MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Polná : Sparta - 2. října 2018   15:30

1:4
(0:1)
Sparta
Sparta
22' Pulkrab   • 74' Radaković   • 88' Šural   • 90' Hložek
Bičík, Chipciu, Kaya, Ristić, Hložek, Plavšič, Šural

Hráči si podávají ruce. To já už bych asi nedal, protože je mám úplně promrzlé. Děkuji za sledování dnešního přenosu a budu se těšit u některého z dalších nejen fotbalových onlajn přenosů.
Zápas je u konce. Sparta potvrdila roli favorita a postupuje do další pohárové fáze. Tahle výhra se ale rozhodně nerodila snadno. Domácí bojovníci si teď vychutnávají ovace fanoušků vestoje.
90+2'
90'
Urbánek se chtěl zapsat mezi zápasové hrdiny. Vyslal bombu z dálky. Bránu zhruba o metr minul.
90'
Sparta právě vstřelila branku!
ADAM HLOŽEK vypálil do tyče, od ní se míč odrazil do gólmana Polné. A od něj smolně do brány. Je hotovo. Sparta stvrzuje svou výhru a postupuje dál.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Kanga chtěl střílet, ale postupný trojblok připomínal volejbal. Nebylo kudy.
88'
Polná propadla na středu, Kanga našel JOSEFA ŠURALA a ten potvrdil roli vyhlášeného kanonýra. S přehledem zavěsil k tyči a zřejmě posílá Spartu do čtvrtého kola ligového poháru.
87'
Kdyby tohle Šural proměnil, byl by to možná gól desetiletí. Jenže letící míč ideálně netrefil. A tak skončil asi tak sto metrů za polenským stadionem. Možná u někoho na zahradě.
87'
A následující brejk Sparty končí sražen na roh.
86'
Holub zkoušel podruhé projít přes tři. Tentokrát si ale vzal velké sousto. Na třetím hráči ztroskotal jak Robinson na pustém ostrově.
85'
Urbánek naložil Kangovi. Ten zakřičel, jako by ho na nože brali. Domácí kapitán dostává žlutou kartu. Hostující středopolař může rozehrávat
84'
Kanga napálil Čížka. Ten se jen chytil za záda. Ta zabolela. A ráno budou bolet ještě víc.
83'
Hřiště opouští rychlík Mebrahtu. Nahrazuje ho mladíček Hložek.
82'
Šural technicky k tyči. Chybělo málo. Ale chybělo. Letělo to vedle. Domácí stále žijí.
82'
Sáček faulován na hranici pokutového území. Být tam Ronaldo, byl by to gól. Ten tam sice není. Ale je tam trio Kanga, Plavšič a Šural. Tak uvidíme.
81'
Haala hlavou odvrací z vápna ven. Hraje velmi spolehlivě.
80'
A další šance Polné. Tentokrát s vysokým míčem neměl Heča větší problémy.
77'
Polná právě vstřelila branku!
Polná se vrací do hry! Závar před brankou vyřešil DAVID ČÍŽEK, ke kterému se odrazil míč. A on ho doklepl do branky. V ochozech to vře a fanoušci si žádají ještě jeden.
78'
Hřiště opouští vyšťavený bojovník Bajer. Na jeho místo nastupuje Rod.
77'
Ćivićův centr by potěšil všechny fanoušky z Fanklubu defenzivního fotbalu. Místo aby aspoň směřoval do pokutového území, připomínal spíš baseballový homerun. Letěl asi tak dvacet metrů vysoko a další deset mimo branku.
76'
Tentokrát sparťanská standardka z levé strany. Ven ji vyboxoval Skočdopole. Následně se vytáhl proti hlavičce Radakoviće.
74'
A protože i tentokrát platí okřídlené "nedáš, dostaneš", Sparta vede o dvě branky. UROŠ RADAKOVIČ zůstal nepokrytý v pokutovém území, zamířil k tyči a zvyšuje na 2:0 pro chlapce z Letné.
73'
Wiesner nabíjel do vápna Mebrahtovi. Tryskomyš v letenských službách na míč nestačila. A to už je co říct.
73'
Bajer poslal k zemi Wiesnera stažením za ruku. Také on měl štěstí, že se nežlutilo.
72'
Plavšič hledal zadovkou Wiesnera. Ten jeho úmyslu neporozuměl. Polná vcelku lacino u míče.
71'
Na Válkovo místo přichází Voráč.
70'
Válek se octl v životní šanci. Kavka mu nacentroval milimetrový míč do pokutového území. A on... Bránu minul. Odkrytou bránu, kam se stačilo jen trefit. A tak půjde střídat.
70'
Holub si teď vysloužil mohutný aplaus. Nejprve využil Bajerovu patičku, pak umotal dva soupeře a... Celé to pokazil až nepovedenou ranou. Kdyby ji dokonal, zřejmě by byl zapsán v polenské kronice stejně jako Anežka Hrůzová.
69'
Rohový kop od "Boži", jak se přezdívá Vatajeluovi, skončil sražený u Plavšiče. Ten hledal Šurala. A Šural našel jen lýtko soupeře. Ta mlaskla!
67'
Vatajelu hledal Plavšiče. Ten je plný sil a energie. Vypadá jak hráč z jiné dimenze. Hraje zatím o třídu líp jak všichni ostatní.
66'
Fadrný soupeře pokosil jak prvorepublikový zemědělec. A žlutá taktéž visela ve vzduchu. Nechat se vykartovat za tak krátkou chvíli, to by byl snad světový rekord. Naštěstí pro něj z toho byla jen výhoda. A zahozená šance Sparty.
64'
Plavšič nastoupil a hned předvedl parádu. Vymotal dva soupeře z pravé strany a vyzkoušel pozornost gólmana domácích.
63'
Kapitán Vácha odevzdal pásku Šuralovi. A opouští hřiště. Na jeho místo nastupuje obvyklá pilka lajny Plavšič.
62'
Dalekonosná rána Vatajelua. Skočdopole měl problémy, míč ale vytěsnil na roh.
62'
Sparta s příchodem Šurala viditelně ožila.
62'
Fadrný se na hřišti moc neohřál a už si musí dávat pozor. Soupeře přibrousil, za což si vysloužil žlutý kartonek.
61'
Sparta dává gól. A ten... Neplatí. Sudí signalizoval ofsajd.
60'
Přetažený centr Polné musel odvracet Wiesner. A pak měli domácí další šanci. Jenže ta byla nebezpečná akorát podle reakcí tribuny.
59'
Závar u rohového praporku. Ocenili ho diváci na tribuně, kteří měli hráče blízko u sebe. Nikdo jiný. Příliš fotbalové krásy teď k vidění není.
58'
Sparta je ve druhé půli lepší, o tom není sporu. Ale do gólových šancí se zatím nedostává. Blok Polenských je pevnější než vozová hradba Jana Žižky.
57'
Čížek teď uhasil nebezpečí v trochu krkolomné pozici. Ovšem doslova za vteřinu dvanáct. Byla by z toho tutovka hostů.
56'
Střídají i domácí. Pecinu nahrazuje Fadrný.
55'
Vatejelova rána sražena k Váchovi. Vyhlášený manekýn dnes nemá svůj den. Vzdušný míč netrefil ideálně. Ten skončil úplně mimo branku.
55'
Vatejlu zařval bolestí. A měl na to nárok. Dostal od soupeře pořádně naloženo. Sparta má výhodu další zajímavé standardní situace.
53'
Bajer v obrovské šanci! Heča jeho pokus zprava vyrazil s velkými obtížemi nohou. Nechybělo moc a bylo vyrovnáno!
52'
Sparťané střídají. Hřiště opouští kulhající Pulkrab. Nahrazuje ho obvyklý kapitán Šural.
51'
Kanga čaruje jak africký šaman. Jenže ne a ne dát gól. Za svůj výkon by si ho ale zasloužil. Bojuje jak lev.
Čížek se vyšrouboval do vzduchu. Mebrahtu se tudíž k míči nedostal.
50'
Zavánělo to krásnou kombinací Sparty. Vatajelu svůj centr přetáhl. Takže z toho nic nebylo.
48'
Váchův pokus těsně branku minul. Skočdopole zasahovat nemusel.
47'
A teď pro změnu standardka Sparty. Chybět nesmí ani magický sprej pana rozhodčího.
46'
A další velká šance Polné, domácí vstoupili do druhého poločase velmi aktivně a mají tlak.
46'
Bajer na Válka a ten v první velké šanci mohl skórovat. K jeho smůle ho jeden ze sparťanských defenzorů zblokoval.
46'
První poločas je minulostí. Sparta vede na půdě divizní Polné 1:0. Že by ale byla nějak výrazně lepší, to se tedy říct nedá. Letenští se proti houževnatému soupeři trápí. Zda domácí dotáhnou do konce senzaci, která není zas tak daleko, to se dozvíme za chvíli. Druhý poločas začne v 16:30
45'
45'
Další Kavkova šance. O tom hráči se zřejmě bude Hečovi zdát.
45'
Aktivní Kanga znovu pokoušel matku štěstěnu. Ta ale zřejmě na cestě do Polné zabloudila. Stejně jako jeho střela.
43'
Kanga, Mebrahtu a na střílený centr už Pulkrab nedosáhl.
42'
Okamžitý brejk na druhé straně. Jenže s tím si znovu poradil Skočdopole. Ten by si dnes mohl zajistit nesmrtelnost.
42'
Klíma na Urbánka, ten na Kavku. A Kavka? Ten se nerozpakoval. Vypálil a Heča se jen těžko natahoval. Letělo to těsně mimo, ale nejen gólmanovi Sparty asi zatrnulo.
40'
Kavka sražen Váchou. A teď při sparťanském záložníkovi stáli všichni svatí i sudí Nenadál. Ani by se nenadál a dostal by druhou žlutou.
39'
Vatajelu hledal Pulkraba. Ten už je dobře dostupovaný. Už nedostává moc místa. Má to těžké.
39'
Před Skočdopolem míč skočil. A možná díky tomu rozehrál tak dobře. Jestli jsem mluvil o Hečově štěstí, teď platilo stejně tak.
38'
Druhá žlutá karta v utkání. A opět ji dostal hráč hostí. Tomáš Wiesner už si bude muset dávat pozor.
37'
Heča si hrál s ohněm. Tedy hrál si s míčem, ale co teď předváděl za rozehru, to mi hlava nebere. Teď měl víc štěstí než rozumu.
35'
A pak se vyznamenal Skočdopole. Pan starosta, šéf klubu, musí být na syna zatím pyšný.
34'
Haala odpálil míč jak Tomáš Řepka za starých dobrých časů. Ten by ale oblékal spíš sparťanský dres.
33'
Čivič předvedl parádní "stopbalon". K Bajerovi míč nedoputoval.
33'
Pulkrabova rána mimo. Sparta má dost šancí, ale jen minimum z nich končí mezi třemi tyčemi.
31'
A další sparťanský pokus, který jen orazítkoval železnou zábranu za bránou.
30'
Z tribun se ozývá "Slavoj, do toho". Ne ten houslický, ten polenský.
30'
Vácha na Pulkraba. Ten trochu akrobaticky jen do připraveného gólmana domácích. Skočdopole vyjma jedné minely zatím chytá solidně.
28'
A tlak Polné pokračoval. Hostům nedala vůbec nic zadarmo. Což diváci dovedou patřičně ocenit.
27'
Urbánek umotal dvojici hostů na lajně. Teď si se soupeřem pohrál jak kočka s myší.
27'
Vácha soupeře chytil za ruku. Za takový zákrok by se nemusel stydět řeckořímský zápasník. Opět se žlutilo. Tentokrát za to ale nemohl dým z kotle hostů. Mohl za to kartonek sudího.
26'
Ze sparťanského kotle vychází žlutý dým. Fandové Sparty se probouzí.
26'
Kavka si obhodil Štetinu, který podklouzl. Míč ale skončil v zámezí.
24'
Kangova pumelenice trefila některého z obránců Polné. Docela ho lituju, tohle asi mohlo bolet.
22'
Krásný ťukec Sparty zakončil přesně MATĚJ PULKRAB a Sparta vede 1:0. To byla fotbalová lahůdka. Jak z učebnice kombinace.
22'
A znovu Mebrahtu. Tentokrát se vyznamenal Skočdopole. Proti míči skočil jako do pole a Golgola vynuloval. Gól ani gólgól z toho nebyl.
21'
Centrovaný míč trknul hlavou Mebrahtu. Míč byl ztečován na roh.
21'
Válek svalen na zem.
20'
Váchův pokus bránu minul. Skočdopole se mohl jen koukat. Zasahovat nebylo třeba.
19'
A již asi podesáté nepřesná kombinace Sparty. Nejde to a nejde.
18'
Rozdíl mezi Spartou a Polnou je zatím hlavně v tom, že zatímco domácí nic nevymýšlí a hrají přímočaře, Sparta chce vše tahat až do brány. A na to dojíždí.
17'
Sáčkova hlavička těsně nad.
16'
Kanga na středu ztratil. A zase zlobil odchovanec Vysočiny Jihlava Bajer. Tentokrát ale jeho centr v pohodě odvrátil Radakovič.
16'
A další zajímavý centr do pokutového území. Polná je v laufu. A domácí fanoušci taky.
15'
Kavka v obrovské šanci. Narazil si s Válkem a Heča musel na zem. Teď chybělo málo k tomu, aby Polná nad velikánem z Prahy vedla!
13'
Další z řady sparťanských nepřesností. Zatím to Pražanům příliš nejde.
13'
Hlasatel právě ohlásil 3450 diváků na stadionu. Co by za to daly některé ligové týmy.
12'
Kdo čekal totální fotbal od Sparty, ten je asi překvapen. Polná se zatím velmi slušně drží. Je ale fakt, že totální fotbal sliboval spíš trenér Slavie.
11'
A do třetice mladík z Polné. Tentokrát vzduchem. A znovu Heča.
10'
Bajer je dnes slušně nahecovaný. Podruhé pořádně zavařil defenzivě Sparty. Diváci mu aplaudují div ne vestoje.
9'
Pulkrab a Vatajelu Kavku sevřeli. Tam by neprošel ani mravenec.
9'
Bajerův přízemní centr do vápna musel likvidovat Heča. Tentokrát se fakt zapotil. Což je v téhle zimě opravdu kumšt.
9'
Čivičův centr do vápna. Proletěl a skončil v propadlišti dějin.
7'
Kavka prověřil Heču z 25 metrů. Zaplavala, jak řekl kolega vedle.
6'
Obrovský kiks gólmana Polné. Zachránil ho Čížek, který střele do prázdné nastavil tělo. A tím zachránil Polnou od pohromy.
5'
Kangův pokus ohrozil víc diváky na tribuně za brankou než gólmana Polné.
4'
Hlasatel vyzývá fanoušky k fandění Polné marně. Vypadá to tu jako na sparťanském stadionu. Všude rudá.
3'
Kanga zatažen za dres Klímou. Ten mohl být rád, že nedostal žlutou kartu.
2'
Z tribun se ozval pokřik "Subotica". Fanoušci domácích tak trochu posměšně připomínají pohárový propadák Sparty z této sezony.
2'
Bajer dostoupen Váchou. Neměl šanci projít.
1'
Na rohový kop nabíhal Radaković. Polná nebezpečí na chvíli zažehnala.
1'
Vatajelu centroval do pokutového území. Míč vápnem jen proletěl.
1'

TJ Slavoj Polná: Skočdopole – Šourek, Holub, Pecina, Haala, Čížek, Válek, Urbánek (C), Kavka, Klíma, Bajer
Náhradníci: Šimek, Fadrný, Apfelthaler, Voráč, Voráček, Rod, Šejstal

AC Sparta Praha: Heča – Wiesner, Radaković, Štetina, Čivič, Kanga, Vácha (C), Vatajelu, Sáček, Pulkrab, Mebrahtu
Náhradníci: Bičík, Chipciu, Kaya, Ristić, Hložek, Plavšič, Šural

Rozhodčí: Nenadál – Poživil, Dobrovolný.
Sparťané se představí v tradiční rudé. Polná nastupuje v bílých dresech.
Hráči obou celků za tónů písničky We are the champions nastoupili na hrací plochu.
Stadion je naplněn, či spíš přeplněn. Pořadatelé přistavěli ještě montované tribuny, aby se na tenhle vysočinský svátek kopané dostalo co nejvíc lidí. Atmosféra však zatím odpovídá aktuálnímu počasí. Je chladno. A to nejen na tribunách.
Polenští fotbalisté si dle svých slov dnes plní svůj fotbalový sen.
Krásné, i když trochu chladné dopoledne z polenského stadionku. Vítám vás u onlajn přenosu z třetího kola MOL Cupu. Do městečka na Vysočině dorazila slovutná Sparta, nejlepší tým československé a české historie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.