Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, někdy příště zase na počtenou!
Angličané nedokázali zvítězit už v devátém zahajovacím duelu na evropském šampionátu, ke čtyřem remízám a čtyřem porážkám dnes Albion přidal další plichtu. Po prvním hracím dni je tak na čele skupiny B poněkud překvapivě Wales!
Statistiky zápasu:

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 9:16.
Ve slunné Marseille je dobojováno, hned první duely skupiny B přinesly vskutku zajímavý výsledek! Zatímco Wales ve své premiéře na evropském šampionátu porazil Slováky, výběr ruské sborné dokázal obrat o body hrdý Albion! Angličané byli jednoznačně lepší v prvním poločase, v tom druhém se ale hra vyrovnala. Přesto to byli svěřenci Roye Hodgsona, kteří se po parádní ráně Erica Diera z přímého kopu ujali vedení. Rusové se v nastaveném čase nadechli k závěrečnému tlaku a nakonec byli odměněni nejsladším možným způsobem – vyrovnávací trefou kapitána Berezuckého minutu před koncem!
90+3
Konec zápasu.
90+3
Angličané závěr zápasu vůbec nezvládají! Joe Hart vyrobil kiks při rozehrávce a málem z toho byla obrovská šance pro Dzjubu, jehož však defenzíva Albionu nakonec do zakončení nepustila!
90+2
Rusko právě vstřelilo branku!
Ve druhé minutě nastavení sborná dokázala vyrovnat, tak tohle se rozhodně nečekalo! Šatov ani Ščennikov si na střelu netroufli, druhý jmenovaný ale poslal míč do pokutového území na hlavu vytáhlého kapitána VASILIJE BEREZUCKÉHO, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do sítě!
90+1
Alexandr Kokorin nebezpečně zakroutil míč do pokutového území, jeho centr ovšem doslova za minutu dvanáct odvrátil do zámezí zkušený Chris Smalling. Rusové budou zahrávat roh!
90
Nicola Rizzoli nastavil nad rámec základní hrací doby tři minuty!
90
Bídná Smallingova rozehrávka skončila v moci jednoho z napadajících ruských reprezentantů, který se ale nedokázal včas zorientovat a nečekanou možností pohrdl.
89
Dzjuba si dokázal zpracovat prudký nákop na jeho osobu, na víc už se ale nezmohl a James Milner s Jackem Wilsherem už míří do dalšího rychlého protiútoku.
88
Joe Hart samozřejmě s rozehrávkou vůbec nespěchá, čas se totiž začíná rychle chýlit ke svému konci a naděje Rusů na vyrovnání budou z velké části záležet na tom, kolik italský sudí Nicola Rizzoli nastaví.
88
Dalekonosný nákop Vasilije Berezuckého nikoho v rudém dresu nenašel, Kyle Walker si ve vlastním pokutovém území zjednal pořádek a následovat bude pouze odkop od Hartovy svatyně.
87
Právě Sterling je posledním střídaným hráčem Anglie, jeho místo zaujme zkušený štítový středopolař James Milner.
86
Zatím určitě ne, sborná se totiž musela bránit další rychlé protiakci Albionu, který vedl Raheem Sterling, drobný štírek ale ztratil rovnováhu a o balon v klíčový moment přišel.
85
Tak se nyní stalo, nepříliš výrazného Fjodora Smolova nahradil na hrací ploše Pavel Mamajev. Pomůže Rusům ke kýženému vyrovnání?
85
Kane poslal balon vysoko nad, tato standardka nakonec nebyla pro sbornou vůbec nebezpečná. Leonid Sluckij za pár okamžiků sáhne ke svému poslednímu střídání.
84
Po faulu střídajícího Glušakova budou mít svěřenci Roye Hodgsona k dispozici další přímý kop ze třiadvacetimetrové vzdálenosti od Akinfejevovy svatyně, tentokrát se exekuce ujal sám faulovaný Harry Kane.
83
Nyní už ne tak docela, kulatý nesmysl totiž dokonce skončil v síti, to ale až poté, co byl Harrymu Kaneovi odpískán jednoznačný ofsajd. Čas se ale Rusům začíná tak jako tak krátit...
82
Jack Wilshere místo přihrávky na volného Rosea nečekaně zvolil dloubáček na Erica Diera, ten ale skončil v moci Vasilije Berezuckého. Rusové se tentokrát bez problémů ubránili.
81
Na Stade Vélodrome se právě rozběhla poslední desetiminutovka utkání a Rusové se pomalu nadechují k tlaku, trma-vrma na hranici anglického pokutového území ale nakonec vzešla ve prospěch fotbalistů hrdého Albionu.
80
Teprve před pár dny naturalizovaný Rus Roman Neustädter opouští hřiště, jeho místo na hrací ploše zaujme Denis Glušakov.
79
Hlasití angličtí fanoušci ženou hráče v bílých dresech kupředu. Z uctivé vzdálenosti to zkusil Adam Lallana, tomu ale střela příliš nesedla a Akinfejev tentokrát nemusel zasahovat.
77
Střídá také Albion. Ze hřiště odchází Wayne Rooney, který přenechává kapitánskou pásku Garymu Cahillovi, a na jeho místo nastoupí Jack Wilshere.
77
Leonid Sluckij sáhl k první změně, Alexandra Golovina nahradil o něco ofenzivněji naladěným Romanem Širokovem.
76
Po nějaké době si zahrál i Joe Hart, jehož dalekonosný nákop přetavil Sterling v přihrávku na Harryho Kanea, který si po vzoru Arjena Robbena navedl míč na střed hřiště, ale jeho následný pokus byl zblokován.
75
Vstřelený gól vlil krev do žil anglických fotbalistů, Raheem Sterling si ale v klíčový moment nestihl úplně volného Adama Lallanu a sborná dokázala dostat balon do středu hřiště.
73
Anglie právě vstřelila branku!
A je z toho gól, tak to byla výstavní rána! Albion se dočkal navzdory tomu, že po změně stran byli Rusové paradoxně o něco aktivnější. Exekuce přímého kopu se nakonec ujal ERIC DIER, jehož prudkou ránu směřující přesně pod břevno neměl Akinfejev šanci zastavit!
73
Angličané tak budou zahrávat přímý kop z ideální pozice těsně za hranicí pokutového území, k míči se staví Harry Kane a Eric Dier.
72
Nicola Rizzoli si nějakou dobu nebyl jistý, nakonec ale posoudil Ščennikovův zákrok na Dele Alliho jako nedovolený a ruskému zadákovi navíc udělil žluté napomenutí.
71
Tohle nebyl gól?! Lallana chytře pustil Roseův centr z levé strany na z druhé vlny si nabíhajícího Waynea Rooneho, jenž se ocitl tváří v tvář Akinfejevovi, ten ale jeho ránu obdivuhodně vyrazil na brankovou konstrukci!
70
Joe Hart vyběhl včas a ukryl prudkou kolmici na rozběhnutého Dzjubu ve své náruči, protiakci Albionu už zakládají Sterling s Rosem.
69
Něco přes dvacet minut před koncem na hřišti stále pobíhají základní jedenáctky obou výběru. Především na straně Albionu je to poněkud překvapivé, zdá se, že je jen otázkou času, než na hřiště vyběhne další forvard Jamie Vardy, který se rozcvičoval už v průběhu první půle.
68
Wayne Rooney se pokusil získat zpět ztracený míč, ale v souboji s Alexandrem Kokorinem si pomohl faulem. Další ruský protiútok poté mohl založit Dzjuba, který se ale k ničemu nedostal.
67
Nakonec si vybral Adama Lallanu, jemuž se podařilo přes Smolnikova odcentrovat míč do pokutového území, ve vzduchu ale zaúřadovali Ignaševič s Berezuckým a "dvě věže" dostaly balon do bezpečí.
66
Hra je hodně rozkouskovaná, tentokrát faulovali poblíž středového kruhu Rusové, a Kyle Walker tak bude mít spoustu času na rozehrávku další akce.
65
Po nějaké době musel být Akinfejev opět na pozoru, Raheem Sterling se ale na levé straně k ničemu pořádně nedostal a Smolnikov odvrátil kulatý nesmysl do autu.
64
Z tribun Stade Vélodrome se ozývá pískot pravděpodobně adresovaný Angličanům, kteří v posledních minutách podávají matný výkon a outsider z Ruska výběr hrdého Albionu nyní přehrává.
63
Angličané očividně nejsou ve druhé půli v ideálním rozpoložení a sborná to málem potrestala! Fjodor Smolov nic nevymýšlel a tvrdě vypálil, jeho projektil směřující k levé tyči ale Hart dokázal konečky prstů vyrazit!
62
Dzjuba se nakonec nedostal ani za půlící čáru, o což se nedovoleným zákrokem postaral Gary Cahill, jenž navíc vyfasoval žlutou kartu.
62
Albion se po nějaké době usadil na útočné polovině, ale ne na dlouho. Walker s Dierem o míč těsně před hranicí pokutového území přišli a na druhou stranu už upaluje Arťom Dzjuba.
61
Šatovův centr na vytáhlého kapitána Berezuckého letěl příliš vysoko a na přesnosti hlavičky ruského stopera se to projevilo, Joe Hart byl tentokrát bez práce a následovat bude odkop od jeho svatyně.
60
Sborná měla posléze k dispozici rohový kop, z něj už ale nic nebezpečného pro Harta nepramenilo. Uplynula ale sotva půlminuta a po další akci Alexandra Kokorina budou Rusové zahrávat další roh.
59
Málem jsme byli svědky vskutku kuriózní situace. Chybělo pár centimetrů a Eric Dier by si vsítil vlastní gól, Joe Hart jeho "neomylnou hlavičku pod břevno" na poslední chvíli dokázal vytěsnit!
58
Dvoumetrového Dzjubu anglická defenzíva nakonec do zakončení nepustila, míč skončil v autu. O chvilku později se ještě ke střele dostal Alexandr Kokorin, jenž ovšem z ostrého úhlu napálil obětavého Rosea.
57
Raheem Sterling si ve vysoké rychlosti poradil se svým strážcem Šatovem, jeho následný pas byl ale nepřesný a svěřenci Leonida Sluckého – jmenovitě Arťom Dzjuba – už zakládají protiútok.
56
Hráči v červených dresech po změně stran mnohem aktivněji napadají, což dělá Angličanům problémy. Albion nyní kombinuje na polovině hřiště a neví, kudy se vydat dopředu. Žádná skulinka totiž pořádně neexistuje.
55
Hvězda Manchesteru United ovšem Akinfejeva ničím nepřekvapila, strážce ruské svatyně měl potřebný prostor dokonale vykrytý a Rooneyho střela z nějakých dvaadvaceti metrů navíc zamířila nad břevno.
54
Svěřenci Roye Hodgsona budou mít k dispozici další přímý kop, tentokrát po faulu Sergeje Ignaševiče. Míč si k exekuci staví velezkušený kapitán anglického výběru Wayne Rooney.
53
Harry Kane poslal prudký centr do předbrankového prostoru, který akinfejev vyboxoval do bezpečí, ruská obrana však poté totálně zaspala a ve velké šanci se ocitl Sterling, jemuž byl ovšem opět odpískán ofsajd!
52
Nyní se na tom něco pokusil změnit Raheem Sterling, který si pohlídal ofsajdovou linii a těsně za hranicí pokutového území si poté vymodlil faul. Angličané budou mít k dispozici velmi nebezpečný přímý kop!
51
Georgij Ščennikov čistým skluzem obral o míč Walkera, fotbalisté Albionu zatím postrádají drajv a agresivitu, kterou se prezentovali před poločasovou přestávkou.
50
Po změně stran už převaha Anglie není taková, dokonce si troufám tvrdit, že Rusko je nyní o fous aktivnější. Další akci Sluckého výběru zakládá Smolov spolu s oběma stopery.
49
Wayne Rooney si na vlastní polovinu došel pro faul Smolnikova, Albion má nyní spoustu času na rozehrávku, které se ujme Chris Smalling.
48
Rusové vstoupili do druhého poločasu s nečekanou aktivitou! Kokorinův přízemní centr do předbrankového prostoru anglická defenzíva odvrátila až na poslední chvíli, teď si musel Joe Hart pořádně oddechnout.
47
Rooneyho pas na rozběhnutého Raheema Sterlinga byl příliš prudký i pro rychlonohého středopolaře Manchesteru City, následovat tak bude pouze odkop od Hartovy svatyně.
46
Hned zkraje druhé půle se málem ocitl ve skvělé palebné pozici Alexandr Kokorin, čárový sudí si ale všiml ofsajdu ruského útočníka, a hra je tak přerušena.
46
Začal druhý poločas.
Italský arbitr Nicola Rizzoli nenastavil nad rámec první půle ani minutu, aktéři námi sledovaného utkání tak míří do šaten za nerozhodného stavu. Jednoznačně aktivnějším týmem byli podle očekávání Angličané, kteří si vytvořili hned několik solidních příležitostí, Alli, Lallana, Sterling, Rooney ani Kane své možnosti nepřetavili v góly. Udrží Igor Akinfejev čisté konto i ve druhé půli? To začneme společně odkrývat ve 22:00.
45
První poločas skončil.
44
Kokorinovi ani tahání Rosea za dres nepomohlo k míči, Angličané přímočaře postupovali do další šance, kterou ale zastavil zdvižený praporek pomezního sudího – ofsajd.
43
Další Roseův nákop do pokutového území už byl o poznání nadějnější, Akinfejev ale dokázal vyboxovat balon do bezpečí a na druhou stranu může navíc zamířit petrohradský hromotluk Arťom Dzjuba.
42
Danny Rose se neortodoxním způsobem pokusil najít na zadní tyči Harryho Kanea, ten ale nedokázal zareagovat včas a míč skončil v zámezí. Následovat bude pouze odkop od Akinfejevovy svatyně.
41
Tím ale dal čas ruské defenzívě na to, aby se zkonsolidovala a z akce Albionu nakonec nic nebezpečného nebylo. Následovat bude vhazování pro Anglii na pravé straně hřiště.
40
Smolnikovův centr z levé strany byl zblokován a na druhou stranu se raketovou rychlostí vydal Raheem Sterling. Bez podpory svých spoluhráčů toho ale moc vykouzlit nemohl, a tak se rozhodl zpomalit a počkat na své parťáky.
39
Dele Alli se poté pokusil prudkou kolmicí najít Harryho Kanea, svého spoluhráče z Tottenhamu, Allimu ale přihrávka příliš nevyšla a Igor Akinfejev si vše zkušeně pohlídal.
38
Fjodor Smolov proti přesile vytěžil maximum – autové vhazování poté, co se od Lallanovy kopačky odrazil balon do zámezí. Následná akce Rusů ale byla zastavena ještě před autovou čarou.
37
Po následném rohu přišel střílený centr Kanea do pokutového území, Igor Akinfejev si však zkušeně povystoupil na hranici malého vápna a neomylně ukryl kulatý nesmysl ve své náruči.
36
Harry Kane s Dele Allim se vydali do rychlého protiútoku proti dvěma ruským zadákům, prvního jmenovaného si ale Sergej Ignaševič dokázal pokrýt a odvrátil míč na roh.
35
Deset minut před koncem první půle se aktivita hráčů Albionu opět stupňuje, napadající Adam Lallana se ale nyní dotkl míče rukou, a tak budou mít Rusové po nějaké době čas a klid na rozehrávku.
34
Kyle Walker náramně přistrčil míč Allimu, který se poté s buldočí zarputilostí zbavil obou svých strážců a naservíroval přesný pas volného Rooneyho, jehož projektil Igor Akinfejev dokázal vyboxovat!
33
Z následného rohového kopu už svěřenci Roye Hodgsona nic kloudného nevymysleli, hráči v červených dresech se ale posléze zmohli jen na nekonstruktivní odkop míče k Hartovi.
32
Rusové postrádají klíčového záložníka Děnisova a ve středu hřiště je jeho absence znát, Angličané zakládají rychlé protiakce s obrovskou lehkostí. Příkladem nyní byla famózní kolmice Waynea Rooneyho, kterou však těsně před Allim odvrátil Berezuckij.
31
Kokorinův přízemní centr z pravé strany k zamýšlenému adresátovi Ignaševičovi nedoletěl, Angličané však o míč posléze rychle přišli, a tak mohou pokračovat v akci svěřenci Leonida Sluckého.
30
Kostrbatě, leč přece se sborná prokousala až před hranici pokutového území, tam ale Smolov s Golovinem o balon přišli a zkušený Cahill poté dalekonosným nákopem dopravil pumlíč do bezpečí.
29
Vasilij Berezuckij si několikrát vyměnil míč s Berezuckým, ten poté oslovil svého stoperského kolegu Ignaševiče. Rusové ne a ne najít recept na kompaktní defenzivní val Albionu.
28
Harry Kane sice nyní napálil míč do sítě, stalo se tak ovšem až několik sekund po odpískání jasného ofsajdu tottenhamského snajpra.
28
Půlhodina hry je téměř za námi a Anglie je podle očekávání jednoznačně lepší, do hry se ale zatím příliš nedostal kapitán Rooney – Albion hrozí především po křídlech.
27
Alexandr Kokorin si v souboji s Rosem počínal statečně, míč se ale nakonec odrazil za autovou čáru od ruského středopolaře, a vhazovat tak bude Hodgsonova parta.
26
Z tribun se ozývá pískot a bučení, Rusové totiž kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou. Je to snad poprvé v celém utkání, co máme možnost sledovat souvislou kombinaci sborné.
25
Georgij Ščennikov nedostal ani krapet času na to, aby s míčem něco vymyslel, zkušený ruský výběr má zatím s rychlostí fotbalistů Albionu velké problémy a k jediné střele se dostal po standardní situaci.
24
Igor Smolnikov teď pravděpodobně zachránil Rusy od inkasovaného gólu! Raheem Sterling by se ocitl sám před Akinfejevem, vracející se Smolnikov ale doslova za minutu dvanáct odvrátil kulatý nesmysl do bezpečí!
23
Ignaševič neměl komu přihrát, a tak nakopl míč na levou stranu, kde číhal drobný Georgij Ščennikov, který ale hlavičkový souboj s Walkerem nezvládl.
22
Uplynula sotva minuta a hrdý Albion opět zahrozil po křídle! Dele Alli parádně načasoval kolmici na rozběhnutého Walkera, který následně vyzval ke skórování Adama Lallanu, liverpoolský ofenzivní hráč ale poslal balon vedle pravé tyče!
21
Raheem Sterling zatím podává skvělý výkon, jeho další přesnou přihrávku ale Danny Rose znehodnotil nepřesným finálním pasem, který skončil v moci ruských zadáků.
20
Kyle Walker teď pořádně protáhl Cahilla, který měl co dělat, aby si pokryl míč před dotírajícím Fjodorem Smolovem, zadák londýnské Chelsea si ale nakonec ve skluzu poradil.
19
Hráči v rudých dresech následně po nějaké době dostali míč za půlící čáru, vhazovat ale budou Angličané, jejichž převaha už v posledních minutách není tak markantní.
18
Tohle bylo o fous! Skvěle to udělal štírek Sterling, který se jako lasička zbavil dvou soupeřů a poté povedenou patičkou přenechal míč Roseovi, jehož centr do předbrankového prostoru Dele Alli jen tak tak minul!
17
Po zmiňované standardce si Joe Hart připsal svůj první zákrok v utkání, proti hlavičce vytáhlého Ignaševiče, která mířila přesně do středu brány, měl ale úlohu snadnou.
16
Danny Rose v souboji s Dzjubou od začátku ztrácel a do ruského útočníka nakonec zezadu zajel, svěřenci Leonida Sluckého tak budou zahrávat přímý kop z pravé strany.
15
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, italský sudí Rizzoli byl tentokrát nucen fouknout do píšťalky poté, co si Kokorin při zpracování pomohl rukou.
14
Dier dostal v souboji dvou sedmnáctek naloženo od Olega Šatova, hra je tak přerušena a hráči v bílých dresech budou mít k dispozici rozehrávku z blízkosti vlastní střídačky.
13
Tentokrát centr mířil na hlavu Erica Diera, toho ale ve vzdušném souboji předčil jeho strážce Kokorin. Ten pouze nekonstruktivně odkopl míč, kterého se krátce poté ujal Harry Kane a z dobrých dvaceti metrů vypálil, ruskou svatyni ale vysoko přestřelil.
12
K hlavičce se nakonec dostal zadák Chris Smalling, jenž ale zamířil přímo do nastavené náruče Igora Akinfejeva. Raheem Sterling se poté opět uvolnil na levém křídle a vybojoval další rohový kop pro Anglii!
11
Walker si vyměnil míč s Lallanou a poté oslovil Erica Diera, jehož centr z pravé strany odvrátil Georgij Ščennikov do zámezí – následovat bude další roh pro Albion.
10
Svěřenci Roye Hodgsona zatím jednoznačně dominují. Angličané nyní budou mít k dispozici autové vhazování z pravé strany, jehož se ujme Kyle Walker.
9
Nu, zdá se, že stoperská dvojice Ruska nestíhá! Rooney našel na levém křídle rozběhnutého Raheema Sterlinga, jehož centr do vápna Alli ještě prodloužil na zadní tyč, kde stál úplně volný Harry Kane, ten ale ze skvělé pozice promáchl!
8
Z něj už žádné nebezpečí pro sbornou nepramenilo, hra je navíc přerušena poté, co po souboji se Smolovem nešťastně došlápl Kyle Walker.
7
To byla šance! Trestuhodně neobsazený Adam Lallana dostal po parádní akci Walkera balon přímo do předbrankového prostoru a bez váhání vypálil, Akinfejev ale reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh!
6
Arťom Dzjuba utekl po pravé straně, otočil se okolo svého strážce Cahilla a poté vypálil, jeho pokus byl ale zblokován.
5
Jen čas napoví, jak úspěšně bude přestárlá stoperská dvojice Rusů Vasilij Berezuckij – Sergej Ignaševič vzdorovat nabité anglické defenzívě. V úvodních pěti minutách velezkušení zadáci zatím mnoho práce neměli.
4
Nepřesný Akinfejevův nákop skončil v autu, čímž daroval Angličanům míč. Dopředu se poté vydal Adam Lallana, jeho centr do předbrankového prostoru však dokázal odvrátit Vasilij Berezuckij.
3
Na tribunách to poprvé zahučelo! Ruská defenzíva odvrátila míč pouze k Dele Allimu, jenž bez váhání vypálil a jeho rána z hranice šestnáctky proletěla těsně nad!
3
V Marseille panují parádní podmínky, úvod zápasu se hraje za západu slunce a na Stade Vélodrome panuje vskutku bouřlivá atmosféra.
2
Dalekonosný odkop Joea Harta skončil na hlavě Ignaševiče, Rusové však o míč rychle přišli a Igor Akinfejev musel být na pozoru, aby vyběhl za nakopnutým balonem včas. Podařilo se, gólman moskevského CSKA byl u kulatého nesmyslu rychleji než Kane.
1
Výkopu se ujali Wayne Rooney s Delle Allim, svěřenci Roye Hodgsona se poté ihned vydali kupředu, akci Walkera však nedovoleně zastavil Fjodor Smolov.
1
Utkání právě začalo.
Nyní už se tak stalo, po národních hymnách Anglie a Ruska jdeme na to!
Hráči obou týmů už jsou připraveni v tunelu, za několik málo okamžiků aktéři tohoto utkání nastoupí na hrací plochu!
Úvodní sestavy:

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney (C) – Lallana, Kane, Sterling.
Náhradníci: Forster, Heaton – Milner, Vardy, Clyne, Henderson, Sturridge, Stones, Wilshere, Bertrand, Rashford, Barkley.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, Ignaševič, V. Berezuckij (C), Ščennikov – Neustädter, Golovin – Smolov, Šatov, Kokorin – Dzjuba.
Náhradníci: Guilherme, Lodygin – Šiškin, A. Berezuckij, Jusupov, Glušakov, Mamajev, Ivanov, Širokov, Samedov, D. Kombarov, Torbinskij.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni Itálie).
Anglická reprezentace na EURU (včetně kvalifikačních duelů) neprohrála po 90 či 120 minutách už ve 22 zápasech po sobě! Výběr hrdého Albionu naposledy podlehl Chorvatsku 2:3 v roce 2007, ve čtvrtfinále minulého evropského šampionátu Angličané nestačili na Itálii až po penaltách.
Předpokládané sestavy:

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Dier, Alli – Lallana, Rooney, Sterling – Kane.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Golovin, Neustädter – Smolov, Šatov, Kokorin – Dzjuba.
V generálce na EURO se Angličané trápili s Portugalci, na vině byla i nevyvážená sestava se třemi útočníky Rooneym, Vardym a Kanem. Spekuluje se, že Hodgson nechá na hrotu pouze Kanea a do sestavy se posunou křídelníci Adam Lallana a Raheem Sterling.
Favoritem utkání budou jednoznačně Angličané, kteří by podle očekávání měli najít recept na přestárlou ruskou defenzívu. Sborná se navíc bude muset obejít bez zraněných opor Igora Děnisova a Alana Dzagojeva, otazník visí i nad startem Děnise Glušakova. Je tak dost pravděpodobné, že do bouřlivého kotle Stade Vélodrome bude "vhozen" teprve před pár dny naturalizovaný Roman Neustädter.
Řekli před zápasem:

Roy Hodgson (trenér Anglie): „Není pochyb o tom, že máme své kvality. Přijeli jsme s mladým a nezkušeným týmem, nedostatek zkušeností ale vyvážíme energií a entuziasmem. Soupeře respektujeme, Rusové mají spoustu zkušeností a kostra týmu je sehraná ze Zenitu Petrohrad a CSKA Moskva.“

Leonid Sluckij (trenér Ruska): „Bylo by pro nás jednodušší, kdybychom znali sestavu soupeře. I my ji proto zveřejníme co nejpozději. Těžko říct, jestli je výhodou mládí nebo zkušenosti. I v našem týmu je několik hráčů, kteří zažijí atmosféru tak velkého turnaje poprvé. “
Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z atraktivního duelu evropského šampionátu, v němž si to o body do tabulky skupiny B rozdají reprezentace Anglie a Ruska. Začínáme ve 21:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.


Články odjinud