Sudí nenastavil ani minutu, takže duel Teplic s Libercem končí remízou 1:1. Druhý poločas a především posledních dvacet minut bylo nadmíru zajímavých. Fotbalisté Teplic byli aktivnější a chtěli strhnout vítězství na svou stranu. To jim však překazil brzkou vyrovnávací trefou Josef Šural. Liberec si tak odváží ze Stínadel velmi nadějný výsledek pro domácí odvetu. Slovan navíc prolomil teplické prokletí, když na teplickém stadionu skóroval po 880 minutách.
90
V samém závěru domácí kombinují na polovině Liberce, ale hostující obranná linie je zcela nepropustná.
89
V posledních okamžicích zápasu si zahraje Smejkal, který nahradil Jindráčka.
88
Hra se po delší době uklidnila. Do útoku se derou i hráči Liberce. Ale domácí obrana nechybuje.
86
Hosté střídají. Střelce liberecké branky Šurala nahradil Liška.
83
Žlutou kartou napomenut hráč Teplic Ježdík.
80
V závěru duelu má tento pohárový fotbal grády! Nejdříve kombinovali ve vápně Teplic Štajner s Rabušicem, posléze se na druhé straně ocitli v gólovkách Dolejš a Čajič!
77
Zápas začíná být dost zajímavý! Z dálky se opřel do míče Vachoušek a Hauzr musel vytáhnout těžký zákrok.
76
Kouč Teplic Rada po gólové tříminutovce poprvé střídá. Ze hřiště odešel záložník Volek, místo něj běhá po trávníku Zoubele.
75
Liberec právě vstřelil branku! Liberečtí s vyrovnáním opravdu dlouho neváhali! Slovan po inkasované brance vyrazil do útoku a svůj krátký nápor zužitkoval. JOSEF ŠURAL zblízka doklepl po centru míč za záda gólmana Grigara!
73
Teplice právě vstřelily branku! Tohle byla bomba k tyči! Hauzr s Nezmarem si dávali přednost ve vápně, liberecký gólman nakonec míč vyboxoval. Ale jen k MARTINU JINDRÁČKOVI, který napřáhl z pětadvaceti metrů a poslal výstavní bombou k tyči domácí do vedení!
69
Domácí Siva posílal trestný kop do ohně, liberečtí beci opět zvládli svou práci na výbornou.
68
Na druhé straně unikal Šural, teplický stoper Lukáš jeho střelu nakonec zblokoval. Pokračuje boj ve středu hřiště.
67
Před Hauzrem létaly dva nebezpečné centry, defenziva Liberec však byla bezchybná.
65
Vachoušek měl mnoho prostoru a času, ale než se rozhodl kam přihraje, tak ho zkosil Breznaník a o míč připravil. Vachoušek se pak těžce zvedal z trávníku.
63
Stále stejný obrázek. Teplice mají iniciativu na svých kopačkách, ale jejich snažení končí před vápnem Slovanu.
61
První střídání zápasu. Ze hřiště odešel liberecký Hadaščok, na trávník zamířil Rabušic.
58
Ve druhém poločase jsou lepším týmem Teplice. Přestože ale mají územní převahu, velkou šanci si dosud nevypracovaly.
56
Dolejš krásně naservíroval míč Jindráčkovi, ten však svou šanci nevyužil!
54
Na levé straně operoval Ježdík, v přesile však podlehl tlaku libereckých beků. A vzápětí byl faulován na polovině hřiště Dolejš.
51
Jindráček se snažil dostat pod tlak Breznaníka, ten tvrdě balon odpálil daleko od liberecké branky.
50
Dnešní utkání sleduje 2 013 diváků.
49
Před vápnem riskoval gólman Slovanu Hauzr a měl štěstí, že Dolejš s ním nešel do souboje razantněji.
47
Z následného rohu hlavičkoval v malém vápně Vondrášek těsně nad bránu!
46
Hned po úvodním hvizdu se do útoku dral Jindráček, jeho průnik zastavili hráči Liberce za cenu odkopu na roh.
46
Oba celky vstoupily do utkání aktivně, ale postupem času se jejich kreativita z trávníku vytrácela. Rozruch přinesly až poslední okamžiky první půle. Nejdříve se v gólové akci ocitl Jindráček, posléze sudí branku Teplicím neuznali.
45
Vzápětí z následného rohu Teplice skórovaly, ale sudí Proske neuznal gól kvůli ofsajdu!
44
Největší šanci zápasu si Teplice připravily na závěr poločasu! Volek našel u levé tyče Sivu, který naservíroval míč na Jindráčka, ale do střely se vložil Nezmar a vyrazil míč na roh, přestože byl na brankové čáře!
42
Janů skolil na polovině hřiště Ježdíka, za což si vysloužil žlutou kartu!
40
Zatímco úvod zápasu vypadal zajímavě, v dalším průběhu hry úroveň utkání notně klesla.
39
Nyní Čajič pronikl do vápna a našel Jindráčka, ten si míč ovšem ukopl!
38
Oba soupeři mají problém přesně kombinovat. Naopak defenzivy jsou bezchybné, takže fotbalisté divákům neukázali už dlouho žádnou gólovou příležitost.
37
Teplický útok končí v zámezí. Domácí si nedokázali přesně přihrát.
35
Nyní daleko z branky vyběhl gólman Teplic Grigar. Svedl souboj o míč s Rilkem a v duelu byl úspěšnější.
33
O rozjezd akce se snažil Ježdík, ale své tažení ukončil nepřesnou přihrávkou na Volka.
32
Vachoušek hledal v útoku Volka, Hauzr byl ovšem u míče dříve.
30
Ježdík měl prostor ve vápně, ale celou akci zastavil zcela nepřesným centrem.
28
Vzápětí byl u míče opět Jindráček. Po jeho střele však budou muset pořadatelé hledat míč v lese za stadionem.
27
Čajič chtěl poslat do průniku Jindráčka. Toho však zastavil ofsajd.
25
Ke střele se odhodlal i Bosančič, ovšem jeho pokus tepličtí stopeři zblokovali.
24
Z dálky to zkoušel liberecký Janů, ale svou ránu nasměroval příliš vysoko.
23
Oba celky bojují ve středu hřiště, vázne kombinace.
21
To se však povedlo Volkovi. Ježdík centroval před Hauzra, kde úřadoval Volek a Nezmar nakonec se štěstím odvrátil na roh!
20
Teplice se usadily na polovině Slovanu. Avšak se zatím nemohou dostat do vápna Liberce.
17
Po náporu Liberce se o slovo znovu hlásí domácí. Před Hauzrem vzniklo několik závarů a obrana hostů odvrátila i teplickou standardku.
15
Tohle volalo po gólu! Štajner vysunul Rilkeho, který unikal na Grigara a gólman Teplic zachránil situaci jen díky svému famóznímu zákroku!
13
Hadaščok unikal po pravé straně, ale obránci Teplic byli v přesile. Posléze centroval Breznaník, ale jeho nákop Grigar v klidu pokryl.
9
Po devíti minutách hry přebírají iniciativu v zápase na svou stranu hráči Liberce. Jsou aktivnější a vymýšlejí solidní kombinace.
7
Liberec nyní mohl klidně skórovat! Hadaščok si udělal prostor ve vápně a svou tvrdou bombu namířil jen těsně nad branku!
5
Teplice poprvé vážně ohrozily branku soupeře. Kopaly dva rohové kopy a při tom druhém se Jindráček natahoval volný po míči u levé tyči.
5
Na Stínadla si nenašlo cestu mnoho diváků. Ti co na stadion dorazili, se však snaží vytvořit solidní kulisu.
4
Ježdík fauloval za polovinou hřiště, poprvé se tak s míčem potkají hráči Liberce.
3
Domácí mají stále míč na svých kopačkách, ale nic většího dosud nevymysleli.
2
Teplice se hned od začátku snaží o aktivní hru. Zatím si však připravují pozici pro vážnější ohrožení soupeře ve středu hřiště.
1
Tepličtí fotbalisté se budou muset obejít bez svého kanonýra Mahmutoviče. Naopak hned od úvodu dostanou prostor Volek s Vondráčkem, kteří se do Teplic přesunuli z Ústí nad Labem a zatím toho příliš neodehráli. Liberec nastupuje v silné sestavě, čímž potvrzuje, že pohárovou soutěž bere vážně. Některé změny však kouč Šilhavý přece jen připravil. Do branky se tak postaví náhradní gólman Hauzr a na lavičce například zůstal Rabušic.
Úvodní sestavy: FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Siva - Ježdík, Vachoušek, Čajič, Dolejš - Vondráček, Volek. FC Slovan Liberec: Hauzr - Kelič, Janů, Nezmar, Bosančič - Rilke, Breznaník, Štajner, Gebre Selassie - Hadaščok, Šural. Rozhodčí: Proske - Santarius, Tacina.
Dosavadní cesta Teplic pohárem: 2.kolo: Ústí nad Labem - Teplice 0:2 3.kolo: Mikulovice - Teplice 0:4 4.kolo: Teplice - Karviná 1:0; 4:1 Dosavadní cesta Liberce pohárem: 2.kolo: Varnsdorf - Liberec 0:4 3.kolo: Liberec - Hradec 3:1 4.kolo: Liberec - Převýšov 4:1; 2:1
Teplice se budou chtít rehabilitovat po víkendovém ligovém kolapsu s Viktorií Žižkov (0:0). Naopak Liberec předvedl famózní druhý poločas v Olomoucí, díky němuž porazil Sigmu 4:2. Zápas bude pikantní pro záložníka Liberce Emila Rilkeho, který svou prvoligovou kariéru začínal právě v Teplicích po boku zkušených hráčů Horvátha, Hunala, K. Rady nebo současného reprezentanta Rezka.
Půjde zároveň o druhou konfrontaci soupeřů v jarní sezóně. Nedávno totiž Tepličtí porazili svého tradičního soka v rámci Gambrinus ligy 1:0 gólem Mahmutoviče. Pohár je však samostatnou soutěží, takže liberečtí fotbalisté věří, že jejich dlouhodobá ligová neúspěšnost v Teplicích nebude mít na jejich výkon vliv. Naposledy tu Slovan zvítězil v roce 2005 gólem Miroslava Slepičky z 5. minuty! Sedm let tak trvá čekání Liberce na plnohodnotný zisk z Teplic.
Dobrý večer z teplických Stínadel! Na zdejším trávníku se schyluje k úvodnímu duelu čtvrtfinále Poháru České pošty mezi domácím výběrem a Slovanem Liberec. Oba celky živí naději na konečný úspěch v pohárové soutěži, který automaticky zaručuje účast v předkole Evropské ligy. Odveta je na programu příští středu 28. března v Liberci.