Herco – Graf, Klimeš, Nademlejnský (65. Smetana), Machurka, Pelikán, Šubert, Mojdl, Šíma (74. Hlídek), Bělohlávek, Mach.
Štěpánek – Jančí, Kaufman, Smetana, Hlídek.
Langmajer – Szikszay, Hodek
Rakovník
Pešek – Kýzl, Mareš, Titlbach.

Domácí urvali vítězství gólem Bělohlávka v závěru utkání a příští týden přivítají třetiligové Štěchovice. Z Hořovic pěkný zbytek soboty přeje Tomáš Nejedlo.
90'
90'
Ještě jedna žlutá karta, a sice pro domácího Jana Macha.
87'
Ondřej Bělohlávek si samou radostí přetáhl dres přes hlavu a dostává logicky žlutou kartu.
86'
Hořovicko právě vstřelilo branku!

Tak přece jenom na penalty nejspíše nedojde. Domácím vyšel brejk, ONDŘEJ BĚLOHLÁVEK udělal kličku brankáři Hejcmanovi a ani vracející se bránící hráč už gólu zabránit nedokázal.
86'
Jan Smetana za faul zezadu vidí žlutou kartu.
85'
Roh domácích se nebezpečně snášel za Hejcmana, hosté to ustáli.
83'
Hamouz byl při napadání až příliš horlivý, fauloval Machurku.
81'
Graf svou střelou trefil jen před sebou stojícího spoluhráče, takže ani z tohoto mráčku, obrazně řečeno, nezapršelo.
79'
Hosté se teď zlobili na rozhodčí, chtěli vhazovat, ale nic to stejně neřešilo.
77'
Déšť už nám pomalu ustává, leč střelci se zatím ne a ne probudit. S takovou bychom mohli být i svědky penaltového rozstřelu.
76'
Slabá Spalova střela Herca neohrozila, spoluhráči před ním míč dokázali odkopnout.
74'
Druhé střídání domácích. Štěpána Šímu nahradil Tomáš Hlídek.
73'
Teď už měla Sklenkova střela lepší parametry i potřebnou razanci. Mezi tři tyče se ale jeho pokus nevešel.
70'
Jak nebezpečně vypadalo místo kopu, tak mizerně Jakub Sklenka zahrál nabídnutou standardku a dal tak vzpomenout na neproměněnou penaltu z první půle.
70'
Domácí faulovali a Jan Mojdl si patrně neodpustil nějaké poznámky směrem k rozhodčímu, který ho počastoval žlutou kartou.
68'
Spal kroutil do vápna pěkný míč, na zadní tyči domácí hasili na roh.
67'
Hamouz vybojoval faul Machurky a SK Rakovník čeká trestný kop z pravé strany.
65'
První střídání v utkání. Martina Nademlejnského nahradil Jan Smetana.
64'
Až na finální fázi to byla pěkná kombinační akce domácích, jenže Bělohlávek zkazil centr.
63'
Ještěže má hřiště v Hořovicích patrně dobrý podklad, jinak si neumím představit, co by jinde udělal s trávníkem tak hustý a stálý déšť.
62'
Teď se hosté na chvíli osmělili a Graf musel před Jiráskem ukopávat míč doslova na poslední chvíli.
61'
Jiráskův centr propadl na pravou stranu, kde však nebyl nikdo ve žlutém.
59'
Rakovničtí teď nevědí, kde jim hlava stojí. V brejku kombinovali Mojdl s Nademlejnským a decimetry chyběly snad i k prvnímu gólu utkání.
58'
Jako přes kopírák! Nademlejnský tentokrát v roli nahrávajícího vybídl ke skórování mladého Stěpána Šímu, který unikal ze strany tísněn sám na Hejcmana, jenž opět včasným vyběhnutím tuto příležitost zmařil!
57'
V době, kdy déšť ještě sílí, se do velké šance dostal Martin Nademlejnský. Sám před brankou však nastřelil jen vybíhajícího Hejcmana.
54'
Možná i značně namoklý trávník zapříčinil faul Miroslav Jiráska na brankáře Herca, který se jen těžce zvedá ze země. Hostující hráč vidí po právu žlutou kartu.
52'
Černý mrak přinesl dnes už druhou průtrž, a tak se na trávník snáší hustý déšť. Také diváci se rychlostí blesku utíkají schovat na tribunu.
50'
Utkání na stadionu v Hořovicích sleduje 150 diváků.
48'
Gašpárek místo přihrávky na Tvrze volil střelu, což nebylo dobré řešení.
47'
Tvrz fauloval kousek za půlkou Šímu, je pískáno.
46'
Hamouz se vracel z ofsajdové pozice, a protože se zapojil do hry, je pískán ofsajd.
46'
V prvním poločase diváci na stadionu v Hořovicích gól neviděl, i když blízko k němu měly oba týmy. Nejprve domácí Mach utěšenou střelou napálil břevno, na druhé straně neproměnil nařízenou penaltu Sklenka. Na góly si tak budeme muset počkat až do druhé půle.
45'
44'
David Dratva držel protihráče tak vehementně, až si vysloužil trest v podobě žluté karty.
44'
Nademlejnského nabídka padala na zadní tyč, kde Pelikán přestřelil.
43'
Faul hostí znamená standardku zhruba z pětadvaceti metrů.
42'
Po hlavičce Gašpárka to přece jenom zkoušel Spal, jeho pokus přes hlavu přeletěl hořovickou branku.
41'
Hra se uklidnila, vypadá to, že oba celky spíše už vyhlížejí poločasovou pauzu.
39'
Po rohovém kopu se míč odrazil za vápno a byla z toho zajímavá střela, která jen těsně minula branku.
38'
Pohledný brejk Hořovicka vymyslel Nademlejnský, který vybídl na druhé straně k úniku Macha a hosté hasili na roh.
37'
Sklenka přetáhl svůj centr až na zadní tyč, tam byl sice Hamouz, ale v hlavičkoval v záklonu.
36'
Jirásek už na pravé straně Šímovi unikal, a tak přišlo podražení a Rakovník má k dispozici trestňák.
34'
Sklenka následně ve snaze dorážet fauloval a domácí tak mohou uklidnit hru.
34'
K exekuci pokutového kopu se postavil Jakub Sklenka a placírkou mířil přesně do míst, kam skákal brankář Herco, který penaltu vyrazil!
33'
Je tu penalta pro hosty! Klimeš na malém vápně nedovoleně vrazil do Hamouze a sudí Langmajer neváhal.
30'
Je tu žlutá karta i pro domácího borce – a naprosto oprávněná. Po faulu Štěpána Šímy zezadu v rozvíjející se akci hostí ani snad nemohlo nic jiného následovat.
29'
Kapitán Severin teď před Machem na poslední chvíli prodloužil míč brankáři Hejcmanovi do rukavic.
27'
Polák utnul akci Bělohlávka pouze faulem a může být rád, že rozhodčí Langmajer neudělil už třetí žlutou kartu hostům.
26'
Zatím se hraje poměrně od podlahy, nyní je pro změnu pískán faul na hostujícího borce.
25'
Spal takticky na půlce přerušil unikajícího Klimeše, domácí zůstanou u míče.
24'
Robin Gašpárek teď ostrým šlapákem zajel do zkušeného Nademlejnského a žlutá karta je adekvátním ohodnocením tohoto faulu.
23'
Centr na zadní tyč hledal hlavu Macha, kterého však urostlí stopeři Rakovníka ubránili.
22'
Klimeš ve svém úniku na pravém křídle faulován Čechem, je pískáno a Nademlejnský kope dobrou standardku.
20'
Z nadějně vypadající akce domácích nic nebylo, neboť Mach na podmáčeném trávníku uklouzl.
19'
Jan Čech nyní vrazil do brankáře Herca, sudí Langmajer mu k tomu přičetl držení za dres zpřed malé chvíle a první žlutá karta utkání je tak na světě.
17'
Jirásek výborně vybojoval balón, pak nasadil jesle soupeři, třetího sousta si ale ukousl až příliš.
15'
Dalekonosný míč už Tvrz na hrací ploše nestihl, Herco odkopává.
13'
Na druhé straně to taktéž povedeně vyzkoušel Štěpán Spal, Herco se do jeho rány položil a oba aktéři této situace si vysloužili potlesk.
12'
Teprve šestnáctiletý Jan Mach natáhl z dobrých pětadvaceti metrů k parádní střele, hostující gólman Hejcman jen sledoval jak míč orazítkoval břevno jeho branky!
11'
Dalekonosná střela Bělohlávka byla tečována, Hořovicko bude mít k dispozici rohový kop.
10'
Sklenka zkoušel procpat míč na nabíhajícího Hamouze, ten se mezi dvojicí protihráčů neprosmýkl.
9'
Po souboji souboji v domácím pokutovém území zůstal na zemi ležet rakovnický Hamouz, o faul se určitě nejednalo.
7'
Po rohovém kopu hlavičkoval Gašpárek, poté je pískán šlapák na domácího kapitána Šuberta.
6'
Hezký křížný balón směřoval na nabíhajícího rakovnického Jiráska, který místo střely váhal a a bude z toho roh.
6'
Pískán faul domácího Grafa, který se odehrál v blízkosti střídaček obou týmů.
4'
Klimeš musel na poslední chvíli odkopem řešit vzniklou situaci, neboť nabíhající Čech by mohl utéct do solidní šance.
2'
V samém úvodu se z pravé strany nejprve snažil centrovat domácí Šíma, na druhé straně to zkoušel Tvrz. Ani jeden míč se k přímému ohrožení branky nedostal.
1'
Nad stadionem v Hořovicích se před malou chvílí prohnala průtrž mračen doprovázená pořádným deštěm. Trávník je tak velmi promočený, ke hře však na pohled určitě způsobilý.

FK Hořovicko: Herco – Graf, Klimeš, Nademlejnský, Machurka, Pelikán, Šubert, Mojdl, Šíma, Bělohlávek, Mach.

Náhradníci: Štěpánek – Jančí, Kaufman, Smetana, Hlídek.

SK Rakovník: Hejcman – Dratva, Hamouz, Jirásek, Sklenka, Čech, Spal, Severin, Gašpárek, Tvrz, Polák.

Náhradníci: Pešek – Kýzl, Mareš, Titlbach.

Rozhodčí: Langmajer – Szikszay, Hodek.
Celek SK Rakovník býval v minulých letech tradičním divizním účastníkem, leč poslední roky strávil v krajském přeboru. V kvalitním středočeském přeboru obsadil celek z královského města díky výborné jarní jízdě konečné čtvrté místo, které se nakonec ukázalo jako postupové. Možnost postupu SK Rakovník uvítal, a tak doplní ve čtvrté nejvyšší soutěži druhý rakovnický celek – Tatran. Je jen škodou, že fotbalová veřejnost bude o vzájemné derby ochuzena, neboť oba celky se nacházejí v jiných skupinách divize.
Tým FK Hořovicko v loňské sezóně působil ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži – Fortuna ČFL, avšak jako nováček nasbíral pouhých třináct bodů a po roční anabázi v této soutěži se pakuje zpět o patro níž. Kouč Pavel Novotný chce nově se tvořící mladé mužstvo soustředit okolo zkušených hráčů Kaufmana, Bežó či Nademlejnského. Výrazně omlazený tým tak čeká právě dnes první ostřejší zkouška.
Hezké sobotní odpoledne z Hořovic, kde dnes bude sehráno utkání předkola MOL Cupu, v němž domácí FK Hořovicko hostí celek SK Rakovník. Střetnou se tak dva divizní celky, když domácí Hořovicko v loňské sezóně sestoupilo z ČFL a Rakovník naopak postoupil z krajského přeboru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.