MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Jablonec - 24. října 2017   17:00

Olomouc
Olomouc
21' Plšek  • 45+1' Hála  • 79' Chorý
3:4
(2:1)
Jablonec
Jablonec
9' Kubista   • 47' Tecl   • 51' Kubista   • 55' Tecl
Olomouc
Reichl – Sladký, Radakovič, Polom (62. Jemelka), Vepřek (C) – Moulis, Obročník (70. Obročník), Hála (62. Falta) – Plšek, Texl – Chorý
Buchta – Jemelka, Manzia, Štěrba, Falta, Kalvach, Zahradníček
Marek – Dobrovolný, Pospíšil
Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 483 míst)
2158 diváků
Jablonec
Bárta – Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek (31. Jovovič) – Kubista – Masopust, Považanec (88. Kouřil), Trávník, Zelený – Tecl (70. Doležal)
Valeš – Doležal, Mihálik, Kouřil, Janetzký, Jovovič, Holeš

Tak tohle bylo parádní pohárové utkání! Jablonec se dokázal třemi brankami během deseti minut vrátit do zápasu a naprosto vynulovat olomoucké snahy o postup. Sigma se sice ještě taktéž pokusila o zdramatizování utkání, když vstřelila kontaktní branku, leč nakonec už k vyrovnání své síly napřít nedokázala. Postup do čtvrtfinále tak připadl Jablonci, Olomouc se naopak dost překvapivě louči už v této fázi soutěže. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
90+4'
90+3'
Sladký měl sice obrovské množství prostoru na útok směrem vpřed, jenomže nakonec se rozhodl k centru. Bárt si tento pas bez problému pohlídal, Hanáci mají posledních pár sekund na vyrovnání.
90+2'
Bártovi sice vypadl míč z rukou při nepřehledné strkanice uvnitř šestnáctky, jenže zkušenost v podobě Tomáše Hübschmana nakonec ukázala své přednosti. Jablonec se pro tuto chvíli ubránil.
90+1'
Domácí ofenzívě je po pár sekundách ve vápně zastavena, Chorý se provinil útočným faulem.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty nad standardní hrací čas!
90'
Tomáš Chorý (OLO) obdržel žlutou kartu za faul na středu hřiště.
89'
Olomoucká ofenzíva pokračuje v presinku, avšak zatím to Hanákům moc nevychází. Jablonec dokáže velmi dobře takticky kombinovat a nepustit soupeře k míči.
88'
Jemelka se dostal do obrovské tutovky, když se Bártovi nepodařilo pořádně rozehrát, jenomže sprinterský souboj o odražený míč nakonec olomoucký fotbalista prohrál. Sigma znovu zvyšuje otáčky.
88'
Na řadě je poslední střídání, Jakuba Považance na straně Jabloneckých střídá Martin Kouřil.
88'
Jakub Plšek (OLO) neudržel emoce a dostal se do konfliktu s Jovovičem. Sudí okamžitě vytahuje žlutou kartu.
85'
Plšek se už už dostával ke střele, jenomže nakonec se dostal do kontaktu s Jovovičem, který padá na zem. Míč tak připadne díky útočnému faulu Jablonci.
84'
Chorý se dostal do hádky s Jovovičem, jenomže jejich hádka je po pár okamžicích rozehnána sudími. Atmosféra na hřišti začíná pořádně houstnout.
83'
Martin Doležal (JAB) obdržel žlutou kartu za zbytečný faul v rohu soupeře.
82'
Domácí hrají ve velkém tempu, jenomže tlak prozatím žádný efekt nevytváří. Jablonecké řady hrají velmi koncentrovaně, což zatím brání ve vyrovnání.
81'
Jemelka ukázal své rychlostní předpoklady, když protáhl krok Jankovičovi. Nakonec však jeho akce končí po pár málo sekundách, provinil se totiž útočným faulem.
80'
Olomoucká hra je po vstřelené brance znovu úplně jiná, než před pár minutami. Jablonec v těchto sekundách čelí velkému tlaku soupeře na svou obranu.
79'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak tomu se říká drama! Po Sladkého centru se pokoušelo několik hráčů o hlavičku, jenomže napoprvé se balón pouze odrazil od břevna zpět do hry. Až velký tlak a síla TOMÁŠE CHORÉHO pomohla Olomouci ke kontaktní brance. Jablonečtí hráči zblokovat dorážku nestačili.
Dnešní utkání sleduje 2158 diváků.
78'
Tomáš Hübschman (JAB) dostává žlutou kartu za zkušený faul při nebezpečném průniku Plška.
77'
Příběh o dobývání branky hostí nekončí, ba naopak. Olomoucké šiky se snažily projít po levé straně, jenomže nakonec je nutné vrátit míč směrem vzad. Jablonec je v defenzívě velmi pozorný.
76'
Sigma je v menším tlaku, avšak hosté jsou natlačeni v bloku před svým vápnem. V této chvíli se navíc pokoušejí o zisk míče což dělá Sigmě obrovské problémy.
75'
Doležal se zkoušel dostat k míči, leč Jemelka byl při souboji více zpevněný. Sigma tak pokračuje v kombinaci znovu na své půlce hřiště.
74'
Zahradníček nabídl míč Chorému, jenže další nepřesnost je důvodem už několikáté chyby. Jablonec hraje v naprosté pohodě.
73'
Ani tentokrát to na olomoucké straně vůbec nevyšlo, přihrávku Falty totiž Chorý ztratil těsně před rozhodujícím momentem střelby. Olomouc se tak musí vracet zpět.
72'
Olomouc se postupně dostává do tlaku, zatím však postrádá větší přesnost v kombinaci. Naposledy si nerozuměli Chorý s Plškem těsně před vápnem.
71'
Doležal je coby bývalý hráč Olomouce na Hané kvůli kontroverznímu odchodu v nemilosti, důkazem je toho pískot tribun při jeho každém dotyku s míčem.
70'
Oba mančafty si připravila po jednom střídání, domácí poslali do hry místo Michala Obročníka Tomáše Zahradníčka. Jablonec pak stáhl Stanislava Tecla, jehož střídal Martin Doležal.
69'
Plšek pálil z velké dálky nakonec těsně vedle, Jablonec si musel v této situaci pořádně oddychnout! Bárta totiž nebyl úplně jistý u tyčky.
68'
Moulis se dostal ke krásné přihrávce přímo směrem na Plška, jenomže olomoucký kanonýr nakonec svou šanci promrhal. Na vysoký centr nedokázal svou hlavou dosáhnout.
67'
Olomouci se v této chvíli moc herních činností nedaří, což je vidět i situaci ve středu hřiště. Jablonec se dostává mnohem jednodušeji do zakončení, zatím však moc střel od poslední branky nepředvedl.
66'
Reichl si zahrával s nervy fanoušků, když odehrával míč těsně před Teclem. Nakonec se však Olomoučtí ubránili, Jablonec však má stále mnohem více ze hry.
65'
Radakovič se objavil ve druhé vlně střelců vně šestnáctky, leč balón mu na nohu příliš nesedl. Výsledkem byla hrubě nepřesná střel, která zapadla za tribunu za brankou.
64'
Sladký si sice nabíhal na rohový kop, jenomže nakonec se ke střelbě vůbec nedostal. Jablonecký blok byl velmi dobře postaven, což zabránilo Olomouckým v ohrožení branky.
63'
Bárta měl menší konflikt s Chorým, neboť nechtěl svému bývalému spoluhráči vydat míč. Sudí nakonec situaci řeší ráznou domluvou.
62'
Chorý se protlačil do obrovské šance, jenomže se při střele střetl jen s Bártou. Jablonecký brankář mu zabránil v brance fantastickým zákrokem na brankové čáře!
62'
Domácí logicky sahají k velkým změnám v základní sestavě, Šimon Falta jde do hry místo Martina Hály, Romana Poloma pak nahradil Václav Jemelka.
60'
Tecl se zkoušel obtočit spolu s Masopustem okolo dvojice obránců Olomouckých, leč při této situaci si dovolili až příliš moc. Drzost hostů už byla i za tohoto stavu příliš okatá.
59'
Domácí snaha o překonání jablonecké zdi se minula účinkem, Zelený totiž ránu směřující na zadní tyč dobře zblokoval. Sigma se tak musí honem rychle vracet zpět.
58'
Jakub Považanec (JAB) už svou agresivitu při souboji s Hálou příliš zvýšil, Olomouc se tak dostane ke standardce kousek z hranice vápna.
57'
Domácí jsou znovu dost bezradní, Jablonec hraje v naprosté pohodě a bez viditelných potíží.
56'
Dalším střelcem se mohl stát i Masopust, jenomže nakonec se trefil jen do vyběhnutého Reichla. Olomouc pro tuto chvíli těžkou zkoušku obstála.
55'
Jablonec právě vstřelil branku!
Hosté mají poločas jako hrom! Během deseti minut se totiž dokázali postarat už o třetí branku do sítě Olomouc, když naprosto bezradnou obranu Sigmy prošel naprosto bez problému STANISLAV TECL, jehož rána pod rukou Reichla byla nakonec i gólová. Kouč Jílek u střídačka jen kroutí hlavou.
54'
Polom byl znovu nejistý v rozehrávce, čehož skoro využil Tecl. Průnik do hloubky olomoucké defenzívy ovšem bývalému talentu českého fotbalu nevyšel. Míč si předkopl příliš před sebe.
53'
Moulis došel po pravém křídle přesně k šestnáctce Jabloneckých, jenže centr na nabíhající spoluhráče se mu vůbec nepovedl. Místo olomouckých útočníků tak chytil přihrávku jistá Bárta, hosté hrají aktuálně v laufu.
52'
Obročník se dostal k balónu z druhé vlny, jenomže jeho pokus byl dos nepřesný. Balón proletěl po trávníku asi dva metry vedle tyče, Jablonec se může dostat k rozehrávce.
51'
Tak tomuto se říká obrat! Po krásném naražení Trávníka se opřel do balónu VOJTĚCH KUBISTA, jehož točená rána zapadla přesně k pravé tyči Reichlovy branky. Olomoucká obrana teď je jako zkoprnělá.
50'
Masopust zkoušel doskakovat na krásný centr Považance, leč i pro něj byl volej příliš vysoký. Domácí se tak mohou dostat k rozehrávání od vlastní branky.
49'
Jovovič byl znovu středem pozornosti, když dostal tvrdý zásah na nohy od Texla. Olomouc tak bude čelit další nebezpečně standardní situaci soupeře.
47'
Jablonec se dokázal dostat zpět do hry! Po rychlém a hezkém uvolnění Jovoviče na levém křídle se dostal díky podběhnutí Reichla k míči STANISLAV TECL, před kterým vězela prázdná branka. Dorážka od takovéhoto hráče takových kvalit už byla pouze formalita.
46'
Jablonec vypadá po přestávce dost namotivovaně, jenomže s přílišnou snahou také přichází velmi brzo o balón. Moulis však svou situaci moc dobře nevyřešil, jeho pomalý nákop sbírá Bárta.
46'
První poločas sice ze začátku přinášel ne moc záživný fotbal, jenomže ještě v deváté minutě potrestal přílišnou olomouckou pohodu první jablonecký zásah do sítě. Od té chvíle se už hra SIgma začínala Jabloneckým lehce vyrovnávat, jenomže i přes to, že dokázala vyrovnat, tak byla stále horším týmem na trávníku. Obrovským šokem tak pro hosty musí být branka v posledních sekundách, kterou dokázala Sigma vstřelit po velice šťastném odrazu. V této chvíli by tak postupovala Olomouc, avšak před námi je ještě minimálně jeden poločas. Pokračujeme přibližně v 18:03.
45+1'
45+1'
Tak tohle je tvrdá rána pro hostující hráče. Po nesouladu v jablonecké defenzívě se dostal do tlaku na Jankoviče MARTIN HÁLA, který se ještě i s nasazením vlastního zdraví rozhodl dohlavičkovat míč odrážející se od tyče. Brankář Bárta už na velmi překvapivou situaci nereagoval, balón totiž v blesku změnil směr.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu nad standardní hrací čas!
44'
Trávník se sice dostal do zajímavé střelecké pozice ve vápnu, leč k větší šanci nakonec jeho aktivita nevedla. Po rychlém navedení balónu na střed totiž pálil o několik metrů na břevno, Reichl ránu jen zběžně kontroloval.
43'
Jablonec zatím ukazuje, že se svého soupeře rozhodně nezalekl. Olomouc se sice znovu tlačila do šance, ježe aktivní Hála pálil znovu jen do bloku beků. Hosté se mohou na chvilku uklidnit.
42'
Hála se chopil provedení standardky po faul na vlastní osobu, což znovu zvýšilo vzruch před jabloneckou brankou. Míč totiž proletěl z velké dálky jen těsně vedle levé tyče.
39'
Olomoucké snahy o zvýšení aktivity zatím jsou jalové, což vyhovuje jen a jen Jabloneckým. Svěřenci kouče Kluckého tak zatím hrají s velkou motivací.
38'
Tecl se zkoušel otočit ve vápně ke střelbě, jenomže zklamala ho orientace v prostoru. Míč tak letěl po rychlém zpracování asi tři metry na bránu.
37'
Na hřišti zatím obrovské množství osobních chyb, což moc pohodě jednotlivých mančaftů neprospívá. Sigma je však zatím mnohem více omylnější než její soupeř.
36'
Plšek se sice pokusil o velmi neobvyklé rozehrání, jenomže tato cesta k ohrožení branky nevedla. Olomouc se tak po chybném centru musí vracet honem rychle zpět.
35'
Obročník spadl po kontaktu s Považancem na trávník, což bylo vyhodnoceno jako faul. Sigma bude kopat další standardku z velké vzdálenosti.
34'
Olomouc se dostala do bleskového brejku po chybě Kubist, jenomže akce po ose Plšek-Chorý nakonec neskončila úspěchem. Druhý jmenovaný si totiž příliš předkopl míč, čímž ho mohl beztrestně ped vápnem zastavit Hübschman. Jablonec se pro tuto chvíli ubránil.
33'
Texl dostal na levém křídle pořádně naloženo, což je nakonec pokynem pro pomezního sudího k zapískání faulu. Jablonečtí hráči se však celkem logicky zlobí, domácí fotbalista si pád zřejmě asi i částečně zavinil sám.
32'
Hála si sice zajímavě nabíhal mezi stopery Jablonce, jenomže tato aktivita byla mimo fotbalová pravidla. Sudí tak olomouckému fotbalistovi logicky hned zapískal ofsajd.
31'
Bárta ukázal parádní technické dovednosti, když si uhlídal míč před dorážejícím Chorým. Jablonecký kouč však měl teď asi pořádně krušnou chvilku, více infarktovější rozehrávku snad vymyslet nešlo.
31'
Trenér Klucký je z důvodu zranění nucen střídat Matěje Hanouska, na hřiště tak míří Vladimir Jovovič.
29'
Vepřek uvolnil ve spolupráci s Hálou Plška, jenomže domácí střelec nakonec k finálnímu řešení nedošel. Vyběhnutý Bárta totiž zasáhl dalším fantastickým zákrokem levou kopačkou. Hosté si mohou pořádně oddychnout.
28'
Chorý se dostal při standardní situaci k její exekuci, avšak nakonec pozorného Bártu nepropálil. Exolomoucký golman si ránu z třiceti metrů pohlídal a vyboxoval mimo síť.
27'
Chorý stále pokoušel prokličkovat mezi Zeleným, jenže dopřánu mu to nebylo. Olomoucký útočník skončil po menším zatáhnutí za dres na trávníku.
26'
Chorý se zkoušel dostat přes obranný val soupeře, leč na něj dnešní finesy olomouckého útočníka neplatí. SIgma se tak dostane ovšem nakonec k autovému vhazování.
25'
A další gólovka! Přes pomalého Poloma se dokázal velmi jednoduše dostat Tecl, jenže tentokrát útočníkovi hostí scházelo štěstí. Od Reichla se míč totiž odrazil jen do břevna, odkud poté těsně před brankovou čáru.
24'
Chorý měl na kopačce další tutovku! Po rychlém průniku do vápna se dostal až za Hanouska, jenomže rána na branku už se mu nakonec nepovedla. Vyběhlý brankář Bárta mu totiž snížil úhel a bombu bezpečně zlikvidoval rukou.
23'
Jankovič se při zpracování zřejmě dopustil hry rukou, jenže rozhodčí nechává hru pokračovat. Jablonec tak může rozehrávat od zadních řad.
21'
A máme vyrovnáno! Po další výrazné aktivitě a uvolnění Hály se dostala Sigma do vápna a po kolmici stejného hráče přes celé brankoviště pak i ke skórování. Na pravém křídle totiž stál JAKUB PLŠEK, pro něhož už rána do opuštěné branky byla formalita.
20'
Hála se dostával vápnem na zteč, jenomže v rozhodující moment se dostal do sevření Kysely a Hübschmana. Zkušená obranářská dvojice už si s touto situací poradila, olomoucký záložník byl od míče jednoduše odstaven.
19'
Chorý se dostal díky náhodnému odrazu od Kyseli k míči na hranici šestnáctky, leč následný postup vpřed už nebyl možný. Míč totiž v nejnevhodnější moment uskočil z kopačky. Bárta dostal následně balón do zámezí.
18'
Tecl začal velmi rychle presovat na Reichla, jenomže ten tuto situaci zvládl nakonec s grácií. Jablonecký útočník byl překonán brankářovou stahovačkou.
17'
Chorý se dostával do brejku, jenomže přesně v pravý moment dokázal předvést ukázkový skluz Jankovič. Olomoucký forvard se tak musí na hranici vápna honem rychle zvedat, o faul rozhodně nešlo.
16'
Plšek prováhal neskutečnou tutovku! Po chybném vyběhnutí Bárty při rohu mohl hlavičkovat do prázdné brány, jenomže nakonec pálil těsně nad. Asi oprávněně se tak drží za hlavu.
15'
Olomouc zvyšuje nasazení, když se jen tak tak nedokázala dostat do hloubky vápna. Pozorný Kysela ale ukázal dobrou rozvahu, neboť zabránil zřejmě finální přihrávce rychlým skluzem. Hosté se začínají pomalu bránit.
14'
Masopust se zkoušel dostat za obrannou linii domácích, leč tudy cesta nakonec nevedla. Pomezní sudí mu po rychle komunikaci s kolegy zapískal ofsajdové postavení.
13'
Vepřek se dostával do šance po levém křídle, jenomže svou střeleckou pozici promarnil. Jeho rána o metr nad tak pro Bártu nebyla neřešitelná, hosté budou mít k dispozici rozehrávku od branky.
12'
Vepřek zkoušel otevřít střed hřiště, což se mu částečně povedlo, jenomže dále už se Sigma v postupu vpřed zasekla. Olomoucký mančaft zatím moc převahy nevytvoří.
11'
Olomoucká pravá strana obrany, ta jako by dnes vůbec neexistovala, neboť hostující hráči jí zatím pronikají jako nůž máslem. Pro tentokrát si však mohou domácí oddechnout, Sladký si soupeře pohlídal.
10'
Domácí hrají po obdržené brance jako opaření, Jablonec je ve všech herních činností zatím lepší. Sigma hraje zatím bez zápalu a větší snahy o ofenzívu.
9'
Olomoucká ležérnost vyústila v potrestání Jabloneckých! Po krásném Masopustově centru sice ještě hlavou Tecl nedosáhl, VOJTĚCH KUBISTA už ovšem svůj let vzduchem dokázal uzpůsobit trajektorii pasu a trkl hlavou míč do sítě. Reichl byl bez možnosti na úspěšný zákrok.
8'
A znovu váhání Sigmy. Jablonec se skoro dostával do šance, jenže Radakovič nakonec míč udržel na kopačce. Sigma si může pořádně oddechnout.
7'
Hosté se dostávají do tlaku, Tecl se tak jen kvůli smůle nedostal do další tutovky. Reichl byl totiž u propadlé přihrávky o kousek dříve.
6'
Polom předvedl neskutečný fatál, když přihrál přímo na nohu Masopustovi. Jablonecký záložník však svou šanci zahodil, tváří tvář Reichlovi totiž nedokázal svou tutovku zakončit. Olomoucký brankář míč vytáhl nohou mimo bránu.
5'
Už už se dostával Hála do samostatného úniku, jenomže v pozoru byl Hanousek, který si míč pohlídal a odkopl směrem k Bártovi. Jablonec si může pořádně oddechnout, v této situaci hrozil nebezpečný brejk soupeře.
4'
Sigmě se její první roh v zápase moc nevyvedl, neboť Moulis poslal balón přímo na pěsti Bárty. Exolomoucký brankář jeho pas vytěsnil do zámezí, Olomouc tudíž čeká ještě autové vhazování.
3'
Sigma poprvé významně zatlačila, leč snaha o průnikovou přihrávku se neshledala s úspěchem. Zásluhou Hály se však bude kopat přece jen alespoň rohový kop.
2'
Radakovič se snažil najít dlouhým nákopem Chorého, avšak záměr olomoucké beka nebyl úspěšný. Míč tak dopadl takřka pět metrů před účastníka posledního mistrovství Evropy lvíčat, což je pokyn pro Bártovu rozehravku.
1'
Jako první se do útoku dostává Olomouc, prozatím však tato aktivita nemá příliš účinku na soupeře. Hráči se sice snaží rozvinout pres po celé délce hřiště, jenže pohyb působí dost strnule. Prozatím se tak o divácký dojem příliš nestarají.
1'
Oba mančafty už míří na hrací plochu, utkání za malou chvilku začíná.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Radakovič, Polom, Vepřek (C) – Moulis, Obročník, Hála – Plšek, Texl – Chorý
Náhradníci: Buchta – Jemelka, Manzia, Štěrba, Falta, Kalvach, Zahradníček

FK Jablonec: Bárta – Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek – Kubista – Masopust, Považanec, Trávník, Zelený – Tecl
Náhradníci: Valeš – Doležal, Mihálik, Kouřil, Janetzký, Jovovič, Holeš

Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Pospíšil.
Rozhodčím dnešního zápasu je zkušený Emanuel Marek, na čarách pak působit pánové Zdeněk Dobrovolný a Dušan Pospíšil. Jako čtvrtý rozhodčí je delegován Pavel Julínek, jako delegát asociace pak bude přítomen Jaroslav Kubíček.
Poslední 3 vzájemná utkání
14.10.2017 Olomouc x Jablonec 0:0 (HET liga 17/18)
30.04.2016 Olomouc x Jablonec 2:1 (SL 15/16)
06.11.2015 Jablonec x Olomouc 4:0 (SL 15/16)
Poslední 3 zápasy obou týmů

SK Sigma Olomouc
20.10.2017 Ostrava x Olomouc 1:1 (liga)
14.10.2017 Olomouc x Jablonec 0:0 (liga)
01.10.2017 Jihlava x Olomouc 0:1 (liga)

FK Jablonec
21.10.2017 Jablonec x Sparta 0:3 (liga)
01.10.2017 Jablonec x Mladá Boleslav 3:1 (liga)
FK Jablonec
Jablonečtí vstupovali do sezóny za dost zvláštní situace. Jejich bývalý boss Miroslav Pelta totiž byl obviněn z dotačních podvodů, což zanechalo nezanedbatelný vliv na fungování celého klubu. Na množství sponzorů na dresech Severočechů sice značný, leč na výsledcích se tato nezáviděníhodná situace přece jen až moc nezapsala. Srpen se sice ještě hráčům okolo trenéra Zdeňka Kluckého až tak moc nepovedl, když z úvodních čtyř zápasů nevybojovali Jablonečtí ani jednu výhru, zdoláním Zlína na konci prázdnin se však jakoby zaseklá mašina rozjela. Kromě vysokého vítězství 5:0 nad Jihlavou si Jablonec připsal i triumfy z utkání proti Bohemians a Mladé Boleslavi. Posun na čtvrtou pozici byl jako z říše snů.

Po reprezentační přestávce však podobně jako Sigma svůj rychlý vpád do HET ligy zpomalil. Na vině byl však i relativně těžký los, bezbranková remíza s Olomoucí a nedělní prohra 0:3 se Spartou, kde rozhodl hattrick Josefa Šurala, tudíž až tak překvapivé nejsou. Aktuální šestá pozice však i tak nabízí mnoho prostoru pro manévrování a dobré šance na umístění po podzimu.

V poháru si jeho vítěz z let 1998 a 2013 zatím vede relativně dobře. Na začátku srpna totiž nejprve ve druhém kola zdolal celkem jednoznačně divizní Mšeno, když se o výhru 4:1 významně zasloužil hattrickem Mirzad Mehanovič. Bosenský záložník byl taktéž nejlepším střelcem týmu v této soutěži, leč po zářijovém přestupu do Zlína už více zásahů nepřidá. O postup do osmifinále se pak Severočeší zasloužili díky postupu přes druholigový Žižkov. V 87. minutě totiž dokázal penaltou rozhodnout o obratu na 2:1 a výhře Stanislav Tecl, ten je spolu s Lukášem Masopustem a Jaroslavem Mihálikem s jednou brankou nejlepší jablonecký hráč v poháru.
Olomoučtí fotbalisté žili ještě nedávno ve velké pohádce. Mančaft, který přežil dlouhé tahanice o nového majitele, vyhrál Fortuna národní ligu a měl se postavit těžké zkoušce v nejvyšší soutěži, nebyl brán za favority. Většina expertů mu přisuzovala roli týmu bojujícího o záchranu. Svěřenci kouče Václava Jílka se však vzepřeli všem rychlým závěrům a postupnými krůčky překvapovali jednoho favorita za druhým. V aktuální sezóně jen jednou poznali, co to znamená porážka, když podlehli na hřišti aktuálního lídra Plzně 0:1. Ostatní zápasy však Hanáci zvládali až s neuvěřitelnou pompou a absolutně bez ostychu. Mnohé novinářské špičky se tak museli začít učit i nová fotbalová jména, která začínala pošilhávat i po reprezentačním dresu.

Momentální situace Sigmy se však začíná pomaličku zadrhávat. Reprezentační přestávka viditelně zanechala na několika oporách notné stopy, forma některých jedinců tak šla rapidně dolů. Výsledkem posledních dvou kol jsou remízy, nejprve před deseti dny nedokázali vybojovat Hanáci tři body právě proti Jablonci, když pohořeli na spektakulárním vystoupení golmana Hrubého, minulou sobotu pak remizovali i s Baníkem. Notné stěžování a výmluvy na špatný výkon rozhodčích už výsledek logicky neměnil. Pro domácí sice situace není ještě kritická, ale sesun na třetí místo už ukazuje, že forma ze záříjového zápasu se Slavií postupně je ta tam.

MOL Cup byl letos pro Olomouc celkem pohodovou záležitosti. Nutno ovšem přiznat, že zápas druhého kola na půdě účastníka MSFL Hlučína nebyl zrovna ukázkou dominance. Čest prvoligisty zachraňoval až v prodloužení tradiční žolík Pavel Moulis. Právě tento exjablonecký záložník je díky čtyřem vstřeleným brankám nejlepším kanonýrem týmu v aktuální pohárové sezóně. Šestadvacetiletý fotbalista si ke dvěma brankám ve Slezsku přidal další dvě na půdě divizních Živanic, kde ve 3. kole Sigma vyhrála jasně 8:0. Stále tak může klub doufat v navázání na celkový triumf ze sezóny 2011/12, kdy tehdy družstvo okolo legendárního Petra Uličného získalo pro hanáckou metropoli první velkou trofej v historii. Mezi absentující na zápas proti Jablonci se zařadil díky druhé žluté kartě Tomáš Houska, mimo hru je také laborující Aleš Škerle.
Hezké úterní odpoledne, jen po jednodenní pauze je přichystán pro tuzemské fotbalové fanoušky další přísun kvalitního fotbalu. Do své další fáze se totiž dnes přesune MOL Cup, celé osmifinálové boje totiž odstartuje duel Olomouce s Jabloncem. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.