O triumfu španělské mládežnické reprezentace rozhodl jedinou přesnou trefou Jesé Rodríguez. Favorit dnes vyhrál naprosto zaslouženě. Dobrou noc.
Nyní už jsme na hrací ploše pouze svědky španělské radosti. Fotbalovým mistrem Evropy hráčů do devatenácti let se stalo Španělsko. Sláva vítězům, čest poraženým. Nutno však říci, že nadvláda španělského fotbalu je vskutku ohromná.
90+2
Za zdržování je potrestán žlutou kartou brankář Arrizabalaga.
90+1
Před rozehráním španělského rohu je na programu poslední střídání vedoucího týmu. U závěrečného hvizdu nebude autor gólu Rodríguez, kterého nahrazuje Bernat.
90+1
Sudí Makkelie nastaví ještě tři minuty.
90
Poslední řecké střídání. Ze hry odchází Katidis, zatímco o zázrak se bude se svými spoluhráči pokoušet v posledních vteřinách základní hrací doby Bouchalakis.
89
Faulem se provinil Bougaidis a u balonu tak zůstanou Španělé.
87
Na konci rychlé akce Řeků byl Gianniotas. Ten ale zakončil nepřesně.
86
Campaňova střela byla zblokována.
85
Na druhé straně nahrazuje Bakasetas Fourlanose.
84
Juanmi střídá Deulofeua.
82
O odpověď se s snažil Lykogiannis, s jeho slabou hlavičkou si ale brankář Arrizabalaga bezpečně poradil.
80
Španělsko právě vstřelilo branku!Po další akci už jdou ale Španělé do vedení! Deulofeu přiťukl míč na JESÉ RODRÍGUEZE a ten střelou na vzdálenější tyč nedal Dioudisovi nejmenší šanci!
80
Velice nejistý zákrok Dioudise pohromou nekončí. Řecký brankář nakonec zkrotil míč ve svých rukavicích.
79
Suárez se snažil přihrávkou z levé strany nalézt spoluhráče v pokutovém území. Jeho záměr mu ale nevyšel.
77
Řecký kapitán Katidis je potrestán žlutou kartou.
77
Úroveň hry šla v posledních minutách hodně dolů. Na hrací ploše není k vidění vůbec nic zajímavého.
71
Španělé střídají. Duel skončil pro Susa, místo kterého si zahraje Suárez.
70
Grimaldo se provinil faulem a míč se tak alespoň na chvíli stěhuje na kopačky Řeků.
69
Campaňa poslal míč metr vedle pravé tyčky.
67
Kouč Řecka Kostas Tsanas provádí první změnu v sestavě. Z trávníků stahuje Diamantaose a do hry posílá Lykogiannise.
65
Rodríguez byl v ofsajdu.
62
Přímý kop Susa skončil těsně nad horní tyčí!
61
Sokratis Dioudis drží i nadále šance svého týmu! Tentokrát předvedl skvělý zákrok nohou proti povedené střele Rodrígueze!
59
Arrizabalaga musel zasahovat proti pokusu Stafylidise.
56
Campaňa orazítkoval horní tyč!
53
Chvíli poté vybojovali rohový kop také Španělé. Řecká obrana si ale s míčem poradila.
51
Přímý kop Gianniotase rezultuje v řecký roh.
49
Campaňa pálil pouze do míst, kde stál připraven gólman Dioudis.
48
Španělé odstartovali druhou půli aktivněji, než jejich soupeř. Řecká obrana ale zatím útočným výpadům favorita odolává.
46
O přestávce začalo v Tallinnu hustě pršet.
46
Španělsko diktovalo v první půli tempo hry a svého řeckého soupeře k míči příliš nepouštělo. Samo si pak vytvořilo řadu dobrých možností ke skórování, stav je ovšem nerozhodný a oba celky tak mají v poločasové přestávce k zisku trofeje stejně daleko.
45
Skákavou dělovku Rodrígueze vytěsnil Dioudis mimo své tyče.
44
Nadějný španělský útok ztroskotal na nepřesné přihrávce.
42
Stafylidisův centr z rohu hrací plochy byl přetažený a končí v zámezí.
42
Řekové budou kopat roh.
40
Torres nejprve naznačil kličku, čímž zmátl dvojici obránců, a poté vyslal na Dioudise dělovku, která ovšem letěla nad horní tyč!
39
Rohový kop Španělska vyboxoval do bezpečí Sokratis Dioudis.
37
Pokus Ballase se mezi tři tyče nevešel.
36
Nebezpečná akce Řecka končí odpískaným ofsajdem, ve kterém byl přistižen Bougaidis.
35
Další šikovný průnik Jesé Rodrígueze končí rohovým kopem. Na poslední chvíli odvracel nebezpečí bek Marinakis.
33
Konečně také šance Řecka! Po centru z levé strany se do zakončení hlavou dostal Katidis, míč ale do brány nedoputoval.
31
Rodríguez pronikl do pokutového území a poté našel přihrávkou z pravé stranu pod sebou nabíhajícího Deulofeua. Ten ale zakončoval opět jen těsně vedle!
30
Z dálky nebezpečně vypálil sedmnáctiletý Torres a míč prolétl jen těsně vedle levé tyče!
28
Tempo hry trochu vázne. Oba celky se nyní pohybují s míčem spíše poblíž středového kruhu.
24
Deulofeu se šikovně prodral do vápna, poté ale pokazil finální přihrávku.
22
Katidis si počínal v souboji o míč nedovoleným způsobem a je mu tak pískán útočný faul. Balon se tak opět stěhuje na kopačky Španělů.
19
V ofsajdovém postavení byl načapán Alcácer.
18
Přízemní dělovku Rodrígueze vyrazil Dioudis na rohový kop!
16
Rodríguez si teď snažil u hlavního sudího po souboji s Mavriasem vymodlit penaltu. Ta se však kopat nebude.
12
Řecko v posledních okamžicích trochu vyrovnalo hru a konečně také ukazuje, že je rovněž účastníkem finále.
9
Španělský kapitán Campaňa ale zamířil hodně nepřesně.
9
Deulofeu byl faulován a Španělé budou kopat standartku z velice nadějné pozice.
7
Svůj první zákrok musel předvést také brankář favorizovaného celku. Arrizabalaga si s centrem z levé strany hrací plochy poradil a vyboxoval jej do bezpečí.
5
Další nebezpečná akce Španělska! Po centru z rohu hřiště v podání Susa se ke střele z otočky dostal Deulofeu, míč ovšem zachytila řecká obrana. Následně se do kulatého nesmyslu opřel také Rodríguez, ale pálil mimo.
4
Centr z pravé strany zblokoval Stafylidis na roh.
2
V první velké šanci se zjevil Rodríguez, ten však z úhlu nechal vyniknout pouze brankáře Dioudise, který stejně jako v semifinále hájí také dnes řeckou bránu místo vyloučeného Kapina.
2
Španělský favorit hraje v červených dresech, mladí Řekové se navlékli do bílých.
1
Úvodní sestavy: Španělsko: Arrizabalaga - Grimaldo, Ramalho, Osede, Campaňa (C), Suso, Alcácer, Rodríguez, Joni, Torres, Deulofeu Řecko: Dioudis - Marinakis, Stafylidis, Bougaidis, Ballas, Mavrias, Fourlanos, Diamantakos, Katidis (C), Gianniotas, Kourmpelis Rozhodčí: Danny Makkelie (NED) - Yves De Neve (BEL), Aleksej Lebeděv (RUS).
Řekové svou pouť do finále odstartovali již zmíněnou prohrou se Španělskem. Následovala však povinnost v podobě výhry nad Estonskem a poté také úspěšný přímý souboj o postup s Portugalskem, které Řecko zdolalo 3:2. V semifinále si pak Řekové poradili s Anglií, kterou porazili po prodloužení 2:1. Řecko navíc hrálo od druhého poločasu v deseti a Angličané v tomto utkání neproměnili pokutový kop!
Oba celky se na tomto šampionátu už jednou utkaly. Bylo to hned na úvod turnaje v rámci skupiny. Tehdy vyhrálo Španělsko 2:1. To poté remizovalo s Portugalskem 3:3 a zdolalo domácí Estonsko 2:0 a zajistilo si tak postup do semifinále. V tom si favorité na zisk turnajového prvenství poradili s Francií až díky pokutovým kopům poměrem 4:3.
Příjemný nedělní večer u sledování textové reportáže z finálového duelu mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let. O cennou trofej dnes svedou bitvu mladíci ze Španělska a Řecka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.