MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ml. Boleslav - 4. března 2020   17:30

Plzeň
Plzeň
33' Kopic  • 38' Beauguel  • 45' Kayamba  • 49' Řezník
4:2
(3:0)
Ml. Boleslav
77' Budínský   • 85' Budínský
Plzeň
Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Limberský (54. Kovařík) – Bucha, Kalvach, Čermák (77. Herc) – Kayamba, Beauguel (54. Chorý), Kopic
Staněk – Hejda, Chorý, Kovařík, Havel, Herc, Mihálik
Orel – Blažej, Koval
Doosan Arena, Plzeň
4 519 diváků
Mikulec – Křapka, Tatajev, Mazuch, Zelený – Hubínek (C), Hönig, Douděra (71. Ladra), Budínský, Fulnek (52. Auer) – Wágner (46. Jiří Klíma)
Stejskal – Auer, Jiří Klíma, Pudil, Rudzan, Ladra, Provazník

Dnešní zápas je za námi, domácí Viktoria Plzeň přehrála Mladou Boleslav v poměru 4:2, může tak slavit postup do semifinále MOL Cupu!

Západočeši šli do druhé půle s velký náskokem, když vedli o tři trefy. Následně dokonce přidal další gól Radim Řezník, Plzeňané tak vedli už 4:0.

Jenže Lukáš Budínský pak dokázal dvakrát úřadoval, když se v obou případech trefil díky povedeným střelám z dálky. Mezi těmito góly přišla penalta pro Plzeň, kterou však Chorý nedokázal proměnit.

Je to tedy jasně, Viktoria po dlouhé době postupuje mezi čtyři nejlepší celky MOL Cupu!

Děkujeme za sledování psaného přenosu a přejeme krásný zbytek dne!
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav).
90+2'
Mladoboleslavští byli dlouho u míče, pak se ale Viktoria dostala do bleskového brejku. Přihrávka mířila na Kayambu, ten ale stál v ofsajdu.
90+1'
Dnes se budou nastavovat ještě další dvě minuty.
90'
Někteří domácí hráči skoro přestali hrát, v posledních minutách kupí Viktoria chybu za chybou. Stále má však dvoubrankový náskok, který drží.
89'
Jan Kopic nejprve nepřihrál v dobré šanci přesně, poté napadal až moc aktivně, takže z toho byl nakonec faul Plzně.
87'
Domácí Plzeňané se vydali dopředu, chtěli napravit zaváhání z posledních minut, ale akce na levé straně jim nevyšla podle představ.
85'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
LUKÁŠ BUDÍNSKÝ střílí svůj druhý dnešní gól! Domácí nedali penaltu a hostující celek se vydal ihned dopředu, Budínský si přehodil míč na levačku a střelou zpoza vápna se trefil přesně k tyči.
84'
Není to gól! Sám Tomáš Chorý se postavil k rozehrání pokutového kopu, ale gólman Mikulec vystihl stranu a skvěle ho vychytal!
83'
Penalta pro Viktorii Plzeň! Jaroslav Zelený ve vápně sestřelil Tomáše Chorého, je z toho pokutový kop.
81'
Jan Kopic si připsal další střelecký pokus, ten v tomto případě nebyl gólový. Rána to nebyla špatná, ale šla přesně do náruče gólmana Mikulce.
79'
Žlutou kartu dostává Aleksej Tatajev (FK Mladá Boleslav).
Dnešní utkání sleduje 4 519 diváků.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Christián Herc.
77'
Hostující celek se dostal do rychlého brejku, po němž přichází onen čestný úspěch! Hruška nejprve předvedl dva vynikající zákroky, když nejprve vyrazil střelu Zeleného, záhy si poradil i s dorážkou. Pak se ale do míče neskutečně opřel LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, který ho poslal neomylně pod břevno.
76'
Pokračuje pohodová kombinace Plzně, která v poslední dob drtivě drží míč na svých kopačkách. Mladoboleslavští, když ho získají, tak o něj většinou rychle přijdou.
74'
Viktoriáni vysoký míč v poklidu odvrátili do bezpečí, po útočném faulu Mladé Boleslavi se navíc vrátí k balonu.
73'
Hostující celek si vyzkouší standardní situaci na útočné polovině, přijde centr z pravé strany.
72'
Zápas už se jen dohrává, tempo hry dost opadlo po rychlé trefě Řezníka, kdy Plzeň zvýšila už na 4:0. Mladoboleslavští se snaží o čestný úspěch, ale zatím k němu mají docela daleko.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Tomáš Ladra.
69'
A ještě jedna dlouhá přihrávka za obranu hostí, Aleš Čermák spěchal za míčem, ale gólman Mikulec byl u něj jako první. Boleslav však balon zase ihned ztratila.
68'
Žlutou kartu dostává Radim Řezník (FC Viktoria Plzeň).
67'
Řezník si nabíhal za obranu Mladé Boleslavi, ale pas na něj byl příliš krátký, tak musel jít do souboje jeho spoluhráč Chorý, který soupeře fauloval.
65'
Pěkná akce Viktorky. Janové Kopic a Kovařík si v kombinaci narazili míč, Kopic pak z první pohotově vypálil těsně nad břevno hostující brány.
64'
Plzeňané mají v posledních minutách docela solidní tlak, hostující obrana se brání, jak jen to jde. Domácí si v klidu kombinují kolem vápna, ale zakončení nepřichází.
61'
Rohový kop zahrával Čermák, ale centr se mu příliš nepovedl, v klidu si pro něj došel gólman Mikulec.
60'
A opět Chorý. Nyní napřáhl z velké dálky ke střele, jeho zblokovaný pokus skončil v zámezí vedle brány hostí, je z toho roh pro Plzeň.
59'
Aktivní Tomáš Chorý to udělal šikovně, prostrčil míč do dobré pozice na Kayambu, který pálil z voleje, ale hostující obránci k němu včas dostoupili.
58'
Západočeši znovu v poklidu drží míč na svých kopačkách kolem vlastního vápna. Trpělivě čekají, kudy by mohli rozehrát.
57'
Jenže přišel bleskový brejk Plzně, který táhl Chorý. Ten se po několika kličkách dostal v pádu do zakončení, hosté si nakonec s menšími zmatyk poradili. Rozehrává gólman Mikulec.
56'
Hostující Douděra se chtěl dostat na hranici velkého vápna do zakončení, to se mu povedlo, jeho zblokovaná střela skončila v zámezí. Roh pro hosty.
54'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kovařík.
54'
Viktoriáni však balon opět rychle získali do své správy, nyní trpělivě kombinují na vlastní polovině hřiště.
53'
Auer, novic na hřišti, to hned schytal, Řezník ho tvrdým zákrokem poslal k zemi. Po faulu se Boleslav dostane k míči na útočné polovině.
52'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Jonas Auer.
51'
Další dobrá šance pro Západočechy! Kayamba to zkoušel skoro identicky jako u své trefy z první půle, navedl si míč na střed hřiště, vypálil levačkou na zadní tyč. Hostující gólman byl v tomto případě na místě.
49'
Plzeň právě vstřelila branku!
To jsou věci, Viktoria zničehonic přidává na začátku druhého poločasu už svůj čtvrtý gól! RADIM ŘEZNÍK se kousek před velkým vápnem odhodlal ke střele, skákavý míč nakonec proplul kolem gólmana Mikulce až do sítě.
48'
Hostující tým rozehrál roh nakrátko, nakonec se s míčem dostal až na vlastní polovinu. Mladoboleslavští jsou u balonu i nadále, ale pořád hodně daleko od Hruškovy brány.
47'
Jakub Fulnek se hnal po levé straně dopředu, pokusil se najít svého spoluhráče, nakonec vybojoval rohový kop pro Boleslav.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Wágner, přichází Jiří Klíma.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:31.
První poločas čtvrtfinálového duelu Plzně s Mladou Boleslaví je za námi a do semifinále mají lépe nakročeno domácí, kteří za prvních 45 minut nastříleli hned tři branky! Skóre otevřel ve 33. minutě pěknou střelou Jan Kopic, který se o pět minut později nahrávkou podepsal i pod druhý gól svého týmu, který vstřelil Jean-David Beauguel. Konečnou podobu výsledku první půle určil nakonec Joel Kayamba, který se trefil v poslední minutě a podtrhl tak výborný výkon svého týmu.
45'
45'
Krásná akce domácí Viktorie a je to o tři branky! Kopic před vápnem ideálně zalepil vysoký balón, poslal jej do vápna na rozběhnutého JOELA KAYAMBU, který si ještě zasekl a levou nohou kolem obránce zamířil přesně do vzdálenějšího růžku Mikulcovy branky!
44'
Wágner se mohl dostat k míči ve vápně, balón ale zamířil přesně mezi dva boleslavské hráče.
44'
Hubínek získal míč na středu a chvíli se s ním otáčel, než bezradně rozehrál na obránce, protože nikdo další nebyl k dispozici.
43'
Domácí znovu s velkým klidem rozehrávají, Bucha se teď pro míč vrací až na několik metrů k obráncům.
41'
Bucha mohl zvýšit už na rozdíl tří gólů! Mladý záložník Plzně, který ještě na podzim působil v Mladé Boleslavi, si zpracoval odražený balón na prsa a z halfvoleje parádně vystrelil, Mikulec byl ale tentokrát na místě a efektním zákrokem vyrazil!
40'
Míč mají po rozehrávce hostí znovu domácí fotbalisté, kteří teď kontrolují vývoj zápasu.
38'
Jan Kopic nejdříve sice nejdříve ztratil míč, vzápětí si ale rychle naběhl na nahrávku Pavla Buchy, který jej vyslal do úniku po levé straně, odkud přesně přihrál na JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který ve výskoku nohou přesně změnil směr a poslal míč na bližší tyč!
37'
Domácí se se hnali do dalšího útoku, ale míč teď končí jen v outu, nicméně Viktoria bude pokračovat.
35'
Hosté dostali k dispozici slušnou standardni situaci, míč zamířil na Křapku, který ale hlavičkoval zády k brance a míč jen nadzvedl nad břevno.
33'
JAN KOPIC otevírá skóre zápasu! Plzeňský křídelník na levé straně o míč připravil Křapku, postupoval pak do středu a přesnou střelou do protipohybu gólmana vstřelil první gól utkání.
32'
Čermák se už už dostával po rychlé kombinaci za obranu hostí, Tatajev ale přispěchal s veledůležitým zákrokem a míč čistě odpálil!
30'
Kopic z levé strany, po něm i Řezník z pravé si naváděli míč na centr nebo střelu, ani jeden to ale nezvládl a balón teď mají hosté.
29'
Fulnek teď znovu nadělal problémy Brabcovi, který míč podskočil, mladoboleslavský hráč si pak ale pomohl rukou při zpracování.
28'
Limberský udržel míč ve hře u outové čáry a s Kalvachem a Čermákem zakládá další postupný útok.
27'
Domácí si zbytečně zavařili při rozehrávce na krátko, Douděra nakonec znovu skákal na centr a tentokrát se dostal k hlavičce, míč ale zamířil vysoko nad branku.
25'
Hruška rozehrával na Kayambu, který si míč nezpracoval, hosté ale šanci na protiútok zahodili hodně nepřesnou nahrávkou.
23'
Zmatek v domácím pokutovém území, Limberský stíhal Douděru, Hruška si ale zakřičel a vyběhl pro balón, který ale nakonec za hranou vápnu musel hlavičkovat a míč se nakonec málem dostal k hráči Mladé Boleslavi.
22'
Beauguel teď mohl potrestat chybnou rozehrávku hostí, zradil ho ale první dotyk, kterým si míč dal příliš daleko!
21'
Beauguel v hlavičkovém souboji na kraji vápna neuspěl a Mikulec drží míč.
19'
A vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, jenže Kopicův pokus z úhlu vytáhl špičky prstů Mikulec!
18'
Z ničeho nic tu byla slušná šance hostí! Fulnek po dlouhém pasu za obranu parádně hlavou prodloužil na Wágnera, Hruška byl ale u míče včas a dobrou šanci zarazil!
17'
Hosté se teď poprvé delší dobu drží na míči, Budínský kombinoval s Wágnerem, pak ale musel zamířit dozadu.
15'
Wágner v ojedinělém útoku hlavou dobře sklepl míč do druhé vlny, tam jej ale znovu získali domácí, kteří jdou rychle dopředu.
14'
Gólovka domácích! Kalvach z levé strany výborně zakroutil centr za obránce, kde čekal Beauguel, jehož hlavička jen těsně minula vzdálenější tyč!
13'
Domácí teď rozehrávájí v klidu od obránců, do hry se zapojil i Hruška.
11'
Po Mikulcově rozehrávce znovu hosté nezvládli zkrotit míč, nakonec po faule na Beauguela rozehrává Viktoria.
10'
Krásná akce domácích! Kalvach zmrazil naznačením střely obránce a pak výborně našel rozběhnutého Řezníka, který chtěl lehkým obloučkem oslovit Beauguela, jeho náběh ale netrefil přesně.
8'
Hosté se zatím hodně trápí na míči a mají problém navázat na sebe aspoň tři nahrávky. Toho mohl nakonec využít Limberský, který se dostal ke střele z poměrně ostrého úhlu, nakonec ale jeho projektil mířil mimo tři tyče.
7'
První slušná šance zápasu, Kalvach na středu odzbrojil Budínského, pak si ještě pohrál s bránícím hráčem a zpoza vápna střílel, Mikulcovi ale nakonec příliš problémů nenadělal.
6'
Jenže ani teď toho příliš nevymysleli a Bucha vybojoval balón zpět pro svůj tým.
5'
Beaguel teď se snahou o centr neuspěl, míč mají hosté.
4'
Míč zamířil na přední tyč, kde se jej hostům povedlo na chvíli odvrátit, následný pokus o centr už chytá gólman Mikulec.
3'
Kayambva se hbitě rozběhl po pravé straně a centroval, míč byl ale sražen a je zde první rohový kop zápasu.
2'
Plzeňští poprvé vystrkují růžky, nejdříve Pernica dlouhým pasem našel vepředu Limberského, Kalvach pak hledal na pravé straně Řezníka, ten byl ale zahnán hodně k čáře.
1'
Domácí začínají rozvážnou rozehrávkou, míč si zatím vyměňují obránci Limberský a Brabec.
1'
Hráči obou týmů už nastupují na trávník a zdraví fanoušky. Těch je zde sice míň, než na poslední ligový zápas, i tak je ale návštěva uprostřed týdne slušná.
Do začátku zápasu zbývá posledních pár minut a na trávník stadionu ve Štruncových sadech se snáší poměrně hustý déšť. Uvidíme, do jaké míry ovlivní výkony dnešních aktérů.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kopic
Náhradníci: Staněk – Hejda, Chorý, Kovařík, Havel, Herc, Mihálik

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Křapka, Tatajev, Mazuch, Zelený – Hubínek (C), Hönig, Douděra, Budínský, Fulnek – Wágner
Náhradníci: Stejskal – Auer, Jiří Klíma, Pudil, Rudzan, Ladra, Provazník

Rozhodčí: Orel – Blažej, Koval.
Řekli před zápasem

Adrian Guľa (trenér FC Viktoria Plzně):

„Všichni se těšíme, obzvlášť, když je to před vlastními fanoušky. Je to pro nás další motivace hrát na vítězství a udělat maximum pro to, abychom byli úspěšní.“

„Aleš Čermák vynikající hráč a je úžasné, že potvrdil kvalitu z přípravného období. Navíc v zápase, který pro něho nebyl jednoduchý. Potřebujeme mít každého připraveného minimálně na takové úrovni, jako to ukázal Aleš.“

„Je náš cíl vyhrát a udělat maximum pro to, abychom přivezli pohár do Plzně. Věřím tomu, že motivace bude tak silná, že nás potáhne za tímto prvním krokem a potom se budeme soustředit na další dva.“

Radim Řezník (obránce FC Viktoria Plzně):

„V Jablonci jsem byl nervózní, hlavně ke konci, ale myslím si, že jsme to zvládli velmi dobře. Jablonec je hodně těžký soupeř. Terén nebyl stoprocentní, ale kluci odvedli maximum. Jsme tým, takhle bychom měli pokračovat všichni.“

„Jsme tři zápasy od trofeje, což by pro nás bylo super. S kluky jsme se o tom bavili, že je to deset let od posledního poháru. Je dobře, že hrajeme doma. Hodně se na to soustředíme, chceme ujít další krok a uvidíme, kdo postoupí.“

Cesta letošním MOL Cupem

Viktoriáni odehráli dva zápasy v letošním ročníku soutěže, oba pochopitelně zvládli, postoupili tak do dnešního čtvrtfinále.

Plzeňané se nejprve ve třetím kole představili v září loňského roku na hřišti Hlučína, utkání nakonec ovládli, když vyhráli 3:1. Poté přišlo osmifinále a velké trápení Viktorky. V Chlumci nad Cidlinou totiž Plzeňané prohrávali už 0:2, poté duel otočili, ale v závěru domácí Chlumec srovnal na 3.3. Západočeši zápas přetavili na svou stranu až v prodloužení, když tehdy rozhodl Michael Krmenčík.
_______________________________________________

Mladoboleslavští doma ve třetím kole soutěže během loňského října přivítali Chrudim, se kterou si Středočeši poradili díky výhře 4:2. Poté v osmifinále Mladá Boleslav sehrála domácí duel proti Zlínu, šlo tedy o střet dvou prvoligových mužstev. Domácí ho zvládli a vyhráli 3:1, proto se dnes představí ve čtvrtfinálovém klání na hřišti Plzně.
Hezký podvečer, vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z čtvrtfinálového zápasu MOL Cupu! V západočeské Doosan Areně se proti sobě střetnou týmy FC Viktoria Plzeň a FK Mladá Boleslav. Přejeme příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.