Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Irsko - 15. července 2019   16:45

Norsko
Norsko
8' Botheim
1:1
(1:0)
Irsko
Irsko
80' Hodge
Norsko
Klaesson – Sandberg (C), Rosler, Tillung Fredriksen, Tagseth – Kitolano, Hove, Solbakken (79. Ugland) – Stenevik (90. Holmgren Pedersen), Botheim (65. Jean Holm), J. Larsen.
Nikola Dabanović (MNE) – Dawid Igor Golis (POL), Stephane De Almeida (SUI)
FFA Academy Stadium, Jerevan
Irsko
Maher – Lyons, McEntee, McGuinness, James (61. Everitt) – Hodge, Kavanagh, O'Connor (C) – Reghba, Afolabi, Ledwidge (90. Omobamidele).
McMahon – Brennan, Omobamidele, Coffey, Ebosele, Everitt, Grant, Morahan.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:14.
Je konec. Norsko dnes remizovalo s Irskem 1:1.
Začátek utkání byl velice aktivní a už v 8. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Erik Botheim. Posléze jsme se ale už nedočkali žádné větší šance a fotbal byl spíše nudnou podívanou.
Druhá polovina zápasu se odehrávala v podobném duchu, ovšem byli to spíše Irové, kteří se dostávali dopředu a chtěli srovnat. To se jim nakonec také povedlo, jelikož v 80. minutě vsítil branku Joe Hodge. V 89. minutě mohli jít Norové zpět do vedení, ale skvělá rána Uglanda skončila na tyči.
90+8'
90+8'
Posléze ale přišel pouze faul domácího hráče, který zbořil brankáře Mahera.
90+7'
Jörgen Larsen nyní vybojoval rohový kop pro domácí mužstvo, když byl jeho centr z pravé strany zblokován.
90+6'
Hosté už budou rádi také za remízu, jelikož nyní pod tlakem odkopli míč do zámezí.
90+5'
Ovšem přihrávka, která měla najít Uglanda skončila mimo hrací plochu a bude to tak jen další odkop od branky.
90+4'
Norsko už je zpátky na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
90+3'
Tohle bylo hodně na hraně, když šel útočník Irska k zemi v pokutovém území, ale sudí nechal hru plynout.
90+2'
Nyní se norský hráč dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a u míče tak budou Irové.
90+1'
Rozhodčí nastavuje sedm minut navíc.
90+1'
Lee O'Connor ještě uviděl dodatečně žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok a Norové budou mít k dispozici volný kop.
90'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Halldor Stenevik, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kameron Ledwidge, přichází Andrew Omobamidele.
89'
Tak tohle je obrovská škoda domácího týmu! Fantastická střela Mikaela Uglanda z dálky totiž orazítkovala pouze pravou tyč irské svatyně!
89'
Irové jsou pod tlakem a nedokážou kombinovat ani na své polovině, čehož chce Norsko využít.
88'
Kdyby Norsko hrálo jako nyní celý zápas, tak mohli vyhrát, ovšem po první brance se hodně zatáhli a čekali na protiútoky.
87'
Noah Jean Holm posléze uviděl žlutou kartu, když skluzem zajel protihráče.
86'
Posléze si míč navedl Halldor Stenevik, ale jeho přihrávka nic nepřinesla. Následně se Norsko ještě jednou dostalo do vápna soupeře, ale opět z toho nic nebylo.
85'
Norové drží míč na polovině svého soupeře a přihrávkami se snaží najít skulinku v obraně.
84'
Mikael Ugland to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl pouze vedle pravé tyče a Brian Maher tak nemusel zasahovat.
83'
Irský brankář Brian Maher nyní musel jít z brány, aby byl u míče dřív, než norský útočník, což se mu také povedlo.
82'
Norové se už opět snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale následný nákop nic velkého nepřinesl.
80'
Irsko právě vstřelilo branku!
A máme srovnáno na 1:1! Centr z pravé strany se snažil odkopnout Colin Rosler, ovšem nabil míč přesně proti noze JOE HODGEHO, jenž vypálil z nějakých dvaceti metrů tvrdou ránu k levé tyči.
79'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Markus Solbakken, přichází Mikael Ugland.
77'
Následná standardní situace domácího mužstva nepřinesla žádné větší vzrušení a u míče tak je opět Irsko.
75'
Mark McGuinness nyní poslal protihráče k zemi a Norové mají k dispozici volný kop z pravé strany.
74'
Nyní se hra ovšem přerušila, jelikož hostující hráč šel do souboje s protihráčem příliš tvrdě, což rozhodčí viděl a také odpískal.
72'
Přihrávka se Irům na pravé straně moc nepovedla a Norsko tak má k dispozici autové vhazování.
71'
Halldor Stenevik si zběhl po pravé straně, ale nakonec se nachytal pouze v ofsajdovém postavení.
70'
Hra opět pokračuje a Kristoffer Klaesson bude mít odkop od své svatyně.
68'
Sudí opět nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
67'
Irové nyní získali autové vhazování na polovině svého soupeře a opět se snaží něco vymyslet.
66'
Halldor Stenevik se dopustil dalšího faulu a měl by si už dávat pozor, jelikož jednu žlutou kartu už má.
65'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erik Botheim, přichází Noah Jean Holm.
64'
Nakonec ale skončil nákop Irska pouze vedle domácí svatyně a Kristoffer Klaesson tak bude mít odkop od své brány.
63'
Irsko nyní je v menším tlaku a svírá svého norského soupeře přihrávkami ze strany na stranu.
61'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jack James, přichází Matt Everitt.
60'
Hodina hry je u svého konce a Norsko stále vede nad Irskem 1:0, ovšem vše je ještě otevřené a momentálně je zápas hodně vyrovnaný.
59'
Halldor Stenevik se dostal do vápna soupeře, ale jeho centr byl odvrácen hostující obranou.
58'
Následně odkopl míč do zámezí Kameron Ledwidge a Norové tak získali autové vhazování na polovině soupeře.
57'
Irové jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu, ale nynější pas skončil pouze v moci brankáře Klaessona.
55'
Hosté se opět dostávají dopředu po pravé straně, ale tentokrát se Norové bez problému ubránili.
54'
Nakonec byli žlutou kartou potrestáni Stenevik a Afolabi.
52'
Ovšem po následném rohu skončil centr jen v moci brankáře Klaessona. Posléze ještě přišly strkanice a rozhodčí bude vytahovat žluté karty.
51'
Jonathan Afolabi se skvěle dostal přes obránce ke střele zpoza vápna, kterou tlačil k levé tyči, ale Kristoffer Klaesson předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop!
50'
Druhý poločas se zatím odehrává v podobném duchu jako první půle a jsme tak svědky jen dalšího faulu ve středu hrací plochy, kterého se tentokrát dopustil hostující hráč.
48'
Halldor Stenevik se snažil projít po pravé straně, ale dopustil se pouze nedovoleného zákroku a u balónu tak budou Irové.
47'
Tentokrát se faulem provinil Jonathan Afolabi a u míče bude opět Norsko.
46'
Pas na levou stranu, který měl zachytit Kameron Ledwidge skončil pouze v zámezí a následuje tak odkop od brány.
46'

Fauly: 4:7
První polovina tohoto utkání je u svého konce a Norsko vede nad Irskem 1:0. Začátek utkání byl velice aktivní a už v 8. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Erik Botheim. Posléze jsme se ale už nedočkali žádné větší šance a fotbal byl spíše nudnou podívanou. Doufejme, že druhá půle nám nabídne lepší hru a hlavně branky.
45+3'
45+2'
Nyní autové vhazování získali pro změnu Norové a mohou vymyslet něco směrem dopředu.
45+1'
Už to vypadalo, že se Halldor Stenevik dostane po pravé straně přes obránce a odcentruje, ovšem míč mu utekl do zámezí.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
44'
Hostující útočník se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a hra je tak opět přerušena.
43'
Kameron Ledwidge si chtěl vymodlit faul, když jej udeřil rukou Halldor Stenevik, ale sudí do píšťalky nefoukl.
41'
Irové se nyní dostali po pravé straně dopředu, ovšem následný centr končí opět jen v zámezí.
40'
Po dlouhé době jsme se dočkali střely, kterou vyslal Johan Hove z velké dálky, ale jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.
38'
Nyní přišel nedovolený zákrok z hostující strany a následuje tak volný kop pro norské mužstvo.
37'
Ke konci druhé půle hra není příliš pohledná a na hřišti se neděje takřka nic.
35'
Míč se od Aliho Reghby dostal pouze do zámezí a následuje tak autové vhazování Norska.
34'
Posléze sice hostující gólman poslal nákop, ovšem ten byl až příliš dlouhý a míč tak končí u druhého brankáře.
33'
Další jen nepřesný nákop hostů, kteří končí u brankáře Briana Mahera.
33'
Joe Hodge uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
32'
Aktuálně nám toto první střetnutí skupiny B moc nepřináší a vidíme spíše boj ve středu hrací plochy, kdy balón neustále mění majitele.
31'
Míč je opět mimo hrací plochu a následuje autové vhazování pro norské mužstvo.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Norsko stále vede nad Irskem 1:0. Úvod utkání naprosto jasně patřil domácím, ovšem nyní to je spíše jejich soupeř, který se dostává dopředu.
29'
Poté se sice k balónu dostalo domácí mužstvo, ale zase o něj přišlo, když si Joshua Kitolano naběhl na přihrávku do běhu, ale ta letěla jen do zámezí.
28'
Tentokrát se už ovšem píšťalka hlavního rozhodčího ozvala a Irové budou rozehrávat ve středu hrací plochy.
27'
Irský kapitán Lee O'Connor je nyní rozzlobený na sudího, jelikož mu hráč po zákroku vyzul kopačku a rozhodčí nezapískal ani faul.
26'
Nyní už se opět pokračuje ve hře a Norové získali volný kop na své polovině a mohou se tak pokusit něco vymyslet.
24'
Hlavní rozhodčí Nikola Dabanović nyní nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
23'
Tohle byla zajímavá šance hostujícího celku, když se Ali Reghba dostal přes obránce, ale jeho následný pokus zlikvidoval další hráč norského týmu.
22'
Nyní se musel ukázat po delší době také irský brankář Brian Maher, jenž si věděl rady s centrem z levé strany.
21'
Nakonec z toho byla přímá rána Brandona Kavanagha, která ale letěla hodně nad svatyní Norska a Kristoffer Klaesson tak bude mít jen další odkop od své brány.
20'
Nyní navíc Irsko získalo volný kop nějakých třicet metrů od brány soupeře a tohle je šance na srovnání.
20'
Joshua Kitolano si naběhl za obranu, ovšem pas skončil pouze u brankáře Mahera.
19'
Jonathan Afolabi se sice dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale následně mu jej odebrala norská obrana.
18'
Obraz hry se po prvním gólu změnil a jsou to spíše Irové, kteří se snaží něco vymysle, zatímco Norsko čeká na chybu a následně se vydává do rychlého protiútoku.
17'
Málem jsme byli svědky velké chyby norského brankáře Kristoffera Klaessona, kterému vypadl míč po centru z pravé strany, ale napodruhé už jej dokázal zachytit.
16'
Ovšem pas po levé straně, který měl najít Kamerona Ledwidgeho, byl hodně přetažený a míč tak opět skončil mimo hrací plochu.
15'
Irové uklidňují hru, když se snaží držet míč ve středu hrací plochy, což se jim daří, jelikož Norové se zatáhli a čekají co vymyslí soupeř.
14'
A další pas domácího mužstva, který končí jen v zámezí na polovině soupeře.
13'
Nyní je hra taková rozházená a vidíme pouze nákopy z jedné strany na druhou.
12'
Irové podnikli další útok směrem dopředu, ale nákop skončil jen u stopera norské reprezentace.
11'
Ali Reghba se excelentně dostal po pravé straně do vápna soupeře, ale jeho následnou přihrávku zachytil brankář Kristoffer Klaesson.
10'
Trochu podrážděný útočník irského mužstva Jonathan Afolabi nyní dohrál obránce Norska, ale rozhodčí ho pouze varoval.
9'
Krátce po výkopu hostů se k míči opět dostalo Norsko, ale křížný pas na levou stranu nic nepřinesl.
8'
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání a jde do vedení! Halldor Stenevik poslal centr z pravé strany na zadní tyč, kde jej vrátil před bránu Tagseth a z bezprostřední blízkosti propálil brankáře ERIK BOTHEIM.
8'
Halldor Stenevik prokázal a také ukázal vytříbenou techniku, když se na hranici vápna dostal přes dva hráče a po sklepnutí míče se spoluhráčem zkoušel lob, ovšem ten se mu už nepovedl.
7'
Začátek utkání patří spíše norskému mužstvu, které opět posílá nákop do vápna soupeře, ale i tentokrát si s ním poradila obrana Irska.
6'
Po uvedení balónu do hry se Norové pokusili o rychlý útok z levé strany, ale střílený centr před bránu se moc nepovedl a zavítal opět mimo hrací plochu.
5'
Posléze se hosté pokoušeli projít po levé straně, ovšem přihrávka do běhu byla příliš rychlá a dlouhá a gólman Kristoffer Klaesson si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
4'
Irové nyní uklidnili hru a přihrávají si balón na své polovině hrací plochy. Norsko nemá nijak vysunutý presink a v klidu čeká na své straně.
3'
Následný centr z rohového kopu nebyl špatně kopnutý, ale míč posléze skončil jen v zámezí za bránou Irska.
2'
Hosté posléze ovšem přišli o balón a dopředu se tak dostal soupeř, jenž vystřelil, ovšem rána Markuse Solbakkena byla sražená do zámezí a následuje rohový kop.
1'
Norové pouze nakopli míč na polovinu Irska, které se tak k němu dostala zadarmo a může něco podniknout.
1'

Norsko: Klaesson – Sandberg (C), Rosler, Tillung Fredriksen, Tagseth – Kitolano, Hove, Solbakken – Stenevik, Botheim, J. Larsen.
Náhradníci: Christiansen – Maslø Dunsby, Hagen, Jarl, Jean Holm, Holmgren Pedersen, Slørdahl, Ugland, Johnsen.

Irsko: Maher – Lyons, McEntee, McGuinness, James – Hodge, Kavanagh, O'Connor (C) – Reghba, Afolabi, Ledwidge.
Náhradníci: McMahon – Brennan, Omobamidele, Coffey, Ebosele, Everitt, Grant, Morahan.

Rozhodčí: Nikola Dabanović (MNE) – Dawid Igor Golis (POL), Stephane De Almeida (SUI).
Irsko:

Irové se do základní fáze na minulém ME do 19 let neprobojovali. Skončili totiž ve 2. fázi kvalifikace. Ve skupině 5 nejprve Irsko remizovalo se Slovenskem 1:1. Poté vyhrálo nad Kosovem 3:0, ale v rozhodujícím zápase podlehlo Portugalsku vysoce 0:4.
Norsko:

Na minulém Mistrovství Evropy do 19 let skončilo Norsko v základní skupině B, když nejprve prohrálo s Portugalskem 1:3, posléze vyhrálo nad Finskem 3:2 a v rozhodujícím utkání pouze remizovalo s Itálií 1:1, což na postup do vyřazovacích bojů nestačilo.
V prvním kole skupiny B se proti sobě utkají týmy Norsko a Irsko. Naposled se spolu tato mužstva střetla před dvěma roky v přátelském zápase, kdy Norové zvítězili těsně 2:1. Dnes se ovšem bude hrát na FFA Academy Stadium v Jerevanu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 1 428 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Nikola Dabanović (MNE) a jeho asistenti Dawid Igor Golis (POL) a Stephane De Almeida (SUI). Úvodní výkop je naplánován na 16:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.