Loučí se Josef Janda, v sobotu u duelu FNL proti Vítkovicím na shledanou.
Zápas končí vítězstvím Liberce 3:1. Prvoligový tým měl většinu zápasu převahu. Slovan se dostal do dvoubrankového vedení a zdálo se, že bude vše jasné. Druhá střela Táborska na branku ovšem znamenala gólem do šatny snížení na 1:2 a ve druhé půli se domácí ještě snažili o vyrovnání. Vše rozsekl roh ze 78. minuty, po kterém se dostal Liberec do vedení 3:1, které už nepustil. Do čtvrtfinále Mol Cupu tak postupuje Liberec, Táborsko ani tentokrát historii nezměnilo a osmifinále poháru zůstává stále jeho maximem.
90+1
90+1
Ze skrumáže před brankou se nic neurodilo a utkání končí.
90+1
Ještě roh Táborska.
90
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
90
Zatímco se Ekpai svíjel v bolestech, poslali domácí parádní ránu směrem na branku. Střela jen o kousek minula.
87
Ještě gólovka Šulce! Jeho ránu po zemi musel Toma pohotově vykopnout.
87
Liberec kontroluje hru a směřuje za postupem do čtvrtfinále.
83
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ševčík, přichází Breite.
83
Liberečtí chystají poslední střídání. Do hry se podívá Breite.
81
Táborsko nic nevzdává a kombinuje na polovině Liberce.
78
Liberec právě vstřelil branku!
Nešťastný okamžik pro domácí borce. Vypadá to, že Bartošákův roh si srazil do branky MARTIN TOML. Liberec vede 3:1 a zdá se, že je rozhodnuto. Několik diváků se už vydává na cestu k domovu.
77
Rychlý protiútok Liberce musel hasit Toma. Potočného pumelici vyrazil na roh. Skvělý zákrok domácího brankáře.
76
Kučera vzadu nešťastně promáchl, naštěstí ho jistil kolega. Postup Táborska ovšem končí na důrazné hře Slovanu.
75
Stane se navrátilec Musiol hrdinou duelu? Domácí na něj zřejmě v zakončení budou v závěrečných minutách spoléhat. Útočná akce Táborska končí ale nepřesným centrem.
74
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Mrázek, přichází Musiol.
72
Slovan kontroluje míč a v klidu si přihrává. Do žádných ukvapených akcí se nežene. Domácí trenér se chystá opět posílit útok.
70
Táborsku zbývá na srovnání dvacet minut, jenže hra je více na jeho půlce.
68
Nový muž na hřišti Šulc si hned koledoval o žlutou kartu. Prodral se ve vápně a jeho pád pobavil celou tribunu. Tohle chtělo kartu, ne jen zdvižený prst hlavního sudího.
67
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Bosančić, přichází Potočný.
66
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Džafić, přichází Mršić.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Javorek, přichází Nešický.
66
63
Hosté zakopli do autu, Džafić se nemohl zvednout. Nakonec není ošetření třeba. Táborsko sportovně vrací míč.
61
Gólovka Liberce! Bosančić využil přesnou přihrávku ke střele z voleje, míjí však o kousek Tomovu tyč. Domácí brankář se jen díval.
60
Ekpai posílal nebezpečný střílený centr, domácí obrana bezchybná. Liberec už nemá tak viditelnou převahu, jakou měl v první půli.
58
Džafićovy náběhy po pravém křídle se viditelně množí, zatím chybí přesný centr.
57
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vůch, přichází Šulc.
56
Hosté rozehráli standardku bídně, nakonec se ale po odrazech ještě dostal do slibné pozice Grajciar. Toma nakonec v klidu bere míč do rukou.
54
Džafićův centr nenašel Mrázkovu hlavu jen o kousek.
53
Hráči bojují na polovině o každý míč.
51
Džafić se hezky uvolnil a křižnou ranou míjí tyč jen o kousek. Táborsko už se nebojí zaútočit a začíná se pravidelně zjevovat před libereckou brankou.
50
Žlutou kartu dostává Klusák (FC MAS Táborsko).
50
Faul na Džafiće umožnil Klusákovi centr do vápna. Hosté odvrátili na roh. Po něm se chtěl z voleje opřít do míče Souček, jenže těžký míč minul.
49
Nepřesný nákop končí vedle domácí branky. Kupředu půjde Táborsko.
47
U míče už opět hosté. Kalvach nakonec srazil libereckou přihrávku do Tomovy náruče.
46
Táborsko se sympaticky nastěhovalo na polovinu soupeře hned po rozehrávce.
46
45+1
První poločas skončil. Liberec v něm jasně vládl, jen v závěru přišla chyba. Stav 1:2 tak ještě není pro domácí úplně ztracený.
45+1
Nedlouho po snížení letěl zleva další nebezpečný centr před libereckou branku. Hosté jsou určitě rádi, že rozhodčí píská poločas.
45
Táborsko právě vstřelilo branku!
Chvilka nepozornosti a je sníženo! Druhá střela Táborska na branku znamená snížení na 1:2. Milimetrový centr zprava poslal hlavičkou obloučkem za Hladkého záda TOMÁŠ MRÁZEK. Táborsko – Liberec 1:2.
45
Poločas se dohrává před domácí brankou.
44
Ekpai pocítil celou váhu Javorkova těla a Slovan rozehraje z půlky.
43
Vůch poslal v krátkém sledu zprava dva centry, oba hodně nebezpečné. Táborsko má s tímhle velké problémy.
42
Nad Soukeníkem vylezlo sluníčko a hrstka fanoušků Liberce povzbuzuje pokřikem "Slovan".
41
Domácí se snažili u rohového praporku soupeře, výsledkem je ale jen odkop od branky Slovanu.
40
Jeden z domácích příznivců opustil kotel a snaží se rozhýbat tribunu k fandění. Zatím je jeho snaha marná obdobně, jak se Táborsko snaží dostat na Hladkého dostřel.
39
Táborsko stále zakopáno před svou brankou. Trenér Nádvorník má určitě o čem přemýšlet, jak se Liberci aspoň trochu vyrovnat.
36
Hned po gólu prosvištěla nad Tomovým břevnem další rána.
35
Nádherná akce Slovanu končí druhou brankou v Tomově síti. Graiciar zatáhl balon po pravém křídle a nerušeně odcentroval. Stejně prostoru měl i k zakončení na střed nabíhající JAN MIKULA, jehož pokus do protipohybu brankáře končí jasným výsledkem. Liberec vede 2:0.
33
Liberecký brankář je v pořádku a už opět fandí svým spoluhráčům, kteří dobývají polovinu soupeře.
30
Žlutou kartu dostává Javorek (FC MAS Táborsko), jehož tvrdá hra vůči libereckému brankáři nezůstala bez povšimnutí hlavního arbitra.
30
První střela Táborska na branku přichází po půl hodině. Slušnou ránu poslal na Hladkého Kučera, s jehož pokusem měl liberecký gólman problémy. Míč vyrazil jen před sebe, kde podstoupil souboj s dorážejícím Petrem Javorkem. Gólman Slovanu musí být ošetřen a Javorek neodejde ze souboje bez postihu.
29
Krátce poté už ale bylo před domácí brankou horko. Bosančićovi chyběly ke druhé brance asi jen dva kroky. Přihrávce na zadní tyč moc nechybělo.
29
Centr do prázdného prostoru je moc hezká věc, plac ale nesmí být prázdný také od hráčů. Slovan opět jen odevzdal míč.
27
Tvrdá hra si vyžádala Obročníkovo ošetření.
24
Hosté opět faulují, na zemi Mrázek. Klusák ale vše zazdil špatnou přihrávkou přímo libereckému hráči.
23
Žlutou kartu dostává Mikula (FC Slovan Liberec), který zastavil nedovoleně nadějně se rozvíjející akci Táborska středem hřiště.
22
Postup Táborska končí hned za půlkou. Za dvaadvacet minut zatím domácí fotbalisté recept na postup k liberecké brance nenašli.
20
Slovan je i nadále při chuti a kombinuje na domácí polovině.
18
Faul domácího kapitána Jakuba Navrátila přišel Táborsko draho. MILOŠ BOSANČIĆ poslal míč na opačnou stranu, než skočil gólman Toma. Liberec vede 1:0.
17
Faul na Graiciara končí penaltou!
16
Táborsko se znovu nadechlo k úprku, Souček dokonce jednoho hráče Liberce oklamal, Bosančić už ale byl nad jeho síly. Hra se tak stěhuje opět před Tomu.
15
Mikula by musel mít raketový pohon, aby stihl přihrávku končící v autu. Nepřesnosti zatím Slovanu nedovolují ohrozit domácí branku.
13
Slovan má jasnou optickou převahu, míče končí v autu nebo nad brankou.
11
Ševčík zatáhl míč po obehrání dvou obránců do vápna, kde našel Vůcha. Jeho snaha ale skončila pádem, hosté žádají penaltu marně.
10
Bosančić s Vůchem si hezky přihrávali ve vápně domácích, až se pěkným ťukesem dostali do ofsajdu.
8
Další akce Slovanu končí ranou mimo. Táborsko se před libereckou branku ještě nedostalo.
7
Bartošákova standardka poprvé zvedla diváky ze sedadel. Nebezpečný nákop do vápna se sražený odkutálel vedle domácí branky. Hned dva hostující hráči se snažili dostat míč do branky, nebylo jim ale přáno.
6
První útočnou snahu Táborska obstaral Džafić, ovšem přes Bartošáka na kraji neprošel.
4
Mikulův centr zprava adresáta nenašel. Kop od Tomovy branky.
4
Kapitán Navrátil zahrál míč jen do autu, u balonu stále hosté.
3
Slovan se nastěhoval na půlku Táborska, zatím ale přihrávky domácí defenzivu neděsí.
2
První nákop za obranu Táborska hostům nevyšel.
1
Liberečtí ve velmi svítivých zelených dresech rozehráli a po chvíli končí míč v autu.
1
Oba celky už přicházejí na hřiště, utkání může začít.

FC MAS Táborsko: Toma – Landovský, Navrátil, Kučera, Džafić, Souček, Kalvach, Klusák, Toml, Javorek, Mrázek.
Náhradníci: Řehák – Zavadil, Nešický, Musiol, Běloušek, Kostka, Mršić.

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Graiciar, Bosančić, Kúdela, Obročník, Kouřil, Ševčík, Vůch, Bartošák, Ekpai.
Náhradníci: Kolář – Breite, Šulc, Voltr, Potočný, Souček, Kerbr.

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Hájek.
Táborsko postoupilo v minulém kole poháru trochu překvapivě přes olomouckou Sigmu, když na Hané zvítězilo 2:1 i s ne úplně obvyklou sestavou. Liberec jede na jih Čech podruhé za sebou, v předchozím kole poháru totiž zvítězil 5:1 na hřišti třetiligového Písku.
Liberec je v první lize zatím třináctý, dvanáctému Táborsku začne druhá nejvyšší soutěž až v sobotu.
Souboj druholigového Táborska s prvoligovým Libercem má v osmifinále poháru jasného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.