fauly: 13:12
ofsajdy: 1:1
držení míče (odhad): 30 % : 70 %
90+2
V závěru domácí spálil dvě stoprocentní příležitosti! Nejprve šel na branku sám Tomáš Vácha, o deset vteřin později také Jiří Nadrchal, oba domácí hráče vychytal Zlámal!
90+1
Do odraženého míče se opřel Petr Drahoš a dělovkou těsně přestřelil!
90
Asi poslední šanci dostanou Chrudimští z rohu.
89
Utkání se pouze dohrává, hosté kombinují na své polovině.
88
Jan Schulmeister z velké vzdálenosti vyslal skákavou střelu, míč zaplul do náruče Mrázka.
86
Krásný balon za obranu vykouzlil Petr Vladyka, Nadrchal chtěl ještě vyšperkovat akci přihrávkou na Váchu, jenže k tomu se míč nakonec nedostal.
84
Jedovatý Nadrchalův centr skluzem odvrátil Vidlička na roh.
82
Znovu se chvíli hrálo před brankou Olomouce, po útočném faulu se ale bude odkopávat kopačkou Zlámala.
80
Zápas se blíží ke konci, na nějaké výrazné drama to v závěru nevypadá.
78
Střídá potřetí Sigma, Michala Vepřeka nahradí Jan Javůrek.
75
Jiří Nadrchal vymění na závěrečnou patnáctiminutovku Filipa Jarosze.
73
Největší šance Chrudimi v dnešním zápase! Po signálu z volného přímého kopu přišel závar před brankou Olomouce, po kterém trefuje Sebastien Langr břevno!
72
Jakub Plšek evidentně a dlouho držel Petra Vladyku, rozhodčí mu okamžitě dává žlutou kartu.
71
Luptovský proháněl Dreksu, ten si pomohl malou domů se Zlámalem.
70
Dnešní utkání v Chrudimi navštívilo 920 diváků.
69
Olomoucká Sigma podruhé střídá, Jan Schulmeister vymění střelce úvodní branky Šimona Faltu.
68
Šimon Falta chtěl navázat na první úspěch a opět vyslal balon na branku Chrudimi. Jeho rána ale ani náhodou neměla gólové parametry.
67
Další míč letí na chrudimskou branku, David Houska ale branku Mrázka netrefil.
66
Ondřeje Kesnera nahradil Petr Vladyka.
65
O minutu později pálí znovu Vepřek, tentokrát ale nedokázal svá mířidla dobře seřídit.
64
Michal Vepřek vystřelil z nemožného úhlu, míč po zemi mířil do náruče Mrázka. Chrudimskému gólmanovi však vyklouzl, naštěstí pro něj v okolí nebyl nikdo v dresu Sigmy.
63
Tomáš Zahradníček se po rohu pokusil o střelu, ta však byla tečována, a tak se znovu olomoučtí hráči stěhují do pokutového území.
62
Hosté kombinují na své polovině a nikam se neženou. Chrudim se snaží napadat, ale příliš úspěchu to však nepřináší.
60
Adámek byl zezadu napadán, a proto raději hlavičkou poslal míč do zámezí. Přijde již sedmý roh pro Olomouc.
59
Domácí si po hodině hry připisují první střelecký pokus, Sebastien Langr napřáhl za šestnáctkou a zhruba o metr přestřelil břevno Zlámalovy svatyně.
58
Mastík vystihl rozehrávku soupeře, přihrávka na pravou stranu však byla sražena.
54
Václav Koutný vyslal za šestnáctkou střelu na zadní tyč, míč ale proletěl příliš vysoko.
53
Tomáš Vácha nahrazuje na hrotu neviditelného Jakuba Vágnera.
52
Vracející se Langr pohotově odklidil míč na další rohový kop.
51
Kesner odhlavičkoval míč do zámezí, Sigma si také poprvé ve druhé půli vyzkouší kop od rohového praporku.
50
Vágner dostal přihrávku k postranní čáře od Štěpánka, obhodil si obránce, ale za míčem již neběžel.
49
Jirouskova léčba zřejmě zabrala, domácí jsou mnohem více aktivnější než v první půli. Vágner byl nyní nachytán v ofsajdu.
48
Před brankou Zlámala sice vznikl drobný závar, nic vážného ale nepřinesl.
47
Chrudimští vstoupili do druhé půle aktivněji, po sraženém centru Luptovského bude následovat rohový kop.
46
Do druhého poločasu nahradil Petra Vavříka Vlastimil Vidlička.

držení míče (odhad): 20 % : 80 %
Ihned po vstřelené brance rozhodčí ukončil poločas. Chrudim zatím nepředvedla nic ze svého umění, hlavním důvodem je přílišný respekt k soupeři. Olomouc si hraje, prakticky co chce a zaslouženě vede v poločase o dvě branky.
44
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté se krátce před přestávkou navyšují vedení. Volný přímý kop Jakuba Plška brankář Mrázek reflexivně vyrazil přímo na nohu VÁCLAVA KOUTNÉHO, který s tečí domácího obránce Štěpánka zametl míč do branky – 0:2!
43
Čeká nás další volný přímý kop Sigmy z více než nebezpečné vzdálenosti.
42
Jarosz při výskoku ostře naskočil do Pavla Dreksy, ten ho počastoval vulgárními slovy. Naštěstí pro něj byl rozhodčí příliš daleko.
40
Jakub Vágner nyní dokázal vyhrát hlavičkový souboj, bohužel hlavičkoval do země nikoho.
39
Mastík hledal centrem na zadní tyči nabíhajícího Štěpánka, pro míč si ale bez větších problémů došel brankář Zlámal.
38
Vágner napálil Housku do ruky, čeká nás standardní situace před Zlámalem.
37
Nyní skvělou práci předvedl Filip Jarosz, který po hlavě vlétl mezi obránce soupeře a poslal přesnou přihrávku na Luptovského. Ten ale míč nedokázal zpracovat a ukopnutý míč se dokutálel až k pozornému Zlámalovi
36
Na šance je první poločas hodně skoupý, žádná parádní fotbalová podívaná se rozhodně nehraje. Domácí si ještě nevystřelili, Sigma vyslala na Mrázka dva pokusy.
35
Domácí se bojí cokoliv vymyslet a ihned se zbavují míče.
34
Akce Olomouce na jeden dotek je zastavena pro ofsajd.
33
Dle mého soudu Chrudim v dnešním zápase ještě nevyhrála hlavičkový souboj na polovině soupeře, takto se prvoligový celek porazit nedá.
32
Prvoligová Olomouc vzápětí pokračuje v dobývání chrudimské obrany, Zahradníček ale zaznamenal útočný faul.
31
Nový muž v dresu Sigmy Wiljaars dostává od rozhodčího za faul na půlce žlutou kartu.
30
Za námi je půlhodina hry, ve které hraje pouze jeden celek. Chrudimští mají ze soupeře až příliš velký respekt a to nikdy nenese nic dobrého. Uvidíme, jestli se během následujících šedesáti minut domácí oklepou.
28
Jakub Vágner vůbec nechodí do hlavičkových soubojů s obránci soupeře a dává tím Sigmě možnost v poklidu sbírat odražené balony. Kde je problém, nevíme.
27
Hosté se stále drží okolo pokutového území třetiligového mužstva, následovat bude rohový kop číslo čtyři.
26
Ač to z mého pohledu vypadalo jinak, sudí dává Sigmě další možnost rohového kopu.
25
Chrudim nedokáže déle kombinovat na polovině soupeře, Sigma jejich útoky kazí ještě v zárodku.
23
Sebastien Langr ostře zajel u postranní čáry do Petra Vavříka, za což po právu dostává první žlutou kartu v zápase.
22
Sigma je povzbuzena vedoucí brankou, nyní bude zahrávat rohový kop.
21
Hosté se ze sporné branky dostávají v Chrudimi do vedení! Langr nejprve smolně ztratil balon při útoku domácích, z následného protiútoku dostal přihrávku zřejmě do ofsajdového postavení ŠIMON FALTA. Sudí nemával, olomoucký hráč postupoval sám na branku a po kličce brankáři zakončil do prázdné branky – 0:1!
20
Rána Jakuba Plška sice byla tvrdá, mířila ale do míst, kde stál připravený brankář Lukáš Mrázek.
19
To bude nepříjemné pro domácí. Adámek fauloval jednoho z hostujících hráčů těsně za šestnáctkou. Hráči Sigmy se již chystají k přímé střele.
18
Jaroszův střílený centr opět zamířil do rukavic Zdeňka Zlámala. Chrudim je zatím ve hře dopředu naprosto bezzubá.
16
Chrudimští si zatím se soupeřem neberou servítky, ani bychom se nemohli divit, kdyby za chvilku přišlo karetní ocenění.
15
Sigma znovu zkoušela rozehrávat až z vlastní poloviny, Radouš včasným odkopem znovu zamezil vznikající příležitosti.
14
Dobrým napadáním Mastík vystrašil Vavříka, ten ale na poslední chvíli stihl posunout na připraveného Zlámala.
13
Znovu si za chrudimskou defenzívu zkusil zaběhnout Zahradníček, tentokrát jeho naději na vedoucí gól usekl včasným vyběhnutím Mrázek.
12
Na druhé straně se za obranu Chrudimi po skvělé kolmici dostal Zahradníček, na poslední chvíli mu ale zakončení zmařil vracející se Langr.
12
Nadějně vyhlížející protiútok Chrudimi ukončil nepřesným centrem Jan Luptovský. Pro brankáře Zlámala to znovu byla lahůdka.
11
Chrudim zatím hraje vzadu neomylně, svého soka zatím nepustila do žádné výraznější příležitosti.
10
Jarosz přes svá záda přehodil Vavříka, pochopitelně mu byl odpískán nečistý zákrok.
9
Vágner byl faulován na půlící čáře, přímý volný kop domácích ale nebyl vůbec nebezpečný.
8
Ivan Lietava si dvakrát chystal zakončení v pokutovém území Chrudimi, pokaždé byla jeho rána zablokována.
7
Centr Václava Koutného z pravé strany odvrátila chrudimská defenzíva na rohový kop.
6
Skvělou práci nyní na levé straně předvedl Jiří Adámek, jenž přízemním centr našel úplně volného Lukáše Mastíka. Chrudimský záložník však nepochopitelně místo střely volil kličku a byl obranou Sigmy o míč obehrán.
5
Luptovského centr zapadl přímo do náruče brankáře Zlámala.
4
Úvodní minuty patří pochopitelně Olomouci, hosté kombinují okolo půlící čáry, avšak k brance Mrázka se nedostali.
1

MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Drahoš, Štěpánek – Jarosz, Kesner, Mastík, Langr, Luptovský – Vágner

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vavřík, Dreksa, Plíšek, Wiljaars, Houska, Falta, Vepřek, Zahradníček, Koutný, Lietava

Rozhodčí: Pechanec – Jiřík, Pospíšil.
Vítěz dnešního duelu se v případném osmifinále utká s lepším z dvojice Karlovy Vary – Vysočina Jihlava.
V pohárovém utkání by se navíc mohla objevit nová akvizice Sigmy a to holandský záložník Stef Wijlaars, který do českého týmu během minulého týdne přestoupil ze slovenské Senici. Je to hráč, který prošel například mládežnickými výběry PSV Eindhoven, což je jeden z top klubů nizozemské ligy.
Sigma zatím okupuje střední příčky nejvyšší fotbalové soutěže v České republice. Díky posledním dvěma utkáním, které se Olomouckým podařilo vyhrát se posunuli již na osmou pozici a mají chuť se neustále zlepšovat. Na soupisce soupeře můžeme najít nespočet známých jmen, které ani nemusíme představovat. Východočeským příznivcům by mohl být blízký Jan Javůrek, který přestoupil do Olomouce z druholigových Pardubic. Zda se však v Chrudimi objeví na trávníku, to se můžeme jen a jen domnívat.
Chrudimská sezóna se dá zatím rozdělit na dvě poloviny – domácí X hostující zápasy. Venku se zatím svěřencům trenéra Jirouska zvítězit nepodařilo, získali pouze bod za bláznivou remízu 3:3 v Karlových Varech, kde se jim podařilo smazat během patnácti minut tříbrankovou ztrátu. Varování pro Sigmu může být však to, že Chrudim doma letos ještě neprohrála, body ztratila pouze za remízu s celkem Roudnici. K Vodojemu soupeři jezdí s obavami, a i z toho důvodu bychom se vůbec nemohli divit, kdyby dnes domácí favorita zaskočili.
Ještě před tím, než se podíváme na to, jak se aktérům dnešního zápasu daří v ligách, podívejme se na pravděpodobné sestavy, jak je uvádí oficiální web olomouckého klubu:

Pravděpodobné sestavy:

MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Drahoš, Štěpánek – Langr, Nadrchal, Vladyka, Vácha, Kesner – Holub.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Vepřek – Karaš, Houska, Navrátil – Doležal, Lietava, Falta.
„Mfkáči“ začali svoji cestu již v úvodním kole, kde na hřišti divizní Kutné Hory zvítězili ještě v průběhu přípravy 2:0, los jim do následujícího zápasu poslal nepříjemného soka z Kolína. Na domácí půdě s Kolínskými sice velmi rychle prohrávali po proměněné penaltě o jednu branku, do závěrečného hvizdu se jim však skóre otočit na svoji stranu podařilo. Za Chrudim se střelecky prosadili Jiří Adámek a Radim Holub.
Na úvod si projděme cestu obou mančaftů až do 3. kola Poháru České pošty. Začneme hostující Sigmou, protože ta ji pochopitelně neměla tak dlouhou, a tak trnitou. Většina mužstev z Gambrinus ligy je nasazeno do druhého kola, kde se Olomouci spadly do klína Mikulovice. Mužstvo z MSFL, což je moravská obdoba ČFL, dlouho ligovému soupeři vzdorovalo a nakonec mu podlehlo těsně 1:2. Za tento výsledek by se chrudimští příznivci rozhodně nezlobili.
Chrudimští fotbalisté se dočkali. Před dvěma lety v srpnu na Letním stadionu přivítali Mladou Boleslav a i přes porážku 0:3 si duel velmi užili. Nyní je čeká velmi podobná pohádka. Ve středu 25. září bude totiž v 16:30 zahájeno klání mezi celky MFK Chrudim a SK Sigma Olomouc! Olomoučtí berou pohárové utkání jako zpestření nabité sezóny a na východ Čech si jedou pro jednoznačný postup, třetiligový sok naopak cítí šanci na překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.