offsaidu.
80
Z rohové kopu nic závažného nebylo, jenže Irové opět přicházejí lehce o míč.
79
Isgrove vybojoval rohový kop.
78
Church se dostal do kontaktu s obráncem ve vápně, jenže sudí to nepovažuje za faul a tak McGovern může rozehrát.
78
Ward rychle vystartoval proti rozběhlému hostujícímu Wardovi.
76
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Vokes, přichází Church.
75
Vokesovi v dnešním zápase nemůže upřít snahu ale v rozhodujících chvílích je vepředu sám a sám proti třem obráncům moc nezvládne.
74
Vokes se ocitnul v postavení mimo hru, míč pro Severní Irsko.
73
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Evans, přichází D. Lafferty.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází McNair, přichází Paton.
73
72
Crofts vůbec bránu netrefil, opět ohrozil pouze diváky sedíci za brankou McGoverna.
72
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Vaughan, přichází Allen.
71
Isgrove se do vápna neprobil ale Wales je stále u míče.
71
Domácí přítápí pod kotlem, ženou se za vyrovnáním.
70
Williams se pokusil vystřelit, jeho střela byla zblokována. Vokes se snažil rychle dostat k míči, bohužel pro něj tam byl dříve McGovern.
69
Wales neví jak vyzrát na obranu hostí, zkoušejí to nákopy.
68
Evans výborně ubránil Croftse a umožnil tak McGovernovi sebrat míč.
67
McGovern sbírá následný centr z přímého kopu do rukavic.
66
McLaughlin poslal na trávník další Williamse, tentokrát Jonathana.
65
Vokes udržel míč proti přesile hráčů, jenže špatně přihrál.
64
Nevýrazní hosté jako první vstřelili branku, uvidíme jak na to zareaguje domácí Wales. Na obrat v zápase má ještě +- 27 minut.
62
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Isgrove, přichází G. Williams.
62
60
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Rohový kop zahráli hosté výborně. McNair poté našel nadýchaným centrem hlavu Davise, který připravil střeleckou pozici pro CRAIGA CATHCARTA, který posílá svůj tým do vedení.
59
Riskantní přenesení Cotterilla ze kterého těží hostující hráči, jmenovitě Norwood, který vybojoval rohový kop.
58
Pomalá přihrávka na Laffertyho sbírá Williams a rozehrává na Cotterilla.
58
Ofsajd Severní Irska.
57
Chester výborně ubránil Kyleho Laffertyho a zároveň vybojoval odkop od brány.
56
Cotterillovi utekl míč moc daleko od kopačky, McGovern opět musel hasit nebezpečí ve svém pokutovém území.
55
Ze kterého ovšem nic nebylo a tak můžou opět hrát domácí hráči.
54
Crofts si vyšlápnul Norwooda, hosté mají k dispozici přímý kop.
54
Vokes se neprobil přes stopery, u míče byl dříve McGovern.
53
McLaughlin v problémem, vyřešil to odkopem na polovinu domácích.
52
Útočného faulu se dopustil domácí hráč, míč se ale k domácím hráčům vrací. McNair nepřesně rozehrál.
51
Davis vysunul Norwooda, toho zblokoval Chester. Míč se ale odrazil k Laffertymu, který pohotově vystřelil. Danny Ward tuto střelu chytá a připisuje se první zákrok v zápase.
50
Domácím zatím kombinace na začátku druhého poločasu nevychází. Hosté dobře čtou přihrávky domácích hráčů.
49
Aktivní Williams překonal dva hráče a ještě dokázal přesně přihrát na spoluhráče.
47
Danny Ward zažije svých debutových 45 minut v brance Walesu.
46
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Hennessey, přichází Ward.
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ledley, přichází Crofts.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Washington, přichází Ward.
46
46
46
Hráči se pomalu trousí na plác, za malou chvíli začne druhý poločas. Nikde neodcházejte, určitě to bude zajímavých 45 minut ostrovanské bitvy.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 .
Máme za sebou první poločas přátelského utkání mezi Walesem a Severním Irskem, v tomto poločase jsme gól neviděli. Více za hry měl určitě domácí tým, kteří v prvním poločase tvořili nejvíce hru. Hosté čekali na jejich chyby, ty však v prvním poločase vůbec nebyly. Nejlepší hráč prvního poločase je určitě George Williams, který trápí obranu Severního Irska rychlými kličkami.

Držení míče 63% – 37%
Střely celkem 5 – 2
Rohové kopy 4 – 3
Fauly 2 – 10
45
45
Cotterill proti přesile míč udržel a zároveň vybojoval faul.
44
Hosté se opět lehce připravili o míč, Vokes ale nenašel kopačku Williamse.
43
Jednu takovou málem využil Washington, jenže mokrý míč umístil na tribunu mezi diváky.
43
Hosté nechávají domácí tým hrát svoji hru a čekají na jejich chyby.
42
Další výborný centr od Cotterilla, který našel hlavu Chestera. Ten však nedokázal umístit míč za záda McGoverna.
42
G. Williams vybojoval další rohový kop pro Wales.
41
Konec prvního poločasu se pomalu blíží, zatím jsme branku neviděli, změní se to do poločasu? Uvidíme!
40
George Williams vybojoval faul. K zemi ho poslal kapitán Severního Irska Norwood.
39
McGovern musel rychle odehrát míč před dotírajícím Vokesem.
38
Domácí chtějí evidentně vstřelit první branku zápasu, hra tak vypadá. Krásná, pohledná, útočná.
37
Cotterill našel hlavu Vokese, ten opět netrefil branku. Vykopávat bude od své branky McGovern.
36
Střelu Georga Williamse zblokoval Cathcart na rohový kop.
36
Willams bez faulu odebral Laffertymu míč a domácí opět můžou ohrozit branku hostů.
35
Gunter přenáší těžiště na druhou stranu na Chestera.
34
Nepřesná přihrávka dnes velice aktivního G. Williamse končí v autu.
33
Washigton se provinil proti pravidlům, rozhodčí ukazuje proti brance McGoverna.
32
Hosté se snaží napadat, ale Wales jim jen tak míč nepůjčí.
31
Vokes výborně sklepnul míč na své spoluhráče, kteří ho později našli centrem. Jenže jeho hlavička končí mimo branku.
30
A akce domácích opět začíná až od brankáře Hennesseyho.
29
Hennessey musel rychle vystartovat proti Washingtonovi.
28
Vidíme zatím vyrovnanou hru, je to přátelský zápas. Nemůžeme se divit, že není takové tempo jako v normálním zápase.
26
Útočný faul Severního Irska.
25
Domácí uklidňují hru, míč jde až k Hennesseymu.
25
Hráči Walesu se dožadovali odpískání faulu, rozhodčí ale jejich prosby nevyslyšel a hra tak pokračuje dále.
24
Po delší době vidíme taky vytáhlý presing Severního Irska, míč se tak dostal až k brankáři domácích, který musí míč odkopnout daleko od branky.
23
Po delší době vidíme hosty na polovině domácích. Kombinace se jim zatím daří, akci končí až nepřesná střela McNaira.
22
Další pokus Cotterilla tentokrát končí nad brankou.
21
Na takové typy přímých kopů je Gareth Bale, jenže ten dneska nehraje. K zahrávání standartku se postavil Cotterill, který nebezpečně ohrozil branku McGoverna, který pouze vyrazil na roh.
20
Lawrence vybojoval standartku ze zajímavé pozice. To je na ohrožení branky.
19
Útočníkům hostů chybá podpora záložní řady. Proti přesile toho moc nezvládnou.
18
Willaims presoval tak dlouho soupeře až musel hostující hráč míč vrátit ke McGovernovi. Tuto přihrávku málem využil domácí Vokes.
17
Ledley málem dostal do vyložené šance, jenže McAuley míč odkopnul a založil brejk ze kterého hosté těží. Mají dva rohové kopy po sobě.
16
Držení míče

Wales 69% – 31% Severní Irsko
16
Po autu následuje i faul hostů. Domácí rozehrávají standartku na polovině hřiště.
15
Nepřesná rozehrávka McLaughlina, aut pro Wales.
14
Ostrý zákrok McNaira, Gunter se štěstím nadskočil.
14
Norwoodův centr sbírá Hennessey, ale po jeho výkopu opět získává míč hostující celek.
13
Tentokrát zbytečná ztráta domácích, akce hostů začíná od stoperů.
12
Hosté opět vytáhli svůj presink a získali míč. Následně byl faulován kapitán Davis.
11
Williams zblkoval centr Laffertyho, hosté mají aut.
10
Hennessey si dvakrát vyměnil míč s Gunterem. Málem z toho bylo pro domácí branku nebezpečí.
9
Wales začíná svůj útok od své branky, zatím se ale nemůžou dostat přes polovinu hřiště.
8
Další zbytečná ztráta míče, rozehrávat bude brankář domácích Hennessey.
8
Míč si po rohovém kopu našel hlavu vysokého Evanse. Ten se ale provinil podle pravidlům a rozhodčí píská útočný faul.
7
Washington získal pro svůj tým první roh.
6
Hosté moc míč nepodrží a rychle se ho zbavují.
5
A první faul hostů, Lafferty fauloval kapitána domácích Ashleyho Williamse.
4
Wales začal zápas velice aktivně, v prvních pěti minutách mají více ze hry.
3
Útočným faulem se provinil velice aktivní Willaims.
3
Výborný centr na Vokese pokryl McNair. Opět se bude odkopávat od branky hostů.
2
Výkopem našel jenom domácí obránce. Wales má míč pod kontrolou.
1
Williams centrem málem ohrozil branku McGoverna, míč končí v zámezí. Hostující brankář bude vykopávat od své branky.
1
Iřané hned na startu utkání vysunuli presink až na polovinu domácích.
1
Domácí mají úvodní výkop zápasu.
Následuje minuta ticha za úterní bruselské útoky a za dnešní úmrtí holandské legendy Johana Cruijffa.
Dobrý čtvrteční večer, vítám vás u přátelského utkání mezi Walesem a Severním Irskem. Hráči už jsou na hrací ploše. Hymna Severního Irska už zazněla, teď je čas na tu domácí.

Wales: Hennessey – Gunter, Matthews, Williams (C) , Chester – Vaughan, G. Williams, Cotterill, Ledley,Lawrence- Vokes
Náhradníci: Crofts, Willams (GK) , Isgrove, Henley, Richards, Allen, MacDonald, Church, Williams, Ward (GK) , Huws, Taylor

Severní Irsko: McGovern – McLaughlin, McAuley, Evans, McNair – Washington, Cathcart, Davis (C) , Dallas – Norwood, Lafferty
Náhradníci: D. Lafferty, McCullough, McGinn, McKay, Ferguson, Caroll (GK) , Hodson, Paton, Hughes, Ward, Carson (GK) , Smith

Rozhodčí: Steven McClean – Sean Carr, Stuart Stevenson.
Wales

Wales má za sebou úspěšnou kvalifikaci na šampionát ve Francii. Ve skupině B, kde hráli se umístili na 2. místě s 21 body za favorizovanou Belgií. Teď tým Chrise Colemana čeká příprava na jejich první účast na evropském šampionátu, kde se utkájí s Anglií, Ruskem a Slovenskem.

Severní Irsko

Také Severní Irsko se podívá do Francie, ve skupině F skončili na první místě s 21 body a nechali za sebou takové týmy jako Rumunsko nebo Řecko. Na šampionátu se utkají s favorizovaným Německem, Ukrajinou a Polskem.