MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dobrovice : Bohemians - 29. srpna 2018   17:00

Dobrovice
Dobrovice
0:3
(0:2)
Bohemians
Bohemians
24' Nečas   • 40' Juliš   • 84' Záviška
Dobrovice
Dařina – Novák (79. Petrlák), Routek (31. Malý), Soběslav, Tvaroha – Petlička, Krystan, Osvald, Žaloudek, Bernát (46. Sodoma) – Volf
Bartoš – Fotr, Kostka, Miškovský
Lerch – Vlček, Vít
Husova 627, Dobrovice
1250 diváků
Bohemians
Fryšták – Bartek, Šmíd, Krch, Schumacher – Záviška, Jindřišek (46. Bederka), F. Hašek, Vodháněl (62. M. Hašek) – Nečas, Juliš (62. Hilál)
Valeš – Dostál, Reiter, Vaníček

Fotbalisté Bohemians 1905 splnili roli favorita a hladce postupují do dalšího kola Českého poháru – MOL Cupu. Po vyrovnané úvodní čtvrtině zápasu otevřel stavidla Nečas, druhý gól dal z poměrně šťastně získané penalty za ruku Malého v závěru poločasu Juliš a šest minut před koncem uzavřel skóre Záviška. Domácí se nedočkali ani čestného úspěchu a po pro většinu z nich životním zážitku se mohou zase soustředit na mistrovské boje ve třetí fotbalové lize.
Vítěze i poražené vyprovází do šaten potlesk z obou táborů. Děkujeme za pozornost, z podvečerní Dobrovice se pro dnešek loučí Karel Jedlička.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:9.
90+2'
90+2'
Rychlou výměnu míče mezi Volfem, Sodomou a Petrlákem zastavuje zelenobílá obrana na hranici velkého vápna.
90+1'
Krystan našel křížným pasem Sodomu, jehož slabá hlavička doskákala vedle brány Pražanů.
90+1'
Bohemians 1905 dělí od postupu do dalšího kola ještě dvě nastavené minuty.
89'
Krystan přihrál do vápna Petrlákovi, jehož ránu dvojice klokanů zablokovala, pak si dal domácí náhradník míč na dlouhou nohu a Fryšták si ho snadno pokryl.
88'
Akci hostů zastavuje zdvižený praporek pomezního Víta.
85'
Po delší době práce pro Fryštáka, který chytá do rukavic nákop, směřující na Miroslava Petrláka.
84'
Bohemians právě vstřelili branku!
V přehuštěném prostoru na malém vápně po vtipné patičce výborně hrajícího Bartka napnul síť prudkou střelou zblízka JAN ZÁVIŠKA.
82'
Malý odclonil tělem Závišku a umožnil odkop od brány Adama Dařiny.
81'
Hilál poslal míč z otočky na křídlo Bartkovi, nasprintoval si do vápna a sám zakončil jeho přesný centr. Hlavičková "svíce" ze záklonu však nemohla dobrovickou svatyni ohrozit.
79'
Jakuba Nováka střídá v sestavě FK Dobrovice Miroslav Petrlák.
77'
Mohlo být hotovo. Júsúf Hilál parádním pasem vyslal do samostatného nájezdu Filipa Haška, který střílí ve vyložené šanci vedle.
76'
Nápor účastníka ČFL pokračuje, Jakub Novák se proháčkoval do šestnáctky, jenže poslal příliš prudký centr, na který nemohl nikdo ze spoluhráčů dosáhnout.
76'
Další Osvaldův centr měl mnohem lepší parametry, Volf však bombou z voleje trefuje jen clonícího Šmída.
75'
Osvaldův přímý kop ze strany v pokutovém území nikoho v bílomodrém neoslovil.
74'
Kotelníci Bohemians spustili na Dařinu po výkopu tradiční pokřik obsahující slova "v Dobrovici chovanej". Své hráče asi příliš neznají, Dařina je odchovancem právě Bohemians 1905, do Dobrovice přišel v létě a dnes za ni chytá podruhé.
72'
Rohový kop Pražanů míří do zámezí a ještě před rozehráním vyhlašuje Ondřej Lerch picí pauzu.
70'
Prvoligový favorit teď spoluprací Nečase s Martinem Haškem pěkně vykombinoval domácí obranu, na závěr poslal přetažený centr na zadní tyč debutant v zelenobílém dresu Schumacher a Bartek ve skluzu trefuje zblízka zábradlí za dobrovickou bránou.
68'
Před Nečasem předvedl obranné nůžky domácí Novák a trefil míčem hostujícího fotbalistu do tváře.
67'
Klokani nevyužili nadějný přímý kop, ale i protiútok Dobrovice dospěl pouze před velké vápno.
64'
Střídající bahrajnský útočník Hilál se vyšrouboval do vzduchu na Bartkův centr, nakonec nedokázal hlavičku usměrnit na domácí bránu.
62'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Bohemians: ze hry odstoupili Jan Vodháněl a Lukáš Jiliš, místo nich jdou na hřiště Martin Hašek a Abdulla Júsúf Hilál.
61'
Rozhodčí přerušuje hru a vykazuje asi tucet kluků, kteří přelezli zábradlí, zpátky do míst vyhrazených divákům.
59'
Bartek pěkně vysunul volného Závišku, jenže Dařina mu vyrazil vstříc a míč mu po pádu pod nohy sebral od kopaček.
58'
Hostující Šmíd si za faul na Volfa vysloužil důrazné varování od hlavního rozhodčího.
56'
Nečasovu nepřesnou křížnou přihrávku zachytil Tvaroha a hned rozjel protiútok. Ten zastavuje Bederka faulem na Osvalda, který marně volal po žluté kartě.
54'
Bartek měl spoustu volného prostoru a času, aby přihrál Julišovi do palebné pozice. Útočníkovi, který hostuje v Ďolíčku ze Sparty, se však míč zamotal mezi nohama a Soběslav ho dokázal odzbrojit.
53'
Dnešní utkání sleduje 1250 diváků.
52'
Osvald rozehrál po zemi pod sebe na Tvarohu, po jehož střele do ochranné sítě to mezi domácími příznivci jen zašumělo zklamáním.
51'
Faul hostů nabízí Dobrovici "krátký roh" kousek od kratší strany velkého vápna.
50'
První velkou příležitost měli dobrovičtí fotbalisté. Dobrým presinkem vybojovali míč a Petlička krásně načechraným centrem našel na penaltové značce Osvalda, jenž z voleje přestřeluje.
48'
Nečas se prohnal neskutečnou rychlostí kolem domácích beků, oběhl si je zleva, navedl si míč do středu a nádhernou střelou trefuje zadní tyč.
46'
Bohemians 1905 o přestávce vystřídali, místo Josefa Jindřiška nastoupil do druhé půle Jiří Bederka.
Střídala také Dobrovice, místo Pavla Bernáta vyběhl na hřiště Jiří Sodoma.
46'
Potlesk jinak celkem tichých fanoušků Bohemians doprovází ligového favorita do kabin. Domácí fotbalisté se snaží a určitě se nemají za co stydět, ale rozdíl dvou soutěží je na hřišti znát.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:5, střely mimo 0:2, rohy 0:6, fauly 4:5, ofsajdy 0:1.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Lerch nastavuje v prvním poločase 1 minutu.
45'
Haškův nákop byl snadnou kořistí pro Dařinu, který rychle rozehrává dopředu.
44'
Klokani rozvážně kombinují a zřejmě čekají na poločasovou přestávku.
42'
Na rohy je to kanár pro hosty. Šestý rohový kop rezolutně odkopává na tribunu Bernát.
40'
LUKÁŠ JULIŠ si při pokutovém kopu počkal na pohyb brankáře a šoupl míč k opačné tyči.
39'
Julišův centr zleva trefil do ruky domácího Malého a je nařízena velmi přísná penalta pro Pražany!
37'
Tutovka Bohemians! Filip Hašek hezkým dloubáčkem uvolnil Bartka, jehož ještě domácí k zakončení nepustili, ale volný Nečas zblízka tlačil míč k tyči. Dobrovici podržel vynikající postřeh brankáře Dařiny, který jeho ránu vyráží.
35'
Míč ležel na dobrovickém malém vápně, jako by ho v závaru všichni ztratili z dohledu. Nakonec ho sebral ze země Dařina.
34'
Pátý roh hostů Dobrovice ubránila, Petlička své dlouhé sólo ještě nedotáhl, až Osvald z druhé vlny donutil Fryštáka k zákroku.
31'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Miroslav Routek, přichází Pavel Malý.
29'
Žlutou kartu dostává Jan Vodháněl (Bohemians Praha 1905).
29'
Sražená přízemní střela Jakuba Nečase z úhlu přináší Bohemce čtvrtý roh.
27'
Volf rozběhl na pravém křídle Nováka, jeho centr však letí jen do Fryštákových rukavic.
25'
Přestávka na občerstvení hráčům přišla vhod.
24'
Z první šance favorita se po Julišově efektní patičce rychlém útoku středem hřiště prosazuje JAKUB NEČAS, který se zbavil svého strážce a lehkým dloubáčkem přehazuje i Dařinu.
21'
Záviška napřáhl z 22 metrů, Dařina měl ale dobrý výhled a jeho pokus na čáře s jistotou kryl.
18'
Jindřišek chtěl narazit míč z první brankáři Fryštákovi, to se mu ale příliš nepovedlo a k balonu se málem dostal číhající Volf. Gólman Bohemians musel až za velké vápno a byl u něj o zlomek vteřiny dříve.
17'
U střídačky si zachytal Martin Hašek a podává míč domácím fotbalistům, kteří budou vhazovat.
15'
Záviškův centr odhlavičkoval Soběslav nadvakrát z malého vápna, za hranicí trestného území se ale míče zmocnil Vodháněl a skákavým pokusem poprvé přinutil Dařinu jít k zemi a chytat.
13'
Na zadní tyči zakončoval v obtížném postavení nepřesně kapitán hostů Krch.
12'
Petlička vypomohl v obraně Novákovi a před Vodhánělem v poslední chvíli ukopl opět za cenu rohu.
10'
Bohemians se provinili útočným faulem.
9'
Picava držela dlouho míč na polovině klokanů, pak musel pelášit zpátky Žaloudek, aby skluzem vypíchl balon Jindřiškovi na další roh.
6'
Juliš prokličkoval přes několik protihráčů a z těžkého úhlu střílí do boční sítě.
4'
Miroslav Routek hlavičkou v předklonu odvrací Bartkův centr před dotírajícím Nečasem raději na roh.
3'
První zásah si připisuje brankář hostů Fryšták. Volf udržel míč ve hřišti a po jeho centru pálil z hranice šestnáctky po zemi Tvaroha.
1'
Úvodní akce Bohemky končí po Vodhánělově pasu v autu. Soběslav nepustil účinnou hrou tělem Schumachera k míči.
1'
Hráči Dobrovice nastupují v bílých dresech a modrých trenýrkách, Bohemka oblékla tradiční zelenobíle pruhovaný úbor.
Do výkopu zbývá pět minut. Hací plocha je prázdná, diváci netrpělivě čekají na příchod obou jedenáctek z útrob stadiónu.
Na pořádek dnes dohlíží kromě pořadatelské služby také jednotka těžkooděnců. Policejní ředitelství zřejmě vyhodnotilo fandy Bohemians jako větší hrozbu než ty ze Sokola Brozany a SK Převýšov, klubů, které v Dobrovici letos nastoupily bez dohledu složek ministerstva vnitra.
Zatím jsou příslušníci v neprůstřelných vestách u vchodu hlavně atrakcí pro návštěvníky, kteří si s nimi pořizují selfíčka.
Stadión už je 20 minut před začátkem zápasu zaplněný takřka do posledního místečka, snad ještě v rozích u zábradlí je pár volných míst k stání. Uvidíme, zda dnes padne 14 let starý rekord, kdy na pohárové derby s Mladou Boleslaví dorazilo do Dobrovice 1200 diváků.
Na trávníku za pěkného odpoledního počasí probíhá rozcvička obou mužstev, na jedné straně hřiště jsou modří domácí, na druhé v zeleném hosté z Prahy. U čáry mezitím probíhá družný rozhovor bohemáckého trenéra Martina Haška s jeho někdejším spoluhráčem ze Sparty, sportovním manažerem Dobrovice Petrem Lukášem.
Hosté poprvé nasazují posilu z Jihlavy, Němce Tilla Schumachera. Dobrovická soupiska se oproti sobotnímu mistráku liší na třech postech včetně brankářského.

FK Dobrovice: Dařina – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Petlička, Krystan, Osvald, Žaloudek, Bernát – Volf
Náhradníci: Bartoš – Malý, Fotr, Kostka, Petrlák, Sodoma, Miškovský

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Bartek, Šmíd, Krch, Schumacher – Záviška, Jindřišek, F. Hašek, Vodháněl – Nečas, Juliš
Náhradníci: Valeš – Dostál, Bederka, Reiter, M. Hašek, Vaníček, Hilál

Rozhodčí: Lerch – Vlček, Vít.
-40'
Čtyřicet minut před výkopem je na stadiónu přítomný zhruba obvyklý počet diváků na mistrovská utkání ČFL. Z Prahy přijely podpořit stovky příznivců hostující mužstvo, domácí klub se na nápor fanoušků připravil i otevřením druhé pokladny.
Dnešní zápas bude obzvláště pikantní pro čtyřlístek odchovanců klokanů v domácím mužstvu. Mládeží Bohemians prošli Fotr, Kostka a brankář Dařina a jeden ligový start si za vršovický klub připsal záložník Radek Žaloudek.
Fotbalisté Dobrovice splnili v úvodním kole roli favorita v Horkách nad Jizerou. Okresní derby s domácím divizním nováčkem po prohraném poločase otočili slepenými góly za dvě minuty.
Největší pohárový úspěch "Picavy" se datuje do sezóny 2014/15, kdy vyřadila tři soupeře a její tažení ukončila až těsná porážka 1:2 s ligovým Jabloncem.
Na prvoligového soupeře narazí Dobrovice potřetí v historii, kromě Jablonce ji z poháru ještě vyprovodila ve druhém kole ročníku 2004/05 sousední Mladá Boleslav poměrem 0:6.

Domácím vyšel vstup do sezóny výborně, v ČFL si ze čtyř utkání připsali 10 bodů a skóre 9:4 a jsou na třetím místě v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Od 17:00 vypukne v Dobrovici fotbalový svátek, na zdejší třetiligový stadión se vydá z 56 kilometrů vzdáleného Ďolíčku výprava Bohemians 1905.

Klokanům se větší pohárové úspěchy vyhýbají, jejich maximem je 11 let staré semifinále, v němž nestačili na pražskou Spartu. Loni jim vystavila brzkou stopku druholigová Vlašim a třeba před pěti lety vypadla Bohemka dokonce s třetiligovým soupeřem, Jiskrou Domažlice. Na dobrovickém hřišti u cukrovaru ale budou samozřejmě jasnými favority.

V ligové soutěži si Bohemians 1905 vedou se střídavými úspěchy, v šesti kolech nasbírali shodný počet dvou vítězství, remíz a porážek a se skóre 7:8 jim patří zatím desátá příčka.