Turecko - Chorvatsko | ONLINE | 12.6.2016 15:00 | Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo v Parku princů 43 842 diváků!
Park princů v Paříži se začíná vylidňovat, neboť skončil zápas mezi Tureckem a Chorvatskem. Tři body urvali Chorvati, když ve 41. minutě trefil výstavní branku Luka Modrić. Záložník Realu Madrid se tak postaral o jedinou trefu utkání. Nejčastější prognózy před zápasem hovořily pro remízu, nicméně Chorvati vyhráli zcela zaslouženě. Na hřišti byli o dost aktivnější a nebýt dvou břeven, tak je rozdíl ve skóre daleko vyšší.

Pro český tým by sice bylo lepší, kdyby dnes padla remíza. Ovšem nestalo se tak, skupinu D tak aktuálně vede se třemi body Chorvatsko.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
A aby toho pro Ćorluku nebylo málo, tak nyní dostal od spoluhráče kolenem do hlavy a opět tak opouští hřiště...
90+4'
Hakan Balta se najednou zjevil jako adresát centru od Gönüla a málem skóroval! Nicméně míč se k němu na poslední chvíli nedostal díky Vidovi.
90+3'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Marko Pjaca.
90+2'
Turecko se v posledních minutách drží u šestnáctky Chorvatska a snaží se o vyrovnání nepříznivého skóre, nicméně defenzíva Chorvatska je stále bezchybná.
90+1'
Volkan Şen nehezky fauloval, nicméně žlutou kartu dostal až za své následné průpovídky k hlavnímu arbitrovi Jonasu Erikssonovi.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby!
90'
Na poslední minuty se tak vyztuží obrana Chorvatska, jelikož přišel stoper Gordon Schildenfeld. Turci se ovšem i bez něj nemohli dostat do zakončení. Tak uvidíme, jak se s tím poperou nyní.
89'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Gordon Schildenfeld.
88'
Andrej Kramarić se hned dostal k míči a zkoušel jej odkopnout, nicméně poslal balón pouze k prvnímu možnému Turkovi. Tím byl Emre Mor, který zkouší rozjet další ofenzivní akci Turecka, nicméně Chorvatsko se hodně dobře brání.
87'
Centrovat zkoušel Erkin, nicméně jemu se centr moc nepovedl. Po chvíli odrazů se však dostal míč k Morovi, který se snaží rozvíjet další útok tureckého týmu.
86'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišič, přichází Andrej Kramarić.
85'
Nyní se čeká jen na přerušení hry, aby mohl zraněný Ivan Perišić vystřídat. U míče jsou však aktuálně Turci.
84'
A Chorvati jsou opět v deseti. Tentokrát hřiště opustil Ivan Perišić, kterého chytly křeče. Nicméně bude brzo střídán, náhradník Kramarić je již připraven.
83'
Ti si však s míčem neporadili a do akce šel Ivan Perišić! Jeho samostatný únik však Babacan vychytal, jelikož si na záložníka milánského Interu chytře vyběhl.
82'
Luka Modrić se zkoušel přesunout dopředu a založit další útok Chorvatska, nicméně moc se mu to nepovedlo a de facto tak daroval míč Turkům.
81'
Danijel Subašič se přesunul k té bližší tyči, kam nakonec letěl projektil ze standardní situace. Pro gólmana AS Monaka se tak nejednalo o nijak těžký zákrok.
80'
Emre Mor skvostnou přihrávkou našel Şena, který byl však faulován Ivanem Strinićem. Ten tak získává žlutou kartu.
80'
Onen rohový kop se snesl na hlavu Milana Badelja, jehož hlavička však patří do kategorie těch méně povedených. Volkan Babacan bude vykopávat.
79'
Autové vhazování se opět dostalo k Marcelu Brozovićovi, jehož projektil jen tak tak vytěsnil Volkan Babacan na rohový kop!
78'
Tempo hry o něco spadlo. Člověk by čekal, že v posledních minutách se budou Turci urputně snažit vyrovnat, nicméně u míče jsou více Chorvati. Ti aktuálně kombinují na polovině soupeře.
77'
Další ofenzivní akci chorvatského výběru ukončila obrana Turecka, která balón odkopla na druhou polovinu hřiště mezi zadáky Chorvatů.
76'
Aktuálně sledujeme kombinace chorvatských hráčů, kteří se zkouší prodrat přes zpevněnou obranu tureckého celku.
75'
Chorvati jsou v dnešním zápase na hřišti v deseti již potřetí. I nyní se však Vedran Ćorluka vrací na hřiště s nově obvázanou hlavou. Tentokrát už mu to snad vydrží.
74'
Ćorlukovi se opět pokazila jeho vizáž a opět se mu rozkrvácela hlava. Uvidíme, jestli se ještě vrátí, každopádně zatím jsou Chorvati v deseti na hřišti.
73'
Střídající Şen zkoušel obehrát více obránců Chorvatska, nicméně to se mu moc nepovedlo. Turečtí hráči ovšem i tak získali minimálně míč na polovině soupeře.
72'
Mario Mandžukić nádherně nacentroval na Ivana Perišiće, ovšem i tentokrát může Turecko děkovat brankové konstrukci! Ta se postarala o zastavení střel záložníka Interu Milán.
71'
Dalekonosný projektil vyslal Çalhanoğlu, který jindy je v této situaci hodně nebezpečný. Nyní těžce netrefil klec chorvatského výběru. Danijel Subašič tak bude vykopávat.
70'
Na hřiště přišla nová akvizice Borussie Dortmund. Uvidíme, jestli Emre Mor nějako změní dosavadní průběh hry.
69'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Emre Mor.
68'
Nyní se však Chorvatsku průnik nepovedl. Jejich pokus o přenesení hry na druhou polovinu skončil na nohou Buraka Yılmaze, který ukončil ofenzivní snažení Chorvatů.
67'
A opět další skvostný centr Ivana Perišiće, který směřoval na Brozoviće! Záložník Chorvatska však ani tentokrát netrefil tureckou svatyni.
66'
Turecko se tak dostává do situace, kdy bude hrát na 2 hrotové útočníky. Nyní toto zkouší převést do praxe a dostat se ke kleci Subašiče.
65'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Arda Turan, přichází Burak Yılmaz.
64'
Turci se nyní snaží opět útočit. Konkrétně Gökhan Gönül zkoušel centrovat do šestnáctky Chorvatska, nicméně zde našel pouze připravené rukavice Danijela Subašiče.
63'
Ivan Perišić se zkoušel prodrat přes Topala, nicméně neúspěšně. Turci míč odkopli a Chorvati se musejí k Babacanovi prodírat znovu.
62'
Toho se ujal Darijo Srna, který poslal autem míč právě na Brozoviće. Ten z veliké blízkosti vypálil velmi ostrý projektil, který jen tak tak přeletěl klec zaskočeného Babacana!
61'
Podél lajny to zkoušel Brozović, jeho průnik však neslavil štěstí. Nicméně i tak vybojoval autové vhazování pro Chorvatsko.
60'
A právě sledujeme návrat Vedrana Ćorluky na hřiště, opět s módním doplňkem na hlavě. Při jeho návratu se zvedá hlasitost podpory chorvatských fanoušků, kteří momentálně jasně hlasově převyšují ty turecké, kterých je o mnoho více.
59'
Přitom může zpoza hrací plochy pozorovat rohový kop Turecka. Ten se jim moc nepovedl. Çalhanoğlu poslal míč přímo do náruče Danijela Subašiče, který si tak moc nepřidělal práci.
58'
Ćorluka na druhý poločas sice sundal svůj módní doplněk v podobě obvazu okolo hlavy, ovšem nyní se mu hlava opět rozkrvácela. Stoper Chorvatska je tak nucen na chvíli opustit hřiště a jít opět obohatit svoji vizáž.
57'
Darijo Srna čekal až moc dlouho na ideální chvíli pro centr, až nakonec míč ztratil. Škoda pro Chorvatsko, Turkové tak získávají míč.
56'
Turci zůstali chvíli jen šokování, nicméně nyní už opět nám představují své ofenzivní choutky a prodírají se dopředu.
55'
Ivan Perišić centroval do šestnáctky, zde stál Babacan. Ten míč pouze vyrazil na Darija Srnu! Kapitán chorvatského výběru však ukázal, že levá noha není ta pravá. Míč netrefil vůbec přesně a poslal ho mimo odkrytou klec.
54'
Arda Turan se opět moc nepředvedl a ztratil míč. Nicméně tolik ho to mrzet nemusí, neboť Chorvati toho aktuálně v ofenzívě nijak moc nevyužívají a přihrávají si v obraně.
53'
Po této situaci se Chorvati opět dostali do hry. Konkrétně Ivan Perišić se snaží prodrat po křídle a založit další ofenzivní kousek.
52'
Darijo Srna se ujal exekuce této standardní situace a málem skóroval! Jeho ostrý projektil orazítkoval břevno klece Babacana. Veliká škoda pro Chorvaty, štěstí pro Turky.
51'
Ivan Rakitić se nádherně zmocnil míče a byl faulován Tufanem těsně před pokutovým územím Turecka. Navíc přímo proti brance. Jak Chorvati využijí tuto situaci?
50'
Ivan Rakitić centroval do shluku hráčů, kde zkoušel nalézt své spoluhráče. Povedlo se mu najít Maria Mandžukiće, který však míč hlavou usměrnil do Babacana.
49'
Turci hodně přidali, což dal znát také Hakan Balta. Jeho zákrok ocenil Jonas Eriksson žlutou kartou.
49'
A opět Volkan Şen! Tentokrát se záložník Turecka opřel do střely z voleje! Kdyby netrefil Tosuna, tak by jistě Subašiče ohrozil více.
48'
Střídající Volkan Şen zkoušel ihned pálit, nicméně jeho projektilu zastavil cestu Luka Modrić, který svou skvělou defenzivní činností výrazně pomohl Subašičovi.
47'
Strinić se po Vidovi zmocnil míče a pomalým způsobem zkouší rozjet útočnou akci chorvatského výběru.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Volkan Şen.
46'
Začal druhý poločas.
V Parku princů skončil první poločas atraktivního fotbalu, který navíc hodně zajímá i českého fanouška. Po první třičtvrtěhodině vedou Chorvati nad Tureckem 1:0! O rozdíl ve skóre se postaral v jednaačtyřicáté minutě Luka Modrić, který nádhernou střelou rozvlnil síť Babacana. O tomto gólu se bude nejspíše ještě mluvit, protože patří do kategorie těch výstavních. Jak se vyvine další poločas? Dokáží Turci snížit, či otočit zápas ve svůj prospěch? Nebo si Chorvati náskok pohlídají?
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Nastavily se 2 minuty nad rámec řádné hrací doby. Z onoho rohového kopu nakonec nic nevzešlo a oba celky už spíše dohrávají tento poločas.
45+1'
Arda Turan se dostal do pokutového území Chorvatska a zkoušel skórovat. Jeho pokus mu však překazil Ivan Perišić, který nádherným skluzem ve vlastním pokutovém území dal Turkům reparát v podobě rohového kopu.
45'
Na stadionu jsou nyní velmi hodně slyšet příznivci Chorvatska, kteří přeřvávají početnější výpravu tureckých fandů. Oba tábory fanoušků však nyní sledují konec prvního poločasu, kdy se momentálně hraje už opatrnější fotbal.
44'
Záložník Realu Madrid tak otevřel skóre. Nyní už ovšem musel bránit Çalhanoğlua, který se zkoušel prodrat k brance Chorvatů.
41'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Tak toto byl výstavní gól! Po nepovedeném rohovém kopu se turecký obránce zkoušel odkopem naslepo zbavit míče. Do letícího míče kopl ihned LUKA MODRIĆ, který jej nasměroval za záda Babacana – 0:1!
41'
Po akci, při které skončil Tufan na zemi, se dožadovali turečtí fanoušci odpískaného faulu. Rozhodčí jim nevyhověl a místo toho nechal hru plynout, díky čemuž se Chorvati dostali k dalšímu rohovému kopu.
40'
Ćorluka s ozdobou na hlavě nyní efektivně zastavil Özyakupa, který se snažil prodrat se k chorvatské kleci.
39'
Další rohový kop rozehráli Chorvati přihrávkou. Po té přihrávce se míč dostal k Mariu Mandžukićovi, který střelou z vápna zkoušel překvapit Babacana. Ten si však projektil hrotového útočníka Chorvatska pohlídal.
38'
Nyní nám tempo hry o něco spadlo. Míč se během jedné chvíle dostal od Subašiče k Babacanovi a poté zas zpět k Subašičovi.
37'
A právě hráč Bayeru Leverkusen se z veliké dálky opřel do míče a zkoušel trefit klec Subašiče. Nicméně jeho projektil letěl přespříliš vysoko, než aby slavil úspěch a rozvlnil chorvatskou síť.
36'
Další volný přímý kop pro Turecko. Domácí celek se této standardní situace zhostí po faulu Luky Modriće. Kopat jej bude Çalhanoğlu.
35'
Rakitićův pas sice neslavil přes Topala úspěch, nicméně ten si míč nezpracoval úplně nejlépe a toho chtěl využít Ivan Perišić, který se jej automaticky snažil zezadu obrat o kulatý nesmysl.
34'
Vedran Ćorluka se za ovací ze stadionu vrací zpět na hřiště s omotanou hlavou obvazy. Nicméně při jeho příchodu zůstává na zemi sedět Mario Mandžukić, který si však nejspíše ošetření nepřeje.
33'
Na místo Ćorluky na chvíli nastoupil Luka Modrić, který svou defenzivní úlohu nyní splnil, když zastavil pokus tureckého výběru.
32'
V zápase se již pokračuje po kratičké odmlce se zraněním Ćorluky. U míče jsou Turci a pomalu zakládají nový útok proti aktuálně oslabeným Chorvatům.
31'
Cenk Tosun se nyní nehezky pozdravil s Ćorlukou, který zůstává ležet na zemi a teče z něj hodně krve. Nicméně v zápase by měl pokračovat po chvíli. Tosun si připisuje žlutou kartu.
29'
Tak tohle bylo těsné! Gökhan Gönül našel nádherným centrem Ozana Tufana, který však z bezprostřední blízkosti trefil pouze padajícího Danijela Subašiče. Ten míč zastavil jen tak tak na brankové čáře.
28'
Opět Darijo Srna. Jeho centr Volkan Babacan vyrazil pouze před sebe, kde už stál Milan Badelj! Nicméně gólman Başakşehiru si s projektil Badelja poradil na jedničku.
27'
Marcelo Brozović sice skvostně vybojoval míč na boční straně tureckého vápna, nicméně celou situaci vyloženě zpackal svým centrem. Jeho centr totiž mířil do míst, kde nebyl žádný Chorvat.
26'
Ćorluka zkoušel rozehrávat a málem se mu povedlo vytvořit útok svého týmu, nicméně jeho pokusu učinil přítrž Hakan Balta.
25'
Po těchto chorvatských akcích se dostávají ke slovu taktéž Turci. Ti aktuálně kombinují před pokutovým územím Chorvatska, ovšem ne a ne to nijak využít.
24'
Brozović si se Srnou vyměnil míč a následně Darijo Srna centroval právě na Marcela Brozoviće. Ani tentokrát si však hráč Interu Milán neporadil hlavou nejlépe.
23'
Ivan Perišić se vydal po straně k šestnáctce Turků, kde stál Marcelo Brozović! Ten se tak rázem ocitl ve veliké šanci, jeho hlavička už úspěšná nebyla.
22'
Na druhé straně zkoušel upravit skóre Ivan Rakitić. Ten získal míč a čekal jej výlet mezi dva stopery Turecka. Všemi možnými triky je zkoušel obelhat, ovšem nepovedlo se mu to a Chorvati musejí rozehrávat znovu.
21'
Tentokrát s rozehrávkou Chorvati celkem otálejí. Subašič tentokrát neodkopával, ale rozehrával po zemi. Míč se dostal až k Modrićovi, který jej nezpracoval tak, jak by měl a rázem z toho byla šance pro Turky. Ty s šancí však nijak nenaložili.
20'
Onen rohový kop už tolik efektivní nebyl. Chorvati se ubránili na jedničku a Danijel Subašič je po další nepovedené akci Turecka připraven vykopávat od své klece.
19'
Další volný přímý kop pro Turecko. Jeho exekutorem se stal Arda Turan, který zkoušel centrovat. Jeho centrovaný míč byl však odhlavičkován obránci Chorvatska na následný rohový kop pro domácí Turky.
18'
Při rohovém kopu bylo v pokutovém území velmi málo Chorvatů! Pouze 3, i to však stačilo k ohrožení klece. Hlavička Maria Mandžukiće sice neslavila nakonec úspěch, ovšem neměla od něj vůbec daleko.
17'
Darijo Srna zkoušel opět centrovat. Hráč Doněcku ovšem nemířil úplně přesně a jeho centrovaný míč skončil na noze Hakana Balty. Po sérii dalších přihrávek se dostal míč do zámezí a Chorvati získávají rohový kop.
16'
Založit nový útok Chorvatů zkoušel Mario Mandžukić. Útočník Juventusu však aktuálně selhal a díky jeho selhání se míč dostal k Turanovi, který ihned zakládá nový útok Turecka.
15'
Ze souboje Brozović vs. Topal o míč vyšel nakonec vítězně obránce Turecka. Ten zabránil Brozovićovi k zisku míče v blízkosti šestnáctky Turecka a navíc získal pro svého gólmana odkop od klece.
14'
Ozan Tufan to zkoušel z veliké dálky. Z opravdu veliké dálky. Střele chyběla potřebná razance a taktéž i přesný směr. Míč se tak dokutálel daleko od branky a Danijela Subašiče čeká výkop od klece.
13'
Topal efektivně našel Gönüla, který se rázem ocitl v blízkosti pokutového území Chorvatů. Zde si však vzala slovo hostující obrana, která zneškodnila jakoukoliv snahu domácího celku o skórování.
12'
Arda Turan opět získal míč a kombinuje. Celkově se hráči Turecka drží zhruba u půlící čáry a vymýšlejí, jak se prodrat přes zálohu chorvatské reprezentace.
11'
Brozović se zkušeně opřel do Ardy Turana, nicméně v rámci pravidel. Turci tak opět ztrácejí míč na polovině Chorvatů a budou se muset zkusit prodrat znovu k Subašičovi. Chorvati zatím brání bezchybně.
10'
Centr z volného přímého kopu se vznesl akorát do náruče připraveného Danijela Subašiče. Ten následně rozehrál míč, který se posléze dostal k Rakitićovi. Jeho průnik však skončil faulem na soupeře.
9'
Badelj nehezky zastavil Özyakupa, čehož si okamžitě všiml Jonas Eriksson. Ten hru ihned zastavil a udělil tureckému výběru volný přímý kop, nicméně hráči Fiorentiny kartu nepřidělil.
8'
Další volný přímý kop pro Chorvaty. Tentokrát jej hosté rozehráli rychle, až se Ivan Perišić ocitl s míčem u rohového praporku. Zde si ovšem nevedl hráč Interu Milán úplně nejlépe. Míč tak putuje k Babacanovi.
7'
Nacentrovaný míč se snášel na Ozana Tufana, nicméně ten si ho nedokázal zpracovat. Díky jeho nepovedenému zpracování se míč dostal k Modrićovi.
6'
Autovým vhazováním vpustili Turci míč zpět do hru. Konkrétně se kulatý nesmysl dostal ke Çalhanoğluovi, ten s ním však nic moc aktuálně nevymyslel.
5'
Kapitán chorvatského výběru nenacentroval úplně nejlépe a z rohového kopu nakonec nic nebylo. Dorážet míč ještě zkoušel Strinić, nicméně ani on neslavil úspěch. Míč se tak dostává k Turkům.
4'
Po menším sporu s rozhodčím se již opět hraje. Dopředu se zkoušeli prodrat hosté. Jejich útočné snažení vyústilo v rohový kop, jehož exekuce se ujme Srna.
3'
O výkop se nyní postaral turecké gólman Volkan Babacan. Jeho výkop se však dostal jen k Modrićovi.
2'
A nyní se z rychlého protiútoku málem radovali hosté! Darijo Srna centroval těsně před Babacana, který jen přihlížel na pokus Rakitiće. Záložník Barcelony ovšem netrefil míč.
1'
Arda Turan zkoušel centrovat do šestnáctky Chorvatka, nicméně neúspěšně. Volný míč si vzal Ivan Rakitić a přes Perišiće vysunul dopředu Mandžukiće.
1'
O úvodní výkop se v deštivém Parku princů postarali fotbalisté Turecka. Ti nyní zakládají první útok.
1'
Utkání právě začalo.
Nyní dozněly obě hymny a zápas tak může začít.
Úvodní sestavy:

Turecko: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Erkin – Çalhanoğlu, Tufan, Inan, Özyakup, Arda Turan (C) – Tosun.
Náhradníci: Kivrak, Tekin – Kaya, Çalık, Şahin, Şahan, Köybaşı, Yılmaz, Mallı, Şen, Mor, Özbayraklı.

Chorvatsko: Subašič – Srna (C), Ćorluka, D. Vida, Strinić – Modrić, Badelj – Brozović, Rakitić, Perišič – Mandžukić.
Náhradníci: Vargić, L. Kalinić – Vrsaljko, Jedvaj, Kovačić, Kramarić, Schildenfeld, Rog, N. Kalinič, Ćorić, Pjaca.

Rozhodčí: Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všichni SWE), William Collum (SCO)..
ROZHODČÍ:

Hlavní rozhodčí: Jonas Eriksson (SWE)
Asistenti: Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (oba SWE)
Brankoví rozhodčí: Stefan Johannesson, Markus Strömbergsson (oba SWE)
Čtvrtý rozhodčí: William Collum (SCO).
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:

Turecko:

13.11.2015 Katar – Turecko 1:2
17.11.2015 Turecko – Řecko 0:0
24.03.2016 Turecko – Švédsko 2:1
29.03.2016 Rakousko – Turecko 1:2
22.05.2016 Anglie – Turecko 2:1
29.05.2016 Turecko – Černá Hora 1:0
05.06.2016 Slovinsko – Turecko 0:1

Chorvatsko:

17.11.2015 Rusko – Chorvatsko 1:3
23.03.2016 Chorvatsko – Izrael 2:0
26.03.2016 Maďarsko – Chorvatsko 1:1
27.05.2016 Chorvatsko – Moldavsko 1:0
04.06.2016 Chorvatsko – San Marino 10:0
Jak jsem již zmínil, tak se utkání hraje v hlavním městě Francie a to v Paříži. Konkrétně na stadionu Parc des Princes (neboli Park princů), kde své domácí zápasy hraje Paris Saint-Germain.
Oba celky svoje poslední dva sehrané zápasy vyhrály. Turci porazili 1:0 Černou Horu a Slovinsko, kdežto Chorvati stejným výsledkem přehráli Moldavsko a vysokou výhrou 10:0 vyhráli generálku nad San Marinem!
CHORVATSKO

To na Chorvaty je jako vždy vyvíjen tlak, aby skončili vysoko. Talentovanou zálohu, jakou se může pyšnit chorvatský celek, má jen tak málokdo. Svěřenci Anteho Čačiće se budou pokoušet skončit lépe, než tomu bylo na posledním Mistrovství Evropy, kde chorvatští reprezentanti skončili už v základní skupině. Spoléhat budou především na jména jako je Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandžukić a další.

NOMINACE NA EURO:

Brankáři: Lovre Kalinić (Hajduk Split), Danijel Subašić (AS Monaco), Ivan Vargić (NK Rijeka)
Obránci: Vedran Ćorluka (Lokomotiv M.), Tin Jedvaj (Leverkusen), Gordon Schildenfeld (D. Záhřeb), Darijo Srna (Š. Doněck), Ivan Strinić (SSC Neapol), Domagoj Vida (Dynamo Kyjev), Šime Vrsaljko (US Sassuolo)
Záložníci: Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozović (Inter Milán), Ante Ćorić (D. Záhřeb), Mateo Kovačić (Real Madrid), Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Perišić (Inter Milán), Marko Pjaca (D. Záhřeb), Ivan Rakitić (FC Barcelona), Marko Rog (D. Záhřeb)
Útočníci: Duje Čop (Málaga CF), Nikola Kalinić (Fiorentina), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Mario Mandžukić (Juventus FC).
TURECKO

Turecká reprezentace patří zrovna k favoritům na vyšší příčky, proto budou chtít jistě svěřenci Fatiha Terima potvrdit tyto domněnky výhrou nad Chorvaty. Turecko ovšem rozhodně nečeká jednoduchá cesta, krom Chorvatů mají ve své skupině ještě Španěly s Čechy. Zbylé dva celky spolu sehrají duel o den později v Toulouse. Dokáže však dnes turecká reprezentace v čele s Ardou Turanem porazit Chorvaty?

NOMINACE NA EURO:

Brankáři: Volkan Babacan (Istanbul B.), Onur Kivrak (Trabzonspor), Harun Tekin (Bursaspor)
Obránci: Hakan Balta (Galatasaray), Ahmet Çalik (G'birliği), Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Semih Kaya (Galatasaray), Ismail Köybaşi (Beşiktaş), Şener Özbayrakli (Fenerbahçe), Mehmet Topal (Fenerbahçe)
Záložníci: Hakan Çalhanoğlu (Leverkusen), Caner Erkin (Fenerbahçe), Selçuk Inan (Galatasaray), Yunus Malli (Mainz), Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş), Olcay Sahan (Beşiktaş), Nuri Şahin (Dortmund), Volkan Şen (Fenerbahçe), Ozan Tufan (Fenerbahçe), Arda Turan (FC Barcelona)
Útočníci: Emre Mor (Nordsjael.), Cenk Tosun (Beşiktaş), Burak Yilmaz (Beijing G.).
Vítám vás u sledování třetího hracího dne na EURU 2016! Dnes se nám otevře skupina D, kde mimo jiné hraje i naše reprezentace České republiky. Skupinu otevře zápas mezi celky Turecka a Chorvatska. Provázet vás jim bude Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Články odjinud