Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Itálie - 19. července 2018   19:30

Portugalsko
Portugalsko
69' Luís  • 89' Quina
2:3
(0:0)
Itálie
Itálie
52' Capone   • 78' Scamacca   • 84' Frattesi
Portugalsko
Costa – Correia T., Queirós (C), Correia R., Vinagre – Trincao, Luís (88. Moura), Florentino, Quina, Filipe (12. Carmo) – Gomes (87. Dju)
Virginia – Carmo, Dju, Nunes, Moura, Teixeira, Correia, Baldé, Santos
Bartosz Frankowski (Polsko) – Ian Bird (Wales), Joakim Amri Nilsson (Švédsko)
Elisa Stadion (Vaasa)
Itálie
Plizzari – Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli – Frattesi, Marcucci, Melegoni (C) (86. Tonali) – Brignola – Kean (80. Zaniolo), Capone (65. Scamacca)

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:17.
Je dobojováno. Po bezbrankovém poločase jsme se nakonec dočkali pěti branek. Italové se ujali vedení, Portugalci dokázali srovnat a začínalo se znovu od začátku. Ovšem pak hráči Itálie odskočili na dvoubrankový rozdíl. Portugalcům se už pouze podařilo zkorigovat stav na 2:3 a do tabulky tak nezískali ani bod. Naopak Italové si připisují všechny tři.
90+5'
90+5'
Nic z toho ale nebylo a vypadá to vypadá, že hlavní sudí se už chystá ukončit tento zápas.
90+4'
Další míč, který se ocitl před italskou brankou, zakopl za zadní čáru jeden z Italů a Portugalci mají šanci srovnat z rohového kopu.
90+3'
Alessandro Plizzari odkopl míč od své branky a poslal své spoluhráče do útoku. Jenomže ti o míč přišli na polovině hřiště a nabídli tak svou chybou další útok pro Portugalce. Ti se ale do zakončení nedostali.
90+2'
Italové nadále brání svůj jednobrankový náskok, ale Portugalci jim na jejich polovině notně zatápějí. Touží po vyrovnání, které ale zatím nepřichází.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
89'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Tak Portugalci ještě vykřesali jiskru naděje a snižují na rozdíl jediné branky. Kousek za velkým vápnem vystřelil DOMINGOS QUINA, který se trefil do levého horního rohu italské branky z pohledu Plizzariho – 2:3.
88'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Miguel Luís, přichází Francisco Moura.
87'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází José Gomes, přichází Mesaque Dju.
86'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Filippo Melegoni, přichází Sandro Tonali.
84'
Itálie právě vstřelila branku!
Italové jdou do dvoubrankového vedení. DAVIDE FRATTESI se opřel do střely z dálky a míč prosvištěl až za Costova záda, byť se portugalský brankář pokoušel balón zastavit – 1:3.
83'
Následně z další střely Portugalců zablokoval střelu Florentina Plizzari.
83'
Z něho ale Portugalci nezahrozili a míč tak má ve své moci Alessandro Plizzari, jenž ho za malý okamžik odkopne od své branky.
82'
Z pravé strany vyslal jedovatou střelu Domingos Quina, ta byla sražena za zadní čáru. Následuje tak rohový kop pro Portugalsko.
82'
Žlutou kartu dostává Andrea Marcucci (Itálie).
80'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Nicolo Zaniolo.
78'
A z ní Italové udeřili. Do pokutového území přilétl centr, který pohotově hlavou umístil mezi tři tyče GIANLUCA SCAMACCA – 1:2. Italové si tak své vedení berou zase zpátky.
77'
Alessandro Tripaldelli podrže na levé straně míč, poté ho poslal nabíhajícímu Keanovi a rodí se tak další italská šance.
76'
Enrico Brignola se pokusil o centr před portugalskou branku. Ten byl ale sražen mimo a další zakončení Italů se tak nekonalo.
75'
Následně pak založili další akci Portugalci, do konce ji ale dotáhnout nemohli. Na polovině hřiště přišli díky Italům o míč a hra se tak otáčí na opačnou stranu.
74'
Scamacca vyslal přízemní střelu z pravé strany pokutového území, ovšem Diogo Costa byl na místě a míč ukryl do svých rukavic.
73'
Na druhé straně vybojovali rohový kop Portugalci a pokusí se znovu ohrozit italskou branku.
71'
Moise Kean se vystavil ofsajdu a další šance Itálie tak skončila bez odezvy.
69'
Je vyrovnáno. Portugalci se dočkali a začíná se znovu od začátku. Thierry Correia vyslal nadýchaný centr z pravé strany na tu levou pro MIGUELA LUÍSE, který pak hlavou uklidil míč k bližší tyči, o kterou se odrazil za brankovou čáru – 1:1.
68'
Na druhé straně nečistě zastavil Moise Kean Thierryho Correiau a za to vyfasoval žlutou kartu od hlavního rozhodčího.
67'
Portugalci se čím dál více tlačí před italskou branku, ale zatím se jim nedaří vyslat nějakou střelu, která by mohla Plizzariho ohrozit.
66'
José Gomes se napřáhl ke střele kus za velkým vápnem. Ta ale skončila jen vysoko nad brankou Italů. Alessandro Plizzari tak nemusel vůbec zasahovat.
65'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Christian Capone, přichází Gianluca Scamacca.
63'
Moise Kean číhal před velkým vápnem. Jeho úmysl ale odhalila obrana soupeře, která tak nedopustila, aby se Kean dostal dále před Costu.
62'
Caponi na levé straně pokutového území uvolnil Tripaldelliho, tomu ovšem balón utekl za zadní čáru. Nic z této akce nebylo a následuje tak odkop od portugalské branky.
61'
Z něho ale nezapršelo, míč získávají hráči v bílých dresech a okamžitě si to s ním namířili před portugalskou bránu.
60'
Další autové vhazování zahráli Portugalci, konkrétně José Gomes a jejich střela pak byla sražena Italy za zadní čáru. Rohový kop pro Portugalsko.
59'
Italové mají stále jednobrankový náskok, který se snaží udržet. Portugalci, ač hrají od deváté minuty zápasu o devíti hráčích v poli, snaží se útočit a srovnat nepříznivý stav. Uvidíme, zda se jim to podaří.
58'
Alessandro Tripaldelli nezachytil přízemní centr od Marcucciho. Nicméně míč udržel na kopačce a postupně se s ním dostal opět na polovinu Portugalska.
57'
Na levé straně byl vysunut nabíhající Domingos Quina, ale byl v ofsajdové pasti. Akci Portugalska tak ani nedotáhl do konce.
56'
A znovu byli v akci červení, José Gomes poslal míč k velkému vápnu, ale nikdo z jeho spoluhráčů na něho nedosáhl.
54'
Portugalci se snažili o rychlý kontr, ale opět se nedostali do vážnějšího ohrožení italské branky.
52'
Ve dvaapadesáté minutě jsme se dočkali úvodní branky zápasu. A Italové jdou do vedení. Pěknou přihrávku na levou stranu pokutového území dostal CHRISTIAN CAPONE, jenž kolem brankáře Costy poslal míč ke vzdálenější tyči a ten se dostal za brankovou čáru – 0:1.
51'
Thierry Correia zahrál autové vhazování Portugalska. Míč poslal na Josého Gomese, který o něj ale záhy přišel. Do útočné akce tak míří znovu hráči v bílých dresech.
50'
Italové zahrávali rohový kop, ale z této standardní situace branku Portugalska vůbec neohrozili.
49'
Christian Capone se ocitl na malém vápně, kam směřovala přihrávka od spoluhráče. Ten poté efektní patičkou málem ohrozil Costu. Tomu pomohl znovu další obránce, který balón srazil do bezpečí.
48'
Defenzíva Portugalska byla opět velmi pozorná při začínající akci Itálie. Brankář Diogo Costa se pak dostal k dalšímu odkopu od své branky.
47'
Znovu se udržela italská reprezentace na polovině soupeře, ale ke střele se nakonec znovu nedostala.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu zahrozili Italové, kteří se dostali před portugalskou branku. Ale jejich střela ke gólovému efektu nevedla.
46'
Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 20:35.
Střely na branku: 1 – 0
První poločas tohoto zápasu je za námi. V něm jsme neviděli ani jednu branku. Ale už v deváté minutě putoval předčasně pod sprchy kapitán Portugalska Diogo Queirós, jenž nevybíravě podrazil unikajícího Keana. Následný nebezpečný volný přímý kop ale Italové nedokázali využít. Největší šanci měl ve třiadvacáté minutě Moise Kean, jenž po zahrání dalšího přímého kopu sklepl míč před vyběhnutým Costou. Ten už mířil do odkryté branky, ovšem jeden z Portugalců ho dokázal odkopnout mimo a zabránil tak jasnému gólu Itálie.
45+2'
45+2'
Po nepřesné střele Italů vzal míč do své moci Diogo Costa a odkopl ho daleko od své branky. Byl to také poslední dotek balónu v prvním poločase, který je tak definitivně u konce.
45+1'
Snahu Portugalců projít na polovinu Itálie zmařil dobrý obranný zákrok Tripaldelliho, který tak vrací balón na kopačky italských hráčů.
45'
V prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
45'
José Gomes proskočil mezi obráncem Itálie a dostal míč na pravačkou. Kus před velkým vápnem se nakonec ke střele vůbec nedostal.
44'
Moise Kean znovu ukázal své přednosti. S míčem se dostal až před Dioga Costu, ovšem jeho zakončení pravačkou bylo hodně nepřesné a chybělo mu i více razance.
43'
Tripaldelli se pokusil doběhnout míč, který mířil k pravé tyči portugalské branky. Nepovedlo se a ten tak získávají znovu hráči v červených dresech.
42'
Dalekonosný nákop před italskou branku Vinagremu nevyšel. Míč se dostal pouze do moci italské obrany, která ho posílá zase na druhou stranu.
41'
Alessandro Tripaldelli se vystavil ofsajdové pasti, což neuniklo čárovému rozhodčímu. Ten tak zdvihl svůj praporek a u míče budou zase hráči Portugalska.
40'
Stále sledujeme bezgólový stav tohoto zápasu. Na ukazateli skóre tak svítí stav, jaký byl i před tímto duelem. Šancí na obou stranách je také pomálu.
39'
Davide Bettella doběhl opuštěný balón na vlastní polovině a poté táhl akci svého celku. Ovšem jeho celek se k žádné střele před brankou portugalského brankáře Dioga Costy nedostali. Následuje tak pouze odkop od ní.
38'
Alessandro Tripaldelli zajel ostře do útočícího Domingose Quiny a hlavní sudí okamžitě vytahuje žlutou kartu.
37'
Zase jsou tak u míče hráči v červených dresech, tedy Portugalci a snaží se zase projít do blízkosti italského brankáře. Zatím se jim to ale vůbec nedaří.
36'
Agilní Moise Kean sekundoval Romainovi Correiovi, přes jeho nohu ale nakonec balón vůbec neodcentroval.
35'
Na druhé straně dva hráči Itálie zastavili Gomese, který se pokusil projít středem před branku Italů. Znovu to bylo bez efektu.
34'
Plizzari odkopl míč od své branky a poslal tak své spoluhráče zaútočit. Ti už se drží před vápnem a kombinují několika přihrávkami před ním.
33'
Portugalci to opět zkoušeli na polovině Italů. Jejich snaha projít dále ale skončila pouze na přesné obraně Squadry Azury.
32'
Christian Capone přebral centr od Keana, jeho střela ze vzduchu ale úspěšná nebyla. Znovu tak italský celek nedokázal ohrozit svatyni Dioga Costy.
31'
Bellanova sklepl nohou míč na Marcucciho, druhý jmenovaný ale na míč nakonec nedosáhl.
30'
Italové se uvolnili na levé straně, poté Moise Kean centroval balón směrem k pokutovému území, bylo to ale do plných. Obrana Portugalska tak opět zapracovala na jedničku.
29'
Domingos Quina se snažil najít spoluhráče, jenž nabíhal středem hřiště až před velké vápno. Ovšem Raoul Bellanova akci Portugalska zmařil.
27'
A znovu se Portugalci dostali až před branku Itálie, zakončení z pravého rohu velkého vápna, které zvolil José Gomes, skončilo mimo tři tyče.
25'
Následovala krátká pauza kvůli občerstvení všech hráčů. Nyní už hra pokračuje dále a míč mají na svých kopačkách Portugalci.
23'
Po jeho zahrání se v pokutovém území dostal ke střele Kean a míč už mířil na odkrytou branku Portugalska kolem vyběhnutého Costy. Ovšem jeden z obránců soupeře dokázal za minutu dvanáct odvrátit nebezpečí a míč srazil mimo tři tyče!
22'
Žlutou kartu dostává Filippo Melegoni (Itálie).
22'
Moise Kean byl tísněn Domingosem Quinou, který ho dokázal zastavit. Bylo to ale za cenu faulu a následuje tak další volný přímý kop pro Itálii.
21'
Portugalci se i v deseti snaží dostat se do nějaké šance, ale zatím se jim to přes zhuštěnou obranu Itálie nedaří. Zatím stále čekáme na úvodní branku zápasu.
20'
A také snahu Italů zastavila pozorná obrana Portugalska, která míč srazila do bezpečí. Nicméně Italové mají stále míč na svých kopačkách a kombinují před velkým vápnem.
19'
Vzdušnou střelu pak vyslal jeden z Portugalců a balón rukavicemi vyrazil před sebe Alessandro Plizzari. O míč se pak postarali jeho spoluhráči, kteří se přemisťují na druhou stranu.
19'
Po něm pak vybojovali volný přímý kop a také Italové budou čelit nebezpečné standardní situaci.
18'
Rúben Vinagre centroval míč do pokutového území, kde ho ale do zámezí srazil Raoul Bellanova a Portugalci budou zahrávat další autové vhazování.
17'
Francisco Trincao pálil kus od velkého vápna, míč po jeho ráně proletěl jen vedle levé tyče z pohledu Alessandra Plizzariho. Ten tak bude mít k dispozici odkop od své branky.
15'
Italové ožili a i nyní operují na polovině Portugalska. Zanandrea ale nedokázal procpat míč obranou Portugalců a ti se tak další snaze soupeře ubránili.
14'
Marcucci vyslal centr přímo do pokutového území, kde si na míč nastavoval svou levačku Enrico Brignola, ovšem balón nakonec jen těsně minul. Jinak by z toho mohla být nebezpečná střela.
13'
Další volný přímý kop pro Itálii. Na levé straně velkého vápna byl podražen Davide Frattesi a jeho tým tak má další šanci ohrozit portugalskou branku.
12'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Filipe, přichází David Carmo.
11'
Enrico Brignola ale svou střelou přímo poslal míč jen vysoko nad branku Portugalska.
10'
Italové tak zahrávají velmi nebezpečný volný přímý kop přímo z čáry velkého vápna.
9'
Moise Kean pronikal do pokutového území a těsně před ním byl nevybíravě sražen soupeřem. Diogo Queirós tak vyfasoval od hlavního sudího červenou kartu a zápas pro něho předčasně končí.
8'
Ani tentokráte po tom, co se na chvíli Italové uhnízdili před velkým vápnem, se do šance nedostali. Znovu se tak hra otáčí zase na opačný konec hřiště.
7'
Zatím jsme neviděli žádnou šanci, která by mohla ohrozit jednoho či druhého brankáře. Oba celky zatím vyčkávají, co nabídne jejich soupeř.
6'
Raoul Bellanova musel zahrát míč na malou domů pro Plizzariho, jenž pak odkopl míč do bezpečí a daleko od svého zařízení.
5'
Alessandro Tripaldelli už už unikal podél pravé postranní čáry směrem ke Costovi, ovšem bylo to marné. Italský hráč byl totiž v ofsajdové pasti.
5'
Na druhé straně vybojovali Portugalci rohový kop, z této standardní situace ale nezapršelo. Následně si tak míč přebírají hráči Itálie a míří před portugalskou branku.
4'
Enrico Brignola dostal pas na pravou stranu a pokusil se projít do blízkosti Costovy branky. Ovšem jeho kličkovaná nakonec neuspěla a s balónem se dostal doprostřed hřiště.
3'
Domingos Quina zkoušel střílet z hranice velkého vápna, jeho střelecký pokus ale zastavila pozorná italská obrana.
3'
Následoval tak poklidný odkop od branky Dioga Costy, jenž poslal míč až před velké italské vápno.
2'
Autové vhazování provedli také Italové, a sice z vlastní poloviny. Zatím se jim nedaří projít na portugalskou část hřiště a také oni se k žádné střele nedostali.
1'
Hned na to se míče ujali Portugalci, vybojovali na levé straně autové vhazování, ovšem před italskou brankou toho příliš nevymysleli. Následně ztratili balón a hra se vrací před jejich bránu.
1'
Úvodního výkopu se ujali hráči Portugalska. Ti zvolili pro dnešní duel červenou barvu dresů, Italové hrají v bílém provedení svých trikotů. A hned se dostávají na polovinu svého soupeře.
1'
Oficiality utkání máme za sebou a nic nebrání tomu, aby duel mezi Portugalskem a Itálií mohl už začít. Jdeme na to.
Nyní už slyšíme tóny hymny portugalské.
Jako první přijde na řadu hymna Itálie.
Rozhodčí tohoto utkání už na hrací plochu přivádějí hráče obou celků. K utkání je vše připraveno a bude tak moci za malou chvíli začít. Ještě ale proběhne tradiční focení a také zazní hymny obou zemí.

Portugalsko: Costa – Correia T., Queirós (C), Correia R., Vinagre – Trincao, Luís, Florentino, Quina, Filipe – Gomes
Náhradníci: Virginia – Carmo, Dju, Nunes, Moura, Teixeira, Correia, Baldé, Santos

Itálie: Plizzari – Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli – Frattesi, Marcucci, Melegoni (C) – Brignola – Kean, Capone
Náhradníci: Cerofolini – Candela, Zaniolo, Pinamonti, Scamacca, Del Prato, Tonali, Gabbia, Mallamo

Rozhodčí: Bartosz Frankowski (Polsko) – Ian Bird (Wales), Joakim Amri Nilsson (Švédsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Nasazení rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Bartosz Frankowski z Polska. Na čarách mu budou asistovat pánové Ian Bird z Walesu a Joakim Amri Nilsson ze Švédska. Jako čtvrtý sudí byl zvolen Andrew Dallas ze Skotska.
Tabulka skupiny A

1. Portugalsko 3 body
2. Itálie 3 body

3. Finsko 0 bodů
4. Norsko 0 bodů
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy spolu utkaly v říjnu v roce 2016 v rámci přípravného utkání a tehdy Italové dokázali Portugalce porazit těsně 2:1. Portugalci tak mají svému soupeři co vracet.
Itálie

Také Italové totiž do mistrovství vstoupili výhrou. Těsně porazili Finy 1:0. Jediná branka padla na konci prvního poločasu a Italové pak svůj těsný výsledek uhájili až do konce, byť jim Finové mnohdy notně zatápěli. Kýženého vyrovnání se ovšem nedočkali a Italové tak získali první tři body. Momentálně jsou v tabulce skupiny A druzí za Portugalskem, oba celky tak dnes svedou souboj o průběžnou první pozici. Kdo se bude radovat z vítězství, to nám samozřejmě napoví až samotný průběh utkání. Nenechte si ho proto ujít, čeká nás jistě zajímavá bitva budoucích nadějí obou zemí.
Portugalsko

Portugalci jsou zatím v tabulce ve skupině A na prvním místě, když zvládli úvodní duel šampionátu. Nad houževnatými Nory zvítězili 3:1 a udělali tak první krok k postupu dále, který je jistě jejich cílem. Reprezentace Portugalska dala základ výhře nad Nory už v prvním poločase, který vyhrála 2:0. Norové ale stihli ve dvaaosmdesáté minutě snížit na rozdíl jediné branky a byli tak svému soupeři na dostřel. Ovšem v nastavené třetí minutě zápasu definitivně Portugalci srazili Nory třetí brankou a slavili tak první tři body do tabulky. Dnes by rádi zvítězili také nad Itálií, rozhodně je ale nic jednoduchého nečeká.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Mistrovství Evropy mužů do 19 let už je v plném proudu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi Portugalskem a Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.