Jablonečtí tak postupují do finále, jejich soupeř ještě není jistý, jelikož Teplicím zbývá odehrát s Libercem druhý poločas. Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou.
90+1
90
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
90
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Crnkić.
90
Jablonec právě vstřelil branku!
Kopicova krasojízda zakončená perfektní přihrávkou na Greguše definitivně rozluštila postupovou hádankou. Úplně osamocený JÁN GREGUŠ navíc perfektně umístil míč k tyči, čímž pouze potvrdil krásu této akce.
88
Masopust byl na pravé straně faulován Šislerem a domácí mají výhodu přímého volného kopu.
86
Středočechům pomalu ale jistě dochází čas. Do konce duelu zbývají bez případného nastavení pouhé čtyři minuty.
82
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Magera, přichází Wágner.
81
Pospíšil obral o míč Navrátila a běžel sám proti Šedovi, jablonecký záložník mohl definitivně rozhodnout duel, nicméně trefil pouze levou tyč hostující branky a drama pokračuje!
79
Bartl fauloval Masopusta a Jablonečtí budou zahrávat trestný kop od půlící čáry.
77
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Doležal, přichází Greguš.
76
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Skalák, přichází Vukadinovič.
72
Doležal se málem dostal k poskakujícímu balónu ve vápně dříve než Šeda, nakonec však gólman Středočechů uschoval míč do svých rukavic.
Teplice v souboji s Libercem navyšují své vedení na dvougólové, za střelce branky je označen Jan Krob.
70
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Mingazov, přichází Masopust.
69
Přečíslení zeleno-bílých vyřešil Vít Beneš tvrdou střelou, mladoboleslavský brankář byl však i tentokráte připravený a udržuje naděje hostujících hráčů.
67
Kopicova nepříliš razantní střela doprostřed brány Šedu nepřekvapila.
V souběžně hraném duelu se ujali vedení Tepličtí, ti stahují třígólovou ztrátu z prvního duelu. Prozatím však stále finále vypadá na další severočeské derby.
65
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vacek, přichází Zahustel.
Na dnešní prosluněný semifinálový duel zamířilo 2 182 diváků.
62
Kopicova dělovka zpoza šestnáctky proletěla jen těsně nad břevnem.
60
Jablonečtí zahrávali rohový kop, který sice nepřinesl nebezpečnou situaci, ale bude se opakovat.
58
Rossi si počínal na polovině soupeře příliš aktivně v souboji se Šislerem, čehož si hlavní sudí všiml a odpískal útočný faul.
55
Proti hlavičce Vacka do levého horního růžku Hrubý vytáhl efektivní zákrok, pořád platí bezbrankové skóre.
54
Mladoboleslavští budou mít výhodu přímého volného kopu zhruba z pětadvaceti metrů.
54
Na obou stranách je vidět velké množství nepřesností. Druhý poločas prozatím není tak pohledný jako ten první.
51
Hrubý dokázal vyskočit ze všech nejvýše a ukořistil míč do svých rukavic.
50
Středočeši budou zahrávat rohový kop.
49
Tentokráte se probíjel obranu Pospíšil, ani on však nedokázal vyzrát na defenzivní řady Mladé Boleslavi.
46
Doležal unikal sám na brankáře, nicméně nakonec obránci stihli nebezpečné situaci zamezit a skóre se nemění.
46
První poločas nebyl nastaven ani o minutu, což znamená že končí výsledkem 0:0. Viděli jsme spoustu šancí, aktivnější byli domácí, rozhodnuto však ještě není, proto sledujte i druhých 45 minut, jejichž začátek je naplánován přibližně na 18:32.
45
43
Romerova střela zpoza pokutového území nebyla přesná a skončila pouze vedle levé tyče.
39
Jan Šisler (FK Mladá Boleslav) se nejprve ocitl ve velké šanci, když promáchl před odkrytou brankou, poté však v úplně bezvýznamném souboji dohrál Romeru, za což vidí od hlavního arbitra žlutý kartonek.
38
Z následného rohového kopu žádné nebezpečí gólmanovi Středočechů již nehrozilo.
36
Jednoznačně největší šance první půle! Doležal vyslal Mingazova, který unikal tváří v tvář Šedovi, mladoboleslavský gólman ale skvělým zákrokem domácího záložníka vychytal, když míč vytěsnil na rohový kop.
32
Benešova dalekonosná přihrávka Kopicovi byla příliš prudká, mladičký záložník ji nestihl včas doběhnout.
30
Druhý centr byl ještě nebezpečnější, Novák zůstal osamocený před Šedou a po elegantním zpracování nastřelil spojnici tyčí!
30
Kopic nalezl chytře Beneše, kterého skvělým zákrokem vychytal Šeda! Další rohový kop.
29
Tentokráte standartní situace od rohového praporku pro Jablonecké, zahrávat jí bude Kopic.
28
Odmáván a posléze odpískán ofsajd.
27
Wágnerův centr do vápna ztečoval Romera na rohový kop, toho se ujme Jiří Skalák.
25
Doležal mohl po pěkné přihrávce Mingazova střílet z velmi dobré pozice, nakonec ho však jeden z obránců odzbrojil a jablonecký útočník zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku.
21
Krásný centr Romery Mingazov na poslední chvíli nezachytil, kdyby se tak stalo, ocitl by se ve velmi dobré pozici.
20
Jablonečtí převzali iniciativu a dobývají Šedovu svatyni, prozatím však nepálili ostrými.
19
Pernica hlavičkoval z poměrně velkého úhlu, a příliš problémů tak Šedovi nenadělal.
18
Baumit bude zahrávat standartní situaci od rohového praporku.
15
Wágnerova hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla a jablonecký brankář bude muset znovu uvést míč do hry.
14
Hübschmana předběhl Skalák, čímž se dostal do obrovské šance, Hrubý však vytasil vynikající zákrok a vytěsnil míč na roh!
12
Ani druhý pokus nebyl pro Vlastimila Hrubého nikterak nebezpečný, všechny problémy totiž vyřešil dlouhým odkopem Vít Beneš.
11
Vacek si jeho zahrání zopakuje, balón totiž opět skončil za bránou domácích.
11
Pernica v poslední chvíli nasměroval přihrávku letící do vápna mimo hřiště – roh pro Boleslav.
8
Ze samotného rohu Jablonečtí nic nevytěžili, ale poté mohli jít dokonce do vedení. Pospíšil obešel dva protihráče a vyvedenou technickou střelou prověřil gólmana modro-bílých, ten obstál na výbornou, a proto se skóre nemění.
7
První rohový kop pro Baumit, zahraje ho Filip Novák.
6
V parném letním odpoledni hrají oba týmy prozatím velmi opatrně, Středočeši nyní vracejí balón až k Šedovi.
3
Již to vypadalo, že Mingazov upláchne hostujícím obráncům a půjde sám na Šedu, i tentokráte však rozhodčí v souboji jabloneckého záložníka se Štohanzlem viděl nepovolený zákrok, a míč se tak vrátí k Mladoboleslavským.
1
Doležal si ve vápně zpracoval balón a prostřelil Šedu, nicméně rozhodčí odpískal ruku, a gól tedy nemůže být uznán.
1
Po třinácti vteřinách hry se na trávníku ocitl po jednom ze soubojů Mingazov, Jablonečtí mají výhodu přímého volného kopu.
1
Úvodní výkop obstarají domácí, utkání může začít.
Oba týmy již vstupují na hrací plochu, domácí se představí v tradiční zeleno-bílé kombinaci, hosté zvolili dresy modro-bílé.

FK Baumit Jablonec: Hrubý – Novák, Pernica, Beneš, Romera – Pospíšil, Rossi, Hübschman, Mingazov, Kopic – Doležal
Náhradníci: Špit – Kysela, Crnkić, Mišun, Čížek, Greguš, Masopust

FK Mladá Boleslav: Šeda – Navrátil, Bořil – Vacek, Skalák, Štohanzl, Ščuk (K), Šisler, Bartl – Ďuriš, Wágner
Náhradníci: Hruška – Koch, Kúdela, Magera, Zahustel, Vukadinovič, Křapka

Rozhodčí: Orel – Jiřík, Urban.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

8.11. Jablonec-Mladá Boleslav 1:0 (Synot liga)
29.4. Mladá Boleslav-Jablonec 1:2 (Pohár FAČR)

Oba letošní vzájemná střetnutí ovládli Jablonečtí vždy nejtěsnějším možným rozdílem. V obou utkáních se dokázal prosadit jablonecký záložník Ruslan Mingazov, který první zápas rozhodl a ve druhém otevřel gólový účet.
Vítěz ve finále narazí na lepšího z dvojice Teplice-Liberec, Slovan má z prvního duelu třígólový náskok, tudíž bude favoritem, ale nic není rozhodnuto. To samé platí i pro toto semifinále, které je ještě vyrovnanější.
První utkání semifinále:

FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:2

Branky: 36. Zahustel – 6. Mingazov, 18. Kopic

Jablonečtí v úvodním duelu semifinále na trávníku Mladé Boleslavi skvěle začali, hned zkraje utkání se prosadili dvakrát zásluhou Mingazova a Kopice, domácí i přes tlak který si dokázali vytvořit pouze snížili, na vyrovnání nedosáhli ,a tak budou mít v odvetě mírnou nevýhodu.
Dobrý den, vítám vás u přenosu ze semifinále Poháru FAČR. Dnes se proti sobě postaví FK Baumit Jablonec a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.