MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 17. června 2020   17:15

1:2
(0:2)
Liberec
Liberec
29' Pešek   • 45+1' Alibekov
Olomouc
Mandous – Sladký (46. Zahradníček), Jemelka, Beneš (C), Vepřek (83. Greššák) – Breite – Gonzalez (77. Yunis), Houska, Chytil, Falta (65. Hála) – Juliš
Reichl – Látal, Zmrzlý, Zahradníček, Hála, Greššák, Yunis
Orel – Blažej, Hock
Andrův stadion, Olomouc
1 807 diváků
Liberec
Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Karafiát , Mikula (C) – Mara, Alibekov – Pešek (90+1. Michal), Hromada (59. Kuchta), Zeman (59. Malinský) – Baluta (83. Rondič)
Nguyen – Michal, Beran, Rondič, Mashike, Malinský, Kuchta

Slovan Liberec může slavit postup do finále MOL Cupu. Na hřišti Olomouce vyhrál 2:1. O svém vítězství rozhodl de facto už v prvním poločase. Dlouho jsme čekali na první vážnější šanci, ta nakonec přišla v 25. minutě, ale Pešek na centr ze strany nedosáhl. O čtyři minuty později už Slovan šel do vedení. Právě Jakub Pešek se prosadil po centru Koscelníka. Těsně před poločasem se k přímému kopu postavil Alibekov, jenž svou střelu výtečně zakroutil přes zeď. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro Liberec. Po poločase však byla na trávníku úplně jiná Sigma. Olomouc byla jasně lepší a už v 54. minutě snížila zásluhou Lukáše Juliše. Poté si domácí vytvořili ještě několik dalších šancí, jenže další gól už nepřidali. Posledních 20 minut navíc museli hosté dohrávat bez Jana Kuchty, který po dvou žlutých kartách musel do sprch. Závěrečný tlak domácích ale přišel vniveč a finále si tak zahraje Liberec.

O soupeři Slovanu se rozhodne v dnešním večerním zápase mezi Spartou a Plzní.

Z mé strany už je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se na vás zase někdy příště.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:6.
90+5'
90+5'
Nákop Mandouse tečoval Yunis pouze do rukavic Knoblocha.
90+4'
Sigma vyráží dopředu. Času do konce utkání už chybí velmi málo.
90+3'
Jemelkův přetažený centr zakončil Vít Beneš v pádu. Přestože se jednalo o velmi dobrý centr, tak domácímu kapitánovi chybělo k lepšímu zakončení několik centimetrů.
90+3'
Nepřehledná situace před bránou Liberce dopadla pro hosty dobře. Milan Knobloch míč zachytil.
90+2'
Domácí stoper Vít Beneš už působí v pokutovém území Slovanu. Nyní si tam pomohl faulem, za který si vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby bude nastaveno 5 minut.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Kristian Michal.
89'
Centr Lukáše Greššáka doputoval na hlavu Ondřeje Karafiáta. Stoper Liberce zvládá své defnezivní povinnosti velice jistě.
88'
Obrovskou šanci domácích zahodil v pokutovém území Liberce Lukáš Juliš. Dostal se k zakončení po vyhrané hlavičce Jakuba Yunise. Bránu hostů však přestřelil.
88'
Imad Rondič šel do souboje na útočné polovině až příliš ostře. Sudí Orel odpískal útočný faul Slovanu Liberec.
87'
Olomoučtí hráči si přihrávali poměrně dlouho na levé straně hřiště. Poté centroval Martin Hála, jehož pobídku ale Jakub Yunis hlavičkou zakončit nedokázal.
86'
Ani rohový kop Sigmy se neujal. Tlak Olomouce je ale čím dál tím vyšší.
84'
Brankář Slovanu Milan Knobloch dostal žlutou kartu za zdržování hry.
84'
Martin Hála centroval těsně před malé vápno Slovanu. V této pozici vznikla nepřehledná situace, která však zakončením domácího celku neskončila.
84'
Jakub Yunis se ve vápně soupeře už chystal na zakončení nůžkami. Těsně před ním však hosté balón odvrátili do bezpečnějších pozic.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Lukáš Greššák.
83'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Imad Rondič.
82'
Knobloch vyboxoval přizvednutý centr Zahradníčka. Domácí ale i nadále tlačí.
80'
Nepřesná finální přihrávka však doputovala až ke Knoblochovi. Brankář hostů může hru uklidnit.
80'
Domácí kombinují poblíž vápna. Liberec je v těchto chvílích poměrně zatažený.
79'
Zahradníček pronikl do vápna, kde našel Yunise. Čerstvý muž na trávníku chtěl hledat z prvního doteku Juliše, ovšem obrana Liberce zapracovala rychle. Nebezpečí dokázala odvrátit.
77'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo Gonzalez, přichází Jakub Yunis.
77'
Vepřek těsně u pokutového území hostů fauloval Tomáše Malinského. Liberecký ofenzivní záložník se zvedat nechce.
76'
Po centru Baluty na zadní tyči vyplaval Koscelník. Hlavička pravého beka Liberce ale přesná nebyla.
74'
Na hrací ploše se začíná poměrně přiostřovat. Nyní dostal zbytečnou žlutou kartu liberecký Baluta, který po dohrání fauloval protihráče.
73'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jan Kuchta (FC Slovan Liberec). Kuchta se na trávníku moc dlouho neohřál. Liberec sice dal gól, při kterém si však Kuchta pomohl rukou. Svůj počin zřejmě ještě doprovodil nějakými poznámkami vůči sudímu, a proto budou hosté dohrávat v oslabení.
72'
Přesný centr Michala Vepřeka z levé strany skončil na hlavě Ondřeje Karafiáta. Stopeři Liberce jsou v těchto chvílích ve velké permanenci.
71'
Rohový kop Alexandru Baluty odvrátil Mojmír Chytil. Olomoucký celek vyráží do protiútoku.
70'
Pablo Gonzalez se snažil kouzlit s míčem těsně před vápnem. Střelecký pokus ale ze své kopačky nevyprodukoval.
69'
Liberecký útočník Jan Kuchta obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.
68'
Vypadalo to, že Taras Kačaraba dlouhý nákop Sigmy promáchl. Ozval se však hvizd sudího, který viděl faul právě na stopera Slovanu.
67'
Po faulu se na trávníku ocitl Taras Kačaraba. Lukáš Juliš se za svůj zákrok okamžitě omluvil.
66'
Pokus Tomáše Zahradníčka z velké vzdálenosti do brány nezaplaval. Knobloch zasahovat nemusel.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Martin Hála.
65'
Vepřekův nadýchaný centr vracel do ohně Gonzalez. Olomouc se však k zakončení nedostala, takže o pár sekund později zkoušel centrovat Tomáš Zahradníček. Kačaraba ale situaci ve vápně zvládl.
64'
Šimon Falta se snažil dostat za dlouhým pasem za obranu, ale pomohl si jemným přistrčením. Sudí Pavel Orel tento prohřešek dobře viděl.
62'
Žlutou kartu dostává Kamso Mara (FC Slovan Liberec).
62'
Liberec si to namířil do otevřené obrany Sigmy. Balutovu průnikovou přihrávku ale paradoxně zablokoval padající Jan Kuchta. Posléze to Slovan zkoušel ještě jednou, ale centr Baluty odvrátil Vepřek.
61'
Po krátké liberecké pasáži na míči se snažili zaútočit domácí. Mojmír Chytil byl při svém průniku o míč obrán.
59'
Juliš se ve vápně Liberce znovu dokázal uvolnit. Jeho rychlé zakončení z prvního doteku ale nebylo moc důrazné. Milan Knobloch byl na zemi včas.
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Zeman, přichází Tomáš Malinský.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Jan Kuchta.
58'
Šimon Falta si na levé straně až moc dlouho hrál s míčem. Svou slabší pravou nohou nakonec nevystřelil a poté si navíc pomohl nedovoleným zákrokem.
57'
Hra se znovu uklidnila. Kačaraba bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
55'
Domácí fotbalisté se znovu dostali blízko k bráně hostů. Chytil spadl ve vápně, ovšem penalta se nepískala. Verdikt sudího Orla potvrdilo také video.
54'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí se rychlou brankou dostávají zpět do hry! Skvělou práci odvedl u pravé lajny Zahradníček, jehož jemně přizvednutý centr zakončil hlavou LUKÁŠ JULIŠ. Nejlepší olomoucký střelec jarní části sezony zamířil přesně k tyči. Knobloch byl bez šance. 1:2. Asistence: Tomáš Zahradníček.
52'
Liberec využil toho, že Olomouc se vytáhla. Do nekompletní obrany si to namířil Jakub Pešek, jehož střela z hranice vápna mířila k přední tyči. Aleš Mandous se proti tomuto pokusu vytáhl.
51'
Domácí jsou rázem na koni. Další útočná akce mířila po pravé straně. Přízemní pas mířil ke Gonzalezovi, který byl tísněn obráncem, a proto nezakončil dokonale.
50'
Olomouc se dostala do své možná největší šance v tomto duelu. Centr ze strany poměrně rychle zakončil Lukáš Juliš. Útočník Sigmy ale o pár centimetrů přestřelil horní tyč.
49'
Václav Jemelka musel vystoupit proti odraženému míči. Na záda mu dýchal Baluta, který se nakonec k balónu nedostal.
48'
Úvod druhého poločasu je opatrný. Liberci tato hra pochopitelně vyhovuje, ale domácí Sigma musí nutně přidat.
47'
Také Karafiátův dlouhý pas za obranu směřující na Peška skončil ofsajdem.
46'
Olomouc se ihned po hvizdu snažila dostat na útočnou polovinu, ale akci zastavil ofsajd. Odkopávat bude Milan Knobloch.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Tomáš Zahradníček.
46'
První poločas je u konce. Slovan Liberec je velmi blízko k postupu do finále MOL Cupu. Po poločase totiž vede nad Sigmou Olomouc už 2:0. Ačkoliv se mohlo zdát, že domácí měli územní převahu, tak rychlé protiútoky Liberce jsou opravdu smrtící. První branku vsítil na konci 29. minuty Jakub Pešek, který si na zadní tyči počkal na přesný centr Koscelníka. Další úder Slovanu přišel těsně před poločasem. Akhmed Alibekov totiž skóroval z přímého kopu.
45+2'
45+1'
Liberec právě vstřelil branku!
K balónu se postavil AKHMED ALIBEKOV, který svou střelu zakroutil parádním způsobem přes zeď. Záložník Slovanu opravdu výstavním gólem nedal brankáři Aleši Mandousovi vůbec žádnou šanci. 0:2.
44'
Slovan bude moct navýšit své jednobrankové vedení. David Houska totiž těsně před pokutovým územím fauloval Balutu. Houska od sudího Orla obdržel žlutou kartu.
43'
Liberec se už snaží tento poločas dohrát bez komplikací. Jan Mikula bude rozehrávat aut zhruba na půlící čáře.
42'
Po přezkoumání ale sudí rozpažil. Pokračovalo se rozehrávkou rohového kopu. Martin Zeman však nacentroval pouze do rukavic Aleše Mandouse.
41'
Hlavní rozhodčí Pavel Orel bude přezkoumávat některou ze situací v olomouckém pokutovém území. Poprvé v dnešním zápase je do hry zapojeno také video.
39'
Martin Koscelník velice nebezpečně pronikl na hranici vápna po pravé straně. V pokutovém území hledal Balutu, jenž byl včas dostoupen Jemelkou.
38'
Lukáš Juliš se do hry zapojil v ofsajdovém postavení. Slovan tak bude mít dostatek času na klidnou rozehrávku od vlastní brány.
37'
Sladký okamžitě vracel dlouhou přihrávku do vápna. Tam si počínali lépe hostující fotbalisté.
36'
Sigma je znovu na míči. Liberec se také v dnešním zápase snaží hrát na smrtící brejky, které zatím týmu Pavla Hoftycha vychází.
35'
Benešův nákop prodloužil hlavičkou Martin Sladký na rozběhnutého Gonzaleze. Posledně jmenovaný hráč ale balón na hrací ploše nestihl, protože byl skvěle zakřižován Mikulou.
34'
Olomouc se usadila na polovině svého soupeře. Dalekonosnou ránu ale dokázal zablokovat Taras Kačaraba.
32'
Ani z dalšího rohového kopu nedokázali svěřenci Radoslava Látala nic vážnějšího vymyslet. U míče je nyní už znovu Liberec.
31'
Rána Šimona Falty byla zablokována. Sigma však bude rozehrávat roh, protože tam došlo k teči.
29'
Hosté jdou do vedení! Rohový kop byl rozehrán na krátko. Alibekovův následný centr přesný nebyl, ale posléze přišel centr z nohy Koscelníka také z pravé strany. Při něm se na zadní tyči uvolnil JAKUB PEŠEK, který rychlým zakončením hlavou propálil Mandouse. 0:1. Asistence Martin Koscelník.
28'
Kamso Mara u postranní čáry předvedl dostatek důrazu. Míč udržel tak dlouho, až nakonec vybojoval pro svůj celek kop od rohového praporku.
27'
Hra se vzápětí přesunula na druhou stranu. Rohový kop Sigmy ale ani tentokrát nebyl nebezpečný.
25'
Jakub Pešek nastartoval Balutu na levém křídle. Rumunský hráč právě Peškovi vracel míč na malé vápno do ideální pozice. Pešek nakonec o pár centimetrů na přihrávku nedosáhl, jinak by zakončoval do prázdné brány.
24'
Mojmír Chytil si na útočné polovině pomohl faulem. Slovan se svou rozehrávkou nikam nespěchá.
23'
Martin Sladký si udělal dostatek prostoru pěknou kličkou. Jeho následný přízemní centr však pouze prosvištěl pokutovým územím.
22'
Michal Vepřek mohl pokračovat po levém křídle, jenže celou akci přibrzdil. Olomouc teď kombinuje pomocí svých stoperů.
21'
Lukáš Juliš však bez velkých potíží dokázal tento centr odvrátit. Útočník Sigmy ukázal, že se umí zapojit i do defenzivní činnosti.
21'
Liberecké čeká další rozehrávka rohového kopu. Míč si už chystá Martin Zeman.
20'
Alexandru Baluta na levé straně ukázal, jak rychlým fotbalistou je. Těsně před vápnem si přidržel míč a následně odcentroval. Zemana ale nenašel.
18'
Rohový kop Falty nebyl kopnut příliš dobře. Mara jej rychle odvrátil a navíc založil protiútok. Až do finální fáze však Slovan tuto akci nedotáhl.
17'
Martin Sladký zkoušel odcentrovat z pravé strany. Bránícího Martina Zemana ale nepropálil, a proto bude Sigma rozehrávat roh.
16'
Dlouhá kombinace Olomouce skončila ofsajdem. Do statistik dnešního dueu si tak můžeme připsat první ofsajdovou situaci.
14'
Chytil šikovně přepustil míč na Pabla Gonzaleze. Hráč s číslem 11 si navedl míč před sebe a z poměrně uctivé vzdálenosti nebezpečně pálil. Horní tyč Knoblochovy brány minul zhruba o metr.
13'
Nyní se už hraje na ofenzivní polovině Sigmy. Fotbalisté v modrých dresech se snaží něco vymyslet.
12'
Rychlý průnik Jakuba Peška po křídle byl poměrně nebezpečný. Pešek na hranici vápna hledal spoluhráče, ovšem Vepřek se stačil vrátit včas a přihrávku zablokoval.
11'
Na druhé straně rozehrál liberecký tým rohový kop. Martin Zeman poslal do vápna Sigmy celkem povedený centr, který se odrazil k Jakubu Peškovi. Hostující ofenzivní záložník vypálil z prvního doteku zhruba tři metry vedle tyče.
10'
Breite našel Sladkého, jehož přihrávka z prvního doteku nebyla přesná. Na první střelecký pokus stále čekáme.
10'
Liberec rozehrál autové vhazování. Na míči ale moc dlouho nevydržel, neboť Hromada si v souboji o balón pomohl faulem.
8'
Olomouc dlouho kombinovala na pravé straně. Posléze se k míči dostal Breite, který přihrál doleva. Nevšiml si však, že v této pozici nikdo nebyl.
7'
Po rohovém kopu se sice hosté dostali k hlavičce, ovšem pomohli si faulem. Rozehrávat tak bude od své svatyně Aleš Mandous.
7'
Rychlý postup Kamsa Mary vpřed byl zastaven za cenu toho, že hosty čeká první rohový kop v utkání.
6'
Šimon Falta se zhruba pětadvacet metrů od brány rychle otočil a snažil se vybídnout Chytila. Liberecký stoper Kačaraba na poslední možnou chvíli natáhl nohu a přihrávku zastavil.
5'
Houska na levém křídle hledal rozběhnutého Vepřeka, ovšem liberecká obrana zapracovala důsledně. Balón nakonec doputoval ke Knoblochovi, který nyní rozehrává.
4'
Sigma se usadila na míči a nyní kombinuje na polovině hrací plochy. Do rozehrávky se zapojil také brankář Aleš Mandous.
3'
Také Liberec to zkusil dlouhým nákopem na ofenzivního Balutu. Rychlonohý Rumun měl však k míči velmi daleko.
2'
Domácí začali aktivněji. Znovu se hnali dopředu, ale nákop za obranu dokázal zlikvidovat Milan Knobloch.
2'
Olomoucký tým přenesl hru na levou stranu, odkud přišel centr. Následná dalekonosná rána Gonzaleze skončila u prvního bránícího hráče.
1'
Hned v první minutě po nákopu Mandouse vybojoval na útočné polovině faul Mojmír Chytil. Sigma bude zahrávat standardní situaci.
1'
Oba celky už přicházejí na hrací plochu Androva stadionu. Olomouc navlékla své tradiční domácí dresy a bude hrát v modrých barvách. Liberec dnešní duel odehraje v dresech bílých.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Jemelka, Beneš (C), Vepřek – Breite – Gonzalez, Houska, Chytil, Falta – Juliš
Náhradníci: Reichl – Látal, Zmrzlý, Zahradníček, Hála, Greššák, Yunis

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Alibekov – Pešek, Hromada, Zeman – Baluta
Náhradníci: Nguyen – Michal, Beran, Rondič, Mashike, Malinský, Kuchta

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock.
SK SIGMA OLOMOUC

Olomoucká Sigma jarní fázi sezony nezvládla dle představ. Tým kouče Radoslava Látala se postupně propadl až na jedenáctou příčku v tabulce, která znamená pobyt ve skupině o záchranu. Ambice Hanáků byly rozhodně vyšší. Olomouc dosud získala 36 bodů a na desátou Mladou Boleslav nakonec ztratila 4 body. Sigma by však v závěru ligového ročníku neměla mít problém s holým bojem o udržení, neboť na čtrnáctou příčku, kterou momentálně drží Karviná, má náskok 10 bodů. Už v posledním ligovém kole se ukázalo, že družina Radoslava Látala se primárně chce zaměřit na boj o finále MOL Cupu. Trenér Sigmy do utkání s Plzní neposlal v základní sestavě několik stěžejních hráčů včetně klíčového záložníka Davida Housky nebo útočníka Lukáše Juliše. Sigma s Plzní nakonec padla 0:1 a do prostřední skupiny se nedostala. Olomouc si z deseti jarních zápasů připsala tři výhry, dvě remízy a pět porážek. Naposledy zvítězila ve 29. kole v Mladé Boleslavi 2:0. Na domácí půdě ale nutně potřebuje zabrat, protože v posledních třech domácích zápasech nebodovala.
FC SLOVAN LIBEREC

Liberecký tým má za sebou velmi povedenou základní část FORTUNA:LIGY. Po třiceti kolech se umístil na páté příčce se ziskem 47 bodů. Druhou sezonu po sobě si tak zajistil účast ve skupině o titul. Liberci se velmi povedla jarní část sezony, jelikož v ní vybojoval 20 bodů v deseti zápasech. Hned po Plzni a pražských Bohemians je třetím nejúspěšnějším celkem jara 2020. Už teď lze říct, že první sezona trenéra Pavla Hoftycha pod Ještědem byla velice povedená. Slovan v následujících týdnech navíc může zabojovat o postup do předkola Evropské ligy, a to hned na dvou frontách! Málokdo zřejmě čekal, že po zimním odchodu dvou ofenzivních hráčů Potočného a Musy se bude Liberci takto dařit. Z posledních deseti zápasů jich Slovan vyhrál hned 6. Porazil například Spartu, Bohemians, České Budějovice nebo Jablonec a v pohárovém čtvrtfinále vyřadil na penalty Slovácko. Své jediné dvě jarní prohry si Liberec připsal v Teplicích a v Příbrami. Svůj poslední ligový zápas sehrál v neděli, s Baníkem Ostrava remizoval 0:0. Severočeši se v letošní sezoně mohou opřít o několik kreativních, brejkových a produktivních hráčů. Mezi ně patří například Tomáš Malinský, Jakub Pešek, Alexandru Baluta nebo Jan Kuchta. Skvělé výkony v bráně navíc podává Filip Nguyen, který si ve 28 zápasech připsal 7 čistých kont.

Vzájemné zápasy z posledních tří sezón

2019/2020 Olomouc - Liberec 1:0 (Vepřek)
2019/2020 Liberec – Olomouc 0:1 (Plšek)
2018/2019 Olomouc - Liberec 2:1 (Beneš, Nešpor – Kozák)
2018/2019 Liberec - Olomouc 3:0 (Kačaraba, Koscelník, Hybš)
2017/2018 Liberec - Olomouc 1:0 (Coufal)
2017/2018 Olomouc - Liberec 2:1 (Chorý, Moulis – Karafiát)

Všechny tyto duely se odehrály v rámci ligové soutěže.
Přeji příjemné středeční odpoledne při sledování textového přenosu ze semifinále MOL Cupu. Fotbalisté SK Sigma Olomouc přivítají na své půdě celek FC Slovan Liberec. Dnes se rozhodne o obou postupujících do finále MOL Cupu. Bude úspěšnější domácí Olomouc nebo hostující Liberec? Vítěz tohoto duelu se ve finálovém zápase střetne s úspěšnějším z dvojice Sparta-Plzeň. Výkop je na Andrově stadionu naplánován v 17:15. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.