MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Líšeň - 1. října 2019   17:00

Olomouc
Olomouc
30' Yunis  • 34' Yunis  • 51' Štěrba  • 90+1' Tandir
4:2
(2:0)
Líšeň
Líšeň
70' Hladík   • 85' Hladík
Olomouc
Mandous – Látal, Jemelka (C) (76. Tandir), Štěrba, Kerbr – Greššák – Zahradníček (46. Houska), Gonzalez (46. Plšek), Texl, Pilař – Yunis
Reichl – Zima, Plšek, Houska, Tandir, Chytil, Zmrzlý, trenér: Radoslav Látal
Vojkovský – Caletka, Horák
Andrův stadion, Olomouc
1 260 diváků
Líšeň
Vítek – Suchý, M. Vintr, Minařík, Málek (46. Hladík), Zikl, Ševčík, Bačo, O. Vintr (63. Reteno), Demeter (C), Rolinek (46. Machálek)
Šustr – Jeřábek, Machálek, Hladík, Čermák, Reteno, trenér: Robert Kafka

Skončilo nám utkání v rámci 3. kola MOL Cupu. Domácí díky výhře 4:2 postoupili do osmifinále této soutěže. V prvním poločase se dvakrát trefil Jakub Yunis, a proto mohla jít Olomouc do šaten spokojenější. Hned na začátku druhého poločasu skóroval Jan Štěrba a na Hané to v danou chvíli vypadalo na jasnou záležitost. V 70. a 85. minutě se trefil Jan Hladík a na světě bylo drama. Úplně v poslední minutě nastavení ale výhru Sigmy pečetil Ismar Tandir.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
90+2'
90+1'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí pečetí své dnešní vítězství. Prokombinovali se až do šestnáctky, odkud Václav Pilař vyslal přesný centr na hlavu ISMARA TANDIRA. Tandir jen nastavil čelo a měl poměrně jednoduchou práci s tím, aby míč umístil do sítě. 4:2.
90+1'
Olomouc drží míč na útočné polovině a zatím hosty k míči nepouští.
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
90'
Látal na útočné polovině ztratil míč, ale Minaříkův nákop vpřed rozhodně přesný nebyl.
89'
Mandous bude odkopávat od své brány. V těchto minutách rozhodně nikam nespěchá.
88'
Hladík mohl přidat další branku. Naskakoval si na pěkný centr, ale chybělo mu pár centimetrů k lepšímu zakončení.
88'
Líšeň získala míč a vydává se vpřed.
87'
David Houska se odhodlal k dalekonosné ráně, která zamířila asi dva metry nad horní tyč.
85'
Líšeň právě vstřelila branku!
Dramatický závěr opravdu přichází! Marek Vintr si přebral míč na levém křídle a pěkným přízemním centrem uvolnil na penaltovém puntíku úplně volného JANA HLADÍKA. Líšeň i v deseti mužích na hřišti nechce dát svou kůži lacino. 3:2.
84'
Houska si pěkně narazil míč s Pilařem, jenže rozhodující přihrávku na poslední chvíli zastavil Bačo.
83'
Radek Látal si znovu udělal na své pozici prostor a poslal do vápna nadýchaný centr. Vítek jej však sebral do svých rukavic.
Dnešní utkání sleduje 1260 diváků.
82'
Líšeň nyní přebrala iniciativu a hraje na polovině Olomouce.
81'
Kerbrův přetažený centr z levé strany mířil až na Látala. Mladý obránce se odhodlal k dalšímu pasu, který ale nezvládl dokonale.
80'
Hladík sportovně míč odevzdal Mandousovi, jelikož v předchozím čase došlo k ošetřování hráče.
79'
Hosté si i v deseti rozhodně nepočínají špatně. Od červené karty Ševčíka sledujeme poměrně vyrovnanou partii.
78'
Nový olomoucký kapitán David Houska si při zpracování míče pomohl rukou. Rozehrávat bude znovu Líšeň.
77'
Kartami se teď opravdu nešetří. Za faul zezadu těsně za půlící čárou si žlutou kartu vysloužil Jakub Plšek.
76'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Ismar Tandir.
76'
Látalovi odskočil míč do zámezí. Bude se střídat na straně Sigmy.
75'
Mandous si došel pro přetažený centr a vzápětí rychle rozehrál na Pilaře.
75'
Zikl sice nedokázal udržet míč ve hře, avšak pro svůj tým získal míč v podobě autového vhazování.
74'
Žlutou kartu dostává Václav Pilař (SK Sigma Olomouc).
73'
Sigma Olomouc bude zápas dohrávat v přesilovce. Líšeňský stoper Ondřej Ševčík se v krátké době vykartoval.
72'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ondřej Ševčík (SK Líšeň).
72'
Latál si na pravé straně pěkně poradil se svým soupeři, jenže jeho následný centr mířil pouze na hlavu bránícího hráče.
71'
Nyní se hraje ve středu pole. Sigma nechce dopustit nějaké drama.
70'
Hosté snižují skóre! Rozehrávali totiž přímý kop z ideální pozice, který JAN HLADÍK zakončil naprosto přesně. Mířil na vzdálenější tyč. Mandous si sice na míč sáhl, ale zasáhnout nedokázal. 3:1.
67'
Reteno si při snaze zpracovat balón pomohl faulem a nedovoleně tak poslal na zem Milana Kerbra.
67'
Pro dlouhý nákop Štěrby si bez větších problémů došel Jan Vítek.
66'
Ševčík byl faulován v souboji Yunisem. Rozhodčí Vojkovský vše viděl a po zásluze pískal faul.
65'
Žlutou kartu dostává Ondřej Ševčík (SK Líšeň).
64'
Čerstvý Reteno si nedokázal v souboji jeden na jednoho poradit s Jemelkou. Následovat bude odkop od Mandousovy svatyně.
63'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Guy Elekana Reteno.
62'
Látalův přízemní centr ze strany nedokázal Yunis přesně usměrnit mezi tři tyče.
62'
Domácí hru trochu uklidnili a nyní kombinují na své polovině hřiště.
61'
Po faulu domácích fotbalistů se bude kopat proti bráně Sigmy.
60'
Další střelecký pokus domácích skončil v rukavicích Vítka.
59'
Olomouc se vydala do přečíslení, které zahrála opravdu pěkně. Plšek si v rychlosti vyměnil míč s Texlem a následně stříleným centrem vybídl Yunise k hattricku. Útočník Sigmy ale těžký míč nezkrotil a umístil jej pouze nad horní tyč.
58'
Marek Vintr zvádl svou defenzivní činnost na jedničku. Dokázal odvrátit nebezpečný centr do zámezí.
56'
A mohlo být v Olomouci zase veseleji! Sigma rozehrála rohový kop nacvičeným signálem. Poté vyplaval úplně osamocen na pravém křídle Jiří Texl, jehož rána z úhlu nadělala Vítkovi pořádnou neplechu.
56'
Texl dokázal i po rychlém sprintu vybojovat rohový kop olomoucké Sigmy.
55'
Ondřej Bačo zakopl odražený míč do autu. Vhazovat bude domácí tým.
54'
Hostující Machálek se už radoval z branky, jenže celé situaci předcházel milimetrový ofsajd. Praporek pomezního rozhodčího zůstal nad hlavou. Branka Líšně tak neplatí.
53'
Po rohovém kopu se dopředu dostala Sigma, ale dlouho tam nevydržela.
52'
Líšeň bude na opačné straně zahrávat rohový kop.
51'
Olomoučtí ihned po pauze dávají další branku. Po ideálním centru se před bránou vytvořila nepřehledná situace, ze které nejpohotověji vyplaval JAN ŠTĚRBA a prudkou střelou dorazil míč do sítě. 3:0.
50'
Ševčík odvrátil těsně před Plškem dlouhý míč, který směřoval na hranici vápna. Olomouc bude o pár chvil později kopat standardní situaci.
49'
Ondřej Vintr ostře fauloval na útočné polovině. Měl štěstí, že si nevysloužil od arbitra žlutou kartu.
48'
Sigma drží na začátku poločasu míč častěji na svých kopačkách.
47'
Útočnou akci Housky po levé straně zastavil zásah brankáře Vítka.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo Gonzalez, přichází Jakub Plšek.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází David Houska.
46'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Jan Hladík.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Tomáš Machálek.
46'
Skončila nám první půle. Sigma po ní vede 2:0 díky dvěma trefám Jakuba Yunise. Líšeň rozhodně nehraje špatně, jen jí chybí přesnost v rozhodující fázi všech akcí. Sledujeme poměrně vyrovnaný fotbal, ve kterém je Olomouc efektivnější. Druhý poločas odstartuje zhruba v 18:01.
45'
45'
Gonzalez si zpracoval míč ve velké rychlosti a následně jej posunul do strany Pilařovi. Bývalý reprezentační záložník ale centr ze strany vůbec nezvládl.
44'
Líšeň se postarala o pěknou kombinaci, jenže opět v závěru akce byla k vidění nepřesnost.
43'
Líšeň je aktivní na útočné polovině. Olomoučtí obránci ale dobře brání.
41'
Nyní sledujeme hru převážně u středového kruhu. Ani jedna strana se nepokusila o útok.
40'
Štěrba nezachytil pohyb soupeře, a tak musel na polovině hřiště faulovat.
39'
Radek Látal si naběhl do ideální pozice, ze které zakončil pouze do připraveného Vítka. Domácí pokračovali v aktivitě, jenže k dalšímu střeleckému pokusu se nedostali.
38'
Jemelka nepřesně rozehrál. Autové vhazování obstarají hosté.
37'
Pilař hlavou přistrčil míč Gonzalezovi, který byl na hraně pravidel atakován ve vápně. I přes protesty tribun se penalta kopat nebude.
36'
Yunis se tentokrát provinil útočným faulem. Rozehrávky se ujímá Vítek.
35'
Nelze zatím říct, že by Líšeň byla horším týmem, ale produktivita je na straně prvoligistů.
34'
Vzápětí přichází druhý gól Olomouce! Rychlou protiakci zakončil pohotovou střelou k tyči opět JAKUB YUNIS. Kanonýr Sigmy si dnes půjde pro hattrick. 2:0.
33'
Další okénko v obraně Sigmy mohl potrestat Zikl. Musel by však přesněji najít kopačku Ondřeje Vintra.
32'
Sigmu první branka povzbudila. Rázem je hladovější.
30'
Nedáš, dostaneš. Olomouc po sérii rohových kopů hostů vyrazila vpřed a z rychlé akce vsítila první branku. Centr z pravé strany připadl k nohám vytáhlého útočníka JAKUBA YUNISE, který v pádu zakončil do protipohybu hostujícího gólmana. 1:0.
29'
Viděli jsme největší šanci zápasu, kterou měla hostující Líšeň. Dostala se do protiútoku 4 na 3. Z levé strany zakončoval Ondřej Vintr, jehož pokus vyrazil Mandous před sebe. Odražený míč připadl k nohám Málka, kterého taktéž Mandous fantasticky vychytal.
28'
Mandous měl s centrem Rolinka velké potíže. Hned dvakrát mu vypadl z rukavic. Následně však zažehnal nebezpečí Štěrba.
27'
Mandous se vytáhl proti dalekonosné ráně hostů. Líšeň bude kopat rohový kop.
27'
Kapitán Jemelka zvládl těžkou situaci a stihl odehrát míč před hráči soupeře.
26'
Aktivita Sigmy je poměrně značná. Domácí tým ale zatím srážejí vlastní nepřesnosti při finální fázi.
25'
Texlův centr sice hledal Yunise, ovšem hostující brankář byl ve vzduchu včas a centr lapil do svých rukavic.
25'
Rozhodčí viděl na středu hřiště faul. Kopat se bude proti bráně Líšně.
24'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující Málek. Už se zvedá a zřejmě bude v pořádku pokračovat ve hře.
23'
Zahradníčkův centr propadl až k zadní tyči, kde se nejlépe zorientoval hostující obránce, a tak odvrátil přihrávku.
22'
Standardní situace Sigmy nebyla příliš nebezpečná.
21'
Brankář Vítek si zahrál s nervy svého týmu. Při rozehrávce trefil Yunise, který rázem mířil vpřed. Vše nebezpečí nakonec bylo zažehnáno.
20'
Yunis se prodral v pokutovém území k hlavičce, jenže prostor mezi tyčemi netrefil.
19'
Štěrba zastavil nebezpečný únik hostů. Následně byl pískán faul ve prospěch domácího stopera.
18'
Zatím aktivní Ondřej Vintr se vůbec nepáral se svým zakončením a levačkou poslal důrazný pokus na olomouckou bránu. Jeho pumelice jen o pár centimetrů minula pravou tyč. V Líšni už mohlo být veseleji.
18'
Mandousův výkop byl nepřesný. Letěl až za postranní čáru.
17'
Útočnou akci Olomouce zastavil ofsajd.
17'
Sigma má nyní balón pod kontrolou a bez větších potíží přesně kombinuje.
16'
Greššákovo dlouhé přenesení hry nenašlo rychlonohého Pilaře.
15'
Bačo hlavou posunul míč do bezpečí. Následně se k němu odrazil zpět, jenže dlouhým nákopem nenašel ofenzivní hráče svého celku.
13'
Václav Pilař připravil ideální pozici pro Greššáka. Slovenský záložník pálil z hranice vápna, ale skákající míč netrefil čistě. Rána skončila zhruba tři metry nad horní tyčí.
12'
Texl se nedohodl s Pilařem a nepřesnou přihrávku poslal do zámezí. Hosté se dostanou zadarmo k míči.
12'
Další pokus Gonzaleze byl zlikvidován brankářem Vítkem.
11'
Zikl mohl jít do přečíslení. Snažil se na levé straně vybídnout spoluhráče, ale obránce Látal byl včas na svém místě a balón zasáhl.
10'
Líšeň se usadila na polovině Olomouce. Domácí ale zatím dobře dostupují hostující hráče a nedávají jim prostor.
9'
Zahradníčkův centr z pravé strany skončil pouze v rukavicích Jana Vítka.
8'
Hosté se nyní snažili kombinovat. Zradila je vlastní nepřesnost. Následné autové vhazování obstará Milan Kerbr.
8'
Z rohového kopu Sigma nezahrozila. Odkopávat od své brány bude brankář Vítek.
7'
První velkou šanci měli domácí. Gonzalez vypálil zhruba z dvaceti metrů k tyči. Vítek ale skvěle zasáhl a vyrazil balón na roh.
6'
Marek Vintr se snažil prostrčit míč na spoluhráče. Nepovedlo se mu to dokonale.
6'
Mandous si došel pro dlouhý nákop hostů. Nyní zkusí rozehrát na krátko.
5'
Texl hledal naběhnutého Yunise, ovšem u míče byl dříve hostující obránce Suchý.
4'
Líšeň se dostala do hry a nyní vysoko presuje na obranné polovině Olomouce.
3'
Rozehrávky se ujal Marek Vintr. Svou důraznou střelou ale trefil pouze střed domácí brány.
2'
Po faulu na půli Sigmy se bude kopat proti bráně Mandouse. Přímý kop bude proveden zhruba z pětadvaceti metrů.
2'
Přízemní centr Texla nenašel spoluhráče. Líšeň se první zajímavé akci domácích ubránila.
1'
Úvodní výkop měla Sigma. Nyní drží balón na svých kopačkách a snaží se vymyslet akci směrem vpřed.
1'
Oba celky už vchází na hrací plochu. Sigma nastupuje tradičně v modrých dresech, zatímco hosté v dresech bílých.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Jemelka (C), Štěrba, Kerbr – Greššák – Zahradníček, Gonzalez, Texl, Pilař – Yunis
Náhradníci: Reichl – Zima, Plšek, Houska, Tandir, Chytil, Zmrzlý

SK Líšeň: Vítek – Suchý, M. Vintr, Minařík, Málek, Zikl, Ševčík, Bačo, O. Vintr, Demeter (C), Rolinek
Náhradníci: Šustr – Jeřábek, Machálek, Hladík, Čermák, Reteno

Rozhodčí: Vojkovský – Caletka, Horák.
SK SIGMA OLOMOUC

Sigmě patří šestá příčka ve FORTUNA:LIGA. Sigma má na svém kontě šestnáct bodů z jedenácti duelů a na pátý Baník ztrácí pouhé dva body. Svěřenci Radoslava Látala zdolali Zlín, Liberec, Teplice a Opavu. Čtyřikrát remizovali a jen třikrát prohráli. Olomouc se může pyšnit solidní formou. Ve druhém kole poháru porazila Rosice vysoko 5:1.
SK LÍŠEŇ

Brněnský celek v minulé sezoně postoupil do druhé ligy a v ní si počíná zatím velmi dobře. V roli nováčka porazil Chrudim, Vlašim nebo Prostějov. Uhrál remízy s Varnsdorfem, Hradcem Králové, Vyšehradem a Žižkovem. Líšeň prohrála pouze tři zápasy, a to s předními celky druhé nejvyšší soutěže. Nestačila na Jihlavu, Brno a Pardubice. Líšeň je momentálně osmá s třinácti body na kontě.
Přeji vám příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu z 3. kola MOL Cupu. Fotbalisté SK Sigma Olomouc přivítají na svém domácím Andrově stadionu tým SK Líšeň. Utkání startuje v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.