MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Karviná - 1. listopadu 2017   16:30

Liberec
Liberec
16' Mikula  • 84' Pulkrab (Kerbr)  • 103' Potočný  • 104' Pulkrab  • 117' Hybš
5:3
(1:2)
Karviná
Karviná
28' Kalabiška   • 39' Kalabiška   • 118' Lingr
Liberec
Kolář – Mikula, Kúdela (C), Karafiát, Hybš – Breite (58. Kerbr), Vácha (46. Kulhánek), Potočný – Ševčík, Pulkrab, Voltr (78. Folprecht)
Hladký, Kerbr, Kulhánek, Bartl, Folprecht, Malinský, Coufal
Orel – Ratajová, Vít
Stadion U Nisy, Liberec
1289 diváků
Karviná
Pastornický – Štepanovský, Janečka, Hošek, Letić – Smrž (79. Lingr), Weber – Kalabiška, Puchel (60. Panák), Eismann (C) – Ramirez (70. Wágner)
Lé Giang, Panák, Duda, Vondra, Wágner, Lingr, Lischka

Osmifinále Mol Cupu nám nabídlo zajímavý souboj, který nakonec byl rozhodnut až v prodloužení. Dál postupuje Liberec, který prohrával, ale těsně před koncem zápasu vyrovnal. V proudloužení byl Slovan lepším týmem, Karviné začaly docházet síly a na branky soupeře už nedokázala odpovědět.
120'
120'
Volný kop zahrával Eismann, ale přestřelil branku.
118'
Karviná právě vstřelila branku!
Sám se ocitl před brankou ONŘEJ LINGR, který z otočky nedal střelou do protipohybu Kolářovi šanci.
117'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan znovu udeřil a Karviné vstřelil pověstného „bůra“. Puklrab na sebe natáhnul několik hráčů a skvěle předal míč MATĚJI HYBŠOVI, který nadvakrát úspěšně dorazil míč do branky.
116'
Žlutou kartu dostává Panák (MFK Karviná).
115'
Dvakrát teď poslal do vápna míč Eismann, ale ani jednou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
115'
S centrem Potočného si tentokrát poradila dobře obrana Karviné.
114'
Liberec je už znovu u míče a postupuje na branku soupeře.
112'
Další centr, který přiletěl od hráčů ve žlutých dresech. Tentokrát byl míč odkopnutý a následuje roh.
111'
Karviné se nedaří vyzrát na obranu Liberce, který má míč převážně na svých kopačkách.
110'
Kerbr postupoval po levé straně, ale skvěle ho zablokoval jeden z bránících hráčů.
108'
Ve středu hřiště přišel o míč Hybš, Karviná postupovala v přesile, ale nepodařilo se jí dostat do nějaké větší šance.
107'
Karviná se snaží se zápasem ještě něco udělat, ale moc se jí to nedaří.
106'
O výkop se postaral dvougólový Matěj Pulkrab.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Slovan právě vstřelil branku!
Liberec znovu udeřil, po pěkném průniku Folprechta se dostal po centru ke střele MATĚJ PULKRAB. Ten nejprve trefil tyč, ale zareagoval nejrychleji a dorazil míč do sítě.
103'
Tentokrát už to vyšlo, z otočky se prosadil ROMAN POTOČNÝ. Nejprve se k němu po střele Hybše odrazil míč, poté si ho zpracoval a pohotově vystřelil.
102'
Fanoušci teď ženou domácí tým, aby se pokusil něco s výsledkem udělat.
100'
Velká šance, Potočný už šel sám na branku, pokusil se přelobovat brankře, to se mu nepovedo, ale odražený míč jel do brány. Janečka ho ale skvěle skluzem vyrazil.
100'
Folprecht teď dvakrát v krátkém časovém úseku ztratil míč.
98'
Wágner prodlužoval hlavičkou nabíhajícímu spoluhráčovi, který byl ale nachytán v ofsajdu.
97'
Ani jednomu z týmů se nedaří uklidnit hru. Hráči svadí mnoho hlavičkových soubojů, které ale nepřináší moc velký efekt.
95'
Weber se dostal do dobré palebné pozice, jeho pokus ale zblokoval Kúdela.
94'
Slovanu se nepovedl přechod do útoku, znovu ztroskotal na špatné přihrávce.
93'
Dlouhý centr od Karafiáta nestihl doběhnout Kerbr, vykopává Pastornický.
92'
Do útoku se hned dostává Karviná, ale nakonec bude odkopávat od liberecké branky Kolář.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Dnešní zápas nemá po základní hrací době vítěze, bude se pokračovat do prodloužení. Druhý poločas byl lepší z pohledu Liberce, který kontroloval hru a nakonec se mu podařilo vyrovnat.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Ještě jeden roh pro Karvinou po zblokovaném centru.
90+1'
Odkop od branky hostí, po další mizerné přihrávce.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Hybš po dalším centru Kerbra zakončil hlavičkou mimo branku.
89'
Liberec se snaží nadále útočit, ale znovu kazí hru nepřestnostmi.
87'
Žlutou kartu dostává Pulkrab (FC Slovan Liberec).
86'
Pěkná kombinace Slovanu, který chce tento zápas rozhodnout. Přihrávka Ševčíka ale nebyla dostatečně přesná a brankář chytil míč.
84'
Po centru z levé strany se míč odrazil od jednoho z hráčů a MATĚJ PULKRAB zakončil akrobaticky rybičkou do prázdné brány. Liberec vyrovnává po velkém tlaku.
83'
Hybš teď prováhal zajímavou přihrávku na volného hráče ve vápně a byl obrán o míč.
82'
Ke střele se odhodlal Ševčík, ale jeho nezamířil přesně.
81'
Potočného střela trefila pouze skákající zeď.
80'
Příležitost pro Liberec, faul na Mikulu. Bude následovat volný přímý kop ze zajímavé pozice.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Smrž, přichází Lingr.
78'
Dnešní utkání sleduje 1289 diváků.
77'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Voltr, přichází Folprecht.
77'
Liberec stupňuje svůj tlak, do konce zápasu zbývá přibližně 13 minut.
75'
Wágner byl sám a hlavičkoval, ale za brankáře skvěle zaskočil Kúdela a vykopl míč pryč z branky.
74'
Nepřesný nákop dopředu od Karviné. Liberec znovu přechází do útoku.
73'
Potočného centr po faulu na Mikulu nikoho nenašel.
72'
Liberec je momentálně lepším mužstvem na hřišti. Karviná spíše brání a zatím se jí to daří velmi dobře.
71'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ramirez, přichází Wágner.
70'
Z hlavičky střílel Kerbr, ale jen do náruče brankáře Pastornického.
69'
Potočný se pokusil ohrozit branku hostí, ale jeho mířená střela se otřela o jednoho z hráčů. Rohový kop pro Slovan.
68'
Po pěkné přihrávce se dostal ke střele Hybš, jeho střela skončila těsně vedle tyčky.
67'
Liberec kombinuje na útočné půlce Karviné, ale nedaří se mu s míčem něco vymyslet.
66'
Po centru Kebra se dostal k hlavičce Pulkrab, ale přestřelil branku.
65'
Žlutou kartu dostává Smrž (MFK Karviná). Ze země se těžce zvedá Ševčík.
64'
Střela, kterou vyslal střídající Panák mířila těsně mimo branku.
63'
Nepřesná příhravka Ševčíka a míč lapil znovu Pastornický.
62'
Centr hráčů ve žlutých dresech tentokrát ve vápně nikoho nenašel.
61'
Do rychlého útoku se hnali Karvinští. Patičkou nahrával Weber, Kalabiška se snažil ještě nahrávat, ale míč se odrazil od jednoho z bránicích hráčů a reflexivně musek zasáhnout Kolář.
60'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Puchel, přichází Panák.
59'
Nakrátko rozehraný rohový kop Liberce nepřinesl velký úspěch.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Breite, přichází Kerbr.
57'
Voltr se snažil něco vymyslet s míčem, ale odkopl si ho daleko a ve skluzu se mu nepodařilo nahrát.
56'
Liberec se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale nedaří se mu projít přes obranu hostí.
55'
Voltr se snažil doběhnout míč centrovaný Kúdelou, ale brankář Pastornický včas vyběhl.
54'
Kulhánkovi se nepovedla přihrávky. Následuje odkop od branky hostů.
52'
Nepřesnost v rozehrávce Liberce, kterou hned následovala další nepřesnost Karvinských. Míč má znovu na kopačkách Slovan.
51'
Po levé straně se rodila další zajímavá situace Slovanu, po vypíchnutí míče Ševčíkem střílel na zadní tyč Voltr, ale netrefil bránu.
49'
Šance Slovanu, míč se málem dostal za brankovou čáru. Přízemní rohový kop proklouzl brankářovi z ruky a těsně před čárou vyrazil míč jeden z bránicích hráčů.
49'
Centr z pravé strany byl zblokovaný, Liberec bude zahrávat rohový kop.
48'
Karviná se pokoušela přejít do útoku, ale zastavil je pomezní sudí, který odmával ofsajd.
47'
Žlutou kartu dostává Puchel (MFK Karviná), po ostrém faulu na Voltra.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vácha, přichází Kulhánek.
46'
Hráči se už pomalu vracejí na plochu, druhý poločas zachvíli začne.
Máme za sebou první poločas, který skončil lépe pro hostující hráče. Karviné se podařilo otočit nepříznivý začátek zápasu. Hned dvakrát se prosadil Kalabiška a poslal tak svůj tým do vedení. Stav utkání je tedy 1:2.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Liberec se snaží ještě před poločasem vyrovnat, ale momentálně jim chybí trochu klidu na míči.
44'
Breite je dneska při chuti, ale ani tentokrát nemířil přesně.
43'
Slibnou šanci Karvinských zastavil ofsajd.
43'
Ke střele se znovu odhodlal Breite, ale jeho pokus znovu míří vysoko nad bránu.
42'
Hybš poslal pěkný centr do vápna, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
41'
Ke střele se dostal ve vápně liberecký Voltr, ale v pádu nedal míči dostatečnou razanci.
39'
Po přízemní centru Ramireze se znovu prosazuje opět JAN KALABIŠKA. Karviná se dostává do vedení a otáčí zápas.
38'
Po zblokovaném centru z levé strany zakrávala roh Karviná. Míč po odrazu ve vápně ale lapil Kolář.
37'
Puchel se dostal ke střele v dobré pozici, jeho rána ale lízla pouze boční síť.
36'
Liberec zahrával volný přímý kop po faulu na Pulkraba. Potočného dlouhý centr skončil bez úspěchu.
34'
Tentokrát se do zájimavé příležitosti dostal Liberec, šel v přečíslení na bránu. Potočný se pokusil zaseknout a vystřelit, ale brankář hostí jeho pokus kryl.
33'
Zblokovaná střela Breiteho, Karviná přechází do útoku.
32'
Žlutou kartu dostává Letić (MFK Karviná).
31'
Po chybě v rozehrávce hráčů v modrých dresech se Karviná mohla dostat do šance, ale zastavila je nepřesnost v přihrávce.
30'
Hráči Karviné se dostávají do zápasu, daří se jim kombinace. Liberec je pod tlakem.
28'
Ve vápně se ocitl úplně sám jeden z Karvinských, který nacentroval na úplně osamoceného JANA KALABIŠKU, jenž hlavičkou zakončil do prázdné brány.
27'
Po chybě Váchy běžel sám na bránu Ramirez. Pokusil se oběhnout Koláře, ale ten skluzem odehrál míč na rohový kop.
25'
Akce Karviné, po levé straně běžel Kalabiška, který se pokusil o centr, ale nebyl přesný a obrana Liberce si s tím poradila.
24'
Ševčík si navedl míč do středu hřiště a rozhodl se z úctyhodné vzdálenosti vystřelit, ale jeho pokus mířil nad.
23'
Jeden z mála centrů Karviné, s kterým Kolář neměl problém a lapil ho do náruče.
22'
Do útoku se hnala poprvé Karviná, ale zatím se jim nedaří vyzrát na libereckou obranu.
20'
Žlutou kartu dostává Voltr (FC Slovan Liberec). Zbytečný faul zezadu na Štepanovského, který nezůstal bez povšimnutí rozhodčího.
19'
Pěkný centr Váchy, který našel na zadní tyči volného Hybše. Tomu se ale střela příliš nepovedla a skončila mimo branku.
18'
Do vápna se dostal Voltr, ale jeho centr byl zblokován.
16'
Autorem branky je JAN MIKULA. Pěkný gól pravého obránce Slovanu, navedl si míč, vystřelil na zadní tyč a brankářovi Pastornickému nedal šanci.
14'
Kolář si na míči věří, teď si dovolil drzou kličku a ještě se mu povedlo rozehrát.
13'
Po rohovém kopu se pokusil o akrobatické zakončení Karafiát, který trefil jednoho z hráčů Karviné míčem do hlavy. Ten je teď ošetřován, ale vypadá to, že je v pořádku.
12'
Střela Váchy z přímého kopu byla velmi zajímavá. Jeho pokus mířil těsně k levé tyči, ale brankář hostí stačil na poslední chvíli míč vyrazit.
11'
Faul Janečka, který tak nabízí Liberci příležitost v podobě volného přímého kopu.
10'
Liberec momentálně dominuje, Karviné téměř nepůjčuje míč.
9'
Po pěkné kombinaci vystřelil zpoza vápna Potočný, jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci a brankář znovu chytá.
8'
Kombinace Liberce tentokrát nedopadla úspěšně. Útočný faul Voltra, hra je přerušena.
7'
Skvěle se uvolnil Potočný, který centroval do pokutového území. Pulkrab zakončoval, ale brankář jeho pokus vykryl.
5'
O chvíli později se snažil vystřelit Breite po dalším rohu, ale netrefil branku.
5'
První rohový kop Liberce rozehraný na bližší tyč, ale hlavička Pulkraba prolétla těsně mimo.
4'
Žlutou kartu dostává Štepanovský (MFK Karviná).
3'
Slovan se snaží přejít do útoku, ale jejich dlouhé nákopy zatím nejsou příliš úspěšné.
2'
První centr přilétl od Karvinských, ale bránu Koláře neohrozil.
1'
První faul hráčů Slovanu, Karviná zatím drží míč.
1'
Výkop obstarají hráči Karviné ve žlutých dresech.
Hlavní sudí Orel už přivádí oba týmy na hrací plochu.
Příjemné odpoledne, vítám vás u dnešního onlajnu. Hráči se už začínají pomalu rozcvičovat. Zápas by měl začít přibližně za půl hodiny.

FC Slovan Liberec: Kolář – Mikula, Kúdela (C), Karafiát, Hybš – Breite, Vácha, Potočný – Ševčík, Pulkrab, Voltr
Náhradníci: Hladký, Kerbr, Kulhánek, Bartl, Folprecht, Malinský, Coufal

MFK Karviná: Pastornický – Štepanovský, Janečka, Hošek, Letić – Smrž, Weber – Kalabiška, Puchel, Eismann (C) – Ramirez
Náhradníci: Lé Giang, Panák, Duda, Vondra, Wágner, Lingr, Lischka

Rozhodčí: Orel – Ratajová, Vít.
MFK Karviná
Slezanům se v posledních ligových kolech příliš nedaří. Přestože předvádějí sympatické výkony, tak nedokázali vyhrát už tři zápasy a nacházejí se na 14. místě tabulky. Naposledy se předvedli doma proti FC Viktorii Plzeň. S tímto favoritem svedli zajímavé utkání, které nakonec skončilo 3:1 ve prospěch venkovního týmu. Zato v Mol Cupu se hráči z Karviné nevedou špatně, po dvou kolech vstřelili 6 branek a ani jednou neinkasovali. Posledně změřili síly s třetiligovým týmem SK Hanácká Slavia Kroměříž, který porazili 4:0.
Asistent trenéra Josef Mucha vzkazuje, že by Karviná ráda Slovanu oplatila těsnou ligovou porážku, a to právě výhrou v tomto zápase. Je si ale vědom, že to nebude mít na stadionu U Nisy jednoduché, především kvůli aktuální formě severočeského týmu.
FC Slovan Liberec
Hráči tohoto výběru momentálně hrají s velkou chutí a formou. Naposledy se jim podařilo otočit nepříznivý stav v Podještědském derby a jednoznačně zvítězit 4:1. V tabulce drží skvělé 4. místo. Naopak v Mol Cupu si Liberec nepočíná tak suverénně, jako poslední tři ligová kola. Ve třetím kole poháru zavítal na stadion třetiligového FK Hodonína. Dlouho byl stav zápasu nerozhodný a domácí drželi nadějný stav 0:0. Nakonec muselo přijít prodloužení, ve kterém nakonec Slovan pokořil obranu Hodonína a rozhodl o svém postupu čtyřmi góly.
Trenér Liberce Jindřich Trpišovský se nechal slyšet, že by v českém poháru rád došel minimálně do finále. V sestavě Slovanu, by mělo proběhnout pár změnám, ale kostra týmu by měla být zachována. Je tedy jednoznačné, že Liberec se bude snažit postoupit do dalšího kola a splnit slova trenéra. V cestě mu ale bude stát moravskoslezská Karviná.
Máme před sebou další zápas Mol Cupu. Dnes o postup z osmifinále budou bojovat FC Slovan Liberec a MFK Karviná. Tyto dva týmy na sebe v poháru narazily pouze jednou, a to před 10 lety. Tehdy byli o něco úspěšnější Slezané, kteří zvítězili po penaltovém rozstřelu a postoupili do dalšího kola. V lize se tato dvě mužstva naposledy střetla tento podzim. Radostněji z ligového zápasu vyšel FC Slovan Liberec, který zvítězil, ale pouze hubeným náskokem 1:0. V pohárovém utkání je považován za favorita spíše liberecký tým, který má momentálně skvělou formu, otázkou zůstává, zda ji dokáže potvrdit i proti nevyzpytatelnému soupeři z Moravskoslezského kraje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.