MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Vyšehrad - 25. září 2019   16:00

Slavia
Slavia
16' Škoda  • 21' Van Buren  • 29' Škoda  • 40' Škoda  • 43' Škoda  • 54' Frydrych  • 59' Zelený  • 87' Aguiar
8:0
(5:0)
Vyšehrad
Vyšehrad
Slavia
Markovič – Holeš, Frydrych, Hromada (70. Aguiar), Kosek – Hora, Ševčík, Zelený, Provod (61. Tecl) – Van Buren, Škoda (61. Hilál)
Kovář – Křišťan, Kúdela, Stanciu
Klíma – Hájek, Dobrovolný
Viktoria Žižkov, Praha 3
2543 diváků
Vyšehrad
Dočekal – Pardubský, Mareš (66. Žežulka), Drozda, Jablonský (60. Laňka) – Rataj, Brejcha, Drobílek, Alexandr, Vejvar – Mashike (83. Štáfek)
Otáhal – Kozel, Veselý, Hani

Obhájce trofeje splnil povinnost a nováčka druhé ligy vyprovodil ze soutěže osmi góly. Polovinu z nich nastřílel ještě před přestávkou Milan Škoda, jednou se trefil Mick van Buren. Téměř celý druhý poločas odehráli sešívaní v početní převaze a v ní ještě zvýraznili skóre do podoby debaklu Michal Frydrych, Jaroslav Zelený a Joao Felipe Silva Estevam Aguiar.
S výsledkem už v závěru nedokázal nic udělat ani vyšehradský žolík Julius Lavický, který zjevně opět zanedbal individuální přípravu.
Ze stadionu Viktorky Žižkov s celý zápas nefunkční wifi se loučím a děkuji za pozornost. Hezký podvečer!
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 7:15.
90+2'
90+2'
A další ofsajd po Aguiarově akci.
90+1'
Fanoušci Slavie na začátku dvouminutového nastavení pískotem reagují na odmávaný ofsajd.
89'
Hosté se pokusili o protizteč, Laňkova střela zleva byla sražena a Alexandr zakončil z velkého vápna slabě.
87'
Slavia právě vstřelila branku!
Stanislav Tecl utekl obraně, jeho šlehu po zemi ještě Dočekal vyškrábl, avšak míč snadno doklepl do prázdné branky osmnáctiletý brazilský debutant JOAO FELIPE SILVA ESTEVAM AGUIAR.
87'
Štáfek si říkal o míč do běhu, dostal ho až napodruhé, ale proti přesile se neprosadil.
85'
Žlutou kartu dostává Adam Alexandr (FC Slavoj Vyšehrad) za faul na mladého Koska na půlce.
84'
Júsuf Hilál nepřesně hledal křížnou přihrávkou ve vápně Ševčíka.
83'
Příchod "Laviho" na plac vyvolal u domácích fanoušků skandování Smrt Spartě!
83'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Mashike, přichází Štáfek.
81'
Vyšehrad se ubránil závaru i následujícímu rohu.
81'
Obecenstvo ožívá, u lavičky se objevuje Jakub Štáfek se jmenovkou Lavický a desítkou na dresu.
80'
Šest ofsajdů už stačili nasbírat sešívaní.
77'
Před bránu se snažil prosmýknout střídající Aguiar, ale hosté ho včas odclonili a míč má ve své moci Dočekal.
76'
Umlkli i diváci a tak se žižkovským stadionem rozlehlé naštvaný vulgární výkřik hostujícího Laňky, jenž nedostal do běhu ideální přihrávku.
74'
Vyšehrad se dostal do přečíslení tři na dva, které zakončil z pravého křídla po zemi Drobílek a je z toho druhý zákrok mladého gólmana Slavie.
73'
Za rozhodnutého stavu tempo značně upadlo, víceméně se čeká na píšťalku.
72'
Dnešní utkání sleduje 2543 diváků.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hromada, přichází Joao Felipe Silva Estevam Aguiar.
67'
Brankář Markovič odvážně vyběhl rozehrát až na půlku a do šance se náhle hnal Ševčík. Lob však vyřešil velmi špatně, pomalý a nízký míč snadno chytá Dočekal.
66'
Roh Slavie a zblokovaná střela debutanta Koska.
66'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Mareš, přichází Žežulka.
65'
K jednomu z borců Slavoj Vyšehrad míří lékař a z hlediště už se ozývá žádost "Dej tam Laviho!"
64'
Slavoj vede aspoň na rohy, třetí kop od praporku však opět končí na kopačkách červenobílých.
62'
Kapitánskou pásku převzal po Škodovi obránce Frydrych.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Provod, přichází Tecl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Škoda, přichází Hilál.
60'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jablonský, přichází Laňka.
59'
Demolice šemíků pokračuje, fintou z trestného kopu se vedle nepozorné zdi dostal k míči JAROSLAV ZELENÝ, srovnal si ho na střelu a nikým neobtěžován zakončil technicky o zadní tyč.
58'
Domácí si nerozuměli v kombinaci a míč doputoval k Petru Dočekalovi.
57'
Mick van Buren z úhlu stihl vybojovat další roh pro Slavii.
54'
Po vůbec prvním rohu mistra zůstal zcela volný MICHAL FRYDRYCH, který měl po Koskově přihrávce spoustu času připravit si gólovou střelu a s šancí naložil bezchybně.
53'
Následný trestný kop kroutil do dolního růžku Hora, brankář Dočekal vyškrabuje na roh.
52'
Frydrychův dalekonosný nákop převzal Ševčík a jeho postup na vyšehradskou bránu zastavuje červeným faulem zezadu Vejvar.
52'
Červenou kartu dostává Jan Vejvar (FC Slavoj Vyšehrad).
51'
Mashike si nabíhal do třímetrového ofsajdu.
49'
Van Buren po náběhu do vápna nepřesně centroval a Václav Pardubský zakopává míč za půlící čáru.
47'
Drobílek prostrčil na Mashikeho, ten vyřešil přečíslení 3 na 2 jednoduše – z 30 metrů rovnou vypálil po zemi, Markovič neměl potíže střelu doprostřed brány chytit.
46'
O postupu do osmifinále je rozhodnuto, Slavia využila až na úvodní Horovo břevno každou šanci a především díky čtyřgólovému kanonýru Milanu Škodovi vede nad nováčkem druhé ligy 5:0.
Statistiky:
Střely na bránu 7:0, střely mimo 1:1, rohy 0:2, fauly 6:9, ofsajdy 4:1.
45'
45'
Krátké přerušení hry po faulu na Hromadu, domácí rekonvalescent naštěstí vyvázl bez následků.
43'
Představení kapitána sešívaných rozhodně nekončí. Po nedorozumění zadních řad hostů mu přistrčil míč opět Ševčík a MILAN ŠKODA měl značně usnadněnou roli poslat ho z velkého vápna do zcela opuštěné svatyně modrých.
40'
Na Holešův centr od koncové čáry se vymrštil na malém vápně nejvýše MILAN ŠKODA a nechytatelnou hlavičkou slaví hattrick.
39'
Poslední minuty ubíhají bez vzruchu uprostřed hřiště.
35'
Již čtvrtý ofsajd papírově domácího celku.
34'
Mashike Sukisa se naivně pokusil nafilmovat pád odskokem od Hromady.
31'
Provod přihrál pod sebe do vápna Van Burenovi, tomu se nepovedlo zpracování a bude z toho jen odkop od brány.
29'
Na Ševčíkův přímák vyskočil nejvýše MILAN ŠKODA a prudkou hlavičkou napnul vyšehradskou síť potřetí.
29'
Brejcha fauloval dva metry od rohu velkého vápna a chystá se přímý volný kop Slavie.
27'
Druhý roh Vyšehradu dopadl obdobně, po rozehrávce nakrátko posílá Pardubský míč do země nikoho.
25'
První roh kopali bez efektu hosté.
24'
Nizozemský útočník Van Buren sklepával Škodův centr patičkou do ofsajdu Provodovi.
21'
Ševčík z úhlu vylákal brankáře proti sobě a místo střely ťukl míč do strany. MICK VAN BUREN už měl snadnou úlohu doklepnout do prázdné.
20'
Provod byl nachytán v ofsajdu, krátce nato ho napodobil Holeš.
18'
Nebezpečný pas do vápna odvrací čistým skluzem v těžké pozici Drozda.
16'
Domácí rozehráli ťukes před šestnáctkou soupeře a skóre otevírá tvrdou ranou k tyči z 18 metrů MILAN ŠKODA.
15'
Pěkná tvrdá střela domácího Provoda mířila přímo do brankáře.
13'
Hosté zatím drží s mistrem krok, Vejvar však nakopává až k brankáři Slavie Markovičovi.
11'
Mashike dostal prostor napravo a křížnou přihrávkou našel na malém vápně Drobílka. Kapitán šemíků ve velké šanci skluzem přestřelil.
10'
Vyšehrad dobře presoval, než se prosmýkl na pravém křídle Holeš. Jeho centr si pokryl včas vyběhnutý gólman hostů.
Tu rozehrál Hora přes zeď přesně do rukavic brankáře Dočekala.
7'
Tu rozehrál Hora přesně do rukavic brankáře Dočekala.
7'
Hora netrefil odražený míč, přesto následuje po faulu na Provoda další standardka pro Slavii ze stejného místa.
4'
Van Buren se zbavil Jablonského, pak však odcentroval přímo na kopačky Libora Drozdy.
2'
25 metrů od brány si postavil míč k přímému kopu Hora a orazítkoval břevno!
1'
Mashike se hned po výkopu vrhl vpřed, probil se přes několik soupeřů, ale nakonec fauloval.
1'
V Praze se po dešti vyjasnila obloha, pořadatelé přesto pro jistotu trávník ještě kropí. Rozcvička slávistů již skončila, na hřišti zatím zůstávají náhradníci Slavoje. Tribuny se rychle zaplňují, před pokladnami je deset minut před výkopem stometrová fronta.
V sestavě Slavie se objevuje osmnáctiletý debutant Kosek, naopak kompletní základní jedenáctka z derby na Spartě dostala volno, pouze trojice Stanciu, Tecl a Kúdela figuruje mezi náhradníky.
Také hosté obměnili sestavu oproti poslednímu mistráku hned na osmi místech. Nejzajímavějším jménem na lavičce Vyšehradu je herec Jakub Štáfek, představitel "Laviho" ze stejnojmenného seriálu. Ten už si za Slavoj zakopal loni na jaře v třetiligovém derby s Loko Vltavín. Uvidíme, zda si tento kovaný sparťan připravil na sešívané odvetu za nedělní neúspěch na Letné.

SK Slavia Praha: Markovič – Holeš, Frydrych, Hromada, Kosek – Hora, Ševčík, Zelený, Provod – Van Buren, Škoda
Náhradníci: Kovář – Křišťan, Aguiar, Kúdela, Stanciu, Tecl, Hilál

FC Slavoj Vyšehrad: Dočekal – Pardubský, Mareš, Drozda, Jablonský – Rataj, Brejcha, Drobílek, Alexandr, Vejvar – Mashike
Náhradníci: Otáhal – Žežulka, Laňka, Štáfek, Kozel, Veselý, Hani

Rozhodčí: Klíma – Hájek, Dobrovolný.
Zápas se odehraje kvůli kolizi s utkáním ženské Ligy mistryň na neutrálním hřišti Viktorie Žižkov v Seifertově ulici.
Pouze "papíroví" domácí budou naprosto jasnými favority, přestože se dá očekávat, že při nabitém programu dá trenér Jindřich Trpišovský příležitost hráčům širšího kádru.
Vyšehradský Slavoj na jaře ovládl ČFL, po solidním začátku se ale ve druhé lize trápí a prohrál čtyři zápasy v řadě, naposledy 0:1 v Hradci Králové. Po 9. kole se tak nachází až na 13. místě tabulky a jeho postup přes úřadujícího mistra by se rovnal zázraku.
Ovšem pozor, když hrála Slavia na tomto hřišti pohár naposledy, dočkala se před pěti lety od jiného druholigového klubu překvapivého vyřazení – výhru 2:1 slavila domácí Viktorka.
Tři dny po ligovém šlágru na Letné čeká fotbalisty Slavie Praha další pražské derby, tentokrát v domácím poháru. Jejich soupeřem bude druholigový nováček Slavoj Vyšehrad.

Zatímco Slavia byla do 3. kola nasazena přímo, hosté už absolvovali v poháru dvě vítězná utkání:
SK Slaný – Slavoj Vyšehrad 0:4 (Mareš, Veselý, Laňka, Kozel)
Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 0:5 (Veselý 2, Vejvar 2, Gebert)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.