První utkání semifinále Poháru České pošty je u konce. Pod Ještědem bylo k vidění celkem sedm branek a diváci se tak jistě nenudili. Libereckým tahounem byl především Jiří Štajner, který přispěl k výhře rovnou hattrickem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u dalších on-line přenosů brzy napočtenou.
90+1
Liberečtí ještě podnikli jeden útočný výpad, který ale nic zajímavého nepřinesl.
90
Domácí šetří čas a ještě v samotném závěru střídají. Frýdek nahrazuje Rabušice.
90
Hlavní rozhodčí Franěk nastaví jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
89
Delarge byl přistižen v ofsajdu a svou útočnou akci musel přerušit.
88
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal Vaňek. Hattricku mu ale v dnešním zápase není souzen.
87
Kelić měl na kopačce pátou branku domácích. Jeho nepříliš razantní střelu ale vychytal jablonecký gólman.
86
Samotné dění posledních minut se odehrává převážně na polovině Baumitu.
85
Jablonečtí už příliš času nemají a vypadá to, že budou své tři branky do odvety spíše bránit.
84
Po Fleišmanově přesném pasu se k hlavičce dostal Kováč. Ten ale nedokázal přesně zamířit a minul.
83
Delarge předvedl rychlý brejk, který ale končí dost neslavně. Přihrávka koňského útočníka nabíhajícího Pavelku nenašla.
82
Rybalka se dostal k odraženému balonu, zbavil se protihráče a svoji slabší nohou vystřelil však dobré dva metry od Špitovi klece.
81
Beneš se dostal až k hlavičce. Ta ale v žádném případě ohrozit libereckou branku nemohla.
80
Ostrý centr Fleišmana se sice ve vápně otřel o hlavu Kováče, od něj ale putoval balon mimo tři tyče.
79
Třešňák zastavil nedovoleným způsobem Kušníra a zato vidí žluté napomenutí.
78
Liberečtí už se dopředu příliš neženou a spíše se soustředí na udržení svého náskoku.
77
Ze hry odešel střelec hattricku Štajner, kterého vystřídal Šural.
76
U postranní čáry je připraven Šural. Střídání ale zřejmě proběhne až po rohovém kopu.
75
Zoubeleho přetažený centr hledal na zadní tyči Vaňka, ten ale přes dobře bránícího Kušníra k balonu nedostal.
74
Vaněk svedl vzdušní souboj se Štajnerem. Úspěšnější byl jablonecký středopolař.
73
Přímá střela Štajnera ale doplachtila pouze do rukavic hostujícího gólmana.
72
Rossi vystavil stopku Pavelku jen těsně za hranicí vápna. Další dobrá šance pro domácí, jak ohrozit Špita.
71
Jablonec naposledy střídá. Z hry odešel Piták, který přepustil své místo Čížkovi.
71
Dlouhý centr do pokutového území v poklidu sebral Kovář a rychle rozehrál dopředu.
70
Máme před sebou posledních dvacet minut, které budou ještě jistojistě hodně zajímavé.
69
Další žlutou kartu viděl od rozhodčího Fraňka hostující obránce Vít Beneš.
68
Dnešní utkání sleduje 4 786 diváků.
67
Jablonec právě vstřelil branku!

Fotbalová podívá ale zdaleka nekončí! Hráči Baumitu se nevzdávají a znovu snižují. Přesnou trefou se prezentoval LUKÁŠ TŘEŠŇÁK, který tak utkání znovu zajímavý náboj – 4:3.
66
Liberecký brankostroj mohl znovu úspěšně zapnout. Rabušice ale vychytal v dobré šanci gólman Špit.
64
Euforie domácích musí ale rychle stranou. Jablonec si nevzdává a nedá svoji kůži lacino.
63
Liberec právě vstřelil branku!

To jsou ale věci pod Ještědem! Liberec znovu utíká svému soupeři na rozdíl dvou branek. Autorem branky byl tentokrát DZON DELARGE, který zužitkoval přesný pas Štajnera – 4:2.
63
Liberečtí měli k dispozici další roh. Tentokrát ale Rybalka nikoho v modrém dresu nenašel.
62
Hráči Baumit jsou jako opaření a jen s velkými problémy si dokázali ubránit.
61
Jablonecký Loučka dostává žlutou kartu po faulu na Delarge.
60
Delarge mohl dokonce náskok Slovanu ještě zvýšit. V dobré šanci ale branku Jablonce trestuhodně přestřelil.
59

Liberecký fanoušek ale dlouho nesmutnil a znovu se může radovat! Rabalkův centr doplachtil až na hlavu JIŘÍ ŠTAJNERA, který si tak připisuje hattrick v dnenším utkání – 3:2.
58

Hráči Baumitu předvedli ukázkové přečíslení, po kterém dokázali vyrovnat! ONDŘEJ VANĚK předskočil stopera Keliče a následnou střelu k protější tyči nedal Kovářovi žádnou šanci na úspěch – 2:2.
57
Tempo hry nám teď poněkud upadá. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hrací plochy.
56
Benešovi se dlouhý centr do pokutového území vůbec nepovedl a ten končí v autu.
55
Jablonský našel přesně osamoceného Třešňáka, který měl na kopačce vyrovnávací branku. Liberecký gólman ale znovu pohotově zakročil.
54
Štajner se ze svého útočného výletu vracel příliš pomalu a byl mu odpískán ofsajd.
53
Na Fleišmanův centr na přední tyč se Rabušic natahoval jen marně. Míč končí za brankou.
52
Hráči v modrém jsou v úvodu druhého poločasu jasně lepší. Zatím se hra odehrává převážně na polovině Baumitu.
51
Štajner nebyl daleko od hattricku. Mezi třemi bránícími protihráči si ale cestu neproklestil.
50
Fleišman se dostal až do šestnáctky soupeře. Na následný přízemní centr si ale Špit počkal.
49
Liberečtí teď trpělivě kombinují takřka na polovině hřiště. Domácí rozehrávku si vzal na povel Rybalka.
48
Piták se ocitl za posledním obráncem Liberce a byl mu správně odpíská ofsajd.
47
Pavelka si nerozuměl s Delargem. Liberečtí tak svůj útok museli přerušit.
46
Václav Kotal si hned v úvodu druhé poločasu připravil dvojí střídání. Ze hry odešel Pázler a Novák. Místo nic se na hřišti objevil Jablonský a Třešňák.
46
46
Je za námi hodně divoký první poločas, po kterém vede Slovan Liberec 2:1. Domácí sice od jedenácté minuty prohrávali. Liberecké ale dvěma brankami spasil matador Štajner.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
45+1
Kopicův dlouhý pas do pokutového území Liberce končí pouze v náručí domácího gólmana.
45+1
Rozhodčí Franěk nastaví 1 minutu navíc.
45
Vaněk se dostal do střelecké pozice na hranici šestnáctky. Svůj pokus ale poslal pánu bohu do oken.
44
Poslední minutky první půle se dohrávají na polovině Liberce, který tak musí vyhlásit stav nejvyššího ohrožení.
43
Kovář si nedělal s dlouhým odkopem příliš starostí a raději ho poslal do zámezí.
42
Kysel se dostal vně šestnáctky až k hlavičce. Ta ale neměla gólové parametry a skončila vedle branky.
41
První žlutou kartu utkání vidí domácí Rabušic.
40
Je před námi posledních pět minut první poločasu, ve kterém se diváci určitě nenudí.
39
Už mohlo být znovu srovnáno. Piták ale v jasné tutovce pohořel na skvělém gólmanu Kovářovi.
38

Velké věci se teď dění na stadionu U Nisy! Liberec dokázal během dvou minut otočit nepříznivý stav a zaslouženě vede. Rybalkův roh propadl až k JIŘÍMU ŠTAJNEROVI, který se hlavou nemýlil a poslal Slovan do vedení – 2:1.
37

Balon si na penaltový puntík postavil ten nejzkušenější z Liberecký. JIŘÍ ŠTAJNER nedal Špitovi žádnou šanci a bezpečně vyrovnává – 1:1.
36
Pázler fauloval v pokutovém území Delarge. Jasná penalta, která je také nařízena!
35
Rabušic se snažil přehodit Špita, ten ale dobře zasáhl. Balon se poté odrazil přesně k Delargovi, který ale z těžké pozice prázdnou branku netrefil.
34
Kováč se ocitl v dobré šanci po centru Štajnera. Jeho střela levačkou ale branku Špita minula.
33
Rybalka zahrával další liberecký roh. Ukrajinský fotbalista ale našel pouze hlavu jabloneckého Beneše.
32
Rabušic si špatně zpracoval vysokou přihrávku od Keliće, čehož využil bránící Kysela.
31
Delarge byl při svém útočném počínání faulován. Domácí tak u balonu zůstanou a mohou nadále tvořit.
30
Baumit už mohl vést o dvě branky! Kopic tečoval střelu Pitáka a jen díky pohotovému zákroku Kováře se skóre nemění.
29
Hráči Slovanu se zatím ve hře dopředu trochu hledají. Hodně akcích domácích končí ještě před šestnáctkou soupeře.
28
S Novákovou standardní situací si Liberečtí bez potíži poradili a odpravili ji do bezpečí.
27
Kelić váhal se svojí rozehrávkou až příliš dlouho. Dotírající Piták vyrukoval se silným presingem.
26
Novák se pokoušel o narážečku s Pitákem. Tomu se ale přihrávka z první vůbec nepovedla a skončila v autu.
25
Štajner se hezky zbavil třech protihráčů a přihrál Fleišmanovi. Jeho následný centr ale nikoho v modrém nenašel.
24
Delarge si nepohlídal obranou linii soupeře a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
23
Vaňkův útočný výpad končí útočný faulem na stopera Keliće.
22
Loučka zažehnal rodící se nebezpečí před pokutovým územím Jablonce rázným odkopem.
21
Liberečtí se dostali do rychlého přečíslení. Kušnír při svém centru ale trefil pouze hlavu Nováka.
20
Štajner vybojoval pro domácí další roh. Po něm se k odraženému míči dostal Rabušic, který ale vystřelil mimo.
19
Rabušic neobešel dobře bránícího Beneše, který byl v souboji s libereckým útočníkem úspěšnější.
18
Domácí se snažili o trpělivou kombinaci, místo toho ale balon ztratili a museli rychle zpět.
17
Kováčova dlouhá nabídka Štajnerovi končí pouze v místech, kde stál připravený gólman Špit.
16
Vaňkův centr našel přesně hlavu Kopice. Ten ale hlavičkoval v záklonu a branku Liberce minul.
15
Hráči v modrých dresech jsou po inkasované brance trochu v útlumu. Zatím se hra odehrává převážně na jejich polovině.
14
Sackey si počínal nedovoleně v souboji se Zoubelem, čehož si všiml i hlavní rozhodčí Franěk.
13
Kopic vezl k brance Kováře další nebezpečí. Na poslední chvíli však dobře zakročil domácí kapitán Kováč.
12
Liberečtí fotbalisté jsou úvodní branku poněkud zaskočeni. Takovýhle vstup do utkání se určitě nepředstavovali.
11

Jablonečtí dokázali poprvé pořádně zahrozit a hned se ujímají vedení! Zoubele se ocitl na pravé straně nikým neatakovaný, přesným centrem našel přesně hlavu ONDŘEJE VAŇKA, který přesnou hlavičkou otevírá skóre – 0:1.
10
Dlouhá rozehrávky Rybalky byla opravdu až příliš dlouhá. Míč končí v zámezí.
9
Jablonečtí teď několikrát dobře zakombinovali na středu hřiště, poté ale přišla nepřesná přihrávky od Loučky.
8
Na druhé straně zahrávali svůj první roh také hosté. Centr Kopice ale bez problému odvracel domácí Sackey.
7
Rybalkův roh ale nikoho v modrém najít nedokázal. Jablonec se v poklidu ubránil.
6
Rybalka hezkou kolmicí oslovil volného Kušníra. Ten si ale balon špatně zpracoval. Liberec bude zahrávat alespoň rohový kop.
5
Kováč se pokusil vysunout Rabušice. Ten měl ale k míči daleko a na hrací ploše už jej nezastihl.
4
První střelecký pokus utkání vyprodukoval jablonecký Loučka. Jeho rána byla ale dosti nepřesná.
3
Slovan ale získal rychle balon zpět a snažil se zaútočit. Delarge ale se svým centrem váhal příliš dlouho.
2
Kopic nepřešel před dobře bránícího Fleišmana. Hosté ale u míče zůstanou.
1
Liberečtí vyhráli los a zvolili rozehrávku. Jako první se balonu dotkl Štajner a uvedl jej do hry.
1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí nastoupí tradičně v modrém, hosté z Jablonce se představí v zelených dresech.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kelić, Kováč "K", Fleišman – Pavelka, Rybalka, Sackey, Delarge – Štajner – Rabušic.

FK Baumit Jablonec: Špit – Kysela, Rossi, Beneš, Novák – Kopic, Zoubele, Piták "K", Loučka, Vaněk – Pázler.

Rozhodčí: Franěk – Zeman, Vlasjuk.
Oba celky se v lize potkaly již dvakrát a dvakrát to skončilo stejným výsledkem. Pokaždé vyhrál domácí tým a to o jedinou branku (1:0, 0:1). Uvidíme, zda se něčeho podobného dočkáme i dnes.
Liberecký Slovan odehrál v Poháru České pošty o jedno utkání méně a hned v prvním kole měl namále. O postupu totiž rozhodovaly v České Lípě až pokutové kopy. Ve čtvrtfinále si dokázali Liberečtí poradit s neoblíbeným soupeřem z Teplic (2:0, 2:2) a nakonec dokráčet právě až do dnešního osmifinále.
Oba týmy odpravily na své cestě před brány finále nejednoho soupeře. Úspěšnějším týmem jsou ale Jablonečtí, kteří dokázali vyhrát ve všech šesti případech. Naposledy to v poháru odnesla favorizovaná Viktoria Plzeň, která musela skousnout hořkost dvou porážek (1:2, 3:4).
Hezký večer ze severu Čech. Před námi je první utkání osmifinále Poháru České pošty, které nám přichystalo severočeské derby mezi domácím Slovan Liberec a hostujícím Baumitem Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.