Hanuš – Pecháček, Kryštůfek, Rosa, Keresteš – Zoubele (56. P. Dvořák), Urblík (66. Nový) – Záviška, Daníček, Novotný – Klíma (83. Fulnek)
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Sokolov
Belaň – Tůma, Rychnovský, Machek, Mejdr (62. Hlavatý) – O. Ševčík, Kosak (72. Končal), Glaser, Strada – Přeučil (53. F. Dvořák), Provod
Bolek – F. Dvořák, Končal, Hlavatý, J. Dvořák, Mráz, A. Ševčík

Vysočina postupuje do dalšího kola, když doma těsně porazila druholigový Sokolov těsně 1:0, když centr Závišky využil Filip Novotný. Sokolov poté byl aktivnější, ale do vyložené šance se nedostal.
90+2'
90+1'
Marek Strada fauloval na své útočné polovině Novotného, který mohl centrovat na prázdnou bránu a vidí žlutou kartu.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Hanuš rozehrává míč od své brán a hostím již mnoho času nezbývá.
88'
Domácí se na malý okamžik dostali na svou útočnou polovinu. Záviška si několikrát vyměnil míč s Novotným, ale ve výsledku z toho nic nebylo.
85'
Sokolov zdá se nepůjčí Vysočině míč, ale do zakončení se prozatím hosté nedostali.
83'
Vysočina naposledy střídá, Jiřího Klímu nahrazuje Jakub Fulnek.
82'
Domácí jsou hodně pasivní, vypadá to, že brání těsný náskok. Matěj Končal poblíž velkého vápna rozehrál standardní situaci, ale našel jen připraveného Hanuše.
81'
Martin Nový na polovině hřiště tak dlouho držel svého protihráče až za odměnu vidí žlutou kartu,
78'
Sokolov je nyní aktivnějším týmem, snaží se o vyrovnání. O nebezpečnou střelu se nyní postaral Končal, ale jeho pokus šel nakonec nad branku.
76'
Mejdr centroval do vápna z levé strany, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
74'
Do hry se opět vloudila řada nepřesností, takže ani jeden z týmů delší dobu neudrží balón.
72'
Sokolov naposledy střídá, Jana Kosaka nahrazuje Matěj Končal.
70'
Keresteš rozehrál pár metrů za polovinou, ale hostující obrana jeho centr bez problémů odvrátila.
68'
Jan Kosak rozehrál standardní situaci z velmi zajímavé pozice, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
67'
Antonín Rosa fauloval ve skluzu Provoda a vidí žlutou kartu.
66'
Vysočina podruhé střídá, Jozefa Urblíka nahrazuje Martin Nový.
64'
Provod svým dlouhým autem poslal míč do vápna, kde se k zakončení dostal Glaser, ale balón poslal vysoko nad.
63'
Glaser rozehrál za polovinou hřiště standardní situaci, hosté se ale ve vápně provinili faulem. Od své brány tak bude rozehrávat Hanuš.
62'
Sokolov podruhé střídá, Martina Rychnovského nahrazuje Michal Hlavatý.
61'
Z levé strany centroval do vápna Provod, Kosakovi příliš nechybělo, aby srovnal stav duelu.
59'
Jihlava právě vstřelila branku!
Záviška poslal z pravé strany centr do vápna, kde se k míči dostal FILIP NOVOTNÝ a otevírá skóre dnešního duelu.
58'
V souboji o míč u rohového praporku fauloval Daníček. Rozehrávat tak budou hosté, míč si vzal na starost gólman Belaň.
57'
Keresteš posílal centr do vápna, který odvrátil jeden z bránicích hráčů, už to vypadalo na rohový kop pro Vysočinu, ale Keresteš si míč chtěl doběhnout, ale při zpracování jej poslal do zámezí.
56'
Vysočina poprvé střídá, Lukáše Zoubeleho nahrazuje Pavel Dvořák.
55'
Glaser rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně si pro míč vyskočil Hanuš.
53'
Sokolov poprvé střídá, Vojtěcha Přeučila nahrazuje František Dvořák.
51'
Domácí se pokusili o rychlý přechod do útoku, Novotný si několikrát vyměnil míč s Klímou, prvně jmenovaný poté posílal centr do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
48'
Záviška se dostal ve vápně před Mejdra, který jej následně o míč připravil a domácí záložník ve snaze získat míč zpět fauloval.
47'
Glaser rozehrál standardní situaci poblíž velkého vápna, ale domácí obrana se bez problémů ubránila.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí mohli jít do vedení, ale Nikolas Daníček zahodil velkou šanci. Hosté si prozatím nic nevytvořili. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45'
45'
Pecháček poslal centr do vápna, ale našel jen náruč Belaně.
44'
Kosak s Glaserem doráželi na Urblíka, který si nakonec ten faul na svou osobu vybojoval.
42'
Nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmu si nedokáže dát tři přihrávky a většinu vše řeší dlouhým nákopem.
39'
Daníček našel svou přihrávkou Klímu, který mohl jít sám na bránu, ale byl lehce přidržen, ale nejspíše ve vápně až moc ochotně spadnul. Hlavní rozhodčí mu ale rukou ukazuje vstávej.
38'
Kosak centroval z pravé strany, ale přihrávka mu moc nesedla a našel jen náruč Hanuše.
37'
Sokolov se na malou chvíli usadil ve svém útočném pásmu, ale směrem na bránu nic nevymyslel, protiútok poté zazdil Záviška.
35'
Kosak rozehrál rohový kop z pravé strany, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
33'
Velkou šanci nyní zazdil Nikolas Daníček. Novotný mu z levé strany posílal míč před bránu, Belaň již ležel na zemi a záložník Vysočiny, před kterým se naskytal prázdná brána, trefil právě ležícího brankáře Sokolova.
31'
Z následné rozehrávky domácí vybojovali rohový kop, ten sice rozehráli nakrátko, ale Urblík svým centrem neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů.
30'
Machek fauloval Daníčka a domácí se k hranici velkého vápna posunuli o pár metrů oproti předchozí situaci.
28'
Standardní situaci rozehrál Urblík, místo centru do vápna zvolil přímou střelu, ale Belaň byl u tyče včas.
26'
Nyní si oba hráči role prohodili, Rychnovský fauloval Daníčka. a z nějakých 28 metrů bude rozehrávat Vysočina.
24'
Tu rozehrál Glaser, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
24'
Daníček fauloval Rychnovského, hosté tak budou mít z nějakých 25 metrů k dispozici standardní situaci.
22'
Glaser centroval do vápna, kde našel Provoda, jehož hlavička se mezi tři tyče nevešla.
20'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Klíma, Belaň zahrál míč do autu, domácí útočník ani nakonec ošetření nepotřeboval a po krátkém oddychu může dál hrát. Keresteš hostím sportovně míč vrátil.
19'
Provod si ve vápně zpracoval míč a chtěl najít svého spoluhráče, ale svým centrem jej vystavil do ofsajdu.
16'
Hanuš rozehrál na Keresteše, který byl na polovině faulován. Následně domácí rozehráli, ve vápně se k míči dostal Záviška, ale po balónu uklouznul a bylo tak po šanci.
15'
Urblík z poloviny hřiště centroval do vápna, ale našel jen připravenou náruč Belaně.
14'
Zatím je hra i plná nepřesností, Belaň nyní rozehrával, ale našel jen protihráče Urblíka.
11'
Hra se odehrává spíše kolem poloviny hřiště, prozatím jsme žádnou šanci ke skórování neviděli.
9'
Glaser rozehrál pár metrů za polovinou hřiště standardní situaci, ale svým centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Od své brány tak bude rozehrávat Hanuš.
7'
Urblík přihrával Klímovi, ale ten si nedokázal dobře zpracovat míč a o balón záhy přišel.
5'
Daníček z levé strany rozehrál rohový kop, ale ve vápně jeho centr vyboxoval do bezpečí Belaň.
5'
Urblík zkusil vystřelit z velké dálky, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
3'
Kosak dostal přihrávku ve vápně, ale i když se dostal do zakončení, jheo střela byla zblokována.
1'
Utkání rozehráli domácí, kteří nastupují v modré kombinaci. Hosté jsou dnes ve žluto černé kombinaci dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny trenérů.
Do začátku duelu chybí nějakých 25 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Pecháček, Kryštůfek, Rosa, Keresteš – Zoubele, Urblík – Záviška, Daníček, Novotný – Klíma
Náhradníci: Rakovan – Nový, Mišůn, Fulnek, Popović, Dvořák

FK Baník Sokolov: Belaň – Tůma, Rychnovský, Machek, Mejdr – O. Ševčík, Kosak, Glaser, Strada – Přeučil, Provod
Náhradníci: Bolek – F. Dvořák, Končal, Hlavatý, J. Dvořák, Mráz, A. Ševčík

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock.
„Chceme, abychom se v zápase proti Sokolovu oklepali z výprasku z Jablonce a zapomněli na něj. K utkání musíme přistoupit jako k mistrovskému utkání. Nic jiného nám ostatně ani nezbývá. Podobu sestavy budeme zvažovat i podle zdravotního stavu. Nelze samozřejmě vyloučit, že šanci dostanou hráči, kteří v posledních duelech nenastupovali v základní sestavě,“ sdělil před pohárovým duelem na webu fcvysocina.cz jihlavský kouč Ivan Kopecký.
V kádru Sokolova najdeme dva hráče, co prošli Vysočinou. Je jím záložník Jan Kosak, který je i odchovancem místního klubu a útočník Vojtěch Přeučil. Hosty povede do boje trenér Pavel Horváth, v brance by se mohl objevit nedávný hráč Plzně Petr Bolek.
Sokolov přijede do Jihlavy povzbuzen nedělní výhrou 2:1 na Žižkově. Když se gólově prosadili Vojtěch Přeučil a Jan Kosak. Vysočina ta naopak bude chtít zapomenout na nelichotivou porážku 0:5 v Jablonci. Kdo se bude nakonec radovat se dozvíme kolem 19 hodiny.
V rámci 3. kola MOL Cupu přivítá prvoligová Vysočina druholigový Sokolov. Hosté jsou ve své lize na jedenáctém místě, když doposud posbírali osm bodů. Domácí jsou v HET Lize vinou horšího skóre poslední. Doposud posbírali čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.