MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brozany : Chrudim - 29. srpna 2018   17:00

Brozany
Brozany
51' Benda
1:2
(0:0)
Chrudim
Chrudim
72' Drahoš   • 89' Krčál
Brozany
Lipš – Šimral, Benda, Cibulka, Studecký, Hajdarevič, Vlček
Váňa – Vitner, Vaňkát
Hřiště SK Sokol Brozany
Chrudim
Mrázek – Hlavsa, Stránský, Drahoš, Mastík, Šípek, Langr

Odsud z Brozan je to pro dnešek ode mne vše. Těším se u dalších online přenosů na počtenou!
Trochu jiná druhá půle oproti té předešlé. Byť hosté byli první, kdo inkasoval, v závěru si vytvořili drtivý tlak, díky kterému po rohových kopech otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a postupují do další fáze MOL Cupu. Domácí Brozany se ale proti druholigovému soupeři neměly za co stydět, prakticky až do posledního momentu bojovaly o vyrovnání, neřku-li o navýšení vedení před 70. minutou.
90+2'
90+2'
Brozanští přesunuli hru na opačný konec. Přímý kop ale mířil pouze do rukavic chrudimského gólmana.
90+1'
Lukáš Mastík rozehrává další přímý kop z celkem slibné vzdálenosti. Přes tříčlennou zeď ale poslal míč pouze vedle branky.
90+1'
Sudí Váňa nastavuje dvě minuty.
90'
Simon Zíma již jen v poklidu odkopává od své branky.
89'
Chrudim právě vstřelila branku!
V závěru Chrudim otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! Z rohového kopu odhlavičkoval míč do branky JAKUB KRČÁL, pro něhož to dnes je již druhá trefa a pravděpodobně s ní posílá svůj tým do další fáze českého poháru.
88'
Žlutou kartu dostává Farkaš (Sokol Brozany).
87'
Další šanci na rozhodnutí zápasu měl Matěj Marič. Přestože Simon Zíma ležel na zemi a neměl možnost jakkoliv zasáhnout, brozanský hráč nedokázal trefit zcela odkrytý prostor branky.
86'
A svou šanci zakončil přímo do břevna. Následoval odkop od chrudimské branky.
85'
Brozany mají velmi slibnou šanci! Na hranici pokutového území byl faulován Jaroslav Benda.
82'
Ohromnou šanci měl Adam Vlček! Jaroslav Benda mu otevřel možnost krásného volného zakončení, které v poslední chvíli zachraňoval gólman Zíma. Brozany ale využívají častých nedovolených zákroků soupeře v přesunu těžiště hry k brance Chrudimi.
81'
Po rohovém kopu Chrudimi se musel Zdeněk Vávra pořádně zapotit! Nakonec ale dokázal míč rukou vyrazit nad branku. Díky tomu ale Chrudim kope další roh.
80'
Lukáš Mastík vyslal do samostatné šance Daniela Vašulína. V souboji jeden an jednoho ale celou akci bravurně uhasil Jiří Stehlík, přesto se Chrudim stále tlačí do malého vápna.
77'
Sérií dlouhých nákopů v podání Lukáše Mastíka se pokusili chrudimští získat tlak ve vápnu. Celou akci nakonec zmařil Petr Drahoš, který se nedovoleně provinil proti Jiřímu Stehlíkovi.
75'
Chrudim se tlačí k brance i nadále. Centr tentokrát odvrátil Matheus Da Silva, od brány ale hosty nemohou brozanští nadále vytlačit.
74'
Brozany se rychle dostaly k soupeřově brance, kde se centr snažil do branky odhlavičkovat Jiří Stehlík. U míče byl ale o něco málo dříve Simon Zíma, který rychle nasměroval své spoluhráče do protipohybu.
72'
Východočeši využívají svůj drtivý tlak posledních minut k vyrovnání. Z rohu přiletěl centr přímo na hlavu PETRA DRAHOŠE, který jej z první hlavičkou poslal přímo za záda Zdeňka Vávry.
71'
Po dlouhém gólmanově nákopu se pustil Adam Vlček do rychlostního souboje s Lukášem Mastíkem. Brozanský hráč nakonec balon vybojoval, při pokusu o jesle Lukáše Krčála ale narazil a Chrudim se dostala do protiútoku.
70'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Eliáš, přichází Hajdarevič.
68'
Jiří Stehlík vysokým výskokem odvrátil bezprostřední nebezpečí před vlastní brankou. Celkové ale uhasit nedokázal, to se Brozanům povedlo až za malý moment. Daleko od vápna ale chrudimské vystrnadit nemohou.
67'
Centr na branku již Matěj Marič nestihl. Dříve u něj byl Simon Zíma, který krátkým nahozením zahájil další chrudimskou rozehrávku.
66'
Brozany po delší době pronikají na polovinu soupeře. Velké obtíže jim ale činí osobní obrana Chrudimi, přesto se nakonec dostaly i k rohovému kopu. Paradoxně z něj Chrudim vyběhla do protiútoku.
65'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Froněk, přichází Šípek.
64'
Chrudim se dostala do velké šance! Volným kopem nacentroval míč před branku Lukáš Mastík. Před brankou byl míč nacentrován přímo na Vávru. Brozanský gólman si v chytání chvilku nebyl jistý, míč definitivně ukořistil až když s ním padl k zemi.
62'
Nákop Lukáše Mastíka z poloviny hřiště nacentroval zleva Tomáš Dostálek. Míč mu ale příliš nesedl, tudíž ani centr nezamířil před branku, nýbrž do prostoru za ní.
61'
Matheus Da Silva malou domů uchránil svůj tým před dotírajícím Danielem Vašulínem. Chrudimský hráč sice ještě doběhl k Vávrovi, ovšem brozanský gólman bez obtíží chytil míč do svých rukavic.
60'
Chrudim se marně snaží vymanit ze středu herní plochy. Kdykoliv zahájí svou šanci, Brozany ji po krátké době uklidí do autového postavení.
58'
Chrudim pozvolna rozehrává od své branky. Ke střele z hranice velkého vápna se dostal Lukáš Kopecký. Míč se ale pouze odrazil od Jiřího Stehlíka, který stál těsně před ním.
58'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Tichý, přichází Vlček.
56'
Do velké šance se dostal chrudimský Martin Sulík. Finální střelu ale nezvládl. Míč pouze rozvlnil boční síť Vávrovy branky.
55'
Žlutou kartu dostává Krčál (MFK Chrudim).
54'
Nedovoleného zákroku se dopustil Petr Tichý. Díky tomu může Chrudim rozehrát z půlky míč na branku. Šanci ale nezvládli, naopak se do rychlému protiútoku dostal Jiří Michalec.
53'
Pro Chrudim obdržený gól byla jistě facka, vzhledem k sílícímu útočnému tlaku východočeského celku. Přesto se nadále snaží dostávat se do útočného pásma.
51'
Brozany právě vstřelily branku!
Domácí se ujali vedení! Do samostatného průniku se utrhl JAROSLAV BENDA, který nikým nehlídán prostřelil volný prostor u levé tyče branky Simona Zímy.
49'
Přímo do rukavic Zdeňka Vávry mířil míč po přímém kopu Ondřeje Kesnera. Brozanský gólman zvolil dlouhý nákop od své branky, čímž na čas odvrátil nebezpečí, Chrudim se ale rychle vrátila zpět.
47'
Dlouhým nákopem uhasil Muamer Mešič závan nebezpečí před svou brankou. K jeho smůle ale na středu natrefil pouze Petra Drahoše, který udržel hru na brozanské polovině hřiště.
46'
Druhou půli útočně zahájily Brozany. Nákop skoro až z rohu po přímém kopu ale získali chrudimští, kteří přesunuli těžiště hry blíže ke středovému kruhu.
46'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Rybička, přichází Mastík.
46'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Krištof, přichází Drahoš.
46'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Chukwuma, přichází Benda.
46'
Oboustranně vyrovnaná první půle. Sice více u míče byl chrudimský celek, nedokázal si ale vytvořit přímé šance. Na rozdíl od Brozan. Ani jeden z celků je ale nedokázal proměnit, díky čemuž mále stále bezbrankový stav.
45+1'
44'
Jiří Michalec nestihl odhlavičkovaný míč od Petra Tichého. Díky tomu se Chrudim opět dostala k postupné rozehrávce.
43'
Přímý kop v podání Ondřeje Kesnera odvrátil již Ivan Šollar, který stál v řadě jako první hráč Brozan. Jeho vysokým odkopem přesunul hru do středu pole, z něhož se opět domácí dostali k chrudimské brance.
42'
V souboji mezi Petrem Rybičkou a Damiánem Farkašem vybojoval hráč Chrudimi autové vhazování pro svůj tým. Chrudim se tak po delší době dostala k průniku na opačnou stranu.
40'
Obrovskou šanci měl Chukwudi Chukwuma! Sám se objevil před brankou Zímy, načež se pokusil o střelu na střed. Gólman Chrudimi ale vytáhl famózní zákrok, čímž udržel nadále bezbrankový stav.
39'
Rohový kop mají k dispozici i Brozany. Odkop Matěje Mariče se dostal na hlavu Matheuse Da Silvy. Vytáhlý brozanský stoper ale narazil na hustý hlouček před Zímovou brankou a míč vyslal za autovou čáru.
37'
K centru vyslal Jiří Michalec Ivana Šollara. Ten se chystal k jeho exekuci, dokonce si nabíhal až do vápna, kde se k němu seběhl Martin Sulík, který ho o míč obral.
36'
Další velmi slibná šance Brozan zahořela na nepovedené souhře mezi Petrem Tichým a Damiánem Farkašem. První zmiňovaný vyslal příliš dalekou přihrávku, kterou si bez obtíží rukavicemi přikryl gólman Zíma.
35'
Za útočný faul proti samostatně rozběhlému Danielu Vašulínovi obdržel žlutou kartu brozanský kapitán Jiří Stehlík.
33'
Velmi povedená akce Brozan! Rychlou kombinaci především mezi Petrem Tichým a Damiánem Farkašem definitivně zakončil Petr Eliáš. Jeho střela ze střední vzdálenosti sice mířila na hlavu Chukwumy, ovšem kolem něj pouze prolétla a dopadla mimo hřiště.
31'
Chrudim měla výhodu prvního rohového kopu v tomto zápase. Kesnerův nákop napálil směrem k brance Lukáš Kopecký, jehož střela ale zamířila nad břevno do ochranné sítě.
30'
Další chrudimskou rozehrávku narušil Damián Farkaš. Brozany ale mají problém přesunout se za polovinu, navíc rychle o míč zase přišly.
28'
Muamer Mešič na malou chvilku svým nákopem odvrátil nebezpečí u své branky. Balon ale trefil pouze ke středové čáře, kde stál hráč Chrudimi.
27'
Po křídle se dostal do průniku Ivan Šollar. Následně z rohu nacentroval na Petra Tichého, který ale v malém vápně podklouzl a míč tak jen lehce tečoval přímo do rukavic Simona Zímy.
25'
Rychlostní souboj mezi Chukwudim Chukwumou a Denisem Krištofem zvládl lépe hostující hráč, který navíc zastavil celou slibnou šanci Brozan. Chrudim se následně dostala k další rozehrávce,
25'
Sudí znovu zastavil šanci chrudimského celku. Tentokrát po nedovoleném zákroku na Jiřího Stehlíka.
23'
Velmi dlouhou chrudimskou rozehrávku narušil bleskurychlý Petr Tichý. Ten sice o míč v následném souboji přišel, pomohl však svým spoluhráčům k náběhu na soupeřovu polovinu.
22'
Dlouhý Vávrův nákop mířil přímo do autu. Z něho se dostali k míči hosté, proti kterým ale vyběhl Matěj Marič, který si dokázal vybojovat míč pro sebe.
20'
U středové lajny nyní kombinovali domácí. Kombinace vyústila v průnik Damiána Farkaše. Byť mu pomohl Chukwuma, v závěru na Tomáše Froňka nestačil a Chrudim se dostala do protiútoku.
19'
Chrudim opět kombinuje ve středovém pásmu a vyčkává na vhodný moment pro pokračování dále.
18'
Matěj Marič na soupeřově polovině ukořistil míč pro svůj tým. Přestože se Chrudimi podařilo balon vykopnout za postranní čáru, díky následnému autovému vhazování domácí tým vytěsnit nedokáže.
17'
Postupnou rozehrávkou se přesunula Chrudim blíže k brozanské brance. Tentokrát ale průnik zastavili sudí díky ofsajdovému postavení jednoho z nabíhajících hráčů.
15'
Druhým autovým vhazováním v řadě dostává Tomáš Dostálek míč do hry. Druhý pokus již byl úspěšnější. Chrudim se znovu dostala do vápna, byť Východočechy i tentokrát potrápilo zakončení.
14'
Chrudim se snaží probít do vápna. Před jeho hranicí se ale jeden z útočících hráčů dopustil nedovoleného zákroku, čímž Brozany mohly zažehnat nebezpečí a vydat se na druhou stranu.
13'
Žlutou kartu dostává Petr Eliáš (Sokol Brozany).
12'
Útočného faulu se dopustil Martin Sulík, když srazil Damiána Farkaše. Následně ale též podklouzl a lehce se zranil, když se vyhýbal Da Silvovi.
10'
Zdeněk Vávra odkopl od své branky míč skoro až do velkého vápna. Směrem k soupeřově brance ho následně odhlavičkoval Chukwudi Chukwuma, míč ale poslal do zámezí.
9'
Martin Sulík si velmi rychle naběhl do levého rohu hřiště. Odsud se pokusil o centr na branku. Ten první se mu díky Eliášově obrannému zákroku nepovedl, druhý pokus mířil přímo na hlavu Muamera Mešiče.
8'
Nepříjemnou situaci před svou brankou nůžkami zachránil Ivan Šollar. Ve středu pole našel Petra Tichého, který se snažil probít dále.
6'
Na své polovině nyní rozehrává brozanský celek. Daleko od své branky se ale nemůže ani v nejmenším dostat. Chrudimští v černém spolehlivě blokují svou polovinu.
5'
Další chrudimskou rozehrávku narušil Da Silva. Ten rychle poslal míč dopředu na Chukwumu.
4'
Chrudim postupně rozehrála od středové čáry. Na polovině soupeře se ale nijak dlouho neudrželi, Brozanům se rychle podařilo vrátit se zpět.
3'
Brozany se dostávají do slibné situace. po faulu Davida Sixty na Jiřího Michalce se domácí dostali k přímému kopu z celkem slibné vzdálenosti. V malém vápně ale míč mimo ohrožení odhlavičkoval Martin Sulík.
1'
Úvodního výkopu se sice zmocnili chrudimští, kteří zároveň nějaký čas drželi míč na svých kopačkách. Ve středovém kruhu ale dokázal balon pro svůj tým vybojovat Chukwudi Chukwuma.
1'

Sokol Brozany: Vávra – Stehlík (C), Mešič, Freitas Carvalho Da Silva – Tichý, Michalec, Marič, Farkaš, Šollar – Chukwuma, Eliáš.
Náhradníci: Lipš – Šimral, Benda, Cibulka, Studecký, Hajdarevič, Vlček

MFK Chrudim: Zíma – Krištof, Dostálek, Froněk, Sulík, Vašulín, Rybička, Kesner (C), Sixta, Krčál, Kopecký
Náhradníci: Mrázek – Hlavsa, Stránský, Drahoš, Mastík, Šípek, Langr

Rozhodčí: Váňa – Vitner, Vaňkát.
Vzájemné zápasy v loňském ročníku Fortuna ČFL

22.10.2017, 11. kolo: Sokol Brozany – MFK Chrudim 2:4
Vstřelené góly:
27. Benda, 84. Benda – 48. Mastík, 59. Kopecký, 90. Drahoš, 90+2. Kopecký.
Sestava Brozan: Lipš – Barnat (56. Marič), Benda, Bubeníček, Cibulka (C), Dunderovic, Franc, Hovorka (56. Šollar), Slanička (77. Spirkoski), Stehlík, Studecký.
Sestava Chrudimi: Mrázek – Dostálek (80. Ptáček), Drahoš, Kopecký, Krčál, Kučera, Langr (C), Mastík, Řezníček, Vavrouš (64. Kesner), Vodrážka (87. Vašulín).

19.5.2018, 28. kolo: MFK Chrudim – Sokol Brozany 3:0
49. Kopecký (pen.), 52. Rybička, 90. Kopecký.
Sestava Chrudimi: Mrázek – Kesner, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Dostálek (65. Vašulín), Vodrážka, Kopecký (90. Tlapák) – Rybička (89. Zavřel), Vavrouš (75. Stránský).
Sestava Brozan: Lipš – Franc, Matheus, Cibulka (C) – Mešič, Studecký (78. Benda), Marič (72. Tichý), Slanička, Šollar, Veselý – Chukwuma.

Chrudim v novém ročníku Fortuna Národní ligy odehrála šest soutěžních zápasů. Z toho jednou naplno bodovala, když na svém hřišti porazila Znojmo. Další bod si východočeský celek připsal v úvodním kola, v němž remizoval ve venkovním zápase s Viktorií Žižkov 1:1. Ve zbylých čtyřech zápasech proti Ústí nad Labem, Zbrojovce Brno, Pardubicím a Sokolově nováček F:NL nebodoval. V současné době se tudíž drží v sestupovém pásmu na patnáctém místě. Na čtrnácté Znojmo ale ztrácí pouhý jeden bod.
Brozanský tým má za sebou ve Fortuna České fotbalové lize již odehrané čtyři utkání. Kromě regulerních třech kol mají za sebou i předehrávku 16. kola v Králově Dvoře. První tři utkání dospěly až do pokutových kopů. Proti nováčkovi z Velvar a Královu Dvoru měly Brozany v penaltách více štěstí, proti dalšímu novému týmu v ČFL karlovarské Slavii se veden ujal soupeř. Až třetí kolo bylo zakončeno po základní hrací době. Ovšem utkání v Dobrovici vyhrál domácí tým 2:1. Proto se v tuto chvíli Brozany drží na třináctém místě se získanými pěti body.
Oba týmy mají za sebou již utkání 1. kola proti divizním soupeřům. Brozany se představily na hřišti Mosteckého FK, Chrudim v Přepeřích. Oba týmy zvítězily dvougólovým rozdílem. Zatímco Brozany udržely čisté konto, utkání Chrudimi přineslo zajímavém přestřelku. Brozany postoupily po trefách Petra Tichého a Adama Vlčka. Za Chrudim se postupně prosadili Tomáš Froněk, který má svém kontě dvě gólové trefy, Lukáš Kopecký a Jakub Šípek.
Zdravím vás u 2. kola české fotbalové pohárové soutěže MOL Cup. V rámci něho se na hřišti v Brozanech nad Ohří utkají dva bývalí soupeři z České fotbalové ligy. Domácí Sokol Brozany přivítá postupivšího do Fortuna Národní ligy MFK Chrudim. Přeji Vám příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.