Kameník – György, Harazin, Kolísek, Kocúr – Navrátil (87. Němec), Dydowicz, J. Furik (C), M. Furik (80. Hleba) – Ondruška, Šupák (68. Tilkeridis).
Třinec
Adamuška – Kušnír, Čelůstka, Bedecs (C), Mravec, Ilko – Omasta (77. Janošík), Samiec, Schwendt (60. Vaněk), Šumbera – Dedič (64. Hejný).
Paleček – Velner, Vaněk, Hejný, Janošík, Reintam

To je z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek dnešního dne. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Třinečtí fotbalisté poprvé v sezóně slaví vítězství v soutěžním utkání. I přes těsný výsledek prokázali roli favorita, byli nebezpečnějším a po trefě Karla Hejného se radují z postupu do 2. kola MOL Cupu. Pro Rýmařov letošní ročník končí, avšak můžeme říct, že do utkání dali všechny síly a Třinci byli velice nepříjemným soupeřem.
90+2'
90+2'
Dydowicz zřejmě uzavřel naděje domácích na vyrovnání, když střelu zpoza šestnáctky poslal vedle pravé tyče třinecké brány.
90+1'
Tilkeridis v největší šanci Rýmařova přeloboval gólmana Adamušku, ale padající míč přelétl i třineckou bránu!
90+1'
Hlavní rozhodčí přidal ke druhému poločasu 2 minuty.
90'
Třinečtí rozehráli standardní situaci hodně nepovedeně.
89'
Ilko se dral po levé straně, ale na poslední chvíli mu stopku vystavil čerstvý Němec.
88'
Domácí zkoušejí vyrovnat, proti jednomu pokusu musel zasáhnout Adamuška.
87'
Poslední střídání Rýmařova ve druhém poločase. Petra Navrátila nahradil Tomáš Němec.
87'
Janošík to zkusil sám, střelou z nějakých pětadvaceti metrů bránu Rýmařova neohrozil.
86'
Janošík se snažil krásnou ulicí vysunout Samiece, ale k míči se jako první dostal Kameník.
84'
Domácí dostali balón do pokutového území, v pádu pálil Tilkeridis, ale proti jeho žabce neměl Adamuška větší potíže.
83'
Mravec odchází ze hřiště. Třinečtí budou hrát v deseti.
81'
Na trávníku zůstal ležet třinecký obránce Mravec. Vypadá to s ním vážně, neboť sám si přivolal pomoc maséra.
80'
Utkání skončilo pro Michala Furika, kterého na poslední minuty základní hrací doby nahradil David Hleba.
79'
Bedecs řešil útok Jiřího Furika jednoduchým odkopem.
78'
Dnešní utkání sleduje 460 diváků.
77'
Poslední střídání hostů v základní hrací době. Hřiště opustil Tomáš Omasta a nahradil ho rychlonohý Martin Janošík.
74'
Aktivní Michal Furik nyní leží na trávníku. Nevypadá to s ním dobře.
71'
Třinec právě vstřelil branku!
KAREL HEJNÝ napřáhl zpoza šestnáctky a přesnou střelou k tyči otevírá účet utkání – 0:1!
71'
Šumberův nákop do pokutového území domácí odvrátili, jenže z následného protiútoku domácí nezakončili.
70'
Šumberův rohový kop prolétl až na zadní tyč, kde si nabíhal Čelůstka, ale jako první se k míči dostal domácí hráč a odvrátil akci na aut.
68'
Střídání v Rýmařově. Tomáše Šupáka vystřídal Nikolas Tilkeridis.
67'
Michal Furik poslal míč z pravé strany na hranici pokutového území, kam se pověsil do vzduchu Šupák, ale hlavou přestřelil bránu.
64'
Druhé střídání v utkání. Reného Dediče nahradil další dlouhán Karel Hejný.
64'
Třinečtí jsou nastěhovaní na útoční polovině, Vaňkův centr z pravé strany vyboxoval brankář Kameník.
61'
Ilko seběhl s míčem až na kraj hřiště a zpětnou přihrávkou vybídl do šance Omastu. Jeho prudká přízemní střela rozvlnila síť, ale jen z boční strany.
60'
Třinečtí trenéři se rozhodli změnit sestavu. Matěje Schwendta nahradil Richard Vaněk.
59'
Kušnír prudkou přihrávkou uvolnil na pravém kraji šestnáctky Schwendta, jeho prudký centr do šestnáctky přeletěl celou šestnáctku a zamířil do autu.
58'
Tu Slezané rozehráli krátkou přihrávkou. Následný Omastův centr přeletěl pokutové území a zamířil vedle rýmařovské brány.
58'
Faul Kocúra na Omastu nabídl standardní šanci pro Třinec.
56'
Hosté rozehráli akci po pravé straně, Kušnír v pokutovém území přisunul míč Schwendtovi, jenže jeho rychlou střelu odvrátil k domácímu brankáři jeden ze spoluhráčů.
55'
Kušnírův centr z pravé strany z problémy zkrotil gólman Kameník.
54'
Kolísek poslal brankáři Adamuškovi doslova dáreček z přímého kopu. Třinecký gólman míč lapil do rukavic a rozehrál novou akci.
53'
Nepříjemný centr Michala Furika z levé strany odhlavičkoval Bedecs mimo šestnáctku.
52'
Třinecký pokus o útok zatím vážnější nebezpečí pro rýmařovskou obranu neznamená.
48'
Na druhé straně oprášil rukavice gólmana Adamušky zpoza šestnáctky zakončující Šupák.
47'
Nepříjemný centr Ilka vzduchem Kušnír u pravé tyče nedoběhl.
46'
Třinečtí se v úvodním dějství trápili a vytvořili si pouze jednu gólovou šanci. Střela Šumbery z přímého kopu skončila na břevně rýmařovské brány. Ani domácí příliš v ofenzívě nezářili a tak po první půli svítí na světelné tabuli dvě nuly.
45'
44'
Centr Omasty z pravé strany do pokutového území proletěl všechny třinecké hráče. Po dalším centr hlavičkoval Šumbera do ochranné sítě.
43'
Nákop Györgyho odvrátil před kapitánem Furikem tvrdým odkopem Mravec.
42'
Dydowicz se rozhodl pro přímou střelu, bohužel rozhodnutí bylo chybné. Prudká střela letěla nad bránu.
41'
Schwendt strčil nohu do Šupákova odkopu a nabídl domácím přímý kop.
40'
Nepříjemný centr Kušníra z pravé strany jeden z domácích hráčů přizvedl mimo hřiště. Po následném autu střílel po zemi Ilko, ale jeho nepříliš razantní střelu Kameník chytil.
38'
Mravcovu střelu ze střední vzdálenosti přizvedl Kolínek hlavou nad ochrannou síť. Domácí vzápětí ubránili i rohový kop Šumbery.
37'
Trochu je to taková nakopávaná na náhodu. Centr Čelůstky do levé strany zasáhl rukou při přechodu přes soupeře Ilko. Rozhodčí to viděl a přestupek odpískal.
36'
Rýmařov na chvíli převzal otěže zápasu a proti první střele na bránu úspěšně zasáhl gólman Adamuška.
33'
Šumbera rozehrál míč s Ilkem nakrátko, následnou střelu domácí zblokovali do autu.
32'
Další přímý kop pro Třinec po faulu na Kušníra. Šumbera bude centrovat míč z pravé strany.
31'
Šumberův rohový kop si jeden z domácích hráčů málem srazil do vlastní brány. Naštěstí pro něj stačil brankář Kameník zareagovat a lapil balón před brankovou čárou.
31'
Prudký přízemní centr Šumbery odvrátili domácí pouze za cenu rohového kopu.
30'
Po střetu s Harazinem zůstal u postranní čáry ležet obránce Mravec.
28'
Rýmařov měl k dispozici první rohový kop. Michal Furik našel v pokutovém území hlavu Harazina, ale ten minul bránu. K míči se vzápětí nedostal ani k levé tyči dobíhající Kolísek.
25'
Ilko z levé strany našel rozběhnutého Šumberu, třinecký záložník z bezprostřední blízkosti nepropálil nohy gólmana Kameníka.
24'
Následná standardní situace nebezpečí pro třineckou obranu neznamenala.
23'
Šupák se dral po pravé straně do volného prostoru, Samiec chytil rýmařovského hráče za rameno a poslal ho k zemi. Rozhodčí Proske ukázal třineckému záložníkovi první žlutou kartu zápasu.
23'
Na druhé straně získal trochu prostoru Navrátil a střelou z nějakých pětadvaceti metrů zhruba o metr přestřelil třineckou bránu. Za svůj počin byl odměněn potleskem.
22'
Nepovedený centr Mravce byl pro brankáře Kameníka lahůdkou.
20'
Omasta se zjevil s míčem za rýmařovskou obranou, jenže brankář Kameník byl pozorný a pokus třineckého hráče o kličku vystihl.
19'
Čelůstka se po přiťuknutí od spoluhráče ocitl sám před brankářem Kameníkem, ale skákavý míč na poslední chvíli odkopl Kolísek.
18'
Šumbera s Čelůstkou si nerozuměli a míč má v moci brankář Kameník.
17'
Slezané rozehráli akci na krátko, Šumbera odcentroval z levé strany do vápna, kam si pro míč došel gólman Kameník a uklidnil hru.
16'
György upadl po střetu s Ilkem. Další příležitost pro hosty.
16'
Dydowicz zkoušel fintu na třineckého hráče, ale míč mu utekl od nohy a skončil za brankovou čarou.
14'
György ubránil před Dedičem míč letící mimo hřiště.
13'
Dedič přihrál na levou stranu Ilkovi, ten si připravil balón na pravou nohu a střelou k bližší tyči vypálil. Gólman Kameník chytil balón do rukavic.
11'
Další nebezpečný centr Ilka z levé strany skončil u Kušníra, bohužel třinecký obránce balón pouze přikopl soupeři.
10'
Poprvé jsou před soupeřovou bránou domácí hráči, ale dlouhý aut Ondrušky z levé strany domácí odvrátili.
8'
Čelůstka vysunul na levé straně Ilka, jeho centr minul hlavu dobíhajícího Omasty.
5'
Třineckým se rohový kop nepovedl a míč končí až u brankáře Adamušky.
4'
Šumbera z přímého kopu orazítkoval břevno rýmařovské brány! Mravcovu dorážku srazil jeden z domácích hráčů vedle brány.
3'
Jiří Furik poslal k zemi Kušníra a nabídl Třinci zajímavý přímý kop z nějakých dvaceti metrů.
2'
Dedič poslal balón z levé strany do vápna, kam si nabíhal Omasta, ale před ním míč ukopl na rohový kop jeden z domácích hráčů.
1'
Nepřesný centr za obranu v podání Samiece skončil vedle rýmařovské brány.
1'
Hned po prvním nákopu Šupák odkopl míč do autu před nabíhajícím Šumberou.
1'
Pokud ještě v klidu nesedíte, doporučujeme sednout, za malou chvíli odstartuje velká jízda!
Hráči už jsou na hřišti. Domácí nastoupí celí v modrém, Třinec je v tradiční červené barvě.

SK Jiskra Rýmařov: Kameník – Harazin, Navrátil, J. Furik, Dydowicz, M. Furik, Kocúr, György, Šupák, Ondruška, Kolísek
Náhradníci: Baroš – Kováč, Němec, Tilkeridis, Hleba

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Ilko, Čelůstka, Bedecs, Kušnír – Omasta, Samiec, Bedecs, Šumbera – Schwendt, Dedič.
Náhradníci: Paleček – Velner, Vaněk, Hejný, Janošík, Reintam

Rozhodčí: Proske – Dresler, Mojžíš..
Rýmařov má za sebou teprve dva zápasy v Moravskoslezské fotbalové lize. V prvním kole podlehli doma s Velkým Meziříčím 1:3. O víkendu pak remizovali v Novém Městě na Moravě s Vrchovinou 2:2.

Loňský nováček třetiligové soutěže musel v MOL Cupu přejít předkolem. V tom porazil divizní Nové Sady na jeho hřišti 2:0.
Třinečtí se po povedené letní přípravě topí v krizi a ve Fortuna:národní lize v úvodních čtyřech kolech nezískali ani bod, když postupně prohráli v Českých Budějovicích (1:3), s Prostějovem (0:2), v Ústí nad Labem (0:1) a doma s Pardubicemi (1:2).

Podle slov trenéra Nečka dnes dostanou příležitost hráči, kteří toho v sezóně moc neodehráli. Otazník visí nad startem nováčka v týmu, bývalého reprezentanta Ondřeje Kušníra, který odehrál první zápas v Třinci proti Pardubicím.
Přeji vám příjemný úterní díl. Po předkole napíše MOL Cup dnes druhý díl v podobě 1. kola. Do toho se zapojí i šestnáct druholigových klubů. Jedním z nich je FK Fotbal Třinec. Soubojem týmů z druhé a třetí ligy vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.